Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχει μερικα αλλά δεν ξερω τι μηχανισμους φορανε. Το θεμα ειναι οτι οι τιμες τους ο οποιες αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στα 700... με αυτα τα λεφτα μπορεις να παρεις hamilton με οτι αυτο συνεπαγεται περι αξιοπιστιας,ποιοτητας και υποστηριξη σε περιπτωση βλαβης. Επισης με λιγοτερα λεφτα μπορεις να παρεις ενα steinhart οπως αυτο http://www.steinhartwatches.de/index.php?id=67&artnr=237&Sel_ID=12#237 με το οποιο δηλωνω "ερωτευμενος" (και ειναι και limited edition).

Ξέρει κανείς που μπορείς να βρεις τα STEINHART στην Ελλάδα? Έχω ερωτευτεί ένα από αυτά αλλά και 400 euro μέσω paypal!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς που μπορείς να βρεις τα STEINHART στην Ελλάδα? Έχω ερωτευτεί ένα από αυτά αλλά και 400 euro μέσω paypal!!

 

Λυπαμαι αλλά δεν μπορεις να τα βρεις σε μαγαζι στην Ελλαδα. Παραγγελνεις απο το site τους, μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο και να μιλησετε. Το paypal αν δεν κανω λαθος ειναι ασφαλες για online αγορες, εχει αρκετες δικλειδες ασφαλειας. Σε αλλο φορουμ που παρακολουθω παντως δεν ειχαν κανενα προβλημα με τη παραγγελια τους απο τη steinhart

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν τρελενομαι με τα ρολογια...εχω ενα oozoo steel και ενα seiko αυτοματο ασημενιο..... και δυο τσεπης συλλεκτικα που μου εχει κανει δωρο ο παππους μου....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Άφησε με να αγιάσω βρε άνθρωπε μη με βάζεις πάλι στο τρυπάκι. :lol:

 

 

 

 

Αν μιλάμε για το monster πολύ δύσκολα θα το βρεις σε φυσικό κατάστημα στη χώρα μας, κι αυτό σε παραεισαγωγή (όχι ότι έχει σημασία) και αρκετά ακριβό.

Σχεδόν μονόδρομος η διαδικτυακή αγορά.

Ρίξε μια ματιά και στο emarket.gr και θα το βρεις, υπάρχει πωλητής με αξιοπιστία αποδεδειγμένη και σε τιμή που θα νομίζεις ότι έκλεψες τη Seiko.

 

μπορει η τελικη επιλογη να ηταν και θεμα τυχης,αλλα ειναι πολυ ισορροπημενο για εναν 17+ καρπο,σαν τον δικο μου.

 

 

http://img824.imageshack.us/img824/5448/aaaaaaaaa009.jpg

 

http://img96.imageshack.us/img96/4678/frtrthjhhhhh032.jpg

Edited by louis_1900
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλά δεν μπορεις να τα βρεις σε μαγαζι στην Ελλαδα. Παραγγελνεις απο το site τους, μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο και να μιλησετε. Το paypal αν δεν κανω λαθος ειναι ασφαλες για online αγορες, εχει αρκετες δικλειδες ασφαλειας. Σε αλλο φορουμ που παρακολουθω παντως δεν ειχαν κανενα προβλημα με τη παραγγελια τους απο τη steinhart

 

 

Το paypal δεν το φοβάμαι, το μακρύύύύύ χέρι του Έλληνα ορισμένες φορές φοβάμαι.;)

Link to comment
Share on other sites

πολύ δύσκολα θα το βρεις σε φυσικό κατάστημα στη χώρα μας, κι αυτό σε παραεισαγωγή (όχι ότι έχει σημασία)

...Αθάνατη Ελλάδα....

