Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα πάντως έχει 16άρες με ESP...σε ποιά κατηγορία κατατασομαι...; :p :rolleyes: :cool:

 

Λογικα εσενα εχει τα μεγαλυτερα γιατι οπως ειπα και στο αρχειο δεν ειχε καν 17αρες αρα λογικα θα χωρανε και αυτα στις 16αρες αλλα αν μπορουσες να το διασταυρωσεις καπως θα με βοηθαγες. Το εχεις βαλει εσυ σαν εξτρα; Τι αλλο εβαλες και τη εκδοση εχεις; Ποσο πηγε το esp και τα αλλα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

loipon epeidh gia to service rotisa oan to pira einai panokato 70 eyro . tora ayto me ta frena den ksero mhn moy to kanete ayto na metanioso akoma mia fora poy den to evala to katarameno to ESP . telos panton den ksero ayto pos tha ginei na to eksakrivosoyme an ginetai kai edo sthn ellada .

 

kai rotao ego tora pes pos vazo tora to ESP afoy agorasa to aytokinhto tha moy alaksoyn kai diskoys ?

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα πει γιατι ετσι μου ειχε πει ο αντιπροσωπος οταν τον ρωτησα. αλλα δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι αυτο. καπου ειχα διαβασει για 100 αλλα ισως κανω και λαθος. Αυριο μεσημερι ισως περασω απο αντιπροσωπεια οποτε θα ρωτησω. kastle επειδη ακριβως αυριο ισως παω οταν γινει αλλαγη αμορτισερ ποσταρε συντομα για να ξερω τι παιχτηκε να τους πω κι εγω. κυριως αν ειναι οντως νεα παρτιδα και αν διορθωθηκε το προβλημα.

Μόλις γύρισα από την αντιπροσωπεία όπου μου άλλαξαν τα αμορτισέρ. Ρώτησα για το αν ειναι καινούργια παρτίδα. Αυτό που μου είπε ο υπεύθυνος του συνεργείου είναι πως εγιναν παραγγελία απο Γαλλία άρα πρέπει να ειναι καινούργια παρτίδα. Έχουν αλλάξει όπως μου είπε σε αρκετά αμάξια και μετα την αλλαγή το πρόβλημα με τον θόρυβο λύθηκε σε όλα. Στην διαδρομή από το συνεργείο ως την δουλειά μου, από όσο μπόρεσα να καταλάβω ο θόρυβος δεν ακούστηκε ξανά. Θα το ψάξω καλύτερα το Σαβατοκύριακο. Πάντως από ότι μου είπε το παλικάρι, το μόνο πρόβλημα στα παλία αμορτισέρ είναι ο θόρυβος, γιατί τα έχουν μετρήσει στο μηχάνημα και από απόδοση είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα γύρισα από τις διακοπές από όπου κονόμησα και ένα χτύπημα στην πόρτα και το φτερό του συνοδηγού. Αποτέλεσμα , αλλαγή πόρτας (δεν θέλω στόκους και λαλακίες σε καινούριο αμάξι) και απλό βάψιμο στο φτερό (πλαστικό γαρ ...). Η σούμα 780 ευρώπουλα ... ! :cry: Για πληροφόρησή σας η πόρτα καινούρια κάνει περίπου 200 ευρώ , αρκετά φθηνά θα μπορούσα να πω. Το δικό μου C4 είναι το coupe 1.6 VTR.

Τα λεφτά βγήκαν από τη τσέπη μου γιατί δεν τον βρήκα τον ξεφτίλα που μου την έκανε (ήταν παρκαρισμένο) ...

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλα πως εφτασε απο 200 που κανει η πορτα 780;;;;; kastle ποση ωρα εκαναν να στα αλλαξουν και πληρωσες τιποτα; Karlbanks δεν ξερω καν αν μπαινει ευκολα μετα το esp αλλα δε φαντζομαι οτι θα σου αλαξουν και τους δισκους αν ισχυει αυτο. Πρεπει ομως οντως καπως να το εξακριβωσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλα πως εφτασε απο 200 που κανει η πορτα 780;;;;; kastle ποση ωρα εκαναν να στα αλλαξουν και πληρωσες τιποτα; Karlbanks δεν ξερω καν αν μπαινει ευκολα μετα το esp αλλα δε φαντζομαι οτι θα σου αλαξουν και τους δισκους αν ισχυει αυτο. Πρεπει ομως οντως καπως να το εξακριβωσουμε.

