Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή να εγκαταλείψω την ιδέα ε? Να στραφω σε κάτι πιο σίγουρο ,όπως almera ή ibiza?

 

Εγώ αυτό θα σου πρότεινα. Εγκατέλειψε την ιδέα και δες για κάποιο καλύτερο. Θεωρώ μια τέτοια αγορά πεταμένα λεφτά.

 

Έχε επίσης υπόψιν σου ότι το after sele service, είναι ανύπαρκτο! Η εγγύηση που και καλά σου δίνει η citroen, είναι η κοροϊδία και οι παιδαριώδεις δικαιολογίες που θα ακούσεις στα εξουσιοδοτημένα...

 

apsogo eksoteriko polla kaloudia esoterika alla poli pseutiko to esoteriko tou.ego den tha empisteuomoun pote galliko autokinito giati den pas se kati iaponiko toytota

 

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου. Άστα να πάνε με το εσωτερικό. Οι μισές ταπετσαρίες θα φουσκώσουν και όλες οι υπόλοιπες θα τρίζουν. Τι να τα κάνω τα καλούδια αφού δεν δουλεύουν;; Ο διζωνικός κλιματισμός για παράδειγμα, δουλεύει όπως και άμα θέλει...:(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αυτό θα σου πρότεινα. Εγκατέλειψε την ιδέα και δες για κάποιο καλύτερο. Θεωρώ μια τέτοια αγορά πεταμένα λεφτά.

 

Έχε επίσης υπόψιν σου ότι το after sele service, είναι ανύπαρκτο! Η εγγύηση που και καλά σου δίνει η citroen, είναι η κοροϊδία και οι παιδαριώδεις δικαιολογίες που θα ακούσεις στα εξουσιοδοτημένα...

 

 

 

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου. Άστα να πάνε με το εσωτερικό. Οι μισές ταπετσαρίες θα φουσκώσουν και όλες οι υπόλοιπες θα τρίζουν. Τι να τα κάνω τα καλούδια αφού δεν δουλεύουν;; Ο διζωνικός κλιματισμός για παράδειγμα, δουλεύει όπως και άμα θέλει...:(

 

 

να το ξαναπώ;

 

τίποτα από όλα αυτά δεν έχει γίνει στην περίπτωσή μου.

Και σίγουρα δεν συμβαίνουν σε όλους.

 

Γιώργη εξακολουθείς να κάνεις φάουλ...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

να το ξαναπώ;

 

τίποτα από όλα αυτά δεν έχει γίνει στην περίπτωσή μου.

Και σίγουρα δεν συμβαίνουν σε όλους.

 

Γιώργη εξακολουθείς να κάνεις φάουλ...

 

Μα αφού Σάββα τα διαβάζεις και μόνος σου. Η πλειοψηφία αυτά αντιμετωπίζει. Το αν σ' εσένα δεν συμβαίνουν, αποτελείς εξαίρεση...

 

Όσο για το φάουλ που αναφέρεις, δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να συγκρίνω. Έχω μπροστά μου ένα προβληματικό μοντέλο και αντιμετωπίζω μια παντελής αδιαφορία απο την citroen και τους αντιπροσώπους της. So simple...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Το να εχεις προβληματα και να εισαι εκνευρισμενος ειναι κατανοητο. Απο κει και περα οφειλεις να σεβαστεις πως ολες οι αντιπροσωπειες δεν ειναι ιδιες και φυσικα ολα τα αυτοκινητα δεν ειναι ιδια. Η Σιτροεν εχει διορθωσει πολλα απο τα προβληματα που εμφανιστηκαν στις αρχικες εκδοσεις του C4 και αυτο ειναι εμφανες και αποδεκτο απο ολους.

Το οτι εμφανιζει μικροπροβληματακια ειναι επισης λογικο. Αν ομως το συγκρινεις με προβληματα που βγαζουν αλλα αυτοκινητα, προσθεσεις τον πλουσιοτατο εξοπλισμο του, την τιμη του και το γενικο συνολο, ειναι σιγουρα κατι το οποιο δεν μπορεις να αγνοησεις.

 

Δεν με απασχολει αν καποιος θα αγορασει C4 η οχι αλλα οφειλω να πω πως εγω ειμαι ευχαριστημενος απο το αυτοκινητο μου και απο την αντιπροσωπεια μου.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το φάουλ που αναφέρεις, δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να συγκρίνω. Έχω μπροστά μου ένα προβληματικό μοντέλο και αντιμετωπίζω μια παντελής αδιαφορία απο την citroen και τους αντιπροσώπους της. So simple...