 

Άραγε πόσοι από τα μέλη (που κάνουν μια νόμιμη δουλειά και όχι παράνομη), θα τους άρεσε στο χώρο τους να χάνουν πωλήσεις από λαθρεμπορους;

 

Πόσοι εργαζόμενοι θέλουν να χάσουν τη δουλειά τους από παράνομα κυκλώματα, που ειδικά στις μέρες μας, πουλούν φθηνότερα, στηριζόμενοι στο μηδενικό κόστος επένδυσης και λειτουργίας, αλλά και στη δουλειά και τα χρήματα που οι επίσημοι επαγγελματίες έχουν ρίξει εδώ και δεκαετίες;

 

Το ξέρω ότι μοιάζω σε κάποιους γραφικός, που επιμένω να υπερασπίζομαι τον ορθόδοξο τρόπο απόκτησης των ρολογιών, αλλά αυτοί που επιμένουν να κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν τι είναι νόμιμο και τι παράνομο, τι αληθινό και τι μαιμού ή εκτός κανονικής διαδικασίας, να δείτε πόσο γραφικοί και επικίνδυνοι είναι...

 

Και βέβαια μην παρασύρεστε.

 

Οι 3-4 που επιμένουν είναι ελάχιστοι μπροστά σε αυτούς που διαβάζουν και ενημερώνονται για το τι είναι αυθεντικό και τι παρεμπόριο ή μαιμού...

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

ΥΓ. Συγνώμη για το εκτός κλίματος (και βέβαια πολύ πιο εντός τόπικ, απ' ότι όλοι οι υπόλοιποι)...

 

Συνεχίστε, η oozoo είναι μια εταιρεία που επιδέχεται πολύ μεγάλη ανάπτυξη!...

 

Όπως και η ανάρτηση ύποπτων sites που πουλούν ρολόγια, σερβιέτες κλπ

 

Και συγνώμη και πάλι, αν κάποιοι από τα μέλη είναι ιδιοκτήτες αυτών των sites και απλά πασχίζουν για το ...ψωμί τους!

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις αγαπητε,αλλα βλεπω οτι κλαις πανω απο χυμενο γαλα,οπως λενε οι Αγγλοσαξωνες.

Δηλαδη εσυ,δεν εχεις ακομη εμπεδωσει,οτι υπαρχουν και τα μαγαζια του Ιμτερνετ,που δεν εχουν τα εξοδα ενος κανονικου μαγαζιου,και αρα,πουλανε φτηνοτερα;

Χωρια του οτι η δυνατοτητα αγορας απο πολλες πηγες,αυξανει τον ανταγωνισμο,και ριχνει τις τιμες.

Εγω πχ,αγορασα απο την Ιταλια,ενα μυλο του καφε,(καλα,μη ρωτας το γιατι),Ιταλικης κατασκευης, στην τιμη των 1800 Ευρω,οταν ο εδω πωλητης;,αντιπροσωπος;,μου τον εδινε 2400.Με τα μεταφορικα πληρωμενα,και κατ ευθειαν στο σπιτι μου,μεσα στο Διαμ/μα.

Τι λες,ηταν λαθρεμπορος ο Ιταλος που μου τον πουλησε;Και εγω,δεν επρεπε να τον αγορασω,γιατι συντηρω το λαθρεμποριο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρε απλουστευεις όπως πάντα.

 

Γνωρίζω τη σημερινή και σημαντικό μέρος της αυριανής κατάστασης στο Ιντερνετ όσο ελάχιστοι.

 

Να σε ενημερώσω με την ευκαιρία ότι ήδη 3-4 από τις γνωστοτερες και ισχυρότερες εταιρείες της πατρίδας μας, οι οποίες καμμιά σχέση δεν είχαν μέχρι τώρα με ρολόγια, έχουν ήδη eshops και με ρολόγια σε τιμές τζάμπα και άγνωστη προέλευση, εγγύηση που δεν ισχύει κλπ.

 

Η ιστορία με τη μηχανή του καφέ δεν έχει καμμιά σχέση.

 

Και εγώ χωρίς το Ιντερνετ, αλλά από το τηλέφωνο αγρασα τον καναπέ μου προς 7.500, ενώ στη Ελλαδα τον ειχαν 14 και το τραπέζι της τραπεζαριας 4 αντί για 11.

 

Δεν έχει καμμιά σχέση αυτό με την παραεισαγωγη.

 

Αλλά, ας μην ανοίξουμε συζήτηση, γιατί άκρη δεν βγάζουμε.

