Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά θέλω να αγοράσω ένα ρολόι από το CreationWatches.Com

Στέλνουν και Ελλάδα και χωρίς εξτρα μεταφορικά. Εχει αγοράσει κανείς? φαίνεται να εχουν original ρολόγια και όχι μαϊμουδες

 

thanks!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο ρολογια δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια και δεν γνωριζω και πολλα για χειρισμο χρονογραφων. Το Σαββατο αγορασα ενα tissot couturier quartz απο κεντρικο καταστημα στη Θεσσαλονικη. Παρατηρησα πως η ημερομηνια δεν αλλαζει με το που παει η ωρα 12 τα μεσανυχτα, αλλα ξεκιναει να αλλαζει απο τις 12:40 μεχρι τις 1:30 περιπου... Εχει καποιο προβλημα το ρολοι και πρεπει να το επιστρέψω ή ειναι λογικη μια τετοια αλλαγη ? Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω ?

Επισης η βελονα του δευτεροδεικτη δεν στεκεται ακριβως στο κεντρο απο τις γραμμες (αριθμους ωρας...), αλλα ενα κλικ πιο αριστερα.

Δωστε τα φωτα σας γιατι εχω αγχωθει. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Απο ρολογια δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια και δεν γνωριζω και πολλα για χειρισμο χρονογραφων. Το Σαββατο αγορασα ενα tissot couturier quartz απο κεντρικο καταστημα στη Θεσσαλονικη. Παρατηρησα πως η ημερομηνια δεν αλλαζει με το που παει η ωρα 12 τα μεσανυχτα, αλλα ξεκιναει να αλλαζει απο τις 12:40 μεχρι τις 1:30 περιπου... Εχει καποιο προβλημα το ρολοι και πρεπει να το επιστρέψω ή ειναι λογικη μια τετοια αλλαγη ? Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω ?

Επισης η βελονα του δευτεροδεικτη δεν στεκεται ακριβως στο κεντρο απο τις γραμμες (αριθμους ωρας...), αλλα ενα κλικ πιο αριστερα.

Δωστε τα φωτα σας γιατι εχω αγχωθει. :cry:

 

Για την ημερομηνία δεν έχεις πρόβλημα. Και σε μένα σε 2 festina που έχω έτσι γυρνάει σιγά σιγά και όχι στιγμιαία από τις 11.30 περίπου. Τώρα για τον δευτερολεπτοδείκτη τι να σου πω είναι λίγο εκνευριστικό να μην είναι καλά ευθυγραμμισμένο μπορείς να το πας εκεί που το πήρες να σου πουν τι παίζει σε αυτή την περίπτωση

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να ρωτήσω κάποια συμβουλή εγώ. Θέλω, μόνο να ρωτήσω, τί πιστεύετε ότι θα γίνει τα επόμενα χρόνια, που βελτιωθούν τα smartwatches και η μπαταρία τους θα κρατά. Θα θυμόμαστε τα παλιά ρολόγια, όπως τώρα θυμόμαστε τα πικάπ; Ή θα συνεχίσουν να υπάρχουν και τα δυο παράλληλα και αν ναι, τί είναι αυτό που δε θα καταφέρουν ποτέ να αντικαταστήουν τα smartwatches;
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να ρωτήσω κάποια συμβουλή εγώ. Θέλω, μόνο να ρωτήσω, τί πιστεύετε ότι θα γίνει τα επόμενα χρόνια, που βελτιωθούν τα smartwatches και η μπαταρία τους θα κρατά. Θα θυμόμαστε τα παλιά ρολόγια, όπως τώρα θυμόμαστε τα πικάπ; Ή θα συνεχίσουν να υπάρχουν και τα δυο παράλληλα και αν ναι, τί είναι αυτό που δε θα καταφέρουν ποτέ να αντικαταστήουν τα smartwatches;

