Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exo thn entyposh pos exei ginei prosfata analogo thread...

ego eixa ena polu oraio gucci alla espase tio tzamaki :(

to antikatesthsa ostoso me ena cartier..

gia kalo-epishmo exo ena allo montelo tou gucci polyyyyyyyyy oraio..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα μαύρο Movado για πολύ επίσημες στιγμές.

Ενα χρονογράφο Timberland για σπορ και καλοκαίρι.

Ενα χρονογράφο Breil για πιο ήπιες καταστάσεις.

Και καθημερινά φοράω ένα Rolex Submariner.

 

Αυτά. :)

 

 

PS

Ενωσα τα 2 θέματα περί ρολογιών σε ένα. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο ρολόι που είχα ποτέ ήταν το πολυαγαπημένο μου diesel που όλοι με ρωτούσαν "ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?? ΡΟΛΟΙ?? ΠΩ ΠΩ..."

 

Δυστυχώς έσπασε το λουράκι του πριν μερικές μέρες και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη με την αντιπροσωπεία αν επισκεύαζεται ή οχι.

 

Πάντως αν το βρώ πουθενά και πάλι (γιατί χλωμό..) θα το ξαναγοράσω...

:X
Link to comment
Share on other sites

αυτήν την εποχή ένα Rolex GMT Master II...και ζαχαρώνω ένα ομορφότατο IWC (Pilot or Mark XV)...:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (29 Νοέ. 2004 , 19:16)

 

αυτήν την εποχή ένα Rolex GMT Master II...και ζαχαρώνω ένα ομορφότατο IWC (Pilot or Mark XV)...:)

 

 

Κούκλα το IWC φίλε! Τα Ρόλεξ είναι ρόλεξ, αλλά έχει γεμίσει ο τόπος απομιμήσεις και ρέπλικες, έλεος :mad:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά έχω εναν χρονογραφο Bvlgari® με μαύρη πλάκα και μαύρο κροκό λουράκι, πρόσφατα αγόρασα ενα Dolce & Gabbana® με ατσάλινο μπρασελέ και τώρα αναμένω δώρo ενα Rolex...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (29 Νοέ. 2004 , 19:16)

 

αυτήν την εποχή ένα Rolex GMT Master II...και ζαχαρώνω ένα ομορφότατο IWC (Pilot or Mark XV)...:)

 

 

Big Pilot Watch. Ο Θεος. Αν και ενα Radiomir Black Seal ειναι ακομα πιο Θεος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (29 Νοέ. 2004 , 22:37)

 

Αυτο...

 

 

Panerai rulezzz :up: :up: κι άσε τους άλλους να παίρνουν τρέντυ αηδίες ;)

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (29 Νοέ. 2004 , 19:16)

 

αυτήν την εποχή ένα Rolex GMT Master II...και ζαχαρώνω ένα ομορφότατο IWC (Pilot or Mark XV)...:)

 

...Πόσο σου κόστισε?? :eek: Αυτό το ρολόι είναι από τα ονειρεμένα μου..Μόνο στα όνειρα φυσικά...Εγώ Δημοτικό είχα ένα ηλεκτρονικό Casio με μπρασελέ(ήταν της μόδας τότε) Μετά ακολούθησaν ένα Οριεντ quartz,και ένα seiko quartz και εδώ και κάτι χρόνια έχω ένα Swatch χρονόμετρο.Αξιόπιστα και τα 3 το τελευταίο δεν το αποχωρίζομαι..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (29 Νοέ. 2004 , 23:23)

 

Μπραβο ρε συ Lemanis, εχεις γουστο.

 

..Πάντως οι λάτρεις των καλών ρολογιών μπορούν να τα θαυμάσουν στο Τρέχον τευχος του περιοδικού "STATUS" στο ένθετο "ΩΡΕΣ".Τα καλύτερα των καλύτερων :cool:
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν μικρός είχα μια τάση να καταστρέφω ρολόγια(και παπούτσια :lol: ) σε ένα 2μηνο! Πριν μερικά χρόνια είχα ένα Swatch όπου και το έδωσα όταν πήρα ένα Casio G-Shock. Πολύ ωραίο ρολογάκι αλλά γέμισε με χρώμα και δεν μπορώ να το καθαρίσω(any ideas????).

Τα τελευταία 3 χρόνια την ώρα μου τη λεει το κινητό αλλά ζαχαρώνω ένα Sector :) Τώρα ποιό μοντέλο δεν ξέρω ακόμα :lol: Μόλις πάω στο μαγαζί και το πάρω θα σας το πω! :happy:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (29 Νοέ. 2004 , 22:45)

 

Big Pilot Watch. Ο Θεος. Αν και ενα Radiomir Black Seal ειναι ακομα πιο Θεος.

 

 

:up: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (29 Νοέ. 2004 , 23:23)

 

Μπραβο ρε συ Lemanis, εχεις γουστο.