 

Εγώ ήθελα απλά να υπάρχει και αυτή η γνώμη, οποιος θέλει να την διαβάσει.

 

Τώρα το τοπικ ασχολείται με το που μπορεί κανείς να βρει oozoo κλπ.

 

Καμμιά από τις σοβαρές ειδήσεις του χώρου δεν περνάει και δεν θα ενδιέφερε.

 

Συνεχιστε.

 

Φιλικά

 

Κωστης

 

ΥΓ Τα έπιπλα τα αγορασα από το επίσημο κατάστημα της άλλης χώρας στην οποία η επίσημη τιμή ήταν πολύ πιο συμφέρουσα. Δεν μου τα έφτιαξε ο Τζεπετο!

 

Είναι ακριβώς σα να πας στο Παρισι και σε επίσημο μαγαζί να βρεις ένα ρολόι που θέλεις. Το «χτυπάς» επιτόπου και καλά κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε κριση που εχει πεσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...!!!

Αν μιλάμε για την Ελλαδα, γιατί διεθνώς η κρίση δεν υπάρχει, η μείωση στην πώληση ρολογιων είναι και αποτέλεσμα της τεράστιας επιτυχίας του παρελθόντος.

 

Όταν στην έκθεση μου Very Important Watches έκλειναν ρολόγια των 300 η και 500 χιλιάδων ευρώ, η ο ιδιος πελάτης 2-3 των 100, όλοι αυτοί (και δεν είναι λίγοι) έχουν από 10-20-30 πανάκριβα ρολόγια.

 

Θα αγοράσουν το ίδιο εύκολα τώρα που σκότωσαν τον άνθρωπο στη Θες/νικη για να του κλέψουν το Rolex μαϊμού;

 

Παρ όλα αυτά εισάγονται και τώρα (πολύ λιγότερα) ρολόγια των 100, 200, 300 και βάλε χιλιάδων.

 

Ο απλός κόσμος με την κρίση πέφτει θύμα του κάθε επιτηδειου και βέβαια τα «τσακαλια» χρησιμοποιούν τη δύναμη τους που αντλούν από χώρους που δεν αποδίδουν πια για να τα «αρπάξουν» από τους αφελείς στο ρολόι.

 

Και βέβαια ο κακεντρεχης Ελληνας χαίρεται αν δεν αγοράσει ένας πλούσιος το 27ο tourbillon, χωρίς να σκέφτεται πόσοι απλοί άνθρωποι μένουν χωρίς δουλειά.

 

Είμαστε άξιοι του αποτελέσματος της νοοτρπιας μας.

 

Φιλικά

 

Κωστης

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις , εγω δεν αναφερομουν αποκλειστικα στα ρολοϊα , αλλα κυρίως στον καναπε και στο τραπεζι !!!!!

 

Το θέμα μας όμως, αφορά στα ρολόγια, οπότε καλό θα ήταν να μην το συνεχίσουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστα ρολόια ή ειναι υπερκοστολογημενά ?

 

υπάρχουν 2 η 3; Περίοδοι ρολογιν Porsche Design:

 

1 από την IWC συλλεκτικης πλέον αξίας (πάρτο αν το βρεις)

2 από την Eterna (αξιοπρεπεστατη ποιότητα μέχρι σήμερα)

3 http://clepsydre.gr/news.php?id=526

 

«υπερτιμημενο» σε σύγκριση με τι;

 

Σε μια εποχή αντιγραφής αγοράζεις το σχεδιασμό του FA Porsche, ενός από τους μεγαλύτερους σχεδιαστές όλων των εποχών.

 

Εγώ ρολόι Porsche Design δεν έχω.

 

Παπούτσια Porsche Design Adidas που έχω τα πλήρωσα 450, αλλά αξίζουν και περισσότερα!

 

Φιλικά

 

Κωστης

Link to comment
Share on other sites

"εχω και κοτερο , παμε μια βολτα?" ειναι ατακα απο τον παλιο καλο Ελληνικο κινηματογραφο (προ κρισης) , ας ειναι ελαφρυ το χωμαπου σκεπαζει τον μεγαλο αυτο Σκηνοθετη και Σεναριογραφο !!!!