 

είσαι φάουλ γιατί γενικεύεις από την δικιά σου περίπτωση!

μην τα ξαναλέμε...

 

αλήθεια είχες άλλο αυτοκίνητο εκτός από Σιτροέν; γιατί εγώ είχα και μάλιστα αρκετά...παντού γίνονται. Καλά μην μιλήσουμε για αντιπροσωπείες...δεν είναι αποκλειστικό της Σιτροέν αυτό.

 

Εγώ από Χανιαδάκη και Ρουσσάκη είμαι ευχαριστημένος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το να εχεις προβληματα και να εισαι εκνευρισμενος ειναι κατανοητο. Απο κει και περα οφειλεις να σεβαστεις πως ολες οι αντιπροσωπειες δεν ειναι ιδιες και φυσικα ολα τα αυτοκινητα δεν ειναι ιδια. Η Σιτροεν εχει διορθωσει πολλα απο τα προβληματα που εμφανιστηκαν στις αρχικες εκδοσεις του C4 και αυτο ειναι εμφανες και αποδεκτο απο ολους.

 

Δεν μίλησα για αποκλειστικά όλες τις αντιπροσωπίες, αλλά για την πλειοψηφία. Εδώ στην Κρήτη έχω πάει στις 3 απο τις 4 που έχει και η αντιμετώπιση είναι απαράδεκτη, με αποκορύφωμα αυτήν στο Ηράκλειο. Στο club το οποίο παρακολουθείς και εσύ, μπορείς να δεις και μόνος σου το αντίστοιχο θέμα για τις απαράδεκτες αντιπροσωπίες και να βγάλεις τα αντίστοιχα συμπεράσματα. Δεν σου αρκούν ;

 

Δεν με απασχολει αν καποιος θα αγορασει C4 η οχι αλλα οφειλω να πω πως εγω ειμαι ευχαριστημενος απο το αυτοκινητο μου και απο την αντιπροσωπεια μου.

 

Εμένα φίλε μου όμως με απασχολεί! Και ξέρεις γιατί; Η citroen είναι μια εταιρία που δεν σέβεται ούτε τους πελάτες της, ούτε τα λεφτά που της δίνουν. Όλα αυτά που αναφέρω εδώ, απο την πρώτη στιγμή τα έστειλα γραπτώς στην citroen σε συγκεκριμένο υπεύθηνο και δεν είχε ούτε την στοιχειώδη υπευθυνότητα να απαντήσει. Εντέλει τι έγινε; ΤΙΠΟΤΑ

Όταν αντιμετώπισα πρόβλημα με κάποιο απο τους αντιπροσώπους, επικοινώνησα με τα κεντρικά στο αντίστοιχο τμήμα. Και ανέλαβαν εκείνοι να λύσουν το πρόβλημα μου. Εν τέλει τι έγινε; Τα έκαναν χειρότερα και δεν δόθηκε καμία λύση...(αν θές σου δίνω link, όπου το αναφέρω αναλυτικά...)

 

είσαι φάουλ γιατί γενικεύεις από την δικιά σου περίπτωση!

μην τα ξαναλέμε...

 

Και όμως, δεν γενικεύω απο την δικά μου περίπτωση αλλά απο αυτά που αντιμετωπίζει το σύνολο. Ρίξε μια ματιά στο club!!! Πόσοι έχουν πρόβλημα με αυτό το @#$%##$# το ζουάν; πόσοι έχουν πρόβλημα με τον συμπλέκτη απο τόσα λίγα χιλιόμετρα; σε πόσους ο διζωνικός κλιματισμός δείχνει ότι θέλει; σε πόσους τρίζουν οι πίσω δαγκάνες; πόσοι ακούνε κάθε λογής τριγμό; Δεν σου αρκούν για να γενικεύσεις; Εμένα μου φτάνουν και μου περισσεύουν.

 

αλήθεια είχες άλλο αυτοκίνητο εκτός από Σιτροέν; γιατί εγώ είχα και μάλιστα αρκετά...παντού γίνονται. Καλά μην μιλήσουμε για αντιπροσωπείες...δεν είναι αποκλειστικό της Σιτροέν αυτό.

