Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

That makes two of us...

Ούτε και σε μένα αρέσουν οι δείκτες του.

Ωραίο ρολόι γενικά, ιδιαίτερα σε ένα άλλο χρωματικό συνδιασμό με πορτοκαλί αλλά οι δείκτες είναι άσχημοι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταλαβα.Θα δειχνω οσο το δυνατον μεγαλυτερη προσοχη τοτε φιλε.Στον υπνο πχ το βγαζω , ενω σε δραστηριοτητες οπως πχ να παω για κανενα αθλημα κτλ παλι δεν θα το φοραω.Παραταυτα ανθρωποι ειμαστε ισως κατα λαθος με μια αγαρμπη κινηση δημιουργησω καποια γρατζουνια.Ελπιζω πως οχι.Εαν γινει τιποτα τετοιο και με ενοχλει μπορω να κανω κατι ?

 

ΥΓ : υπαρχει μηπως κατι σαν αυτο-κολητο που να μπαινει εκει και να το προστατευει ?Επισης ναι μεν ειναι αντι-χαρακτικο ομως τοτε δνε καταλαβαινω γιατι χαρακτηριζεται ετσι εφοσον η επανω επιφανεια ειναι σχετικα επιρεπεις σε γρατζουνιες.

 

Αν γρατζουνιστεί πολύ η αντιανακλαστική επίστρωση τότε έχεις δύο επιλογές: ή το πας στην Omega για επισκευή ή το γυαλίζεις και αφαιρείς τελείως την επίστρωση στην εξωτερική πλευρά. Το καλό με το Planet Ocean είναι ότι έχει τέτοια επίστρωση και στην εσωτερική πλευρά του κρυστάλλου, οπότε θα διατηρήσει σε μεγάλο βαθμό τις αντιανακλαστικές ιδιότητές του.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά.

Κοιτούσα τα IWC portuguese automatic, αλλά δεν βρήκα

κάποια πληροφορία για τον αν ο μηχανισμός του

είναι cosc certified.

Μήπως ξέρει κανείς;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι COSC αλλά αυτό δεν πρέπει να σε αποτρέπει από την αγορά του. Αν δεν κάνω λάθος η IWC δεν υποβάλλει τους μηχανισμούς της στην COSC. Υπάρχουν γενικά πολλοί κατασκευαστές που οι μηχανισμοί τους θα περνούσαν άνετα την πιστοποίηση, όμως τελικά δεν τους υποβάλλουν για έγκριση. Η Rolex είναι ο βασικότερος "πελάτης" της COSC. Διάβασε εδώ περισσότερες πληροφορίες.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ellesse με χρονογράφο και πορτοκαλί λουράκι!

Πετάει, φοβερό ρολόι, από δώρο είναι κι έχω μείνει εντυπωσιασμένος ως τώρα.

Αφήστε που αυτό το πορτοκαλί βγάζει μάτι.

Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε που μπορώ να κάνω service σε ένα ρολόι Seiko στη Θεσσαλονίκη?
επισημως ειναι αυτοι

 

GreeceE & V Kalligeris LTD.

11, 3rd September Street, GR-104 32, Athens, Greece

Tel:+30-(0)210-5226910

Tel:+30-(0)210-5246555

Fax:+30-(0)210-3819868

 

αν τους παρεις ενα τηλεφωνο,μπορει να σε παραπεμπψουν αλλου.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 ρολόγια για καθημερινό.

 

1) http://cgi.ebay.co.uk/LATEST-SEIKO-PREMIER-KINETIC-DIRECT-DRIVE-SRG001P1_W0QQitemZ170252007781QQihZ007QQcategoryZ31387QQtcZphotoQQcmdZViewItem#ebayphotohosting

 

2) http://cgi.ebay.co.uk/SEIKO-PREMIER-KINETIC-DIRECT-DRIVE-SRG003-SRG003P1_W0QQitemZ170254477484QQihZ007QQcategoryZ31387QQtcZphotoQQcmdZViewItem

 

Και ακόμα μπορώ να εμπιστευτώ τον seller και να αγοράσω από ebay με paypal πάντα. Είναι powerseller και 100% feedback.

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι πολύ ωραία.Εγώ θα σου προτείνω αυτό με το μπρασελέ καθώς το θες για καθημερινό και το άλλο με το λουράκι μου φαίνεται πιο κυριλέ.
Link to comment
Share on other sites

+1 για το δερμάτινο λουράκι. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το ιδιο με μαυρο λουρακι αλλα με μαυρο καντραν . Πολυ καλο ρολοι και στο συνιστω ανεπιφυλακτα .

