Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ειπαν οτι δεν υπαρχει για το c4

 

Και όμως υπάρχει και κοστίζει περίπου 5 ευρώ. Ρώτησε και σε κάποια άλλη αντιπροσωπία...;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia gia citroen oti uelete eime poliths sto p.faliro ua sas fiaxo

c4 vtr-s

1(aerotomi)

2(synagermos)

3(odiki 2 xronia)

4(estitires)

5(koykoyla)

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,me 200 eyro

 

+ 15% ekptosh sta antalaktika (traction)

Link to comment
Share on other sites

paidia gia citroen oti uelete eime poliths sto p.faliro ua sas fiaxo

c4 vtr-s

1(aerotomi)

2(synagermos)

3(odiki 2 xronia)

4(estitires)

5(koykoyla)

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,me 200 eyro

 

Καλή η προσφορά στην περίπτωση όμως που μιλάμε για γνήσια προϊόντα!

1. Μιλάμε δηλαδή για την γνήσια αεροτομή, αυτή η οποία θα μπορούσε να μπει και στο εργοστάσιο;

2. Ο συναγερμός είναι και αυτός ο γνήσιος ο οποίος θα μπορούσε να μπει και στο εργοστάσιο και όχι κάποιος meta;

3. Τα δύο χρόνια οδική τα δίνει ούτε σίαλος η citroen...

4. Για την τοποθέτηση τους απαιτήτε μήπως να αφαιρεθεί ο κεντρικός εσωτερικός καθρέπτης και να αντικατασταθεί με κάποιον άλλον;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τον συναγερμό το ανέφερα μιας και για να τοποθετηθεί, χρειάζεται να κοπούν ένα σορό καλώδια. Όσο για την αεροτομή και όμως, υπάρχουν αντιπροσωπίες της citroen που έχουν την imitation...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

kai etsi na to uesoyme exei egisi gia oti axesoyar balis apo tin sitroen .doylebo 5 xronia kati xero(ua soy balo tin aerotomi doro kai an de soy aresi petatin ti alo na soy po:O

 

otan pires to picasso me 17 ta antistixa aytokinita (senik.......................)kanane20ek min trelenese

 

Ελπιζω να μην σας την χαλασω αλλα σας δινω λογους για να μην παρετε citroen οπως την επαθα εγω

 

Αυτη την στιγμη εχω στα χερια μου ενα αυτοκινητο που το αγορασα 17Κ πριν 4 χρονια και τωρα μου το κοστολογουν με 5000 (ατρακαριστο και με λιγες φθορες). Ο λόγος;prin 4xronia to senik ekane 21ek.kai tora to briskh metaxirismeno 9xil den exi na lei.epernes to golf gti prin 4xronia 31 xil kai simera metaxirismeno to briskis 19xil pis exase

 

1) Κωδικας τιμης= Η αποφαση της citroen στην ελλαδα να ριξει τις τιμες εχει ριξει τους ηδη ιδιοκτητες αλλα και την ποιοτητα της μαρκας

 

2)Μεταπωλιτικη αξια= Καμια, δεν εχουν ζητηση, αντε λιγο το saxo k C4 αλλα γενικα δεν υπαρχει ζητηση

 

3) Ποιοτητα, κακη ποιοτητα, κακο service και γενικα δεν αξιζει τα λεφτα του.

 

Οποιος αγορασει citroen και το δει σοβαρα, ας το ξεχασει. Οι χαμηλες τιμες ειναι μια προκληση σημερα αλλα αυριο δεν θα εχουν καμια αξια.

 

Το πικασο που αγορασα καποτε εκανε 17κ (πριν 3 χρονια) και σημερα κανει 13Κ σε μια λιγο πιο βελτιωμενη εκδοση. Οποτε η εταιρεια δεν κρατησε κανενα κωδικα τιμης με τους υπαρχοντες πελατες της.

esi exeis balui na mas trelanis

Link to comment
Share on other sites

kai etsi na to uesoyme exei egisi gia oti axesoyar balis apo tin sitroen .doylebo 5 xronia kati xero(ua soy balo tin aerotomi doro kai an de soy aresi petatin ti alo na soy po:O

 

Δεν είναι έτσι φίλε μου... Άλλο το δώρο(τράμπα, free) και άλλο τα 200 ευρώ προσφορά. Επίσης άλλο το γνήσιο αξεσουάρ και άλλο το μαϊμού... Δεν έχω πρόβλημα όποιο και απο τα δύο δίνεις στους πελάτες σου, απλά το αναφέρω μιας και δεν ξεκαθαρίζεις που αναφέρεσαι...