 

Το C4 είναι το πρώτο μου και το πρώτο citroen στην οικογένεια. Τα υπόλοιπα στην οικογένεια είναι γερμανικά και γιαπωνέζικα. Τα γιαπωνέζικα δεν έχουν βγάλει μέχρι στιγμής το παραμικρό. Το γερμανικό όταν χρειάστηκε να πάει στο service για κάποιο πρόβλημα, έγιναν όλα τα προβλεπόμενα χωρίς δικαιολογίες και καραγκιοζιλίκια που κάνει η citroen...

 

Εγώ από Χανιαδάκη και Ρουσσάκη είμαι ευχαριστημένος.

 

Μια πεταλουδίτσα δεν φέρνει την άνοιξη...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω με ενδιαφερον την ομολογουμενως πολιτισμενη διαφωνια σας.

Αν και στο δικο μου c4 ΔΕΝ εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα, εκτος απο το ζουαν και λιγο τριξιμο στις πισω δισκοπλακες, μαλλον η αληθεια βρισκεται καπου στη μεση.

Συμφωνω και επαυξανω οσο αφορα στις αντιπροσωπειες. Γενικως. Πανε οι εποχες που πηγαινες στο μαστορα και μαζι φτιαχνατε ή κανατε το σερβισακι σας. Τωρα "βροχη". Μαλλον μας βλεπουν σαν εργατωρες...

 

Ασχετο. Τα Smilies πώς ενεργοποιουντε ;;; οεο ; κι ηθελα να βαλω μερικα;

Link to comment
Share on other sites

georgep800

 

 

γιατι δεν το πουλας ?

 

 

πριν αρχίσει να σου διαλιεται που ξερεις στο μελλον μπορει και να λιωσει η να αρχιζει να διαλυεται .

 

ελεος εισαι υπερβολικος σπερνεις την καταστροφη χωρις λογο .

 

 

οσο για τους συμπλεκτες οπως λες οσοι ειχαν προβλημα τους βαλαν στην εγκυηση .

 

τωρα γιατι εσενα δεν σε προσεχουν στις αντιπροσοποιες δεν ειμαι σε θεση να ξερω !!!!

 

 

παντως σταματα να καταστροφολογεις ελεος κουραστικα να ακουω την τριχα τριχια .

 

δεν ειπε κανεις οτι το c4 ειναι το τελειο αυτοκινητο αλλα οχι και ετσι εγω παντως πιστευω οτι με τα χρηματα που εδωσα δεν θα μπορουσα να παρω κατι καλητερο !!!

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες και αλοιμονο αν αρχισουμε να μαλωνουμε για αυτοκινητα. Φυσικα και ειναι πολιτισμενος ο διαλλογος :)

 

Οταν ειπα οτι δεν με απασχολει αν καποιος θα αγορασει το εν λογω αυτοκινητο δεν το εννοησα ετσι. Εννοω οτι δεν προκειται να το διαφημισω και απο αυτη την αποψη και μονο, δεν με ενδιαφερει αν καποιος θα αγορασει σιτροεν, σεατ, μερσεντες η χιουγκο.

 

Για τις αντιπροσωπειες στην Κρητη δεν εχω αποψη. Δεν αποκλειεται να εχεις δικιο. Παρ ολα αυτα, δεν το περιορισες εξ αρχης. Το γενικευσες για ολες τις αντιπροσωπειες και αυτο ηταν το λαθος σου (αποψη μου) :)

 

Για τα μικροπροβληματα που εχει βγαλει οπως ανεφερα, θα επιμεινω οτι τα περισσοτερα εχουν διορθωθει στις καινουριες εκδοσεις του μοντελου αυτου και αυτα που παραμενουν καλυπτονται 99% απο την εγγυηση.

 

Δεν υποστηριζω κανενα φορουμ (σε αυτο που αναφερθηκες) και οσες φορες το εχω παραθεσει εδω σαν φορουμ - και οχι σαν κλαμπ - φυσικα και δεν ειναι λογω διαφημισης (παλι δεν με απασχολει αν καποιος θα το παρακολουθησει η οχι) αλλα κυριως για να δουν οσοι ενδιαφερονται μια αποψη παραπανω και σιγουρα πολλες πληροφοριες παραπανω για την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ εταιρεια.

 

Εγω ευχομαι ολοψυχα να βγεις απο αυτη την ιστορια οσο πιο ανωδυνα γινεται και το επομενο αυτοκινητο σου να σε καλυπτει πληρως.