Το αναλογικό ρολόι, το τικ τακ του μηχανισμού και ίσως το μικρόβιο του συλλέκτη.. :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να ρωτήσω κάποια συμβουλή εγώ. Θέλω, μόνο να ρωτήσω, τί πιστεύετε ότι θα γίνει τα επόμενα χρόνια, που βελτιωθούν τα smartwatches και η μπαταρία τους θα κρατά. Θα θυμόμαστε τα παλιά ρολόγια, όπως τώρα θυμόμαστε τα πικάπ; Ή θα συνεχίσουν να υπάρχουν και τα δυο παράλληλα και αν ναι, τί είναι αυτό που δε θα καταφέρουν ποτέ να αντικαταστήουν τα smartwatches;

Η ωρολογοποιία είναι τέχνη και δεν πρόκειται να σβήσει.. Όπως το quartz και το ηλεκτρονικό δεν "έσβησε" το αναλογικό ρολόι έτσι και το smartwatch δεν θα τι κάνει.. Άποψή μου πάντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Γνωρίζετε μήπως πού μπορώ να βρω ρολόγια Daniel Wellington στη Θεσσαλονίκη; Τα είδα να φοριούνται πολύ τώρα τελευταία και σκέφτηκα μήπως υπάρχουν σε κάποιο μαγαζί..

:dance:
Link to comment
Share on other sites

2 πραγματακια. Κανεις εμπειρος να γραψει τη γνωμη του για τα ρολογια Jacques Lemans; Τιμια για τα λεφτα τους; Και μια γνωμη περι μεγεθους αναμεσα σε κασα 40mm και 44mm. Δοκιμασα και τα 2 απλα ρωταω προσωπικες προτιμησεις. Γενικα βλεπω μια ταση προς μεγαλες διαμετρους σε ρολογια.
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή επιλογή ως εταιρεία δεν θα το μετανιώσεις στιγμή εφόσον μπορείς να αντποκριθείς στο κόστος αγοράς τους,από την άλλη το μέγεθος της κάσας έχει να κάνει με το προσωπικο σου γούστο.Αν σήμερα φοράνε 50ρια και αυριο 35ρια γυναικεία όλοι,θα πρέπει να ξεφορτωθούμε τα ρολόγια μας και να πάρουμε από την αρχή καινούρια?

 

Μην ξεχνάς ότι το φοράς εσύ,συνεπώς ένα μεγάλο ρολόι στον καρπό μου θα φαίνεται μικρό σε σένα και ισχύει βέβαια και το ανάποδο.

Οτι σου αρέσει στο μάτι χτύπα το;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή επιλογή ως εταιρεία δεν θα το μετανιώσεις στιγμή εφόσον μπορείς να αντποκριθείς στο κόστος αγοράς τους,από την άλλη το μέγεθος της κάσας έχει να κάνει με το προσωπικο σου γούστο.Αν σήμερα φοράνε 50ρια και αυριο 35ρια γυναικεία όλοι,θα πρέπει να ξεφορτωθούμε τα ρολόγια μας και να πάρουμε από την αρχή καινούρια?

 

Μην ξεχνάς ότι το φοράς εσύ,συνεπώς ένα μεγάλο ρολόι στον καρπό μου θα φαίνεται μικρό σε σένα και ισχύει βέβαια και το ανάποδο.

Οτι σου αρέσει στο μάτι χτύπα το;)

 