 

Τελικα τα porsche design θεωρουνται αξιοπιστα ρολόια ή ειναι απλα το porsche που πληρωνεις ?

 

Παρατηρησα σ'ενα ηλεκτρονικο καταστημα οτι εχουν εκπτωση ως και 65% αν θυμαμαι καλα και μου εκανε εντυπωση η αρχικη τιμη , προ εκπτωσης !!!

Για adidas δεν θα εδινα τοσα χρηματα (εγω προσωπικα) , μου θυμιζει λιγο τα κινητα της B&O (Bang and Olufsen) πoυ τα κατασκευαζε η samsung .

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα σ'ενα ηλεκτρονικο καταστημα οτι εχουν εκπτωση ως και 65% αν θυμαμαι καλα και μου εκανε εντυπωση η αρχικη τιμη , προ εκπτωσης !!!

Για adidas δεν θα εδινα τοσα χρηματα (εγω προσωπικα) , μου θυμιζει λιγο τα κινητα της B&O (Bang and Olufsen) πoυ τα κατασκευαζε η samsung .

 

με το κοτερο που έχεις μπορείς να πας όποιον θέλεις βόλτα.

 

Εγώ με τα παπούτσια μου δεν μπορώ να σε πάω βόλτα.

 

Θα χρειαστεί να έχεις δικά σου, η να έρθεις ξυπολητος!

 

Η adidas γνωρίζει ότι δεν θα εδινες τόσα χρήματα για ένα ζευγάρι παπούτσια και για το λόγο αυτό τα παράγει σε ελάχιστες ποσότητες.

 

Γνωρίζει ότι αυτοί που καταλαβαίνουν, εκτιμούν, επιλέγουν και είναι σε θέση να πληρώσουν την ποιότητα, χωρίς το σύμπλεγμα ότι θα τους πιάσουν κορόιδα, είναι ελάχιστοι.

 

Για αυτούς που σκέπτονται σαν εσένα κατασκευάζει τα φτηνά μοντέλα και μέχρι να παλιωσουν τα «ακριβά» τους έχει πουλήσει 10 ζευγάρια «φτηνά» και έχει βγάλει περισσότερα.

 

Αυτό γίνεται και στα ρολόγια.

 

Από άγχος μη «σε πιάσουν κορόιδο» μην πληρώσεις το design του Porsche (ΕΣΥ βέβαια το ονομαζεις όνομα, ενώ είναι design) και πάρε ένα ρολόι με κλεμενο σχέδιο κλπ να το χαρεις!

 

Το 65% της τιμής ενός ρολογιού είναι το ΦΠΑ οι δασμοι, φόροι και μέρος των εξόδων, τα οποία δεν πληρώνει ο παράνομος, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες.

 

Το θέμα είναι μην δώσουμε κανένα ευρώ στον δημιουργό που (κακώς) δεν πειναει.

 

Αυτοί που διακινούν παράνομα ρολόγια είναι «δικά μας παιδιά»

 

μπράβο

 

φιλικά

 

Κωστης

 

ΥΓ. Την σκέψη ότι ένα κινητό B&O είναι ακριβώς ίδιο με ένα Samsung που έχει την ίδια τεχνολογία πιθανώς, την δέχονται μόνο όσοι δεν θα αγόραζαν ποτέ ένα κινητό/τηλεόραση/hifi κλπ B&O. Οπότε την B&O δεν την νοιάζει αυτό που λες.

 

Αυτοί που αγοράζουν ένα κινητό Β&Ο, αγοράζουν κάτι που εσύ δεν βλέπεις...

 

Και σίγουρα δεν ακούς.

 

Εγώ δεν έχω κινητό Β&Ο. Έχω όμως σταθερό, το οποίο έχει απίστευτο ήχο (είναι η δουλειά τους(, εξαιρετικό design και γι αυτούς που έχουν και hifi ή τηλεόραση της ίδιας εταιρείας, έχει σύστημα από το τηλέφωνο, να χαμηλώνεις τον ήχο των υπόλοιπων μηχανημάτων, όταν θέλεις να μιλήσεις...

