Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ XΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ C4-ΑDMINISTRATORS....

EΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ C4 1.6 HATCHBACK Xρωματος γκρι-φερ..Εχω φαει κολλημα μαζι του με τις επιδοσεις και το περπατημα του στο δρομο ΚΑΙ ΤΙΣ ΞΑΦΝΙΚΕΣ ΣΠΗΝΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ....ΠΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ FIXED..

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

:p http://www.ibherdesign.com/eb/citroen-c4/citroen-c4-body-kit.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλως ηρθες φιλε c4α! Πες μας σε ποια περιοχη εισαι και τι εκδοση εχεις... Κανενας εδω δεν εχει αναβαθμιση τιποτα και εγω τουλαχιστον δεν εχω ακουσει κατι για εργοστασιακη αναβαθμιση ακομα...

 

 

update

Σημείωση: Η ταξινόμηση γίνεται με τα εξής κριτήρια: Κυβισμός/Hatchback-Coupe/Έκδοση εξοπλισμού/Ονομαστικά

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black obsidien
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver aluminium
  3. salinas =======> Αθήνα ============> 2000 Coupe VTS ============> red lucifer
  4. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black obsidien
  5. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  7. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris iceland
  8. Ryback3 ======> Ορεστιάδα ========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver aluminium
  9. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  10. engines ======> Θεσσαλονίκη ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  11. enginekiller ===> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  12. harxenia =====> ??????? ===========> 1600 Hatchback SX ===========> ???????
  13. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  14. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  15. Gravity ======> Αθήνα ============> 1600 Hatchback SX ===========> black obsidien
  16. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ===========> gris iceland
  17. sakisC4 =====> ????? ============> 1600 Hatcback ================> gris fer
  18. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  19. Devil_7 ======> Γλυφάδα =========> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  20. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  21. Ma_D =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  22. orfiso =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  23. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  24. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  25. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer aluminium
  26. bliss ========> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ========> black obsidien
  27. doganos1985 => Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  28. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  29. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver aluminium
  30. Matty =======> Νεμέα-Αθήνα=======> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  31. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  32. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black obsidien
  33. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  34. Kerouac =====> Κηφισιά ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  35. theologos14 ==> Νέα Σμύρνη ========> 1600 ?????????? =============> silver aluminium
  36. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη =======> 1400 Hatchback SX ===========> black obsidien
  37. qwerty5 =====> Αθήνα ===========> 1400 Hatchback S ==============> gris fer
  38. K_GR_8 =====> Ηράκλειο ==========> 1400 Coupe VTR Limited ========> silver aluminium
  39. akalyptos_82 => Χαλκιδική ========> 1400 Coupe VTR =============> gris fer
  40. NIKOSK =====> Χαλκιδα ===========> 1400 Coupe VTR ==============> black obsidien
  41. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver aluminium
  42. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien

Link to comment
Share on other sites

ε ναι εκει ειναι το θεμα στις κουρτίνες . αμα τις μετραμε για 2 η 4 με την λογικη οτι καλυπτουν 4 τζαμια (4 επιβάτες) και οχι 2

 

 

http://www.lulop.com/post.php/5503 βιντεακια . με το c4 wrc . δειτε λιγο τα φαναρια του αυτοκινητου σας φενονται λιγο σκουρα - μαυρισμένα ?

 

.........

δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εχουμε αμαξαρα .

 

Δεν ειναι πιο σκουρα απλως εχει συνεφια και βρεχει και εχει λιγο φως...

Μολις τα ειδα ολα καταπληκτικα!!! Καλα οτι εχουμε αμαξαρα το ξεραμε...:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ XΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ C4-ΑDMINISTRATORS....

EΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ C4 1.6 HATCHBACK Xρωματος γκρι-φερ..Εχω φαει κολλημα μαζι του με τις επιδοσεις και το περπατημα του στο δρομο ΚΑΙ ΤΙΣ ΞΑΦΝΙΚΕΣ ΣΠΗΝΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ....ΠΟΥ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ FIXED..

