Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι θεωρώ το νοτελι άλλη κατηγορία κυρίως λόγω spen.

Αλλά όποιος το βλέπει σαν τηλέφωνο και μόνο τότε εύκολα κάνεις την αλλαγή πιστεύω με το g4.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την έπιασα για λίγο στα χέρια μου, εξαιρετική πρόταση μόνο που δεν μου άρεσε η δερμάτινη πίσω επένδυση, αν θα το αγόραζα δεν θα προτιμούσα αυτή την έκδοση, διότι μου δίνει την εντύπωση ότι θα φθαρεί εύκολα. Κατα τα άλλα, με αυτή την ευκρίνεια οθόνης, άνετα θυσίαζα το noteli, πιστεύω ότι δεν θα είχα θέμα, αρκεί να μην είχε εξαρχής θέμα λόγω ελαττωματικής παρτίδας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο site η lg hellas γράφει ότι θα κυκλοφορήσει και έκδοση 16gb με 2gb ram... Τους έστειλα mail για να δω αν ισχύει και αν θα βγει και πιο οικονομική έκδοση και η απάντηση ήταν η κάτωθι:

"Αγαπητέ κύριε........ ,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε η συσκευή LG G4 (H815) διατίθεται μόνο στην έκδοση 3GB RAM/32GB eMMC. Σας ευχαριστούμε για την υπόδειξη της λανθασμένης πληροφορίας στην ιστοσελίδα μας, καθώς θα σταθεί αφορμή για να την διορθώσουμε.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας*http://www.lg.com/gr*και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

http://www.lghere4u.gr

http://www.bloglg.gr"

 

βασικά στα specs ανέφερε και έκδοση 16gb rom/ 2gb ram

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την έπιασα για λίγο στα χέρια μου, εξαιρετική πρόταση μόνο που δεν μου άρεσε η δερμάτινη πίσω επένδυση, αν θα το αγόραζα δεν θα προτιμούσα αυτή την έκδοση, διότι μου δίνει την εντύπωση ότι θα φθαρεί εύκολα. Κατα τα άλλα, με αυτή την ευκρίνεια οθόνης, άνετα θυσίαζα το noteli, πιστεύω ότι δεν θα είχα θέμα, αρκεί να μην είχε εξαρχής θέμα λόγω ελαττωματικής παρτίδας.

 

Βάζεις skin πίσω ετςι ωςτε μην χάσεις την αίσθηση του δέρματος και παράλληλα προστατεύεις απο μικρο γρατζουνιές χωρις να προσθέτεις καθολου όγκο.

Ετσι κι αλλιως τα καπάκια αλλάζουν άμα δε θες skin να βάλεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το δυσκολότερο θα έλεγα στην περίπτωση αυτή οτι είναι η θυσία των λειτουργιών του s pen. Δεν υπάρχει υποκατάστατο.

 

Δεν διαφωνω. Απλα για μενα προσωπικα δεν ειναι deal breaker αυτο.. Μεγαλυτερη σημασια δινω στο smoothness στη καμερα απροβληματιστη λειτουργια..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο θέμα χρωμάτων λάτρεψα το καφέ δερμάτινο και το λευκό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο θέμα χρωμάτων λάτρεψα το καφέ δερμάτινο και το λευκό.

 

Δεν ξέρω αν τα έχεις δει και εγώ πιστεύω ότι αυτά τα δύο χρώματα είναι τα πιο ωραία και νομίζω το λευκό θα είναι το πιο ωραίο από ολα

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξανω για το λευκό!

 

PS: Λετε να βγει και σε λευκό δερμα?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις skin πίσω ετςι ωςτε μην χάσεις την αίσθηση του δέρματος και παράλληλα προστατεύεις απο μικρο γρατζουνιές χωρις να προσθέτεις καθολου όγκο.

Ετσι κι αλλιως τα καπάκια αλλάζουν άμα δε θες skin να βάλεις.

 

είναι μια λύση, αλλά αν το υλικό είναι τόσο όμορφο θες και να το βλέπεις διαρκώς και να το έχεις σε άμεση επαφή. Είναι ένας μικρός συμβιβασμός, πάντως εξαιρετικές οι λήψεις και με την πίσω του κάμερα τώρα που έτυχε να το ξαναδώ σε κατάστημα. Δεν αλλοιώνει πολύ ακόμη και μετά από τέρμα μεγέθυνση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το καφέ είδα κι εγώ σήμερα σε φίλου μου και ομολογώ ότι είναι αρκετά όμορφο. Στα θετικά το μαζεμένο του μέγεθος το οποίο με την μικρή κούρμπα που κάνει το αγκαλιάζει όμορφα το χέρι. Το έπαιξα λίγο, γρήγορο και αρκετά smooth αλλά θα παραμείνω με ν4.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ενα quick camera test μεταξύ s6-g4.των δικών μου.