 

Κατάλαβες;

 

Και γιατί τα γράφουμε όλα αυτά;

 

Γιατί ακριβώς τα ίδια ισχύουν και στα ρολόγια, που δεν καταλαβαίνει η πλειοψηφία.

 

Δεν κατασκευάζονται τα σημαντικότερα αντικείμενα στον κόσμο για τις μάζες.

 

Ούτε είναι ηλίθιοι, αυτοί που τα αγοράζουν...

Edited by VIWOW
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι σύμφωνα με τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης τους οποίους και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας στο forum του myPhone, μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες και όχι στους ανθρώπους.

 

Συνεπώς, οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί δέον όπως απουσιάζουν από τα μηνύματα σας. Μηνύματα τέτοιας μορφής σβήνονται και θα σβήνονται πάραυτα.

 

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε στο θέμα μας.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκα σε τιμές και συγκριτικές τιμές, αφού υπήρχαν σχόλια για αν κάποιο ρολόι είναι υπερτιμημένο, αν το 65% είναι λογικό, πολύ ή λίγο κλπ.

 

Σίγουρα σε πολλά ποστ έχω διαπιστώσει ότι πολλοί στο φόρουμ και συγκεκριμένα όσον αφορά τα ρολόγια, ενδιαφέρονται περισσότερο για την τιμή, παρά για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά, που κατά τη γνώμη μου είναι η ουσία.

 

Το γνωρίζω ότι η στάση μου και η αποψή μου, είναι περίεργη για τους περισσότερους, αλλα΄θα μου επιτρέψετε ότι επειδή έχω αρκετή πείρα στην αγορά ρολογιών και όχι μόνο, να γνωρίζω πολλούς οι οποίοι ξόδεψαν πολλά χρήματα νομίζοντας ότι αποφεύγουν τα "υπερτιμημένα" ονόματα και τελικά βρέθηκαν με ρολογάκια της μόδας που ήταν μετά από λίγο καιρό για πέταμα, ενώ με τα ίδια χρήματα θα είχαν αγοράσει ένα ωραίο ρολόι για πάντα.

 

Τι θα πει λοιπόν αν ένα Porsche Design είναι υπερτιμημένο;

 

Σε σχέση με ένα που το σχέδιό του το έκανε ένας άσχετος ή το έκλεψε κάποιος;

 

Αρνούμαστε την βασική και λογική σκέψη να πληρώσουμε την αξία του δημιουργού;

 

Στη συναυλία των U2 θα πληρώσεις το ίδιο εισιτήριο για να ακούσεις τον Bono, όσο αν τραγουδούσα εγώ;

 

Είναι ο Βono, "υπερτιμημένος' ή μεγάλη αξία στο χώρο και εγώ άσχετος;

 

Μπορείς να μας βάλεις στο ίδιο καλάθι;

 

ΝΑΙ μέρος των χρημάτων που πληρώνεις για να αγοράσεις ένα ρολόι Porsche Design, πάει στα δικαιώματα του σχεδιαστή, όπως μέρος των χρημάτων που πληρώνεις για ένα Jaeger-LeCoultre, πάει στα έξοδα που έκαναν για έρευνα επί χρόνια πολλές φορές.

 

Μίλαγα χθες με τον Max Busser, τον ιδιοκτήτη της MB&F και μου έλεγε ότι το νέο του ρολόι θα κάνει 159.000 φέτος και θα ανεβαίνει 20.000 κάθε χρόνο, γιατί η μελέτη του στοίχισε πολλά εκατομύρια ευρώ.

 

http://clepsydre.gr/news.php?id=501

 

Είναι υπετιμολογημένο;

 

Αυτοί που βρίσκονται ήδη σε λίστες αναμονής, αφού μπορεί να παράγει "μόνο" 24 το χρόνο, πιστεύουν πως οχι και αυτό έχει σημασία.

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

ΥΓ. Για τους έχοντες "κομ*****στικές" ανησυχίες, ο Max έχει μια εταιρεία που διαρκώς απασχλεί και περισσότερους συνεργάτες, οι οποίοι εν μέσω κρίσης δεν ανησυχούν για το ψωμί τους...