Δεν έκαναν παραπάνω από 20 - 30 λεπτά. Από ότι μου είπαν είναι πολύ εύκολη η αλλαγή, 4 μπουλόνια το κάθε αμορτισέρ. Δεν μου πήραν φυσικά τίποτα, είναι μέσα στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για μονο τπισω παντα ετσι; Μηπως ρωτησες ποσο εχουν κανονικα εκτος εγγυησης;
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για μονο τπισω παντα ετσι; Μηπως ρωτησες ποσο εχουν κανονικα εκτος εγγυησης;

Μόνο τα πίσω. Ρώτησα για τιμή αλλά δεν ήξεραν ακριβώς, περίπου 85 ευρώ το ένα μου είπαν. Με επιφύλαξη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

σε θεμα οδικη συμπεριφορας ειδες καμια διαφορα ? δεν νομιζω ετσι ?

 

 

εγω τωρα τι να κανω να πω τον μπαμπα μου να το παει στην αντιπροσοπια που το πειραμε η να το παω εκει που τα αλλαξε ο φιλος ? :O

Link to comment
Share on other sites

gia mena kalitera an to pas sthn antiprosopeia etsi oste ean su knun kamaia ******* an mporeis pio eukola an breis to dikio k na tus trexeis...mhn xechnas panta oti exeis to syn oti eisai mesa sthn eggyisi!
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

oopss nai aontos file la8os to diatyposa ego: i meant na to pas apo kei pu to phres pu k kala se exun k pelath k as pume xerun to 'istoriko' su...tora ean telika den eisai euxaristimenos...h exeis akusei arnhtika tote makria k pas se allh

 

opos edo sthn a8hna sta kentrika ths alfa ston Kifiso exun telio fanpoioio alla apo sercive metria pragmata :X

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

paidia epeidh den exw parakolou8hsei to 8ema mporei kapoios na mou pei en syntomia ti einai auto to provlima me ta amortiser ?

mono sta pisw einai to provlima ?

sthn antiproswpeia pws alla3an ta amortiser ?

to phgan volta gia na doun an akougetai ontws h ta alla3an amesws ?

Ολη τη βδομάδα πήζω, στο weekend ελπίζω!! :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/51141c4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα γύρισα από τις διακοπές από όπου κονόμησα και ένα χτύπημα στην πόρτα και το φτερό του συνοδηγού. Αποτέλεσμα , αλλαγή πόρτας (δεν θέλω στόκους και λαλακίες σε καινούριο αμάξι) και απλό βάψιμο στο φτερό (πλαστικό γαρ ...). Η σούμα 780 ευρώπουλα ... ! :cry: Για πληροφόρησή σας η πόρτα καινούρια κάνει περίπου 200 ευρώ , αρκετά φθηνά θα μπορούσα να πω. Το δικό μου C4 είναι το coupe 1.6 VTR.

Τα λεφτά βγήκαν από τη τσέπη μου γιατί δεν τον βρήκα τον ξεφτίλα που μου την έκανε (ήταν παρκαρισμένο) ...

Eρωτησεις :

1.Το χρωμα πώς το βρηκαν (γιατι φανταζομαι πρεπει να εβαψαν πορτα και φτερο)?

2.Υπαρχει διαφορα χρωματος αναμεσα στο φτερο, την πορτα και το υπολοιπο αυτοκινητο?

Σε ρωταω γιατι χρειαστηκε να βαψω φτερο και προφυλακτηρα, και βλεπω διαφορες. Μονο εγω τις βλεπω βεβαια, αλλα βλεπω.

Βλεπω επισης διαφορες στο χρωμα του βαμενου απο μαμα αυτοκινητου αναμεσα στην πορτα (μεταλλο) και προφυλακτηρα (πλαστικο). προσεξτε το και θα δειτε...

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω στο οτι ειναι πολλα τα προβληματα. Μεχρι στιγμης εχουν ακουστει:

1)ενα προβλημα με αισθητηρες πιεσης

2)δυο-τρια προβληματα με ζυγοσταθμιση αν και δεν ειπαν ολοι οτι ηταν απο την αρχη αλλα οτι προεκυψε πραγμα φυσιολογικο για 17αρες ζαντες σε τετοιυς δρομους

3)ενα προβλημα με τριξιμο του χειροφρενου ή των φρενων(που υποθηκε απο εμενα) που ισχυει σε παρα πολλα αυτοκινητα και δεν ειναι προβλημα απλως φορτιζεται ο αξονας και ακουγεται ετσι και δεν ειναι καθολου ανησυχητικο

4)αρκετα τριξιματα απο τα πισω αμορτισερ(οχι απο ολους) που ομως δεν εχουν κανενα προβλημα αλλα απλως τριζουν τα καλυμματα τους!

