Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

elteo πληρωσες ζυγοσταθμιση; το πενταλ του φρενου ειχε λασκαρει;;;

 

Γιατί να μην πληρώσω...; :rolleyes: Εννοείται ναι!

 

Δεν ξέρω εάν είχε λασκάρει πάντως όταν ξαναπάτησα το φρένο μετά είχε μικρότερη διαδρομή κι έπιανε καλύτερα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες...

Πριν απο λιγο γυρισα απο Λαρισα,εκανα 800ΚΜ.Ευχαριστηθηκα οδηγηση.Η καταναλωση ηταν περιπου στο 9,3-9,4λιτρα/100κμ με το trip ρυθμισμενο στα 140κμ σταθερα και καπου καπου 170(εκτος πεταλου μαλιακου). :!:

Αυριο εχω ραντεβου στα κεντρικα να κατεβασουν σαζμαν να αλλαξουν το δισκο.Το σκορτσαρισμα στην 1η χειροτερεψε.Την παρασκευη που τους το πηγα για ελεγχο, ειπε ο εργοδηγος οτι ισως επειδη το πλατω και ο δισκος ηταν ζεστος, με το που μπηκα στα νερα, μαλλον ξεκολλησε κομματι του δισκου και κολλησε στο πλατω!!!Προτεινει να αλλαξει set δισκου και οχι μονο δισκο.Συμφωνησα.Οι ενστασεις μου ηταν οτι αυτο ειναι το 6ο αυτοκινητο μου και εχω ξαναπερασει απο νερα με τα προηγουμενα και αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει.Δεν εχω ξαναλλαξει δισκο σε αυτοκινητο μου. :worry:

Υ.Γ.για αυτοκινητο αντικαταστασης ουτε λογος,εγω ρωτησα και μου ειπαν οτι ολα ολα 4 εχουν και ειναι δωσμενα!!!!Α, δυο μερες το θελουν!!! :mad:

 

Θα πληρώσεις για την αλλαγή ή θα στο περάσουν στην εγγύηση; Κι εμένα η 1η-2α δυσκολεύεται αρκετά να μπει, ειδικά αν είναι κρύο το αυτοκίνητο. Θέλω κάποια στιγμή να πάω να το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα 95άρα ΕΚΟ Αντρέα (enginekiller). Καμία διαφορά οπότε 95άρα από εδώ κ πέρα. Κάνει καλό στην τσέπη.

Σε αυτό το γέμισμα ας πούμε γλύτωσα 13 ευρώ εάν έβαζα 100άρα. :)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώσεις για την αλλαγή ή θα στο περάσουν στην εγγύηση; Κι εμένα η 1η-2α δυσκολεύεται αρκετά να μπει, ειδικά αν είναι κρύο το αυτοκίνητο. Θέλω κάποια στιγμή να πάω να το κοιτάξω.

 

Σημερα , μετα από 3 μερες ,παρελαβα το c4 μου από το συνεργειο της Citroen Ελλας.Ειχε μπει μεσα για κατεβασμα σαζμαν να δουνε το δισκο του επειδη σκορτσαριζε.Αλλαχτηκε σετ συμπλεκτη τελικα. Ο εργοδηγος επεμενε ότι περναει εγγυηση αλλα οι Γαλλοι (μεσω email) το ακυρωσαν αν και εσταλλησαν φωτογραφιες.Ηταν «αναμμενος» λενε.Μα πως?Ουτε να σπινιαρω δεν μπορω λογω ESP(που λεει ο λογος).Μου κανανε εκπτωση 15% στα αντ/κα. Πληρωσα(350 ευρω).Στη συνεχεια μου ειπαν ότι ακουγεται ενας θορυβος μεσα από την κολωνα τιμονιου(μετα από παρατηρηση μου).Αλλαξαν το com (πλακετα-πολυδιακοπτη φλας-καθαριστηρων )μηπως ηταν αυτό, αλλα αυτό συνεχιζε να κανει τικ-τικ….Παραγγελθη κολωνα τιμονιου χωρις να είναι σιγουροι ,για να δοκιμασουν.Ευγε.Εγω παντως δεν το ξανακουσα.Ο συμπλεκτης μου τωρα είναι πουπουλο όπως πρωτα.Ολα καλα μεχρι εδώ.Μεχρι να φτασω σπιτι(Αγ.Παρασευη) από Κηφισο στη διαδρομη ακουγα ένα θορυβο στο πεταλ συμπλεκτη στο τερμα πανω και τερμα κατω!!!ακομα και σβηστο το αυτοκινητο.ΕΛΕΟΣ λεω.Θα ξαναπαω αυριο να το δουνε.(λες και άλλες δουλειες δεν εχουμε!!!!)Αυτά…..sorry για το post αλλα επρεπε καπου να τα πω.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πω πω γκαντεμιά φίλε μου...