Τα αυτοκινητα εκτος απο μεσα δουλειας ειναι και μια μορφη ψυχαγωγιας, και τουλαχιστον εμενα προσωπικα, το C4 με καλυπτει απολυτα μεχρι στιγμης. Ηξερα τι αγοραζα πριν υπογραψω, και για τα καλα του και για τα κακα του και ακομα και ως εχει η σημερινη αγορα στα 1400 παλι αυτο θα επελεγα :)

 

Αν ειχα 3-4000 παραπανω να δωσω θα αγοραζα C5 :p

 

Nα ειστε καλα,

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

@KarlBarks

 

Είμαι υπερβολικός;; Αυτή είναι η πραγματικότητα όσο και αν κάποιοι δεν θέλουν να την δούν.

 

Μου αρέσει ο τρόπος που το θέτεις πάντως!!! "Δεν είσαι σε θέση να ξέρεις γιατί δεν με προσέχουν στις αντιπροσωπίες, εμένα συγκεκριμένα". Καλό!!

Ας είμαστε ρεαλιστές. Διάβασε και πάλι όλα όσα έχουν αναφερθεί για τους αντιπροσώπους(στο αντίστοιχο θέμα), για να διαπιστώσεις και μόνος σου ότι μια τέτοια αντιμετώπιση αποτελεί τον κανόνα. Σου φτάνουν ή να παραθέσω και τις παιδαριώδης δικαιολογίες σχετικά με τα προβλήματα;

 

Άλλαξαν τους συμπλέκτες στην εγγύηση;;;;; Τόσα άτομα ανέφεραν το πρόβλημα και κανένας δεν ανέφερε για αλλαγή. Εγώ μια λίστα απο δικαιολογίες διάβασα, τώρα τι διάβασες εσύ...

 

ΥΓ: Κουράστηκες να διαβάζεις αυτά και δεν κουράστικες να διαβάζεις όλα αυτά τα προβλήματα που έχει βγάλει;

 

 

Για τις αντιπροσωπειες στην Κρητη δεν εχω αποψη. Δεν αποκλειεται να εχεις δικιο. Παρ ολα αυτα, δεν το περιορισες εξ αρχης. Το γενικευσες για ολες τις αντιπροσωπειες και αυτο ηταν το λαθος σου (αποψη μου) :)

 

Συνεχίζω να μην το περιορίζω. Είναι μια κατάσταση που επικρατεί στην πλειοψηφία.

 

Δεν υποστηριζω κανενα φορουμ (σε αυτο που αναφερθηκες) και οσες φορες το εχω παραθεσει εδω σαν φορουμ - και οχι σαν κλαμπ - φυσικα και δεν ειναι λογω διαφημισης (παλι δεν με απασχολει αν καποιος θα το παρακολουθησει η οχι) αλλα κυριως για να δουν οσοι ενδιαφερονται μια αποψη παραπανω και σιγουρα πολλες πληροφοριες παραπανω για την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ εταιρεια.

 

Για ποιο λόγο κάνεις αυτήν την αναφορά;:)

Αν στηρίζεσαι σε κάποιο απο τα λεγόμενα μου, σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα αυτό. Απλά το είπα με το σκεπτικό ότι οι συγκεκριμένες καταστάσεις έχουν αναφερθεί εκτενώς απο αρκετούς και σε προέτρεπα να τις διαβάσεις ξανά. Τίποτα περισσότερο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο κάνεις αυτήν την αναφορά;:)

Αν στηρίζεσαι σε κάποιο απο τα λεγόμενα μου, σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα αυτό. Απλά το είπα με το σκεπτικό ότι οι συγκεκριμένες καταστάσεις έχουν αναφερθεί εκτενώς απο αρκετούς και σε προέτρεπα να τις διαβάσεις ξανά. Τίποτα περισσότερο.