5)για πλαστικα ποιος ειπε οτι τριζουν;

 

Ολα αυτα εσεις τα λετε προβληματα αυτοκινητου;;; Εγω λεω απλως οτι χρειαζονται καποιες μικρορυθμισεις οι οποιες γινονται απο τις αντιπροσωπιες αμεσα αποτι εχουμε δει. Εχετε δει προβληματα αλλων αυτοκινητων της κατηγοριας που θεωρουνται καλυτερα; Ενδιαφερομουνα για το focus και εψαχνα παρα πολυ και αν μπειτε στο focusclub.gr θα δειτε απειρα προβληματα ενος αυτοκινητου που θεωρειται τελειο και το κλαυτερο στην κατηγορια! Και δεν μιλαμε για απλα προβληματα που εχει(οπως τριγμοι σε πορτες, πλαστικα και παραθυρα..) μιλαμε για ποιο σοβαρα οπως μη λετουργια του κλιματισμου, ξεβαφει το χρωμα, σκουρια σε πορτες και ημιαξονια και ακομα ποιο σοβαρα οπως σβισιμο του αυτοκινητου απο μονο του σε μεγαλες ταχυτητες, απενεργοποιηση εγκεφαλων και υδραυλικων εν κινηση, προβληματα κινητηρων κτλ που ειναι ακρως επικυνδυνα!!!! Και η αντιμετωπιση απο τη ford ειναι αθλια! Και εκει δεν ειναι 13 αυτοκινητα και 10 απο αυτα να εχουν ενα μικροπροβληματακι το καθενα οπως λες αλλα 150 αυτοκινητα με 10-13 προβληματαρες το καθενα!!!! Παρολαυτα το αυτοκινητο θεωρειται απο ολους το Νο1(και ειναι σε καποιους τομεις) αλλα ακομα και τ Νο1 εχει ενα σωρο προβληματα!!! Αλλωστε προτοεμφανιζομενα αυτοκινητα εχουν ολα προβλημα ακομα και τα απολυτως αξιοπιστα toyota οπως στην αρχη που βγηκε το corolla και το yaris ειχαν προβληματα με δισκους-πλατω(αλλαξα 3 μεχρι τα 30Κχλμ), με δισκοφρενα, με τριγμους κτλ ακομα και αυτα! Για να μην αναφερω τις χιλιαδες χιλιαδων ανακλησεων ακριβοτερων μοντελων (Mercedes...) που εκει πληρωνεις ακομα περισσοτερα! Θεωρω λοιπον οτι τα μικροπροβληματα που εμφανιστηκαν σε καποιους απο εμας εκτος οτι ειναι ελαχιστα ειναι και ασημαντα και αναξια λογου και θα επισκευαστουν αμεσα και χωρις κοστος και πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι απο αυτο. Δεν θα διαφωνησω οτι οταν παιρνεις καινουργιο αυτοκινητο απαιτεις να ειναι αριστο αλλα εφοσον αυτο δεν ειναι εφικτο και απο αλλες ακριβοτερες εταιρειες κτλ απλως συγκρινουμε με αλλες και δεν απαιτουμε το τελειο!

 

EDIT:Οσο για την τιμη ποιο αλλο εξισου καλο στο δρομο με εξισου καλο κινητηρα, χωρους, πλαισιο, φρενα και εξοπλισμο εχει λιγοτερο;;;;;;

 

 

 

κατσε για να καταλαβω,λες οτι το c4 ειναι πιο αξιοπιστο απο το focus?μπορει!

αλλα γενικα μη μου λες οτι το citroen ειναι πιο αξιοπιστο απο το ford γιατι μετα θα λεει ο καθενας οτι θελει.

 

οσο για τα focus

και περι c4 και γενικοτερα για την σειρα c της citroen

εδω ειμαι να σε πω για προβληματα!...

 

ααα..

και ρωτα ποσο εχει ενας μετρητης μαζας αερα για c3 και ελα να μου πεις γιατι χθες χαλασε απο ενα.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααα εγω το πηρα μαυρο λογικα δεν θα εχω διαφορά .τι το ενα θα ειναι πιο μαυρο απο το αλλο :)

Μου ελεγαν οτι η μαμα εταιρια βαφει με κομπιουτερ ολο το αυτοκινητο.

Αλλιως ομως δειχνει το ιδιο χρωμα στην μεταλλικη πορτα και αλλιως στο πλαστικο φτερο ή προφυλακτηρα.