 

Το 15% έκπτωση ισχύει για όλους, υπήρχαν διαφημιστικά την ώρα που έκανα το σέρβις που έγραφαν για αυτό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ειδα, ηταν για συγκεκριμενα ειδη και χρονικες περιοδους.(τακακια,μπαταριες κλπ).Παντως τα παιδια εκει ηταν ευγενικα και εξυπηρετικα,δεν εχω παραπονο.Και ολα αυτα απο τα νερα του κ@λοδρομου στο Κορωπι.Συνολο σετ συμπλεκτη, την ποδια απο κατω,τις βαλβολινες γυρω στο 410αρι ευρω!!!ετσι για χριστουγεννα..

Βεβαια οι Γαλλοι λενε οτι δεν φταινε τα νερα,διοτι δεν μπορουν να μπουν μεσα.Ωραια αλλα εμενα αρχισαν τα προβληματα μετα το περασμα απο τα νερα!!!Αντε να βρεις ακρη.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

panc4 με τις βροχές πέρασα κι εγώ από ποτάμια αλλά πρόβλημα δεν αντιμετώπισα.

Μάλλον έχουν δίκιο οι Γάλλοι...δεν μπορεί έτσι εύκολα να βγαίνει άχρηστο συμπλέκτης κτλ...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω μονο ο θορυβος που ακουω να ειναι καμια λιπανση εξωτερικη του διχαλου και οχι κατι απο μεσα.Αν συμβαινει το δευτερο ξανα σαζμαν κατω....

Λετε να μην κανανε εξαερωση της κατω τρομπας συμπλεκτη???Ελπιζω να ειναι κατι απλο.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειδες τι μπορει να παθουμε εμεις που δεν εχουμε την πισω ποδια;;;; γαμωτο! Αυριο που θα ξαναπας κανε μια νηξη αυριο για την πισω ποδια κατω απο τον κινητηρα, ποια εχουν, αν μπαινει σαν αξεσουαρ κτλ σε παρακαλω γιατι με ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι καινούργιος στο forum, έχω το 1.6 SX από τον Ιούλιο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος προς το παρόν. Διάβασα σήμερα όμως κάτι ανησυχητικό για ανάκληση για πρόβλημα στο ABS. Έχει ακούσει κανείς τίποτα; Για του λόγου το αληθές δείτε εδώ

 

http://automoto.flash.gr/news/loans/2005/12/7/4716id

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι καινούργιος στο forum, έχω το 1.6 SX από τον Ιούλιο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος προς το παρόν. Διάβασα σήμερα όμως κάτι ανησυχητικό για ανάκληση για πρόβλημα στο ABS. Έχει ακούσει κανείς τίποτα; Για του λόγου το αληθές δείτε εδώ

 

http://automoto.flash.gr/news/loans/2005/12/7/4716id

τωρα βγηκε αυτο μαλλον, μολις κοιταξα το vin μου και ειναι μεσα σ' αυτα που ανακαλουνται!!

Link to comment
Share on other sites

Leftlap ωραιες και οι δικες σου και καλη η φωτογραφικη. Εμενα ειναι απο κινητο και ειναι λιγο μετριες. Ελα μην μου βριζεις τα αλλα αυτοκινητα μου :p . Oddin καλως ηρθες αλλα με κακα μαντατα μας ηρθες. τι χρωμα ειναι το δικο σου; Τι ηταν παλι αυτο με το abs;;; Και εμενα το δικο μου ειναι μεσα. Αν προλαβω θα περασω σημερα απο τα κεντρικα. Αντε παλι τρεξιμο...

Το ακους panc4; Το λεω επειδη τελευταιως κολυμπας... :D

 

 

Επισης το site με τις ανακλησεις http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/default.asp ειναι κατι παραπανω απο ενημερωμενο...

