Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέχασα πως μπορώ να πάρω τις επαφές του κινητού μου σε αρχειο vcf. Κ όταν θέλω να τις ξαναπερασω σε άλλη συσκευή να στείλω αυτό το αρχείο κ όταν το τρέξω να περάσει αυτόματα όλες τις επαφές μου στον κατάλογο.

 

Πας επαφες, πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά κι επιλέγεις διαχείριση επαφών. ΕΚεί επιλέγεις αντίγραφο ασφαλείας, επιλέγεις που να σωθούν και ποιες επαφές, και πατάς εξαγωγή.

 

Βεβαια, μπορείς να τις περασεις μετά και στο google και να κάνεις συγχρονισμό σε κάθε android κινητό που έχεις.

Στο νέο κινητό κάνεις την ίδια διαδικασία μόνο που εκεί θα πατήσεις αντί για αντίγραφο, εισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Πας επαφες, πατάς τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά κι επιλέγεις διαχείριση επαφών. ΕΚεί επιλέγεις αντίγραφο ασφαλείας, επιλέγεις που να σωθούν και ποιες επαφές, και πατάς εξαγωγή.

 

Βεβαια, μπορείς να τις περασεις μετά και στο google και να κάνεις συγχρονισμό σε κάθε android κινητό που έχεις.

Στο νέο κινητό κάνεις την ίδια διαδικασία μόνο που εκεί θα πατήσεις αντί για αντίγραφο, εισαγωγή.

Αυτό ήταν! Ευχαριστώ! Δεν θυμόμουν καθόλου την διαδικασια παρόλο που το έχω κάνει 2 φορές στο παρελθόν με το g2 που είχα. Πανεύκολο τρόπος να περνάς μαζικά όλες σου τις επαφές είτε στο νέο κινητό είτε στο ίδιο αν τις χάσεις για κάποιο λόγο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν! Ευχαριστώ! Δεν θυμόμουν καθόλου την διαδικασια παρόλο που το έχω κάνει 2 φορές στο παρελθόν με το g2 που είχα. Πανεύκολο τρόπος να περνάς μαζικά όλες σου τις επαφές είτε στο νέο κινητό είτε στο ίδιο αν τις χάσεις για κάποιο λόγο.

Πάντως ο πιο εύκολος τρόπος είναι να τις αποθηκεύσεις στον Google λογαριασμό σου. Τότε συγχρονίζονται αυτόματα στο νέο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως ο πιο εύκολος τρόπος είναι να τις αποθηκεύσεις στον Google λογαριασμό σου. Τότε συγχρονίζονται αυτόματα στο νέο κινητό.

 

Αυτη είναι και η καλύτερη λύση μιας και έχεις τις επαφές σου παντού, όχι μόνο ανεξαρτήτως συσκευής, ακόμα και ανεξαρτήτως λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για vodafone πρέπει να στείλεις κάτι για να ενεργοποιήσεις το 4G ? Kι εμένα μέχρι Η μου βγάζει το σήμα. Να αναφέρω ότι είμαι με καρτοκινιτό, αν παίζει ρόλο. (Sorry αν έχει ήδη απαντηθεί).
Link to comment
Share on other sites

Για vodafone πρέπει να στείλεις κάτι για να ενεργοποιήσεις το 4G ? Kι εμένα μέχρι Η μου βγάζει το σήμα. Να αναφέρω ότι είμαι με καρτοκινιτό, αν παίζει ρόλο. (Sorry αν έχει ήδη απαντηθεί).

 

Ενεργοποιήση/ Απενεργοποίηση της χρήσης του δικτύου 4G

Κλείσιμο Ενεργοποιήση/ Απενεργοποίηση της χρήσης του δικτύου 4G content

Ενεργοποιήση

Να καλέσουν από τη σύνδεση που θέλουν να ενεργοποιήσουν το δίκτυο 4G στο 1285

Να στείλουν SMS από τη σύνδεση που θέλουν να ενεργοποιήσουν το δίκτυο 4G στο 1285 γράφοντας

4G NAI

Nα απευθυνθούν στα καταστήματα Vodafone ή να καλέσουν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών: 13830 για οικιακούς συνδρομητές ή 1399 για εταιρικούς συνδρομητές

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά ίσως από κάποια εφαρμογή που έβαλα, όταν είμαι σε airplane mode και ανοίγω το Wi-Fi μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν μπορεί να αναζητησει όλα τα πιθανά δίκτυα λόγο SIM κτλ, τα βρίσκει όμως κανόνικα και συνδέομαι χωρίς προβλήματα . Τι σχέση έχει το Wi-Fi με το data ίντερνετ? Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο πιο εύκολος τρόπος είναι να τις αποθηκεύσεις στον Google λογαριασμό σου. Τότε συγχρονίζονται αυτόματα στο νέο κινητό.

