Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλεις την άποψή μου, αυτό δεν νομίζω ότι "κολακεύει" ιδιαίτερα γυναικείο καρπό, μάλλον το αντίθετο θα έλεγα !!!

Μπορεί να σου φαίνεται πολύ ωραίο στη φωτογραφία, αλλά αν το δοκιμάσεις θα με θυμηθείς ... είναι ρολόι που ακόμη και στη σπάνια περίπτωση που θα σου ταιριάξει, σε δεσμεύει πάρα πολύ στο ντύσιμο και στα υπόλοιπα αξεσουάρ που πιθανόν θα θέλεις να φοράς (με ένα τόσο "βαρύ" ρολόι δεν πρέπει να φοράς ούτε καν δαχτυλίδι). 'Οσο για το ντύσιμο, άστο καλύτερα, κοπέλα με τέτοιο ρολόι στο χέρι της; Με τι θα κυκλοφορεί; Μόνο με αθλητικά και jeans ;

Αν θέλεις οπωσδήποτε χρονογράφο ρήξε μια ματιά σε κάτι τέτοιο ...

Εμένα μου φαίνονται πολύ σεξι σε γυναικειο καρπο τετοια ρολογια(δεν φοραω δαχτυλιδια)!!!

Βεβαια αν θελω να ντυθω πιο επισημα εχω κ αλλα ρολογια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O.K κατάλαβα, δεν έγινε και τίποτα :happy: απλά έχουμε εντελώς διαφορετικό γούστο ;) , περί ορέξεως κολολυθόπιτα που λένε :wink: ...

Απλά έχε υπ' όψην σου ότι ρολόγια με διάμετρο 44 χιλιοστά σπάνια τολμάνε να φορέσουν ακόμη και άνδρες, και αυτό γιατί απλά πρέπει κανείς να έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μεγάλο και φαρδύ καρπό για να "σηκώσει" τόσο "βαρύ" ρολόι ...

 

Μια τελευταία retro πρόταση ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.zgwatches.co.uk/mens-casio-radio-controlled-watch-eqw500dbe1aver-p-1244.html

 

+6 λίρες μεταφορικά για Ελλάδα. Αν δεν είχα πάρει το Diesel dz1214 θα το έπαιρνα σήμερα κιόλας.

Το οποίο έχει και 47 mm καντράν.

Παιδιά δείτε αυτό έχω μείνει *****ας.

http://www.casio.co.uk/products/Watches/Wave%20Ceptor/EQW-500DBE-1AVER/Technology_Explained/

Δυστυχώς δεν ισχύει για την Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβες το μαύρο φίλε μου. Είναι out of stock. Είδες το Casio που λέω; Ρίξ'του μια ματιά. Θα το βρείς φθηνότερο και από τα δύο. Αλλά από άλλο site όπου μάλλον θα έχει και μεταφορικά.

 

Ναι ρε ****το παει το μαυρο :cry: Ωραιο και το Casio και η τιμη του ακομα πιο ωραια :)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το watchshopuk εχει το police με το μαύρο μπρασελέ! :):):):) Πρέπει να κινηθώ γρήγορα αυτή τη φορά! Ωραίο δώρο απολύσεως to myself! ;)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδια που σας τα σπαω...ρωτησα και νωριτερα... ξερει κανεις, η εχει βρει κανεις σας κανενα οδηγο για το πως αναγνωριζουμε ενα ρολοι emporio armani αν ειναι original η china monkey? εχω παρει ενα απο http://www.timeselect.co.uk και αρχιζω να σκεφτομαι μηπως εκανα πατατα.
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Επιμένω να πάρεις το Casio. Φαίνεται πιο hitec.

 

Σε απολύσανε? Too bad...:X:cry::worry:

 

1. Επειδή σου αρέσει περισσότερο εσένα δε σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει και στο φίλο.