 

 

μωρέ γούστο έχω, γκαφρά δεν έχω :cry: όταν πιάσω την καλή, Omega Speedmaster, Panerai Marina, IWC Pilot και ένα βαρύ, πολύ βαρύ Breitling θα είναι σίγουρα τα "κομμάτια" μου ;) Και ένα Seiko Arctura Kinetik ίσως, για την τεχνολογία που κουβαλάει (είναι τρελοί αυτοί οι Ιάπωνες) :cool:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (30 Νοέ. 2004 , 10:48)

 

.. Omega Speedmaster, Panerai Marina, IWC Pilot και ένα βαρύ, πολύ βαρύ Breitling θα είναι σίγουρα τα "κομμάτια" μου ;)

 

 

και ξανά :up: για όλα

(να βάλω και τα TAG HEUER-Targa Florio , IWC-MarkXV , ROLEX-Daytona..??) :o :)

Link to comment
Share on other sites

δεν πολυγουστάρω τα Τag και τα Rolex.... ο λόγος είναι ότι έχει βρωμήσει ο τόπος από μαϊμούδες και ρέπλικες, συν του ότι τα φτηνά Tag τα έχει φορέσει μέχρι και η λαχαναγορά..... Ειδικά αυτό το καημένο το Submariner της Ρόλεξ, άστα να πάνε....

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (30 Νοέ. 2004 , 11:12)

 

δεν πολυγουστάρω τα Τag και τα Rolex.... ο λόγος είναι ότι έχει βρωμήσει ο τόπος από μαϊμούδες και ρέπλικες, συν του ότι τα φτηνά Tag τα έχει φορέσει μέχρι και η λαχαναγορά..... Ειδικά αυτό το καημένο το Submariner της Ρόλεξ, άστα να πάνε....

 

Σπύρος

 

 

δεν έχεις άδικο....αν και η ποιότητα-βάρος-φινέτσα των γνήσιων κάνει μπαμ.. :rolleyes:

όσο για το submariner...αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος που επέλεξε τελικά το GMT Master II....που ακόμα κρατάει την χλίδα της σειράς.... ;) :) (ααα...εννοείται με την μαύρη στεφάνη...σπορ και κυριλέ μαζί..).. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (30 Νοέ. 2004 , 13:20)

 

(ααα...εννοείται με την μαύρη στεφάνη...σπορ και κυριλέ μαζί..).. :)

 

 

με αφορμή τα 60 (νομίζω) χρόνια του Submariner, κυκλοφόρησε φέτος και επετειακή έκδοση με πράσινη στεφάνη. Πριν πεις ότι είναι πολύ σπορ, μπες στο σάιτ να το δείς. Πολύ ωραίο. Εκτός αν πας για κάνα Seadweller, όλοι θα νομίζουν ότι είναι άλλο ένα κοινό Ρόλεξ, αλλά την διαφορά θα την ξέρεις μόνο εσύ ;)

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (30 Νοέ. 2004 , 13:49)

 

με αφορμή τα 60 (νομίζω) χρόνια του Submariner, κυκλοφόρησε φέτος και επετειακή έκδοση με πράσινη στεφάνη. Πριν πεις ότι είναι πολύ σπορ, μπες στο σάιτ να το δείς. Πολύ ωραίο. Εκτός αν πας για κάνα Seadweller, όλοι θα νομίζουν ότι είναι άλλο ένα κοινό Ρόλεξ, αλλά την διαφορά θα την ξέρεις μόνο εσύ ;)

 

Σπύρος

 

 

Εκανα τη λακαμια να παρω Submariner και οχι Seadweller και χτυπαω το κεφαλι μου. Καμμια σχεση τα 2 τους.

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και το καθμερινο μου σπορ κομματι. Anonimo Millemetri. Για τους γνωστες του ειδους μονον. 42 χιλ. διαμετρος, 100 ΑΤΜ - 1000μ. , 4 χιλ. κρυσταλο, βαλβιδα ηλιου. Απο τους ιδρυτες της Panerai που εφυγαν οταν εξαγοραστηκε απο την Vendome. Λουρακι kodiak δερματινο αδιαβροχο, εχω και ενα μουστραδι. Μιλαμε για αρμα μαχης. Και απο τιμη στα 1300 ευρω περιπου (με τις καταλληλες ακρες). Value for money το βαζω πολυ ψηλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lemanis (30 Νοέ. 2004 , 13:49)

 

με αφορμή τα 60 (νομίζω) χρόνια του Submariner, κυκλοφόρησε φέτος και επετειακή έκδοση με πράσινη στεφάνη. Πριν πεις ότι είναι πολύ σπορ, μπες στο σάιτ να το δείς. Πολύ ωραίο.

 

το είχα δει Σπύρο...όντως πολύ ωραίο αλλά προτίμησα την κλασσική λύση του μαύρου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...