 

Εγγύηση;;:lol::lol::lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

(ego antiprosopebo tin citroen mia episimi antiprosopia )

den katalabeno poy to pas.ego den soy eipa 200euro tin aerotomi enooysa olo to paketo paketo to opio dini i citroen ellas.

(den eiparxi citroen exoysiodotimeni poy na eixei imitasion andalaktika to xexnas)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο άνθρωπος είναι πωλητής της Citroen, τι θέλετε, να κατηγορήσει την εταιρεία που εργάζεται? Αφήστε τον στην εικονική πραγματικότητα ότι το C-Crossover είναι η κορυφή. Δεν καταλαβαίνω πάντως την πολιτική της εταιρείας στο θέμα...πρόκειται για δύο ίδια αυτοκίνητα (όχι απλά ίδια αλλά για ένα mitsu με κουστούμι citroen) και το τιμολογεί ακριβότερα...και υποτίθεται ότι έχει και δέσμευση τιμής...

Τεσπα, το θέμα μας είναι για το C4 και ξεφύγαμε...το οποίο δίνεται σε καλή τιμή και πιστεύω ότι όλα τα σύγχρονα αυτοκίνητα αυτής της κατηγορίας πάνω κάτω είναι αξιόπιστα (γενικά).

Link to comment
Share on other sites

printezis prove me that i am wrong.

 

edosa kapoia lefta gia ena aytokinito k meta apo 4 xronia den to 8elei kaneis, trexw agelies k oute ena tilefono. paw se mantrades k mou lene ws k 4500 les k einai kana lada. Exei kapoies gratzounies k to dexomai na ri3w timi logw aytwn alla an 8es na apodixeis oti exw val8ei na se trelanw, tote na mou kaneis ena kalo offer dimosio gia to picasso. den einai se telia katastasi alla oute k gia ta mpaza. k otanlew gia offer oxi 4500 k 5000. milaw gia panw apo 6500, tiles? 8a kaneis thn prosfora? gia apedixe oti to picasso k h citroen einai a3iopisa sthn agora giati se opoion paw mou lene oti h citroen einai gia ta mpaza. kapote itan a3iopista, eidika xsara k pio palia, alla otan paw se mantrades akoun citroen k trow porta dixws na to doun to amaxi. opote egw eimai o trelos h oxi?

Link to comment
Share on other sites

printezis prove me that i am wrong.

 

edosa kapoia lefta gia ena aytokinito k meta apo 4 xronia den to 8elei kaneis, trexw agelies k oute ena tilefono. paw se mantrades k mou lene ws k 4500 les k einai kana lada. Exei kapoies gratzounies k to dexomai na ri3w timi logw aytwn alla an 8es na apodixeis oti exw val8ei na se trelanw, tote na mou kaneis ena kalo offer dimosio gia to picasso. den einai se telia katastasi alla oute k gia ta mpaza. k otanlew gia offer oxi 4500 k 5000. milaw gia panw apo 6500, tiles? 8a kaneis thn prosfora? gia apedixe oti to picasso k h citroen einai a3iopisa sthn agora giati se opoion paw mou lene oti h citroen einai gia ta mpaza. kapote itan a3iopista, eidika xsara k pio palia, alla otan paw se mantrades akoun citroen k trow porta dixws na to doun to amaxi. opote egw eimai o trelos h oxi?

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα...

 

Αλλά και απο την άλλη, ποια άλλη εταιρία δίνει τόσα πολλά για τόσα λίγα -συγκριτικά- χρήματα;

Και δεν αναφέρομαι σε αυτούς που απλά παίρνουν το C4 χωρίς να ξέρουν τι έχει επάνω, αλλά σε αυτούς που θέλουν xenon, esp, αναδιπλούμενους καθρέφτες κλπ.

 

Και -πάλι δυστυχώς- δεν υπάρχει άλλη εταιρία να προσφέρει όλα όσα έχει η πλούσια έκδοση του C4 σε μια περιοχή τιμών έως +5.000 ευρώ πάνω την τιμή του C4.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

file argiogiti einai ontws kales oi prosfores alla des k ligo thn poiotita twn ilikwn opws k oti ola ta products, me tis sinergies ths peagot, einai standardised ara kanei oikonomia klimakas. emena me noiazei omws ws katanaloti oti h citroen den me sevastike. ayto ousiastika mou leei h agora.