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

:p http://www.ibherdesign.com/eb/citroen-c4/citroen-c4-body-kit.jpg

 

Θεέ μου πώς το έκανε ο βάνδαλος το καημένο...:wacko:

Μην μου πεις ότι θέλεις να το κάνεις έτσι;:worry:

Δεν το λυπάσαι...;

 

Καγκούρικο [κιτς] style, α πα πα μακρυά!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μου ηρθε γραμμα απο τη citroen που λεει τα παρακατω :

 

"Στα πλαισια της πολιτικης ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ, ο κατασκευαστης μας ζητησε να

ελεγξουμε τη συσφιξη αναμεσα στα "μαρκουτσια" και τα μεταλλικα σωληνακια

των πισω φρενων του αυτοκινητου σας Citroen.

Αυτη η ενεργεια η οποια κρινεται απαραιτητη θα γινει βεβαιως δωρεαν και θα απαιτησει την ακινητοποιηση του αυτοκινητου σας στο συνεργειο για ενα διαστημα το πολυ δυο ωρων "

 

προφανως ειναι εργοστασιακη οδηγια ανακλησης για την οποια δεν ειχαμε ακουσει τιποτα :wacko:

θα το παω αρχες αυτης της εβδομαδας και θα εχω νεωτερα.

Link to comment
Share on other sites

για τις ανακλησεις που μαθαινουμε δε μας ειδοποιουν και μας ερχονται νεες....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μου ηρθε γραμμα απο τη citroen που λεει τα παρακατω :

 

"Στα πλαισια της πολιτικης ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ, ο κατασκευαστης μας ζητησε να

ελεγξουμε τη συσφιξη αναμεσα στα "μαρκουτσια" και τα μεταλλικα σωληνακια

των πισω φρενων του αυτοκινητου σας Citroen.

Αυτη η ενεργεια η οποια κρινεται απαραιτητη θα γινει βεβαιως δωρεαν και θα απαιτησει την ακινητοποιηση του αυτοκινητου σας στο συνεργειο για ενα διαστημα το πολυ δυο ωρων "

 

προφανως ειναι εργοστασιακη οδηγια ανακλησης για την οποια δεν ειχαμε ακουσει τιποτα :wacko:

θα το παω αρχες αυτης της εβδομαδας και θα εχω νεωτερα.

 

 

ενας ελενχος ειναι δεν ειναι κακο

 

τα μαρκουτσια τι ειναι ? τα σοληνακια πιεσεως ?

Link to comment
Share on other sites

kalispera proti fora beno sto site kai to brika katalathos psaxnodas gia tuning eimai katoxos enos c4 coupe vts pedia xamilosteto 3.5pontous me HR ellatiria kamia sxesi to aytokinito!!!! twra kitaw siga siga gia chip!
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ!!!!!!!!ΕΙΜΑΙ Ο .......

SakisC4=======>BEPOIA=======>1600 Hatchback SX Pack=======> gris fer:lol:

http://www.ibherdesign.com/eb/citroen-c4/citroen-c4-body-kit.jpg

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera proti fora beno sto site kai to brika katalathos psaxnodas gia tuning eimai katoxos enos c4 coupe vts pedia xamilosteto 3.5pontous me HR ellatiria kamia sxesi to aytokinito!!!! twra kitaw siga siga gia chip!

Και δηλ. δεν σου κοπαναει με 50αρι προφιλ και τις 17αρες ζαντες?Μα καλα που πας μονο Αττικη Οδο?Με τους δρομους που εχουμε θα χρειαστεις ελαστικα απο σκισιματα και ''βυζια'' στα πλαινα.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον karl τα σωληνακια ειναι τα... σωληνακια των υγρων φρενων...:lol: τα μαρκουτσια ειναι νομιζω το τελευταιο κομματι που συνδεει τα σωληνακια με τα φρενα αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι οσες φορες ειχα αλλαξει ηταν σε ταμπουρα...

Καλως ηρθατε οι νεοι... sparu_C4 υποθετω οτι εχεις 1.6 πες και περιοχη σου... Οντως δεν κοπαναει;;; Εμενα οπου κυκλοφορω συνηθως παντα ακου κατι γκντουπ που με τρελαινουν... Οχι οτι θα το ηθελα ποιο μαλακο βεβαια μην τρελαθουμε αλλα αν ειχα 17αρες 50αρι λαστιχο και 3.5 πιο χαμηλο και σκληρο δεν θα το αντεχα και στο λεω γιατι ειχα ενα τετοιο βελτιωμενα με τα σκληροτερα ρυθμιζομενα koni σε αλλο αυτοκινητο και μπορει να ειχα παθει πλακα αλλα δεν ηταν για κανονικη κυκλοφορια...