 

Άρα "χτυπάει το σύστημα". Παίρνει τα λεφτά από τους πλούσιους όλου του πλανήτη και τα χρησιμοποιεί στην Γενεύη...

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και το Indicator!....

 

Βέβαια η τιμή του είναι πάνω από 100.000 ευρώ, αλλά είναι και μοναδικό στον κόσμο, που μετράει τα λεπτά και τα δευτερόλεπτα με ψηφία...

 

Άλλη μια απόδειξη της δύναμης της 7750, η οποία χρησιμοποιήθηκε ως βάση για να γίνει ο πρωτότυπος μηχανισμός.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,απο εδω και περα θα αγοραζουμε μονο τζαγκερ λεκουτρ ,παπουτσια τζων λομπ μονο,φεραρι που αρεσουν στο κωστη,για τα κουστουμια μας θα χαλαμε 50000 ευρα μηπωσ και ηρεμισει λιγο ο φιλος μας ...

και αν μας πει που να τα βρουμε ακομα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,απο εδω και περα θα αγοραζουμε μονο τζαγκερ λεκουτρ ,παπουτσια τζων λομπ μονο,φεραρι που αρεσουν στο κωστη,για τα κουστουμια μας θα χαλαμε 50000 ευρα μηπωσ και ηρεμισει λιγο ο φιλος μας ...

και αν μας πει που να τα βρουμε ακομα καλυτερα...

 

Δεν έγραψα πουθενά να αγοράζετε μόνο Jaeger LeCoultre.

 

Έγραψα να μην αγοράζετε μαϊμούδες και να δεχτειτε ότι οταν αγοράζουμε ένα ρολόι Porsche Design, προφανώς πληρώνουμε και το σχεδιασμό.

 

Ούτε εγώ αγοράζω μόνο jlc και Lobb.

 

Αγοράζω και G-Shock κλπ

 

Και επίσης είμαι ήρεμος. Όχι ίσως με την έννοια του ωχαδερφιστικου «χαλαρά» που επικρατεί στη χώρα μας και αφήνει χώρο για κάθε βλακεία και παρανομία.

 

Φιλικά

 

Κωστης

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα tag formula 1 5ετιας κ΄κανα 4αρι swatc k; ενα nike

θελω να παρω ενα για καθημερινη χρηση κ΄καλοκαιρινες δραστηριοτητες(κολυμβηση οχι καταδυσεις-υποβρυχιο ψαροντουφεκο)κ΄ειμαι μεταξυ ενος citizen aqualand 3 promaster ecodrive περιπου 500ε κ΄ενος suunto core all black ,outdoor, 279e .ποιο να παρω?

 

απορια:me to tag να κανω κολυμπι η οχι(50μ)??

 

eimai κα των μαιμουδων

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν απο εναμιση χρονο και συγκεκριμενα για τις καλοκαιρινες δραστηριοτητες μου , αγορασα το συγκεκριμενο μοντελο της suunto (με την διαφορα οτι εμενα ειχε πορτοκαλι λουρακι).Ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,ομως μετα απο 4 μηνες αναγκαστικα και αγορασα αλλο ενα λουρακι , διοτι το πορτοκαλι ειχε αλλαξει χρωμα και ειχε φθαρει (αγορασα μαυρο λουρακι).Επισης πριν κανα μηνα του αλλαξα και μπαταρια και να φανταστεις οτι το φοραω μονο οταν παω για ψαροντουφεκο και για κολυμπι .Δεν ειναι το καθημερινο μου ρολόι , αλλα υπαρχουν φορες που το εχω βαλει και στην δουλεια μου και δεν μου ηταν βαρετο.

 

Περασα εξω απο το Porsche στο Κολωνακι και μπηκα για να δω το ρολόι το P6612 , αλλα επαθα πλακα μ'ενα παλιοτερο μοντελο το P6340 flat 6 το οποιο υπαρχει και σε συλλεκτικο , με την διαφορα οτι στο στεφανι αναφερει την λεξη EDITION 1 (και ειναι ολομαυρο) ενω τ'αλλα γραφουν TACHYMETER και διαφερουν φυσικα και λιγο στην τιμη .Δεν ξερω τι να κανω ?

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...