Και τα 2 στο auto.

 

https://flic.kr/s/aHskamWhwK

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για το δερμα εχω ακουσει οτι τα διαφορετικα χρωματα εχουν και διαφορετικη αισθηση. Δεν ξερω ποσο ισχυει, απλα το αφηνω σαν πληροφορια

 

Οσο για οθονη, ας περιμενουμε περισσοτερα ατομα. Προς το παρον 2 μολις εχουν το θεμα εδω, αν μεγαλωσει ο αριθμος βλεπω πολλες αλλαγες :p

Ναι,εχει κανει αρκετα flagships

 

Κυριολεκτικα,λεει τα παντα στο μισο χρονο απο οτι ο Βλαχακης στο Techblog :P

 

καλα, 1 ωρα δε χτυπαει... :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα εδώ μέσα,ότι το g4 εχει καλύτερή αυτονομία σε σχέση με το s6.

Σε πιο όνειρό?

Κι αναρωτιέμαι.οταν θα κάτσω να γράψω το mini review μου,να το γράψω εδώ?η στους διαξιφισμούς?

Γιατί ολοι το συγκρίνουν με το s6 και μίας κι εχω και τα δυο,θα εχει ενδιαφέρον το vs,με τον νικητή να είναι ήδη διαλεγμένο σαφώς.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα εδώ μέσα,ότι το g4 εχει καλύτερή αυτονομία σε σχέση με το s6.

Σε πιο όνειρό?

Κι αναρωτιέμαι.οταν θα κάτσω να γράψω το mini review μου,να το γράψω εδώ?η στους διαξιφισμούς?

Γιατί ολοι το συγκρίνουν με το s6 και μίας κι εχω και τα δυο,θα εχει ενδιαφέρον το vs,με τον νικητή να είναι ήδη διαλεγμένο σαφώς.

 

Γιατί το λές αυτό για την αυτονομία? Σε εμένα τουλάχιστον (με επιφύλαξη εάν μου έπεσε προβληματικό S6) το G4 είναι καλύτερο σε αυτονομία.

Μπορεί γενικά το S6 να είναι πιο γρήγορο σε απαιτιτικές εφαρμογές, αλλά σε καθημρινή χρήση το G4 πετάει.

Όσο για τις κάμερες το G4 έχει λίγο παραπάνω sharpening στην επεξεργασία των φωτογραφιών.

Γνώμη μου είναι ότι εκεί που το G4 είναι καλύτερο με διαφορά είναι το multitasking.

Και για να προλάβω το σχόλιο απο κάποιους, ναι το S6 είναι πολύ πιο όμορφο και premium και ναι έχει καλύτερη οθόνη (αν και προτιμώ τις 5.5")

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λές αυτό για την αυτονομία? Σε εμένα τουλάχιστον (με επιφύλαξη εάν μου έπεσε προβληματικό S6) το G4 είναι καλύτερο σε αυτονομία.

Μπορεί γενικά το S6 να είναι πιο γρήγορο σε απαιτιτικές εφαρμογές, αλλά σε καθημρινή χρήση το G4 πετάει.

Όσο για τις κάμερες το G4 έχει λίγο παραπάνω sharpening στην επεξεργασία των φωτογραφιών.

Γνώμη μου είναι ότι εκεί που το G4 είναι καλύτερο με διαφορά είναι το multitasking.

Και για να προλάβω το σχόλιο απο κάποιους, ναι το S6 είναι πολύ πιο όμορφο και premium και ναι έχει καλύτερη οθόνη (αν και προτιμώ τις 5.5")

Κι εμένα φίλος μου λέει ότι με το g4 βγάζει καλύτερους χρόνους. Όσο για την οθόνη του g4 με την πρώτη ματιά καταλαβαίνεις πλέον ότι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η lg, βλέπω το μαύρο για παράδειγμα κι είναι (περίπου) ίδιο με το μαύρο της s.amoled. Πολύ καλή οθόνη.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα εδώ μέσα,ότι το g4 εχει καλύτερή αυτονομία σε σχέση με το s6.

Σε πιο όνειρό?

Κι αναρωτιέμαι.οταν θα κάτσω να γράψω το mini review μου,να το γράψω εδώ?η στους διαξιφισμούς?

Γιατί ολοι το συγκρίνουν με το s6 και μίας κι εχω και τα δυο,θα εχει ενδιαφέρον το vs,με τον νικητή να είναι ήδη διαλεγμένο σαφώς.