 

Τοτε, καλως ;)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

...Γεια σας και απο μενα παιδια.Υπηρξα "χρηστης" Citroen για περιπου 7 χρονια (ZX / XSARA) και εν συνεχεια για αλλα 7 παρεμεινα στον ομιλο με Peugeot 206XS.Η εμπειρια μου απο τα αυτοκινητα αυτα ειναι αρκετα μεγαλη και πραγματι υπαρχουν προβληματα,που με εκαναν τελικα να στραφω στους γειτονες Γερμανους.Οχι οτι αυτοι δεν εχουν προβληματα αλλα σαφως αυτα ειναι λιγοτερα συγκριτικα με τα αγαπημενα μου-πραγματικα-Γαλλικα.Μετα απο δυο τρια χρονια χρησης αρχιζεις,φτιαχνεις το ενα,χαλαει το αλλο και ου το καθεξης.Ταραξτε τους στα e-mail και εννοω τη μαμα PSA μπας και βαλουν μυαλο καποτε...Η αρχη εγινε με τους κινητηρες της BMW.Μιας και γινεται κουβεντα για αντιπροσωπειες ο Απεργης στην Κηφισια με ειχε εξυπηρετησει παλιοτερα με αλλαγη κιβωτιου ταχυτητων μεσα στην εγγυηση χωρις κανενα παραπονο.Το XSARA ειχε τοτε μολις 5500χλμ και φυσικα δεν εφταιγε ο τροπος οδηγησης...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

@KarlBarks

 

Είμαι υπερβολικός;; Αυτή είναι η πραγματικότητα όσο και αν κάποιοι δεν θέλουν να την δούν.

 

Μου αρέσει ο τρόπος που το θέτεις πάντως!!! "Δεν είσαι σε θέση να ξέρεις γιατί δεν με προσέχουν στις αντιπροσωπίες, εμένα συγκεκριμένα". Καλό!!

Ας είμαστε ρεαλιστές. Διάβασε και πάλι όλα όσα έχουν αναφερθεί για τους αντιπροσώπους(στο αντίστοιχο θέμα), για να διαπιστώσεις και μόνος σου ότι μια τέτοια αντιμετώπιση αποτελεί τον κανόνα. Σου φτάνουν ή να παραθέσω και τις παιδαριώδης δικαιολογίες σχετικά με τα προβλήματα;

 

Άλλαξαν τους συμπλέκτες στην εγγύηση;;;;; Τόσα άτομα ανέφεραν το πρόβλημα και κανένας δεν ανέφερε για αλλαγή. Εγώ μια λίστα απο δικαιολογίες διάβασα, τώρα τι διάβασες εσύ...

 

ΥΓ: Κουράστηκες να διαβάζεις αυτά και δεν κουράστικες να διαβάζεις όλα αυτά τα προβλήματα που έχει βγάλει;

 

 

εγω ξερω πολους που γκρινιαζουν για τον συμπλεκτη .

 

αλλα κανεναν που δεν πηγε να τον φτιαξει .

 

 

η citroen το λεει ξεκαθαρα

 

" ελα εδω ρε φιλε , λες οτι εχει προβλημα ο συμπλεκτης σου οκ τον ανοιγουμε τον βλεπουμε και αν εχει τον αλλαζουμε (αυτο φενεται στον συμπλεκτη) "

 

δεν πληρωνεις τπτ .

 

αμα ο συμπλεκτης ειναι καμενος δλδ εσυ τον εφαγες τα πληρωνεις εσυ .

 

τελος .

 

ολοι αυτοι που γκρινιαζουν για τον συμπλεκτη μονο γκρινιαζουν κανεις δεν πηγε να τον κατευασουν να τον δουν και πες μου σε παρακαλω εναν απο την λιστα σου που να το εκανε αυτο .

Link to comment
Share on other sites

..κοντά στα 2,5 χρόνια με το C4..δεν έχω κάποιο πρόβλημα...καλοτάξιδο να είναι..μόνο για service κάθε 10.000km πηγαίνω. :happy:

 

Υποθέτω ο georgep800 δεν έχει καποια εμπάθεια με τη Citroen για να την κατηγορεί..μιλάει από προσωπική του εμπειρία ο άνθρωπος.

..ίσως έπεσε σε "δύστροπο" C4.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας C4άδες.

Έχετε ένα πολύ όμορφο αυτοκίνητο και απ΄ότι λένε άνετο και ασφαλές.

 

Ήμουν σχεδόν έτοιμος να κλείσω το C4 5Θ 1400 μέχρι που έπεσε στα χέρια μου ο κατάλογος με τα "ζημιάρικα" του Autotriti.

 

Προβληματίζομαι για το αν φτάνει μόνο η ομορφιά για να "επενδύσεις" 15000 σε ένα αυτοκίνητο.