 

update

Σημείωση: Η ταξινόμηση γίνεται με τα εξής κριτήρια: Κυβισμός/Hatchback-Coupe/Έκδοση

 

εξοπλισμού/Ονομαστικά

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black obsidien
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver aluminium
  3. salinas =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> red lucifer
  4. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black obsidien
  5. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  7. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris iceland
  8. Ryback3 ======> Ορεστιάδα ========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver aluminium
  9. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  10. engines ======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  11. enginekiller ====> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  12. sakisC4 ======> Bέροια ===========> 1600 Hatcback SX Pack =========> gris fer
  13. harxenia =====> ??????? ===========> 1600 Hatchback SX ===========> ???????
  14. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  15. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  16. Gravity ======> Αθήνα ============> 1600 Hatchback SX ===========> black obsidien
  17. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ============> gris iceland
  18. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  19. Devil_7 ======> Γλυφάδα =========> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  20. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  21. Ma_D =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  22. orfiso ========> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  23. sparu_C4 ====> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  24. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  25. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  26. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer aluminium
  27. bliss ========> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> black obsidien
  28. doganos1985 => Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  29. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack =========> gris fer
  30. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  31. Matty =======> Νεμέα-Αθήνα=======> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver aluminium
  32. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  33. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black obsidien
  34. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  35. Kerouac =====> Κηφισιά ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  36. theologos14 ==> Νέα Σμύρνη ========> 1600 ?????????? =============> silver aluminium
  37. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη =======> 1400 Hatchback SX ============> black obsidien
  38. qwerty5 =====> Αθήνα ===========> 1400 Hatchback S =============> gris fer
  39. K_GR_8 =====> Ηράκλειο ==========> 1400 Coupe VTR Limited ========> silver aluminium
  40. akalyptos_82 => Χαλκιδική =========> 1400 Coupe VTR ==============> gris fer
  41. NIKOSK =====> Χαλκιδα ===========> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien
  42. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver aluminium
  43. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια μουφα. Thanks παντως guys.

 

Σχετικα με το υγρο στους υαλοκαθαριστηρες βαζετε καποιο απο την Citroen ή απλο απιονισμενο νερο του εμποριου??

Συμπληρωνοντας το θεμα με τους καθαριστηρες, ρωτησα ποσο κανει να τους αλλαξω.Ακουστε: Εμπρος Αριστερος 28,00 Ευρω , Δεξιος 25,00 Ευρω.Πωλουνται και χωριστα.Λιγο τσιμπημενοι Ε???

Τωρα ο,τι αφορα στο κοπανημα που κανει στο σπιναρισμα σε βρεγμενο ειδικα εμπρος δεξια , οφειλεται στο οτι το σαζμαν ειναι αριστερα του κινητηρα και εχει κοντο ημιαξονιο αριστερα και μακρυ δεξια, με αποτελεσμα λογω μηκους να μεταβαλεται η ροπη .Περιμενω γνωμες....

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωνοντας το θεμα με τους καθαριστηρες, ρωτησα ποσο κανει να τους αλλαξω.Ακουστε: Εμπρος Αριστερος 28,00 Ευρω , Δεξιος 25,00 Ευρω.Πωλουνται και χωριστα.Λιγο τσιμπημενοι Ε???

Τωρα ο,τι αφορα στο κοπανημα που κανει στο σπιναρισμα σε βρεγμενο ειδικα εμπρος δεξια , οφειλεται στο οτι το σαζμαν ειναι αριστερα του κινητηρα και εχει κοντο ημιαξονιο αριστερα και μακρυ δεξια, με αποτελεσμα λογω μηκους να μεταβαλεται η ροπη .Περιμενω γνωμες....

