Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω φοραω τα τελευταια 10 χρονια ενα citizen promaster diver zoom,το οποιο μου εχει βγει πολυ καλο και το μονο που εχει παθει ειναι που εχει χαλασει η βαλβιδα απο το βυθομετρο.

 

Υ.Γ.μηπως ξερει κανενας απο εσας κανενα ελληνικο site σχετικα με ρολογια της citizen.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest RouKouNas

Εγω εχω αυτο και αυτο το οποιο (δευτερο) ειναι και εξαιρετικα σπανιο ρολοϊ

 

Δυστυχως δεν μπορω να φορεσω κανενα απο τα δυο λογο ενος ατυχηματος στο αριστερο χερι.. :( και στο δεξι δεν με βολευει καθολου οσο και αν προσπαθησα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα Tag Heuer 2000 Classic εδω :) :)

 

ΥΓ. Εχω ενα προβληματακι με τον δεικτη ημερομηνιας, που κολαει και δεν γυρναει. Δεν εχω αξιωθει ακομα να παω να το φτιαξω. Υποθετω θα πρεπει να παω στα επισημα ε? Υπαρχει καλη εξυπηρετηση γενικα ???

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αλλο ενα Tag Heuer 2000 Classic εδω :) :)

 

ΥΓ. Εχω ενα προβληματακι με τον δεικτη ημερομηνιας, που κολαει και δεν γυρναει. Δεν εχω αξιωθει ακομα να παω να το φτιαξω. Υποθετω θα πρεπει να παω στα επισημα ε? Υπαρχει καλη εξυπηρετηση γενικα ???

 

Εγω τουλαχιστον που εχω παει στην Φιλελληνων στα κεντρικα πριν 2 χρονια για αλλαγη μπαταριας μου την αλλαξαν (και δωρεαν μαλιστα γιατι ηταν μεσα στην εγγυηση) και η εξυπηρετηση ηταν ΑΨΟΓΗ. Τωρα η αντιπροσωπεια εχει φυγει απο εκει και δεν ξερω που εχει παει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο και αυτο το οποιο (δευτερο) ειναι και εξαιρετικα σπανιο ρολοϊ

 

RouKouNas, γιατί λες ότι είναι "εξαιρετικά σπάνιο" το 2ο ρολόι;

Αυτό φοράω και γω τα τελευταία 11-12 χρόνια και δεν το αλλάζω με τίποτα αλλά δεν είναι καθόλου σπάνιο. Ιδιαίτερα όταν πρωτοκυκλοφόρησε, παρ' ότι ήταν πολύ τσιμπημένο στην Ελλάδα, πούλησε αρκετά.

(απ' τα ωραιότερα της TAG Heuer)

 

Φιλικά :)

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόκειται να αγοράσω ρολοϊ με μπρασελε,

 

θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια καταστήματα στην Αθήνα.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
RouKouNas, γιατί λες ότι είναι "εξαιρετικά σπάνιο" το 2ο ρολόι;

Αυτό φοράω και γω τα τελευταία 11-12 χρόνια και δεν το αλλάζω με τίποτα αλλά δεν είναι καθόλου σπάνιο. Ιδιαίτερα όταν πρωτοκυκλοφόρησε, παρ' ότι ήταν πολύ τσιμπημένο στην Ελλάδα, πούλησε αρκετά.

(απ' τα ωραιότερα της TAG Heuer)

 

Φιλικά :)

 

Γεια σου TinaChiss

 

Για κανε μια βολτα στα μαγαζια στην Πανεπιστημιου για παραδειγμα και ρωτα και θα δεις.. Το ρολοϊ αυτο εαν δεν στο ειπε ο πωλητης που στο εδωσε ηταν μια σειρα της Tag που βγηκε σε λιγα κομματια και εξαντληθηκε σε χρονο dt. Επισης για να καταλαβεις τι σου λεω κανε μια αναζητηση στο google και θα δεις ποσα και ΠΟΣΟ πωλειται το συγκεκριμενο με την ΜΑΥΡΗ πλακα ανα τον κοσμο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να αγοράσει Casio Oceanus στην Αθήνα??? Ψάχνω στα ελληνικά online μαγαζια και δεν βρίσκω τπτ.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση Πως ξεχωρίζει κάποιος αν το ROLEX και το BVLGARI είναι γνήσιο? :worry:

 

Κάποιος ??κανείς δεν ξέρει? Τα αγόρασα σε ψιλοχαλια κατάσταση από ένα παζάρι (δεν ήξεραν καν το bvlgari) και θέλω να δω αξίζει να ασχοληθώ ή όχι :)

Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να αγοράσει Casio Oceanus στην Αθήνα??? Ψάχνω στα ελληνικά online μαγαζια και δεν βρίσκω τπτ.

 

Αυτό έχω!!

Πολύ καλό ρολόι!!