 

Για το λόγο αυτό και με οροφή τις 15000 δυσκολεύομαι να αποφασίσω ανάμεσα στο C4 και σε MAΖDA 3, ενώ ενδιαφέρον φαίνεται και το Hyundai i30, όλα στα 1400cc.

 

Καμμία γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και γινεται κουβεντα για αντιπροσωπειες ο Απεργης στην Κηφισια με ειχε εξυπηρετησει παλιοτερα .

 

Χάλασε και ο Απέργης φίλε μου...

 

 

εγω ξερω πολους που γκρινιαζουν για τον συμπλεκτη .

 

αλλα κανεναν που δεν πηγε να τον φτιαξει .

 

 

η citroen το λεει ξεκαθαρα

 

" ελα εδω ρε φιλε , λες οτι εχει προβλημα ο συμπλεκτης σου οκ τον ανοιγουμε τον βλεπουμε και αν εχει τον αλλαζουμε (αυτο φενεται στον συμπλεκτη) "

 

δεν πληρωνεις τπτ .

 

αμα ο συμπλεκτης ειναι καμενος δλδ εσυ τον εφαγες τα πληρωνεις εσυ .

 

τελος .

 

ολοι αυτοι που γκρινιαζουν για τον συμπλεκτη μονο γκρινιαζουν κανεις δεν πηγε να τον κατευασουν να τον δουν και πες μου σε παρακαλω εναν απο την λιστα σου που να το εκανε αυτο .

 

Φάσκεις και αντιφάσκεις...

Κάνω παράθεση μήνυμα σου απο το citroen club, το οποίο βρίσκεται συγκεκριμένα εδώ. Εσύ ο ίδιος χαρακτηρίζεις αυτό που αναφέρεις... "ΣΚΑΤΑ"

Περισσότερα λόγια είναι περιττά...

 

πηγα και εγω ρε παιδια .

 

 

εκανα ετηση για αλλαγη συμπλεκτη αλλα δεν μου την δεχτικαν .

 

μου ειπαν οτι πρεπει να λυθει και να βγουν φωτογραφιες και να σταλθουν στην γαλλια .

 

 

κοστος για κατεβασμα συμπλεκτη 120 και για καινουριο δισκο 160 ευρω .

 

συνολο 280 ευρω αμα δεν μπω στην εγκυηηση .

 

 

 

 

εσεις τα 400+ που τα βγαλατε ?

 

 

 

παντως δεν ξερω ρε παιδια τι να κανω να το κατευασω και να βγαλω φωτος λετε ?

 

 

δεν ξερω και αμα δεν μπω στην εγκυηση τοτε πρεπει να δωσω 300 ευρω ?

 

σκατα .

 

Τα συμπεράσματα τα αφήνω για τους υπόλοιπους...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας C4άδες.

Έχετε ένα πολύ όμορφο αυτοκίνητο και απ΄ότι λένε άνετο και ασφαλές.

 

Ήμουν σχεδόν έτοιμος να κλείσω το C4 5Θ 1400 μέχρι που έπεσε στα χέρια μου ο κατάλογος με τα "ζημιάρικα" του Autotriti.

 

Προβληματίζομαι για το αν φτάνει μόνο η ομορφιά για να "επενδύσεις" 15000 σε ένα αυτοκίνητο.

 

Για το λόγο αυτό και με οροφή τις 15000 δυσκολεύομαι να αποφασίσω ανάμεσα στο C4 και σε MAΖDA 3, ενώ ενδιαφέρον φαίνεται και το Hyundai i30, όλα στα 1400cc.

 

Καμμία γνώμη?

 

Καλώς ήρθες φίλε μου.

 

Συμφωνώ στο σχόλιο σου, όμορφο και εμφανίσιμο! Δυστυχώς όμως μέχρι εκεί. Μετά ξεκινούν προβλήματα και τριγμοί. Δεν αξίζει να επενδύσεις τόσα χρήματα και μάλιστα με κριτήριο την εμφάνιση. Γρήγορα θα το μετανιώσεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς δεν κατάλαβες δλδ ?

 

 

ειπα εγω ποτε οτι στην citroen μοιράζουν συμπλέκτες ? παρε κοσμε 2+1 δωρο ?

 

 

 

1ον σε εμενα το σκορτσαρισμα απλα σταμάτησε τέλος δεν το ξαναεκανε ποτε .

 

το οποίο βέβαια το εχω γραμμένο στην επομενη σελιδα αλλα μάλλον δεν το διάβασες , η μπηπως το διάβασες και δεν το ανέφερες σκόπιμα !!!!! .