 

 

 

53 ευρω για υαλοκαθαπιστηρες μπροστα ?????????????????????? :mad: :mad:

 

ειπαμε x-tream silence αλλα οχι και ετσι . απο εμποριου τι εχουμε ?

 

εγω βαζω απιονισμενο νερο στο οποιο εχω διαλυσει ενα υγρο για τα τζαμια της SONAX που ειναι αντιψυκτικο + καθαριστικό .

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωνοντας το θεμα με τους καθαριστηρες, ρωτησα ποσο κανει να τους αλλαξω.Ακουστε: Εμπρος Αριστερος 28,00 Ευρω , Δεξιος 25,00 Ευρω.Πωλουνται και χωριστα.Λιγο τσιμπημενοι Ε???

Τωρα ο,τι αφορα στο κοπανημα που κανει στο σπιναρισμα σε βρεγμενο ειδικα εμπρος δεξια , οφειλεται στο οτι το σαζμαν ειναι αριστερα του κινητηρα και εχει κοντο ημιαξονιο αριστερα και μακρυ δεξια, με αποτελεσμα λογω μηκους να μεταβαλεται η ροπη .Περιμενω γνωμες....

 

Ω ρε φιλε τι ειπες τωρα!!! Για τα ημιαξονια... Λογικο φαινεται αλλα δεν εχω ιδεα...

Για τους υαλοκαθαριστηρες τι να πω... Ηξερα μολις πηρα αυτο το αμαξι οτι θα μου φυγουν αρκετα μετα σε συντηρηση....:(

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οχι και υπερβολες.Μια χαρα μου φαινονται εμενα, τουλαχιστον τα σερβις, εχοντας 20.000ΚΜ .Εχω δωσει δυο φορες απο 85,00 Ευρω.Φιλος με POLO 1,4 εδωσε 1ο σερβις περιπου 350-400 Ευρω!!!!!! στα 10.000ΚΜ!!!Απιστευτο.
http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

sakisC4 καλως ήρθες στο φόρουμ καταρχάς.Αν θες μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι δυσανάγνωστα και φαίνεται σαν να "φωνάζεις".

Επειδή βλέπω βάζεις την ίδια φωτό στα posts σου,αν θες μπορείς να την βάλεις στην υπογραφή σου,πρώτα μείωσέ την σε διαστάσεις 420x150 και 16kb maximum και μετά ανέβασέ την κάπου και βάλε το link σε img tags.

Link to comment
Share on other sites

thanks Βασιλη

Κατι ακομη παιδια.. παντως εμενα δε με χαλαει που δεν εχω την NAVIDRIVE εγχρωμη οθονη..τον πονο τον ξεπερασα ευκολα με αυτο:

Acer n35 gps

http://global.acer.com/products/pda/images/icon_n35_pic03.gif

εχει ενσωματομενο GPS...και ειναι εξαιρετικο POCKET-PC!!

ετσι το C4 ΜΟΥ διαθετει και χαρτογραφηση και ΜP3 PLAYER..και το καλυτερο....το παιρνω και σε αλλα αυτοκινητα!!

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΦΤΗΝΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 400 ΕΥΡΩ ΕΝΩ ΤΟ ΝAVIDRIVE ΤΗΣ CITROEN ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΠΟΛΥ...........

 

 

*ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ:p

Link to comment
Share on other sites

:) ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ C4 ΜΕ PC Ή ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ CHIP ?...

 

Το C4 όπως όλα μετά το 2001 πρέπει να έχουν OBD (On Board Diagnostics).

O connector (9 pin serial dsub) είναι πίσω από το τασάκι. Το πρωτόκολλο

είναι OBD II, και σου δίνει όλα τα συμβάντα καθώς και δυνατότητα να τα

μηδενίσεις. Αν ψάχνεις για κάρτα σύνδεσης δες π.χ εδώ

http://www.pcelectronics.org/shop/item1356.html

http://www.mvttuning.com/citroen.htm

http://v-techuk.com/communications_interface.htm

 

Αν το είχα πάρει και το αυτοκίνητο, θα ήξερα περισσότερα :confused:

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το είχα πάρει και το αυτοκίνητο, θα ήξερα περισσότερα :confused:

:lol: :lol: :lol: Εισαι απιστευτος... Να σου πω ρε συ τωρα μιας και η προσφορα θα ισχυει μεχρι τον Απριλη αποτι εχω ακουσει γιατι δεν κοιτας μηπως παραγγελεις και σου ερθει μεσα στην προσφορα; η μηπως υπαρχει και ετοιμοπαραδοτο αυτο που θες; Αντε ολο γραφεις εδω μεσα αλλα δε λες να το παρεις,...:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωνοντας το θεμα με τους καθαριστηρες, ρωτησα ποσο κανει να τους αλλαξω.Ακουστε: Εμπρος Αριστερος 28,00 Ευρω , Δεξιος 25,00 Ευρω.Πωλουνται και χωριστα.Λιγο τσιμπημενοι Ε???

Τωρα ο,τι αφορα στο κοπανημα που κανει στο σπιναρισμα σε βρεγμενο ειδικα εμπρος δεξια , οφειλεται στο οτι το σαζμαν ειναι αριστερα του κινητηρα και εχει κοντο ημιαξονιο αριστερα και μακρυ δεξια, με αποτελεσμα λογω μηκους να μεταβαλεται η ροπη .Περιμενω γνωμες....

αυτο που λες για το μηκος των ημιαξονιων και τη ροπη ισχυει, αλλα

το φαινομενο που δημιουργει ειναι ενα τραβηγμα προς τη μια μερια (εκει που ειναι κοντυτερο) στην αποτομη επιταχυνση και οχι αυτο με το "κοπανημα".

αυτο αφορα ολα τα προσθιοκινητα λιγοτερο η περισσοτερο αλλα ηταν πολυ φανερο στα σαξοραλλα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μου ηρθε γραμμα απο τη citroen που λεει τα παρακατω :

 

"Στα πλαισια της πολιτικης ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ, ο κατασκευαστης μας ζητησε να

ελεγξουμε τη συσφιξη αναμεσα στα "μαρκουτσια" και τα μεταλλικα σωληνακια

των πισω φρενων του αυτοκινητου σας Citroen.

Αυτη η ενεργεια η οποια κρινεται απαραιτητη θα γινει βεβαιως δωρεαν και θα απαιτησει την ακινητοποιηση του αυτοκινητου σας στο συνεργειο για ενα διαστημα το πολυ δυο ωρων "

 

προφανως ειναι εργοστασιακη οδηγια ανακλησης για την οποια δεν ειχαμε ακουσει τιποτα :wacko:

θα το παω αρχες αυτης της εβδομαδας και θα εχω νεωτερα.

 

Καλημερα,

 

θα μπορουσες να μου πεις το vin σου και απο ποια αντιπροσωπεια αγορασες το αμαξι σου??

Ενδιαφερομαι επειδη απο προηγουμενο post ανακαλυψα οτι ειμαι μεσα στα vin ανακλησης για το φρενο. Thanks.

If there was no gravity.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως κάνατε τίποτα με το πρόβλημα του λάστιχου στο παρμπριζ που χάσκει ... Εγώ είχα προσπαθήσει να το στερεώσω με σιλικόνη, αλλά αφού έμεινε στη θέση του για λίγο καιρό, έφυγε πάλι.:mad:

Δεν μπορώ να το βλέπω έτσι, σπαράζει η καρδιά μου. :(

Μήπως κάποιος με το ίδιο πρόβλημα, το έφτιαξε , και αν ναι, με ποιο τρόπο ;

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως κάνατε τίποτα με το πρόβλημα του λάστιχου στο παρμπριζ που χάσκει ... Εγώ είχα προσπαθήσει να το στερεώσω με σιλικόνη, αλλά αφού έμεινε στη θέση του για λίγο καιρό, έφυγε πάλι.:mad:

Δεν μπορώ να το βλέπω έτσι, σπαράζει η καρδιά μου. :(

Μήπως κάποιος με το ίδιο πρόβλημα, το έφτιαξε , και αν ναι, με ποιο τρόπο ;

 

 

να πας στην αντιπροσωπία να στο αλλάξουν μέσα στην εγγύηση να τελειώνεις .

όλα τα άλλα είναι απλές πρόχειρες λύσεις .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...