Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δικό μου το ρώτησα δεν είναι τπτ είναι φυσιολογική λειτουργία του εγκεφάλου για να μην έχει άκαυτες βενζίνες η κάτι τέτοιο στο ρελαντί

 

με τα καθίσματα τι έγινε ρώτησε κανείς τπτ ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου από τις σακούλες; Κάνουν δουλειά; Δεν τις ήξερα, μέχρι που τις είδα σήμερα να τις φοράει ένα SEAT. Αξίζουν; Σκέφτομαι να βάλω σακούλες αντί για αλυσίδες.

 

Ο elteo;) με καλυψε πληρως...το πολυ βασικο μειονεκτημα ειναι οτι φθειρονται, ενω οι αλυσιδες ειναι αθανατες και φυσικα σε στεγνο δρομο θα σκιστουν!:(

 

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Ο elteo;) με καλυψε πληρως...το πολυ βασικο μειονεκτημα ειναι οτι φθειρονται, ενω οι αλυσιδες ειναι αθανατες και φυσικα σε στεγνο δρομο θα σκιστουν!:(

 

 

 

Παντως εγω εχω ακουσει οτι τις εχουν σρησιμοποιησει και σε στεγνο και δε σκιστηκαν. Το αν ειναι αθανατες οι αλυσιδες δεν το νομιζω ειδικα αν τις φορας σε στεγνο...

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous. Allos enas katoxos ki egw enos C4 coupe 1600cc VTS mavro).

Katarxin tha ithela na pw oti pros to paron den exw kanena provlima,an kai exw to amaksi ena mina kai exw kanei liga xiliometra, ektos apo ena mikro triksimo stin porta tou odigou pou eida pws na to diorthoso.

Kata defteron tha ithela na rotiso an kserei kaneis pou mporw na vrw kamia aerotomi ektos apo tin klasiki pou vazei i Citroen?

Telos tha ithela na sas enimeroso pws opws mou eipe o pateras mou, simera (8/2) stin efimerida "Eleftheros typos" yparxei ena keimeno sto opoio anaferetai pws h Citroen anakalei 53 montela C4. Epeidei mou to eipe apo to tilefono den katalava akrivos ton logo alla prepei na exei na kanei me ta frena kai to cruise control alla epanalamvanw pws den kserw akrivws. H efimerida dinei afto to tilefono:210 3485500 sto opoio mporoun na enimerothoun apo tin Citroen osoi endiaferontai.

 

Sorry gia to megalo post.

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous. Allos enas katoxos ki egw enos C4 coupe 1600cc VTS mavro).

Katarxin tha ithela na pw oti pros to paron den exw kanena provlima,an kai exw to amaksi ena mina kai exw kanei liga xiliometra, ektos apo ena mikro triksimo stin porta tou odigou pou eida pws na to diorthoso.

Kata defteron tha ithela na rotiso an kserei kaneis pou mporw na vrw kamia aerotomi ektos apo tin klasiki pou vazei i Citroen?

Telos tha ithela na sas enimeroso pws opws mou eipe o pateras mou, simera (8/2) stin efimerida "Eleftheros typos" yparxei ena keimeno sto opoio anaferetai pws h Citroen anakalei 53 montela C4. Epeidei mou to eipe apo to tilefono den katalava akrivos ton logo alla prepei na exei na kanei me ta frena kai to cruise control alla epanalamvanw pws den kserw akrivws. H efimerida dinei afto to tilefono:]COLOR="Red"]210 3485500 [/color] sto opoio mporoun na enimerothoun apo tin Citroen osoi endiaferontai.

 

Sorry gia to megalo post.

 

 

hi man νεος στην παρεα αμα μαθεις τπτ περισότερο για την ανακληση πες μας .

 

η οποιος αλλος μαθει

 

tony κανα νεο με το Line-in ?

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την ανακληση:

 

Από Ναυτεμπορικη:

Ανάκληση για stop γκαζιού

Στην ανάκληση αυτοκινήτων Citroen C4 και C3 Pluriel, προχώρησε η εταιρεία Citroen Ελλάς ΑΒΕΕ, γενική αντιπροσωπεία αυτοκινήτων Citroen στην Ελλάδα.

 

Συγκεκριμένα, η ανάκληση για το μοντέλο C4 αφορά 53 οχήματα στα οποία σε περίπτωση κακής τοποθέτησης του stop, υπάρχει πιθανότητα να μην είναι δυνατή η υπέρβαση της προγραμματισθείσας ταχύτητας όταν ο περιοριστής ταχύτητας είναι ενεργοποιημένος, ή στα αυτοκίνητα με αυτόματο κιβώτιο να μην είναι δυνατή η ενεργοποίηση της λειτουργίας «kick down».