 

pes k esy oti agorases ena C4 me 1300-1400 perisi k tou xronou paei 10000, ara metaxeirismeno to poulas kapou 2-3000, diladi oso ena lada...8a sou arese?

 

wraies oi fanfares k h o8oni (an k mou fenete ligo 3eperasmenhs texnologias pleon) alla ws potential ependitis desto ligo pio analitika

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χαλαρωστε λιγο δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα,η καλυτερα δεν ειναι καθολου τραγικα τα πραγματα για να πω την αληθεια.. εγω μαλλον θα παρω το c4 πηγα το ειδα και μου αρεσε παραπ πολυ και οταν το οδηγησα το ιδιο. η citroen ειναι μια απο τις καλυτερες,ταχυτερα αναπτυσομενες,συγχρονες και εμπορικοτερες εταιριες. εχει ο πατερς μου citroen zx dakarS του 95 μοντελο 13 χρονια τωρα και εχει αποδειχθει σκυλι. κ ακομα και τωρα το κρατανε γυρω στα 4 χιλιαρικα. την εμπιστευομαι πολυ σαν μαρκα αν κ να πω την αληθεια προβληματιζομαι απο αυτα που βλεπω εδω μεσα. αλλα δεν τα πιστευω κ ολα. ισως εβγαλε καποια προβληματα στην αρχη αλλα τωρα πιστευω εχουν διορθθει μετα απο 3 χρονια σχεδον στη παραγωγη. εξαλλου δεν υπαρχει αυτοκινητο χωρις προβληματα.. κ οποιος λεει οτι η citoen ειναι για τα μπαζα δε ξερει τι του γινεται.
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

file argiogiti einai ontws kales oi prosfores alla des k ligo thn poiotita twn ilikwn opws k oti ola ta products, me tis sinergies ths peagot, einai standardised ara kanei oikonomia klimakas. emena me noiazei omws ws katanaloti oti h citroen den me sevastike. ayto ousiastika mou leei h agora.

 

pes k esy oti agorases ena C4 me 1300-1400 perisi k tou xronou paei 10000, ara metaxeirismeno to poulas kapou 2-3000, diladi oso ena lada...8a sou arese?

 

wraies oi fanfares k h o8oni (an k mou fenete ligo 3eperasmenhs texnologias pleon) alla ws potential ependitis desto ligo pio analitika

Φυσικά και δε μου αρέσει. Ειδικά με τον "κώδικα τιμής" που έκανε, που είναι 100% ειρωνικός για τους ήδη κατόχους!

 

Αλλά πές μου τί να κάνω; Καμία άλλη εταιρία δεν έχει αυτά που θέλω σε τόσα λίγα χρήματα.

Το έχω ψάξει το θέμα και για να πάρω κάτι αντίστοιχο σε γερμανικό αυτοκίνητο θέλω πάνω απο τα διπλά σε σχέση με το C4.

 

 

Όσο για πιθανός επενδυτής που λες, σου θυμίζω οτι υπάρχουν πολλές κατηγορίες αγοραστών.

Υπάρχουν κάποιοι που παίρνουν BMW και ας είναι η πιο απλή έκδοση (4 ρόδες + τασάκι), και άλλοι που παίρνουν Citroen λόγω των τεχνολογιών/gadget/εξοπλισμού, και δίνουν τα ίδια χρήματα!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

to amaxi einai h xeiroteri ependisi, einai gnwsto ayto. vlepeis tis anages sou k pas. poli kosmos agorazei BMW les k einai to el dorado tou lifestyle. apo to2012 vevaia me thn nea nomo8esi ths EU oi bmw 8a plironoun ta kerata tous logw tis molinsis pou prokaloun. o dimarxos londinou sxedon apagoreje thn kikloforia cayenne sto kentro tou londinou. ayta 8a er8oun k sta merh mas sintoma k enas agorastis 8a prepei na ta lamvanei sta ipojhn tou. osoi exoun cayenne k hummer 8a plironoun 25 lires, diladi kapou 40 euro gia na mpoun sthn poli. kairos na ta skeftoume k edw ayta

 

 

prosopika 8elw ana 4-5 xronia na allazw oxima, sthn poli den to kikloforw etsi k alliws, ekei paw me to metro. ayto simenei oti gia mena ena oxima prepei meta apo 5 xronia na exei mia ABC a3ia k na min einai gia petama.

Link to comment
Share on other sites

Μα στη Γερμανία θα πληρώνουν τέλη κυκλοφορίας βάση της ρύπανσης που προκαλούν.