Μια λεπτομερεια μονο,μαλλον συμαντικη . Ο πωλητης σου φαινεται πολυ καλος απο αξιοπιστια αλλα ειναι απο Αγγλια και σου δινει εναν χρονο εγγυηση . Αν το παρεις απο αλλη χωρα θα εχεις δυο χρονια εγγυηση . Εγω απο Γερμανια το ειχα παρει με 2 χρονια .

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε και αυτό που σου γράφει ο μασκαράς,είχα κάνει και γω το λάθος και είχα πάρει με 1 χρόνο εγγύηση,βέβαια δεν έπαθε τίποτα αλλά γιατι να μην έχεις παραπάνω;

Πάντως και γω το μαύρο θα σου πρότεινα..το προτιμώ κιόλας γιατί το συνδιάζω πιο εύκολα με τα ρούχα μου..δεν ξέρω για σένα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, και εγώ προς αυτό με το λουράκι έκλεινα γιατί δεν είναι

ακριβώς λουράκι έχει και ένα μεταλλικό από κάτω που πιάνει το λουράκι και

ανοίγει σαν μπρασελέ (μάλλον δεν γίνομαι και πολύ κατανοητός) και είναι πολύ

πρακτικό.

 

BTW: To yoox έχει 70% και το luisa 50% στα D2 & DG :D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, και εγώ προς αυτό με το λουράκι έκλεινα γιατί δεν είναι

ακριβώς λουράκι έχει και ένα μεταλλικό από κάτω που πιάνει το λουράκι και

ανοίγει σαν μπρασελέ (μάλλον δεν γίνομαι και πολύ κατανοητός) και είναι πολύ

πρακτικό.

 

BTW: To yoox έχει 70% και το luisa 50% στα D2 & DG :D

 

αυτο ειναι το κουμπωμα μπουκλα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το ιδιο με μαυρο λουρακι αλλα με μαυρο καντραν . Πολυ καλο ρολοι και στο συνιστω ανεπιφυλακτα .

Μια λεπτομερεια μονο,μαλλον συμαντικη . Ο πωλητης σου φαινεται πολυ καλος απο αξιοπιστια αλλα ειναι απο Αγγλια και σου δινει εναν χρονο εγγυηση . Αν το παρεις απο αλλη χωρα θα εχεις δυο χρονια εγγυηση . Εγω απο Γερμανια το ειχα παρει με 2 χρονια .

Εγώ από Αγγλία είχα πάρει το δικό μου και έχει 2 χρόνια εγγύηση. Μιλάς μόνο για e-shops και ebay;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Αγγλία είχα πάρει το δικό μου και έχει 2 χρόνια εγγύηση. Μιλάς μόνο για e-shops και ebay;

στο ebay οι Αγγλοι εχουν αυτη την πολιτικη με τις εγγυησεις . Αν πας απο μαγαζι στην Αγγλια δεν ξερω . Επειδη το εχω ψαξει με τα ρολογια απο το ebay αυτο που σου λεω συμβαινει . Επισης θαλει προσοχη με την εγγυηση να ειναι επισημη και οχι απο το ιδιο το καταστημα μονο . Πολλες φορες σου δινουν εγγυηση δικια τους τα καταστηματα και οχι αυτη την εγγυηση που σε καλλυπτει για τα εξουσιοδοτημενα καταστηματα . (αυτο το κανουν πολλα μαγαζια ανεξαρτητα εθνοτητας)

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτό που πήρα από το Omega που αγόρασα πρόσφατα. Μου έκανε "κλικ" από την πρώτη στιγμή που το είδα :O

 

http://i482.photobucket.com/albums/rr183/polo4455/IMG_0015.jpg

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ο δευτερολεπτοδείκτης βγήκε στο τσακ, όταν άλλαζε δευτερόλεπτο. Θεϊκή φωτογραφία.

 

Αν πας στα properties της φωτογραφίας θα δεις ότι έχει "Exposure Time: 2sec."

Σε δυο δευτερόλεπτα αναγκαστικά βγαίνουν δυο δείκτες :)

εκτος αν απενεργοποιηθεί το ρολοι :p

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στα properties της φωτογραφίας θα δεις ότι έχει "Exposure Time: 2sec."

Σε δυο δευτερόλεπτα αναγκαστικά βγαίνουν δυο δείκτες :)

εκτος αν απενεργοποιηθεί το ρολοι :p

 

Δεν ξέρω μεγάλε πως το είδες αυτό, αλλά μπράβο σου που το είδες.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Cosco, το shutter speed ήταν πολύ χαμηλό (δεν είχα αρκετό φως...). Επίσης συνειδητοποίησα πως βγήκε και η αντανάκλαση μου στο μπρασελέ :p Νομίζω πως η παρακάτω φωτό έχει λιγότερα λάθη:

 

 

http://i482.photobucket.com/albums/rr183/polo4455/IMG_0003_1.jpg

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...