Απλα εχω βρει 2-3 μοντελα που αλλο ειναι 40mm κι αλλο 44mm (μοιαζουν φυσικα), προσωπικα το 44 μου κατσε καλυτερα αλλα ειπα να ρωτησω κ καμια γνωμη γιατι δεν την ξερω κ καλα τη μαρκα αν βγαινουν καλα. Σ' ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες κ ολους.. Θελω να αποκτησω ενα tw steel καθως μου αρεσουν απιστευτα κ ψαχνοντας στο ιντερνετ κ στο ebay απο περιεργια επεσα πανω σε αυτο: http://www.ebay.com/itm/TW-Steel-Canteen-Black-Dial-Black-Leather-Mens-Watch-TW900R-/380931138718?pt=Wristwatches&hash=item58b143e49e και σε αλλα tw steel που δημοπρατουνται απο 47 (!) ευρω η' που πωλουνται σε παρομοιες τιμες (απο 100 + ευρω) κ πραγματικα θα ηθελα να μου πειτε αν τα ρολογια αυτα ειναι αυθεντικα οποιος γνωριζει.δε θα ηθελα να κανω βιαστικη κινηση κ να παρω ενα tw μαιμου οπως καταλαβαινετε.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα (jomashop) είναι αξιόπιστο οπότε λογικά δεν είναι μαϊμού. Στην ίδια τιμή το πουλάει και μέσω Amazon.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω ενα ρολοι με πυξιδα και να ναι αξιοπιστο και να αντεχει εχετε να προτινετε καποιο???

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για το michael kors MK3240 για δώρο αν και νομίζω από εξωτερικό μόνο μπορω να το βρω. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για το michael kors MK3240 για δώρο αν και νομίζω από εξωτερικό μόνο μπορω να το βρω. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη

 

http://www.amazon.co.uk/Michael-Kors-Womens-MK3240-Stainless-Steel/dp/B00EORKYAG

 

 

Έχει πολλές προσφορές σε michael kors.Ψάξτο.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανενα σχετικα οικονομικο (τι σχετικα δλδ οσο οικονομικο παει) ρολοι καταδυτικο?Να δειχνει βαθος ομως....
85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Διαλέγεις και παίρνεις

είτε σε κλασσικό

http://www.scubastore.com/scuba-diving/instruments-computers-watches/56/s

είτε κάτι αποκλειστικά για μορφές κατάδυσης.

http://www.scubastore.com/scuba-diving/instruments-computers/7/f

Ποιο πολύ θα έλεγα αυτά κάνουν για ελεύθερη κατάδυση(ψάρεμα ή snorkeling κλπ)

Αν πρόκειται για αυτόνομη κατάδυση αυτά δεν θα τα συνιστούσα και καλύτερα να κοιτάξεις για dive computer

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καλό Ρολόι και ψάχνοντας βρήκα ένα π με ενδιαφέρει αλλά online το βρίσκω σε καλύτερη τιμή από φυσικό κατάστημα.

Το link ειναι αυτό http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=43867

Ξέρει κανείς να μ πει αν πρόκειται για αξιόπιστο site;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καλό Ρολόι και ψάχνοντας βρήκα ένα π με ενδιαφέρει αλλά online το βρίσκω σε καλύτερη τιμή από φυσικό κατάστημα.

Το link ειναι αυτό http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=43867

Ξέρει κανείς να μ πει αν πρόκειται για αξιόπιστο site;

Έχω αγοράσει 3 φορες απο εκεί,κανένα πρόβλημα,υπ;έχει και φυσικό κατάστημα στο σύνταγμα που μπορείς να το δεις πριν το αγορασεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας,έχω ένα seiko χρονογράφο Sportura και έχω θέμα χρόνια τώρα με την ημερομηνία..

 

Δεν είχα ασχοληθεί ποτέ αλλά μια και έπεσα σε αυτό το θέμα είπα να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει..

 

Το πρόβλημά μου λοιπόν είναι ότι η ημερομηνία δεν αλλάζει στις 12 το βράδυ αλλά στις 12 το μεσημέρι με αποτέλεσμα να χάνεται η σειρά..

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να παίξεις με τους δείκτες της ώρας για να ρυθμιστεί σωστά..δηλαδή σήμερα έχει 30..βάζεις την ημερομηνία 29 και αλλάζεις τους δείκτες της ώρας μέχρι να πάει 30..Το δοκίμασα αλλά πάλι μου χαλάει..:confused:

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...