 

Η ανάκληση για το μοντέλο C3 Pluriel αφορά 1.227 οχήματα, στα οποία πρέπει να διορθωθεί η ενδεικνυόμενη στην ετικέτα της εμπρόσθιας αριστερής κολώνας (πόρτας οδηγού) πίεση του ελαστικού της ρεζέρβας. Αυτή η διόρθωση θα γίνει με την επικόλληση νέας ετικέτας, στην οποία θα αναγράφεται η σωστή πίεση των 4,2 bars, αντί της υπάρχουσας τιμής των 2,5 bars. Σημειώνεται, ότι η πίεση που από το εργοστάσιο έχει η ρεζέρβα είναι 4,2 bars.

 

Η εταιρεία Citroen Ελλάς ΑΒΕΕ θα ενημερώσει με προσωπικές επιστολές τους κατόχους των συγκεκριμένων αυτοκινήτων, οι οποίοι μπορούν να προσέρχονται με ραντεβού στο δίκτυο εξουσιοδοτημένων συνεργείων της Citroen σε όλη την Ελλάδα, για δωρεάν έλεγχο αν έχει μετατοπιστεί το stop γκαζιού από τη θέση του και σωστή επανατοποθέτηση αυτού για το μοντέλο C4 και επικόλληση νέας ετικέτας και έλεγχος πίεσης ελαστικού ρεζέρβας για το μοντέλο C3 Pluriel.

 

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της εταιρείας Citroen Ελλάς ΑΒΕΕ στο τηλέφωνο 210 3485500.

 

 

Εεεεε, 53 c4 ειναι δε φανταζομαι να ειμαι και σε αυτη την ανακληση μεσα... Δε δινει και VIN αυτη τη φορα ρε γαμωτο...

 

Καλως ηρθες Devil_7:)

 

update

Σημείωση: Η ταξινόμηση γίνεται με τα εξής κριτήρια: Κυβισμός/Hatchback-Coupe/Έκδοση εξοπλισμού/Ονομαστικά

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black obsidien
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver aluminium
  3. salinas =======> Αθήνα ============> 2000 Coupe VTS ============> red lucifer
  4. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black obsidien
  5. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  7. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris iceland
  8. Ryback3 ======> Ορεστιάδα ========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver aluminium
  9. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  10. engines ======> Θεσσαλονίκη ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  11. enginekiller ===> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  12. harxenia =====> ??????? ===========> 1600 Hatchback SX ===========> ???????
  13. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  14. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  15. Gravity ======> Αθήνα ============> 1600 Hatchback SX ===========> black obsidien
  16. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ===========> gris iceland
  17. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  18. Devil_7 ======> Γλυφάδα =========> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  19. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  20. Ma_D =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  21. orfiso =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  22. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  23. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  24. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer aluminium
  25. doganos1985 => Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  26. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  27. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver aluminium
  28. Matty =======> Νεμέα-Αθήνα=======> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  29. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  30. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black obsidien
  31. akalyptos_82 => Χαλκιδική ==========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  32. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  33. Kerouac =====> Κηφισιά ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  34. theologos14 ==> Νέα Σμύρνη ========> 1600 ?????????? =============> silver aluminium
  35. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη ========> 1400 Hatchback SX ===========> black obsidien
  36. K_GR_8 =====> Ηράκλειο ==========> 1400 ????????? ==============> ???????????
  37. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver aluminium
  38. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξαναβλέπω την λίστα σκέφτομαι πως μάλλον φταίει το ότι με έβαλες στο Νο 13 για την γκαντεμιά μου.

Ακόμα παιδεύομαι με το πρόβλημα της βενζίνης. Βελτιώθηκε κάπως, αλλά ακόμα έχω προβλήμα. Πρίν από λίγο μίλησα πάλι με την αντιπροσωπεία και μου είπαν να το πάω την Δευτέρα. Τους είπα να βγάλουμε την βενζίνη, αλλά μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί πρέπει να ξηλωθεί το ντεπόζιτο, απλά να κάνω χιλιομετρα για να την καψω. Μάλλον θα προσπαθήσω να την βγάλω εγώ με λάστιχο το σαββατοκύριακο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα προσπαθήσω να την βγάλω εγώ με λάστιχο το σαββατοκύριακο.

 

Ανα γεια σου...τι κάθεσαι και τους παρακαλάς...με λάστιχο να τελειώνεις και 100άρα Ultimate.

Mετά από 150 χλμ το αμάξι έχει ξαναβρει την υγειά του. Οχι ξανά 95άρες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξαναβλέπω την λίστα σκέφτομαι πως μάλλον φταίει το ότι με έβαλες στο Νο 13 για την γκαντεμιά μου.

Ακόμα παιδεύομαι με το πρόβλημα της βενζίνης. Βελτιώθηκε κάπως, αλλά ακόμα έχω προβλήμα. Πρίν από λίγο μίλησα πάλι με την αντιπροσωπεία και μου είπαν να το πάω την Δευτέρα. Τους είπα να βγάλουμε την βενζίνη, αλλά μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί πρέπει να ξηλωθεί το ντεπόζιτο, απλά να κάνω χιλιομετρα για να την καψω. Μάλλον θα προσπαθήσω να την βγάλω εγώ με λάστιχο το σαββατοκύριακο.