Εχω κατάστημα και το είχα πάρει πρίν απο ένα χρόνο περίπου.

Θερίο απλά έχει κάποιες γρατζουνιές στο τζάμι!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ερώτηση Πως ξεχωρίζει κάποιος αν το ROLEX και το BVLGARI είναι γνήσιο? :worry:
υπαρχουν rolex που κανουν μπαμ οτι ειναι μαιμουδες και αλλα που δυσκολα το καταλαβαινεις,αυτο που δεν μπορουν να πετυχουν ειναι το τζαμακι της μεγενθυσης της ημερομηνιας να ειναι ιδιο με το γνησιο,οσα εχουν ε;οπως και το αυτοκολλητο υδατογραφημα στην κασα ;)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν rolex που κανουν μπαμ οτι ειναι μαιμουδες και αλλα που δυσκολα το καταλαβαινεις,αυτο που δεν μπορουν να πετυχουν ειναι το τζαμακι της μεγενθυσης της ημερομηνιας να ειναι ιδιο με το γνησιο,οσα εχουν ε;οπως και το αυτοκολλητο υδατογραφημα στην κασα ;)

 

 

 

Xm thanks :) μάλλον το Rolex πρέπει να το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια

μια και μιλαμε για ρολογια για πειτε μου τι εμπειρειες εχετε απο σερβις ωρολογιων ? ξερετε καποιους καλους τεχνιτες επιστκευων ρολογιων ? και αν ναι πειτε μας κανενα καλο.

Επισης πως σχολιαζετε τις αντιπροσωπειες των ρολογιων σας ως προς το σερβις :(

Link to comment
Share on other sites

swatch-bunnysutra ειναι απο τη σειρα touch,οταν το χτυπας σου δειχνει ποια σταση θελεις να κανεις εκεινη τη στιγμη,με λαγουδακια ειναι εεεε....!αυτο ειναι το δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτό το ρολόι το έχετε δει στο Πλαίσιο; από μέγεθος πως πάει; είναι αδιάβροχο; η μπαταρία του είναι κοινή με τα υπόλοιπα ρολόγια
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει (ή να με διαψεύσει) ότι η μικρή σειρά της breitling το 2000 έκανε 400.000 δρχ ενώ τώρα αγγίζει τα 3000 ευρώ; Εγώ έτσι θυμάμαι (για το 2000) αλλά σε όποιον το λέω, με κοιτάει περίεργα...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Rolex Oyster pro Submariner

Omega Speedmaster Date

IWC Aquatimer Chrono

 

 

Γενικά αγοράζετε μόνο από official retailers και στα omega και iwc άμα πληρώσετε μετρητα έχετε μειον 25-30% από την τιμή καταλόγου σε όλους.

 

Δεν πρόκειτε ιδίος rolex να βρείτε με 50% έκπτωση , θα είναι 110% μαιμού.

Για να καταλάβετε τις φτηνές μέχρι 400 euro ρέπλικες κοιτάτε την κίνηση του δείκτη (δεν θα είναι συνεχόμενη αλλά θα κάνει πολύ μικρά σπασίματα)

το πράσινο ολόγραμμα δεν αντιγράφετε (ακόμα)

στο 6 που έχει το swiss made έχει την κορόνα και σε όλες τις μαιμούδες είναι μικρότερη στην κορυφή

και φυσικά ο σειριακός αριθμός στην κάσα.

Link to comment
Share on other sites

Rolex Oyster pro Submariner

Omega Speedmaster Date

IWC Aquatimer Chrono

 

 

Γενικά αγοράζετε μόνο από official retailers και στα omega και iwc άμα πληρώσετε μετρητα έχετε μειον 25-30% από την τιμή καταλόγου σε όλους.

 

Δεν πρόκειτε ιδίος rolex να βρείτε με 50% έκπτωση , θα είναι 110% μαιμού.

Για να καταλάβετε τις φτηνές μέχρι 400 euro ρέπλικες κοιτάτε την κίνηση του δείκτη (δεν θα είναι συνεχόμενη αλλά θα κάνει πολύ μικρά σπασίματα)

το πράσινο ολόγραμμα δεν αντιγράφετε (ακόμα)

στο 6 που έχει το swiss made έχει την κορόνα και σε όλες τις μαιμούδες είναι μικρότερη στην κορυφή

και φυσικά ο σειριακός αριθμός στην κάσα.

 

Πιο σιγουρο ειναι να βγαλεις το μπρασελε στην επανω μερια και εκει θα πρεπει να εχει χτυπημενο το σειριακο αριθμο που ειναι γραμμενος στην εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

απο προχθες ενα rolex submariner date,αρκετα καλη ποιοτητα,δενει ωραια και με το qtek 2020 :D

 

Ε μη μας τη χαλας. Τι σχεση εχει το rolex με το qtek? MONON με 8800 κολαει.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω μια προτιμηση προς τα festina και τα swatch.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...