 

Δεν ξέρω μήπως και έχει ήδη αρχίσει να εφαρμόζεται...

 

Για αυτό και το 2010 θα κυκλοφορήσει το νέο υβριδικό C4 ωστε να είναι προπομπός των υπόλοιπων το 2012.

(Η citroen έχει πεί οτι απο το 2012 και μετά όλα τα αυτοκίνητά της θα διατίθονται και με υβριδικούς κινητήρες)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα την Δευτερα και μου τα έδωσαν τα Αρωματάκια. και καλά ξάχασαν να τα βάλουν στο ντουλαπάκι!!!!!.

Τελίκά ισχύει οτι στις αντιπρωσωπίες μετα την πώληση του αυοκινήτου σε γραφουν στα π.....α τους. πήρα των αεροτομή (μισή δώρο) μαζι με το αυτοκίνητο και θα την τοποθετούσα εγω στον συνεργάτη τους γιατι ήθελα βότλες το σαβατοκύριακο. Άσε που πήγα πέντε φορές. ουτε ραντεβου δεν μπορούσαν να μου κλείσουν. για ένα δεκάλεπτο δουλεία.

άσε που το εσώτερικό πλαστικό που χρειάστηκε να βγει έχει στραβώσει και τωρα τρίζει. μιλαμε για καραγιόζηδες.:mad:

λίγο πριν την τοποθέτηση διαπίστωσε ο τύπος ότι έλειπαν 3 βιδούλες.

αντε παλι στην αντιπρ. να τις πάρω και με τα χίλια ζόρια. καλά για αμορτισερ ούτε λόγος. παρατήρησα ότι στο κάτω μέρος τησ αεροτομής έγραφε motordrome ή κατι τέτοιο και μετα απο αρκετή ανάγνση στο greekcitroenglub διαπίστωσα ότι το δώρο των 220 ευρώ (440-220=220) τελικά ήταν και αυτό πατάτα μιας και δεν είναι η γνήσια. Και να φανταστεις εδώ κ 10 χρόνια στο service δουλέυει ο ξαδερφός μου. Μένει στον επάνω όροφο.

 

Τη δευτέρα θα παω να τους ΧΕΣΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκανα σερβις καπου στο κηφισο, αλλαξαν καποια πραματα και το ψυγειο, εσκασα ενα πολυ καλο ποσο και στο δρομο ανακαλυψα οτι δεν ειχαν βαλει νερο στο ψυγειο και αρχισε να βαραει βγελες η θερμοκρασια. κωδικας τιμης κατα τα άλλα.
Link to comment
Share on other sites

timman

 

Αν σου έβαζαν την αυθεντική αεροτομή θα έπρεπε να σου αλλάξουν και τα αμορτισέρ του πορτπαγκάζ με μεγαλύτερα, για να κρατάνε το έξτρα βάρος της αεροτομής.

Τώρα με αυτή που σου έβαλαν τα έχουν αλλάξει ή εχουν αφήσει τα ίδια;

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

anapoda ta les amortiser alazoyne otan einai imitasion. i imitasion zhgizh 30 kila kai i gnisia 19 alazoyn amortiser giati einai poli to baros ti imitasion(poliesteras)katalabes

 

Ρε παιδιά ο άνθρωπος είναι πωλητής της Citroen, τι θέλετε, να κατηγορήσει την εταιρεία που εργάζεται? Αφήστε τον στην εικονική πραγματικότητα ότι το C-Crossover είναι η κορυφή. Δεν καταλαβαίνω πάντως την πολιτική της εταιρείας στο θέμα...πρόκειται για δύο ίδια αυτοκίνητα (όχι απλά ίδια αλλά για ένα mitsu με κουστούμι citroen) και το τιμολογεί ακριβότερα...και υποτίθεται ότι έχει και δέσμευση τιμής...

Τεσπα, το θέμα μας είναι για το C4 και ξεφύγαμε...το οποίο δίνεται σε καλή τιμή και πιστεύω ότι όλα τα σύγχρονα αυτοκίνητα αυτής της κατηγορίας πάνω κάτω είναι αξιόπιστα (γενικά).

 

den katalaba re si file pos eine to c-crosser pio akribo poy to eides ayto exoyn kali diafora mipos mperdebese me to 2.0l

gia desto kalitera:O

 

Φυσικά και δε μου αρέσει. Ειδικά με τον "κώδικα τιμής" που έκανε, που είναι 100% ειρωνικός για τους ήδη κατόχους!