 

Κοίτα να δεις ακόμα και στην ιδια σελίδα που εχω εγω γραμμένο αυτο λεει ένα παιδι οτι του το βάλανε στην εγκυηση κανονικα αλλα μαλλον ουτε αυτο το διαβασες , η μπηπως το διαβασες και αυτο το ξεχασες !!!

 

 

 

οπως ειπα και τοτε οι ανθρωποι δεν μου ειπαν τπτ περιεργο ουτε με κοιταζαν περιεργα το μονο που μου είπαν ειναι οτι πρεπει να τον δουν αν εχει πρόβλημα αν εχει πολυ ευχαρίστως να μου το φτιάξουν

 

 

 

ο συμπλέκτης δεν είναι στην εγκυηση αλλα σε περίπτωση που εχει κατι ελαττωματικό θα μου το έβαζαν κανονικά, οπως και κάναν σε πολλά άτομα , τι δεν κατάλαβες ακριβώς ?

 

 

σου ρώτησα κατι και ποιο πριν αλλα δεν μου απαπαντησες . γιατι δεν το πουλας και το κρατάς ακομα ?

Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά να αναφέρω ότι δεν κατάλαβα κάτι; Κατάλαβα και πολύ καλά μάλιστα!

 

Διάβασα και το σχόλιο σου αλλά και το σχόλιο του παιδιού που έκανε την αλλαγή! Όχι, δεν το ξέχασα αλλά ούτε είχα κάποια σκοπιμότητα να μην το αναφέρω αυτό, όπως λές. Αντιθέτως!!! Η περίπτωση του έχει ενδιαφέρον! Μετά απο λίγα χλμ απο την αλλαγή, όπως αναφέρει, έχει τα ίδια και χειρότερα προβλήματα!! Μέχρι που σκέφτεται να το δώσει!! Να και τα μηνύματα:

 

...

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΡΕ ****ΤΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ-ΠΛΑΤΟ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ :mad:

 

ολοι ελπιζουμε οτι με τον καινουριο θα λυθει το προβλημα αλλα εγω που τον αλλαξα βλεπω οτι και αυτος λιγη ζωη εχει. σε προηγουμενο μηνυμα εγραψα για ενα σκουξιμο που κανει οταν πατας και αφηνεις τον συμπλεκτη. το πρωι δοκιμασα του αδερφου μου, ενα nissan micra του 93 και του πεθερου μου ενα μιτσουμπισι λανσερ του 84 και δεν ακουγεται τιποτα. γιατι στο δικο μου που ειναι καινουριο ρε ****το :s ! μπορει να φαινομαι απαισιοδοξος αλλα στην πραγματικοτητα δεν ειμαι. απλως μου σπαει τα νευρα να φτιαχνεις κατι και να βλεπεις οτι και παλι κατι δεν παει καλα σε αυτο που εφτιαξες. σκεφτομαι να παρω σβαρνα ολα τα συνεργεια της περιοχης μου να δω εαν μπορουν να κανουν κατι. παρολα τα εξοδα που εχω τωρα λογο γαμου θα διαθεσω μερικα χρηματα ακομα μηπως και λυθει. σκεφτομαι εαν δεν λυθει το προβλημα να το δωσω αλλα κατα βαθος ειναι κατι που δεν το θελω. εσεις τι θα σκεφτοσασταν σε μια τετοια περιπτωση?

 

Σου φτάνουν αυτά ή να αναφέρω και τα σχόλια των υπολοίπων που έκαναν αλλαγή με δικά τους έξοδα(430 ευρώ!!) και μετά απο λίγα χλμ είχαν το ίδιο πρόβλημα!!!!

Να και μερικά μηνύματα:

 

Νομίζω εσύ panc4 είχες κάνεις αλλαγή δίσκο-πλατό, έτσι;

 

Ναι αμε..... απο τα ~14,000Κμ το εχω αλλαξει γι αυτο το λογο και ξανακανει τα ιδια. http://www.greekcitroenclub.gr/forum/images/smiles/rant2.gif http://www.greekcitroenclub.gr/forum/images/smiles/rant2.gif http://www.greekcitroenclub.gr/forum/images/smiles/rant2.gif

 

Σου φτάνουν ή να παραθέσω και άλλα μηνύματα; Συνεχίζεις να πιστεύεις ότι η citroen λύνει το πρόβλημα;

 

Ακόμα και εκτός εγγύησης ελαττωματικούς συμπλέκτες βάζει και τους χρεώνει για χρυσούς. Αυτή είναι η υπευθυνότητα και ο σεβασμός της citroen προς τους πελάτες της.