 

http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/expand.asp?uniqueID=7C7D2A5B777B24F5802570C7003B6875

 

 

update:

Myphone Citroen C4 list:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver
  3. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black
  4. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  5. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris-icland
  7. Ryback3 ======> ?????? ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver
  8. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  9. engines =======> Θεσσαλονίκη ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  10. enginekiller ====> Πειραιάς-Αχαϊα =====> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  11. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  12. panikosis1====> Χαλκίδα ===========> 1600 Hatchback SX ===========> silver
  13. Oddin ======> Αθήνα =============> 1600 Hatcback SX ===========> gris-iceland
  14. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  15. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver
  16. orfiso =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black
  17. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS ============> silver
  18. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS =============> black
  19. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer
  20. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  21. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver
  22. Matty =======> ?????? ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver
  23. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> gris fer
  24. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  25. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη ========> 1400 Hatchback SX ===========> black
  26. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR ============> silver
  27. rosso========> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR ============> black

Link to comment
Share on other sites

Ναι σας έφερα κακά μαντάτα :p

Όποιος το πάει πρώτος ας μας πει τι έγινε με το ABS...

Έχω το 1600 SX Hatchback σε Gris-Iceland

Link to comment
Share on other sites

Leftlap ωραιες και οι δικες σου και καλη η φωτογραφικη. Εμενα ειναι απο κινητο και ειναι λιγο μετριες. Ελα μην μου βριζεις τα αλλα αυτοκινητα μου :p .

 

για την δικια μου corolla ελεγα οχι για την δικια σου ;)

αλλα να μου πεις ολες ιδιες δεν ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

τωρα βγηκε αυτο μαλλον, μολις κοιταξα το vin μου και ειναι μεσα σ' αυτα που ανακαλουνται!!

 

 

Που το βρίσκουμε αυτό το VIN ρε παιδια;

 

 

Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό γιατί με χάλασε λίγο αυτό το μαντάτο. Θα είναι μεγάλη δυσφήμιση αν γίνει καμία βαρβάτη ανακοίνωση για κίνδυνο φωτιάς κτλ. στον τύπο.

Link to comment
Share on other sites

Παλι ο enginekiller θα σας πληροφορησει!!! Καταρχας το vin το γραφει στην αδεια του αυτοκινητου, πλακετα μεσα στο χωρο του κινητηρα και στο c4 το γραφει και κατω δεξια στο παρμπριζ. Επισης ανακλησεις γινονται ρε παιδια σε ολα τα αυτοκινητα ακομα και σε ferrari κτλ μην κανουμε λες και ηταν κατι παραξενο. Ειδικα στα νεα μοντελα παντα γινεται καποια ανακληση και για πιο σοβαρα θεματα. Πιστευω οτι και αργησε κιολας να συμβει κατι!!! Μολις πηγα σε δυο εξουσιοδοτημενα και στα κεντρικα στην Ιερα Οδο και ειχαν μαυρα μεσανυχτα!!! Δεν ηξεραν τιποτα, επικοινωνησαν και εκεινη τι στιγμη ολοι με ολους και κανενας δεν ηξερε τιποτα. Μεχρι να βγει ανακοινωση απο τη Citroen Ελλας θα περιμενουμε...
Link to comment
Share on other sites

και εγω μαλλον μεσα ειμαι (καλα που εχω την ποδια να προστατευει απο τα νερα !!!) πλακα κανω .

 

 

και τωρα τι κανουμε ? επικοινωνησε κανενας με τα κεντρικα ?

Link to comment
Share on other sites

Το λογικό είναι να μας ενημερώσουν προσωπικώς και εγγράφως.

Δεν το ξέρω το VIN γιατί βαριέμαι να κατέβω να δω. Αύριο θα ξέρω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ασφάλτινο τεστ της C4 με τον Bulgaski της Citroen Sport.

Παρατηρητές χαρακτήρισαν το αυτοκίνητο καταπληκτικό! :cool:

 

http://box.motorline.cc/slideshow/image.asp?id=64166&width=660&height=440&text=auto&quality=80

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ευτυχως το VIN μου ειναι εκτος της λιστας.Να και ενα καλο μεσα στην ατυχια μου...

Οπως σας ελεγα χθες,πηγα πρωι πρωι να δουνε-ακουσουν το θορυβο του πεταλ συμπλεκτη μου.Το ειδε ενας, δυο , τρεις.....λιγοι το καταλαβανε! Η καναν πως δεν το ακουγανε.Τελικα ενας αλλος το ακουσε και παραγγειλε κατω τρομπακι συμπλεκτη.Αντε να δουμε τι θα γινει.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...