2. Μάλλον εννοεί από τον στρατό. :)

 

thsss, ακριβως επειδη ειναι πιο hi tech ισως να μην κανει για πιο "κυριλε" εμφανισεις

 

veco εχεις δικιο ειναι μια απολυση για την οποία χαίρομαι ;)

 

Nα'σται καλα παιδια, ευχαριστω για το ενδαφερον. Ειμαι ακομα ανοικτός σε προτασεις εννοειται!! Αλλα κ εγω ψαχνω κ δεν βρισκω κατι αλλο.. Μαλλον εχω επιρρεαστει πολύ απο το police!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Nα'σται καλα παιδια, ευχαριστω για το ενδαφερον. Ειμαι ακομα ανοικτός σε προτασεις εννοειται!! Αλλα κ εγω ψαχνω κ δεν βρισκω κατι αλλο.. Μαλλον εχω επιρρεαστει πολύ απο το police!

 

Εν τοιαύτη περιπτώσει, προτιμώ το Police. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

sorry ρε παιδια που σας τα σπαω...ρωτησα και νωριτερα... ξερει κανεις, η εχει βρει κανεις σας κανενα οδηγο για το πως αναγνωριζουμε ενα ρολοι emporio armani αν ειναι original η china monkey? εχω παρει ενα απο http://www.timeselect.co.uk και αρχιζω να σκεφτομαι μηπως εκανα πατατα.

 

Το κόλπο με την μπανάνα το δοκίμασες?

Πέρα από την πλάκα δεν σου έχει έρθει ακόμα? Λογικά θα έχει κάποιο πιστοποιητικό γνησιότητας. Απ'ότι είδα στα γρήγορα όλοι το ξεκινάνε από 195λίρες μέχρι 145 με έκπτωση. Η αλήθεια είναι το πήρες πολύ φθηνά. Επίσης το site δεν είδα να έχει κάποια πιστοποίηση του στυλ c.o.m.o.d.o. Δεν πιστεύω πάντως να είναι μαϊμουδιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα στρατιωτικό ρολόι (είμαι fan αυτής της κατηγορίας) και πιο συγκεκριμένα αυτό . Το site που παρέθεσα το γνωρίζετε; Επίσης θα ήθελα καμιά πληροφορία απο κάποιον που πιθανών να γνωρίζει αυτή την μάρκα (Luminox), καθώς δεν βρήκα πουθενά κάποιο ελληνικό site που να την έχει. Οποιαδήποτε πληροφορία είτε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτα.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ψαχνω τελευταια να αγορασω αλλο ρολοι αλλα μου αρεσουν πολυ τα αντρικα ρολογια κ εχω δει τελευταια γυναικες να τα προτιμανε..Εσεις τι λέτε?

 

... το ρολοι το βαζεις στο χερι και βλεπεις αν σου παει... ανδρικο η γυναικειο σημασια δεν εχει (για τις γυναικες και κατα την γνωμη μου).

Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι η tag εχει και μια γραμμη unisex οπως και αλλοι κατασκευαστες.

Το ρολοι μου ειναι τετοιο διοτι ο καρπος μου ειναι αρκετα λεπτος ... εως γυναικειος :O

Το ειδες?Σου παει? ΦΟΡΑ ΤΟ. :)

Link to comment
Share on other sites

 

prosopika dn maresei to louraki tou...alla gousta ine auta...pantos ta xromata ine poli orea k to "esoteriko" tou :)

Link to comment
Share on other sites

Του λουράκι μπορείς να το αλλάξεις από ένα ρολόι και να βάλεις ένα άλλο από την ίδια εταιρία? Γενικά μιλάω...
Link to comment
Share on other sites

Του λουράκι μπορείς να το αλλάξεις από ένα ρολόι και να βάλεις ένα άλλο από την ίδια εταιρία? Γενικά μιλάω...

Όταν η εταιρία είναι μεγάλη και σοβαρή ναι, μπορείς να βρεις λουράκι για πολλά χρόνια, όσο "περίεργο" και αν είναι το ρολόι. Αλλά και από την ίδια την εταιρία να μην θέλεις, τότε υπάρχουν πάρα πολλά aftermarket που είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά και πολύ φθηνότερα. Αν όμως η κάσα ή/και το λουράκι έχουν τίποτα ιδιαιτερότητες (όπως το Guess πιο πάνω, όπου το λουράκι ενώνεται με την κάσα ασυνήθιστα), τότε μόνο από την εταιρία.

Γενικά προτείνω να μην αγοράζει ο κόσμος ακριβά ρολόγια που έχουν περίεργα μπρασελέ ή περίεργα λουράκια. Υπάρχει πάντα ο κίνδυνος μετά από 5-10 χρόνια να μην βρίσκεις λουράκι ή μπρασελέ.