Δεν παρατηρουσα τη διαφορα, μεχρι που μου την εδειξαν... :confused:

Εχω το ανοιχτοχρωμο γκρι icland...

Link to comment
Share on other sites

Μου ελεγαν οτι η μαμα εταιρια βαφει με κομπιουτερ ολο το αυτοκινητο.

Αλλιως ομως δειχνει το ιδιο χρωμα στην μεταλλικη πορτα και αλλιως στο πλαστικο φτερο ή προφυλακτηρα.

Δεν παρατηρουσα τη διαφορα, μεχρι που μου την εδειξαν... :confused:

Εχω το ανοιχτοχρωμο γκρι icland...

 

Φίλε mpompio,

εγώ αν και το έψαξα πολύ το αμάξι για να δω διαφορά μεταξύ βαμμένου και άβαφου, πραγματικά δεν μπορώ να βρω διαφορά. Ειδικά όταν το έπλυνα κιόλας, γυαλίζει όλο το αμάξι ομοιόμορφα. Το χρώμα του αυτοκινήτου είναι γκρι φερ και το πήρα τον Μάρτιο 2005. Μήπως το πλένεις το αμάξι σε αυτόματη βούρτσα και σου έχει κάνει γραμμές ;

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mpompio,

εγώ αν και το έψαξα πολύ το αμάξι για να δω διαφορά μεταξύ βαμμένου και άβαφου, πραγματικά δεν μπορώ να βρω διαφορά. Ειδικά όταν το έπλυνα κιόλας, γυαλίζει όλο το αμάξι ομοιόμορφα. Το χρώμα του αυτοκινήτου είναι γκρι φερ και το πήρα τον Μάρτιο 2005. Μήπως το πλένεις το αμάξι σε αυτόματη βούρτσα και σου έχει κάνει γραμμές ;

Oxi δε μιλαω για γραμμες ή αραχνες.

Μιλαω για διαφορα στην αποχρωση ή στη γιαλαδα.

Η διαφορα φενεται ελαχιστα και πρεπει να το προσεξεις πολυ.

Εμενα μου το ειπαν τα παιδια που εφτιαξαν το χρωμα για να βαψω το πισω φτερο. Μονος μου δεν θα το καταλαβαινα...

Και ισως η διαφορα δε φαινεται στα σκουροχρωμα.

Μιλαω για διαφορα αναμεσα στη μεταλικη πορτα και στο πλαστικο φτερο ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

to plastiko ftero poy soy evapsan isos na einai diaforetiko

 

mhpos ta paidia poy soy to evepsan den ekanan toso kalh doyleia kai gia na dikaiolgithoyne eipan '' na des akoma kai sta ergostasiaka yparxei diafora poy ta bafoyn me robot kai pc " kai tetoia . pantos diskolo na vreis diafora kai ama tnh vreis tha einai logo skias px o profilaxthras exei allh kampilh kai etsi fenetai to xroma einai idio .

 

 

y/g

den iponoo kati gia to aytokinhto soy sizhthsh kanoyme :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας ξεχασουμε τα ξαναβαμενα εξαρτηματα.

Οι διαφορες που λεω ειναι στα βαμμενα απο μαμα μερη.

Ξαναλεω οτι οι διαφορες αφορουν π.χ. στις πορτες (μεταλικο μερος) και στο φτερο (πλαστικο μερος).

Ξανατονιζω οτι αν δε μου το ελεγαν (δε μου το εδειχναν) ΔΕΝ θα το καταλαβαινα...

Σιγουρα παιζει ρολο ο ηλιος, η σκια, η παρασκια...

Αστο να παει στο διαλο... Μια χαρα ειναι. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας ξεχασουμε τα ξαναβαμενα εξαρτηματα.

Οι διαφορες που λεω ειναι στα βαμμενα απο μαμα μερη.

Ξαναλεω οτι οι διαφορες αφορουν π.χ. στις πορτες (μεταλικο μερος) και στο φτερο (πλαστικο μερος).

Ξανατονιζω οτι αν δε μου το ελεγαν (δε μου το εδειχναν) ΔΕΝ θα το καταλαβαινα...

Σιγουρα παιζει ρολο ο ηλιος, η σκια, η παρασκια...

Αστο να παει στο διαλο... Μια χαρα ειναι. :wacko:

 

 

nai more merikes fores ginomaste kai ipervolikoi ekei poy den xriazetai :)

 

as apolaysoyme tis amaksoympes mas :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...