 

 

Τώρα ως αναφορά το ερώτημα σου γιατί δεν το πουλάω. Έχεις ρωτήσει πόσο τα παίρνουν τα C4 μετά την "πολύ ωραία" πολιτική της citroen με τον "κώδικα τιμής"; Σκότωμα κανονικό. Απο το να το δώσω για ψίχουλα λοιπόν και να πάρω κάτι στην ίδια κατηγορία, το κρατάω λίγο ακόμα και πάω για κάτι καλύτερο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

συνεχισε την καλη δουλειά .

 

 

παντως να ξερεις εχει και αλλα πραγματα να κανεις στην ζωη απο το να γκρινιαζεις για το c4 .

 

 

μεχρι να το πουλησεις θα εισαι και εσυ στην ιδια κατηγορια με τους αλλους που απλα γκρινιαζουν χωρις να εχουν σκοπο να εχουν να κανουν κατι .

 

γνωμη μου παντα .

 

 

 

 

υ/γ

 

σε παρακαλω μην αρχίσεις απαντησεις του τυπου οτι δεν ξερω τι να πω γιαυτο δεν απανταω , η οτι με αποστομωσες με τις απαντησεις σου κτλ .

 

θα ηταν τραγικο και το ξερεις .

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

συνεχισε την καλη δουλειά .

 

 

παντως να ξερεις εχει και αλλα πραγματα να κανεις στην ζωη απο το να γκρινιαζεις για το c4 .

 

 

μεχρι να το πουλησεις θα εισαι και εσυ στην ιδια κατηγορια με τους αλλους που απλα γκρινιαζουν χωρις να εχουν σκοπο να εχουν να κανουν κατι .

 

γνωμη μου παντα .

 

 

 

 

υ/γ

 

σε παρακαλω μην αρχίσεις απαντησεις του τυπου οτι δεν ξερω τι να πω γιαυτο δεν απανταω , η οτι με αποστομωσες με τις απαντησεις σου κτλ .

 

θα ηταν τραγικο και το ξερεις .

 

Εγώ τουλάχιστον δεν κρύβομαι πίσω απο το δάκτυλο μου.

 

Μου αρέσουν πάντως τα... επιχειρήματα σου και ο πολιτισμένος σου διάλογος!

 

Βλέπω ότι υπάρχει διάθεση για προσωπική αντιπαράθεση, οπότε σταματάω εδώ.-

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

παντως σου ευχομαι να βρεις ακρη με τα προβληματακια στο αυτοκινητο σου και να το κρατησεις πολλα πολλα χρονια και να εισαι ταυτοχρονα ευχαριστημενος με αυτο .

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργη....είσαι φάουλ!

 

Μηδενίζεις τα πάντα. Προβληματα υπάρχουν παντού. Το ότι εσένα δεν σε εξυπηρετούν στην Κρήτη δεν σημαίνει ότι κι εμένα δεν με εξυπηρετούν στην Αττική. ΕΛΕΟΣ δηλ.

 

Στο θέμα των αντιπροσώπων ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ! .- Υπάρχουν οι καλοί υπάρχουν κ οι κακοί.

 

 

 

ΥΓ. λες για τον συμπλέκτη...εάν μπεις στο 4τ φόρουμ θα διαβάσεις αρκετά στο Golf section από τα TSi...τι πάει να πει αυτό ; ότι είναι για τον λούτσο...όχι βέβαια. ΔΕΝ τσουβαλιάζουμε...εσύ το κάνεις στον υπερθετικό βαθμό. Πούλα το να ησυχάσεις εσύ να ησυχάσουν και οι άλλοι.

 

ΥΓ2 Σπύρο το έλαβα το καλώδιο για το mp3...θα ενεργοποίησω και την aux και θα έχω το nano μου να με συντροφεύει στις βόλτες με την κούκλα μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο το έλαβα το καλώδιο για το mp3...θα ενεργοποίησω και την aux και θα έχω το nano μου να με συντροφεύει στις βόλτες με την κούκλα μου.

 

 

Οκ μαν ελπίζω να το απολαύσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...