Link to comment
Share on other sites

εφερε ο πατερας μου ενα ρολογακι esprit απο γερμανια.

επειδη το μπρασελε ηταν μεγαλο πηγε σε ενα απο τα συνεργαζομενα καταστηματα της εταιρειας για να του αφαιρεσουν 2 απο τις μικρες πλακες του μπρασελε.

αυτοι ομως θελησαν να το κρατησουν για να το στειλουν στην αθηνα..

δεν ηθελαν να δωσουν κανενα "σημειωμα" πως παρελαβαν το x μοντελο ρολογιου στις ταδε του μηνα για τον δεινα λογο, με την αιτιολογια του οτι το μοντελο αυτο δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα..

ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια ή απλα πεσαμε σε πωλητη απατεωνακο?

 

φυσικα δεν αφησε το ρολοι και μαλλον θα το παμε σε καποιον ωρολογοποιο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εφερε ο πατερας μου ενα ρολογακι esprit απο γερμανια.

επειδη το μπρασελε ηταν μεγαλο πηγε σε ενα απο τα συνεργαζομενα καταστηματα της εταιρειας για να του αφαιρεσουν 2 απο τις μικρες πλακες του μπρασελε.

αυτοι ομως θελησαν να το κρατησουν για να το στειλουν στην αθηνα..

δεν ηθελαν να δωσουν κανενα "σημειωμα" πως παρελαβαν το x μοντελο ρολογιου στις ταδε του μηνα για τον δεινα λογο, με την αιτιολογια του οτι το μοντελο αυτο δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα..

ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια ή απλα πεσαμε σε πωλητη απατεωνακο?

 

φυσικα δεν αφησε το ρολοι και μαλλον θα το παμε σε καποιον ωρολογοποιο.

Δεν ξέρω αν πρόκειται για απατεώνα ή όχι, σίγουρα όμως δεν είναι σοβαρός επαγγελματίας :down: !

Και αυτό όχι επειδή είμαι σίγουρος ότι είχε κάτι ύποπτο στο μυαλό του, ΑΛΛΑ γιατί δεν είναι δυνατόν για μια τόσο απλή "εργασία" όπως είναι η αφαίρεση δύο pin και η επανατοποθέτηση τους (για να μικρύνει το μπρασελέ), να χρειάζεται να στείλει το ρολόι αλλού πόσο μάλλον και στην Αθήνα :wacko: !!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι πολύ ωραιο , βεβαια εχω να σου δειξω αλλο ενα που εμενα μου αρεσει πολύ..

 

http://cgi.ebay.com/INVICTA-BLACK-IONIC-SWISS-SPEEDWAY-SAPPHIRE-7116_W0QQitemZ220288346348QQihZ012QQcategoryZ31387QQtcZphotoQQcmdZViewItem#ShippingPayment

 

:D:D:D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ ωραιο , βεβαια εχω να σου δειξω αλλο ενα που εμενα μου αρεσει πολύ..

 

http://cgi.ebay.com/INVICTA-BLACK-IONIC-SWISS-SPEEDWAY-SAPPHIRE-7116_W0QQitemZ220288346348QQihZ012QQcategoryZ31387QQtcZphotoQQcmdZViewItem#ShippingPayment

 

:D:D:D

 

πολυ ωραιο κ αυτο!! Κ σε πολυ καλη τιμη! Σμφωνα βεβαια με τον πωλητη του. Τι μαρκα ειναι αυτη ομως?? Αξιζει τα -οποια- λεφτα της??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

H Invicta είναι αρκετά "γνωστή", πολύ πιο "γνωστή" και αξιόπιστη στο χώρο του ρολογιού απο την Guess η οποία δεν έχει καμία σχέση με την ορολογοποιία. Η Invicta ασχολείται αποκλειστικά με ρολόγια. H Guess είναι οίκος μόδας και απλά βάζει το όνομά της στα προϊόντα κάποιου άγνωστου ΟΕΜ κατασκευαστή, που ανάλογα με το μοντέλο, αυτός βρίσκεται είτε στην Ελβετία, είτε στην Ιαπωνία, είτε στην Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...