 

Και ελεγα να στο πω για το λαστιχο...:)

Link to comment
Share on other sites

Ανα γεια σου...τι κάθεσαι και τους παρακαλάς...με λάστιχο να τελειώνεις και 100άρα Ultimate.

Mετά από 150 χλμ το αμάξι έχει ξαναβρει την υγειά του. Οχι ξανά 95άρες.

Δεν νομιζω οτι έφταιγε η 95αρα. Εδώ και 2-3 μήνες που βαζω απλή από shell, αλλα και ποιο πριν που έβαζα πάλι απλή από Ελλίν, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αναγκάστηκα μία φορα να βάλω από ύποπτο πρατήριο και την έπαθα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα για αυτό...σαφώς και υπάρχουν καλές 95άρες αλλά προσωπικά πιστεύω ότι το αμάξι ξανανιώνει με την 100άρα.

 

Το λέω μετά από 11.000 χλμ χρήσης του C4.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω δοκιμάσει 100αρα. Έχω βάλει κάποιες φορές 98αρα παλιότερα, χωρίς να νίωσω καμιά διαφορά. Δεν το ψάχνω και πολύ βέβαια και γι' αυτό γύρισα στην απλή. Ίσως όταν συνέλθει με το καλο το αυτοκίνητο να ξαναδοκιμάσω τισ ενισχυμένες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι μόνο στην απόδοση που ούτως ή άλλως δεν μπορεί να γίνει αισθητή...αλλά στην ήσυχη λειτουργία του, στην αποφυγή του φαινομένου «πειράκια» κτλ κτλ

 

Αλλωστε σκοπός μου δεν είναι η αύξηση ιπποδύναμης αλλά της απρόσκοπτης και μεταξένιας λειτουργίας του μοτέρ μου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

100αρα και πάλι 100αρα!!!!

 

@Κarl

Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ καθόλου με το line-in, έχει πέσει πολλή δουλειά και δεν αδειάζω με τίποτα. Ευελπιστώ το ΣΚ (εκτός απροόπτου)

Link to comment
Share on other sites

Μην ειστε υπερβολικοι, η 95αρα με 100αρα για τα 1600 δεν κανει καμια διαφορα. Τη διαφορα θα την καταλαβουν αυτοκινητα τυπου subaru οπου και θα την εκτιμισουν. Βεβαια δικο σας ειναι το πορτοφολι να το κανετε οτι θελετε αλλα εγω νομιζω οτι ειναι κριμα να γεμιζω το πορτοφολι του βενζινα χωρις ιδιαιτερο λογο. Εφ'οσον ο κατασκευαστης προτεινει 95αρα για τη φυσιολογικη λειτουργια του κινητηρα δεν θα εδινα 1+ Ευρω για την επισης φυσιολογικη λειτουργια του κινητηρα. Βεβαια δεν υπολογιζω την αισθηση ποιοτητας που σου δινει μια 100αρα αλλα για εμενα που ξερω οτι το αυτοκινητο δεν προκειται να καταλαβει διαφορα παραμενει ακριβως αυτο... μια αισθηση και μονο.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την ανακληση:

...

Δε δινει και VIN αυτη τη φορα ρε γαμωτο...

 

Τα VIN της ανάκλησης του γκαζιού είναι

 

VF7******74322571 ως VF7******74360279

 

Όσοι τυχεροί προσέξτε...

 

(τα vin από το site της VOSA).

Link to comment
Share on other sites

Τα VIN της ανάκλησης του γκαζιού είναι

 

VF7******74322571 ως VF7******74360279

 

Όσοι τυχεροί προσέξτε...

 

(τα vin από το site της VOSA).

 

Αφορά όμως μόνο αυτοκίνητα με "δεξιό" τιμόνι. Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Τα VIN της ανάκλησης του γκαζιού είναι

 

VF7******74322571 ως VF7******74360279

 

Όσοι τυχεροί προσέξτε...

 

(τα vin από το site της VOSA).

 

Πως δεν σκεφτηκα να δω...:O :blink:

ευτυχως δεν ειμαι μεσα σε αυτο...

Αυτο ομως δε λεει για το γκαζι αλλα για το φρενο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ομως δε λεει για το γκαζι αλλα για το φρενο...
Δίκιο έχεις :wacko:

 

Τέλος πάντων, ιδού ένας πίνακας να έχετε υπ' όψη:

 

http://x7.putfile.com/2/4000420025.gif

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις :wacko:

 

Τέλος πάντων, ιδού ένας πίνακας να έχετε υπ' όψη:

 

http://x7.putfile.com/2/4000420025.gif

 

Το εχω και στη σελιδα μου :p :p :p

Αστειευομαι...

Παντως για το γκαζι δε λεει τιποτα ενω λεει για το φρενο που δεν ξεραμε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

 

Εκτος του οτι τα links ειναι ιδια, δε δουλευουν κιολας...:lol:

 

Εχτες βιδωσα τις βιδες και ηταν μια χαρα σημερα ξαναρχισε η "χορωδια"... Παλι ξεβιδωθηκε... Και τις ειχα σφιξει τοσο που φοβηθηκα οτι θα κλωτσησουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...