Sorry αλλα θα ειναι σαν να συγκρίνεις μονόφθαλμος vs τυφλού.:rolleyes:

Όσοι ενδιαφέρονται για πραγματική βαρβάτη αυτονομια κανένα απο τα 2 κινητά δεν θα τους καλυψει.

Για να βάζουνε τα πράγματα στη θεση τους.

Άλλου ειναι τα προτερήματα τους κυρίως στην κάμερα σε σχεςη με τον ανταγωνισμο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα θα ειναι σαν να συγκρίνεις μονόφθαλμος vs τυφλού.:rolleyes:

Όσοι ενδιαφέρονται για πραγματική βαρβάτη αυτονομια κανένα απο τα 2 κινητά δεν θα τους καλυψει.

Για να βάζουνε τα πράγματα στη θεση τους.

Άλλου ειναι τα προτερήματα τους κυρίως στην κάμερα σε σχεςη με τον ανταγωνισμο.

 

Συμφωνώ απόλυτα με την αυτονομία. Στο OnePlus One με Euphoria 5.1.1 έχω τουλάχιστον 1μιση ημέρα παραπάνω σε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πέρας και τις 3ης μέρας δύο διαπιστώσεις.

Ναι έχει μία πάρα πολύ καλή και ζωντανή οθόνη, αλλά την φωτεινότητα του s6 δεν την έχει.

Επίσης η μπαταρία του είναι πολύ κοντά στο s6 edge.

Είμαι στην 3η φόρτιση και με μικτή χρήση στο 15ωρο μου έβγαλε 4ωρες οθόνη. Στο edge είμαι σταθερά πάνω από 4:30,αλλά ακόμα πιστεύω πως δεν έχει στρώσει ακόμα η μπαταρία του. Οπότε τα κόβω να είναι σχεδόν ίδια και στην μπαταρία.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες με καλυψε το eshop και παρελαβα καινουριο σημερα το οποιο ειναι παρα πολυ καλο. Βεβαια κατι ψιλοφαινεται αλλα καμια σχεση η οθονη του με το προηγουμενο. Αυτες οι φωτο ειναι με φουλ φωτεινοτητα.

Μου φαινεται οκ. Σε φωτεινοτητα 80%ας πουμε ειναι απολυτο σκοταδι.

Για πειτε μου την γνωμη σας.

 

edit:Αυτα στις γωνιες τα πιανει μονο η καμερα και με γυμνο ματι δεν φαινονται.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες με καλυψε το eshop και παρελαβα καινουριο σημερα το οποιο ειναι παρα πολυ καλο. Βεβαια κατι ψιλοφαινεται αλλα καμια σχεση η οθονη του με το προηγουμενο. Αυτες οι φωτο ειναι με φουλ φωτεινοτητα.

Μου φαινεται οκ. Σε φωτεινοτητα 80%ας πουμε ειναι απολυτο σκοταδι.

Για πειτε μου την γνωμη σας.

Εγώ δεν διακρίνω ότι είναι ok.

Στις 4 γωνιες έχει full light bleeding.

Εγώ δεν θα δεχόμουν για συσκευη 600 ευρώ τέτοια θέματα.

Ούτε καν για 300 εδώ που τα λέμε.

 

Στο flex 2/z3 που έχω είναι ομοιόμορφο από άκρη εις άκρην χωρίς ίχνος bleeding.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και λόγω ips έτσι.

 

θα μου πείς τώρα και το Z3 ips έχει...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν διακρίνω ότι είναι ok.

Στις 4 γωνιες έχει full light bleeding.

Εγώ δεν θα δεχόμουν για συσκευη 600 ευρώ τέτοια θέματα.

Ούτε καν για 300 εδώ που τα λέμε.

 

Στο flex 2/z3 που έχω είναι ομοιόμορφο από άκρη εις άκρην χωρίς ίχνος bleeding.

 

Αυτα στις γωνιες τα πιανει μονο η καμερα και με γυμνο ματι δεν φαινονται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα στις γωνιες τα πιανει μονο η καμερα και με γυμνο ματι δεν φαινονται.

Σε εμένα δεν ειναι ετσι ομως πάλι με κάμερα τραβηγμένο.

Έπρεπε και στο μάτι και στην κάμερα το ίδιο να βγαίνει.

Δεν με αφηνει να ανεβάσω φωτό απο Tapatalk να σου δείξω απο το δικό μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ειναι ετσι ομως πάλι με κάμερα τραβηγμένο.

Έπρεπε και στο μάτι και στην κάμερα το ίδιο να βγαίνει.

Δεν με αφηνει να ανεβάσω φωτό απο Tapatalk να σου δείξω απο το δικό μου.

 

Τι να πω ρε συ δεν ξερω. Να το παω παλι πισω?

Εσυ πιο πηρες?

Προελευση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...