 

Αλλά πές μου τί να κάνω; Καμία άλλη εταιρία δεν έχει αυτά που θέλω σε τόσα λίγα χρήματα.

Το έχω ψάξει το θέμα και για να πάρω κάτι αντίστοιχο σε γερμανικό αυτοκίνητο θέλω πάνω απο τα διπλά σε σχέση με το C4.

 

 

Όσο για πιθανός επενδυτής που λες, σου θυμίζω οτι υπάρχουν πολλές κατηγορίες αγοραστών.

Υπάρχουν κάποιοι που παίρνουν BMW και ας είναι η πιο απλή έκδοση (4 ρόδες + τασάκι), και άλλοι που παίρνουν Citroen λόγω των τεχνολογιών/gadget/εξοπλισμού, και δίνουν τα ίδια χρήματα!

 

oles i eteries rixnoyn tis times(mazda -3000)-(ford-3000)i citroen sas pirxe

 

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα...

 

Αλλά και απο την άλλη, ποια άλλη εταιρία δίνει τόσα πολλά για τόσα λίγα -συγκριτικά- χρήματα;

Και δεν αναφέρομαι σε αυτούς που απλά παίρνουν το C4 χωρίς να ξέρουν τι έχει επάνω, αλλά σε αυτούς που θέλουν xenon, esp, αναδιπλούμενους καθρέφτες κλπ.

 

Και -πάλι δυστυχώς- δεν υπάρχει άλλη εταιρία να προσφέρει όλα όσα έχει η πλούσια έκδοση του C4 σε μια περιοχή τιμών έως +5.000 ευρώ πάνω την τιμή του C4.

 

(file me to picasso an eixes to senik ua to poylages.oyte me sferes kai ua to eixes plirosh +4000xil des poso poylionte)

 

printezis prove me that i am wrong.

 

edosa kapoia lefta gia ena aytokinito k meta apo 4 xronia den to 8elei kaneis, trexw agelies k oute ena tilefono. paw se mantrades k mou lene ws k 4500 les k einai kana lada. Exei kapoies gratzounies k to dexomai na ri3w timi logw aytwn alla an 8es na apodixeis oti exw val8ei na se trelanw, tote na mou kaneis ena kalo offer dimosio gia to picasso. den einai se telia katastasi alla oute k gia ta mpaza. k otanlew gia offer oxi 4500 k 5000. milaw gia panw apo 6500, tiles? 8a kaneis thn prosfora? gia apedixe oti to picasso k h citroen einai a3iopisa sthn agora giati se opoion paw mou lene oti h citroen einai gia ta mpaza. kapote itan a3iopista, eidika xsara k pio palia, alla otan paw se mantrades akoun citroen k trow porta dixws na to doun to amaxi. opote egw eimai o trelos h oxi?

 

file oti pas se mantra ua sto pari tsampa afoy ta kanoyn isagogi.

ego exo ena smart to opio to plirosa 15.000xil to 2003 kai moy to agorozoy 4.500 gia na to poylisoyn 7+ .ti perimenis otan sti germania ta pernoyn me to kilo;)

Link to comment
Share on other sites

anapoda ta les amortiser alazoyne otan einai imitasion. i imitasion zhgizh 30 kila kai i gnisia 19 alazoyn amortiser giati einai poli to baros ti imitasion(poliesteras)katalabes

 

Μια χαρά τα λέει... Η γνήσια αεροτομή έρχεται με έξτρα αμορτισέρ στην συσκευασία για το επιπλέον βάρος.

 

ΥΓ. Είδες που και οι επίσημοι αντιπρόσωποι φέρνουν μαϊμού αξεσουάρ...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

den katalaba re si file pos eine to c-crosser pio akribo poy to eides ayto exoyn kali diafora mipos mperdebese me to 2.0l

gia desto kalitera:O

 

 

Επειδή θα μας τρελάνεις τελείως για κοίτα εδώ και μετά πες μας...

http://www.protothema.gr/content_carspeed.php?id=3549

 

Είπαμε να υποστηρίζουμε την εταιρεία που δουλεύουμε αλλά αυτά είναι απλά μαθηματικά...άντε, γιατι θα ξεχάσουμε και αυτά που μάθαμε.

 

Και στη συγκεκριμένη περίπτωση, μου λες ποιος λογικός άνθρωπος που ασχολείται στοιχειωδώς με το αυτοκίνητο θα προτιμήσει το c-crosser από το mitsu??? ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...