Δεν ξέρω γιατί... Αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στην Google να δώσω τις επαφές μου.

 

 

Άσχετη ερώτηση πάλι. Έχω ένα Samsung ασύρματο μπλουτουθ και θέλω να το συνδέσω με το κινητό. Πως γίνεται? Πάω ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω να έχει επιλογή για αξεσουάρ για να το συνδέσω

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω γιατί... Αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στην Google να δώσω τις επαφές μου.

 

Δεν φαντάζεσαι πόσα έχεις δώσει στην Google και όχι μόνο, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

 

Άσχετη ερώτηση πάλι. Έχω ένα Samsung ασύρματο μπλουτουθ και θέλω να το συνδέσω με το κινητό. Πως γίνεται? Πάω ρυθμίσεις αλλά δεν βλέπω να έχει επιλογή για αξεσουάρ για να το συνδέσω

 

Προφανώς το είχες παλαιότερα συνδεδεμένο με άλλη συσκευη και γιαυτό δεν το βλέπει η νέα σου. Πρέπει να το κανείς reset για να μπορέσεις να το συνδέσεις σε νέα συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί... Αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στην Google να δώσω τις επαφές μου.

 

Γιατί; Έχεις τα τηλέφωνα τίποτα τζιχαντηστών;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Έχεις τα τηλέφωνα τίποτα τζιχαντηστών;

Χαχαχαχαχαχα! Μπορεί!!

Δεν ξέρω αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη να δώσω τις επαφές μου στην Google. Αυτό...

Δεν ξέρω γιατί μου έχει κολλήσει έτσι.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα! Μπορεί!!

Δεν ξέρω αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη να δώσω τις επαφές μου στην Google. Αυτό...

Δεν ξέρω γιατί μου έχει κολλήσει έτσι.

Aστα φιλε...αυτο ειναι το λιγοτερο με τα τηλεφωνα.Μας εχουν τσεκαρισμενους ολους μας, εδω και χρονια.:cry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα! Μπορεί!!

Δεν ξέρω αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη να δώσω τις επαφές μου στην Google. Αυτό...

Δεν ξέρω γιατί μου έχει κολλήσει έτσι.

 

Αν εχεις Facebook φιλε μου απλα εχεις δωσει ολη την ζωη σου στην CIA και NSA.

Αν νομιζεις οτι αυτο το ζώον ο ζουγκεμπεργκ ανιψιός του ροκφελερ εφτιαξε το Facebook μαλλον γελιέσαι οτι εχεις κρυφά στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Aστα φιλε...αυτο ειναι το λιγοτερο με τα τηλεφωνα.Μας εχουν τσεκαρισμενους ολους μας, εδω και χρονια.:cry:

 

 

Αν εχεις Facebook φιλε μου απλα εχεις δωσει ολη την ζωη σου στην CIA και NSA.

Αν νομιζεις οτι αυτο το ζώον ο ζουγκεμπεργκ ανιψιός του ροκφελερ εφτιαξε το Facebook μαλλον γελιέσαι οτι εχεις κρυφά στοιχεια.

 

Φίλη....

Κ αυτό σωστό.....

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά ίσως από κάποια εφαρμογή που έβαλα, όταν είμαι σε airplane mode και ανοίγω το Wi-Fi μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν μπορεί να αναζητησει όλα τα πιθανά δίκτυα λόγο SIM κτλ, τα βρίσκει όμως κανόνικα και συνδέομαι χωρίς προβλήματα . Τι σχέση έχει το Wi-Fi με το data ίντερνετ?

Κανείς που να γνωρίζει ??

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά ειμαι πολυ περιεργος να παρω στα χερια μου τα τηλ ολων που γραφουν δεν κολλαει σε τιποτα....και γενικα να δω αν οντος ειναι στα παντα smooth σε εφαρμογες μενου σε multitasking σε ολα....δεν ξερω αλλα πηρα στα χερια μου ενα s6 ενος φιλου εχθες και ξενερωσα με την παρτη μου και τα 377 ευρω που εδωσα....σημερα εκανα για 8η φορα τα παντα απο την αρχη και αυτα τα smooth μονο 10 εφαρμογες μεσα δεν τα ειδα ποτε.......δεν ξερω ειμαι σε σημειο να δωσω σουτι μεχρι και το screen protecton μηπως και φταιει αυτο...10 ευρω τζαμακι οχι απο κινεζους....δεν ειναι δυνατον να το google market να ρολλαρει με τοσα λαγκαρισματα...στο g3 που ειχα πριν πετουσε και εδω ειναι λες και εχω 1Gb ραμ....εχω πελαγώσει...και επειδη σιγουρα θα γραψετε καποιοι για λετπομεριες αναφορικα......4 φορες clean install με lgup 7-8 φορες επιδιόρθωση με lg bridge και 4 φορες factory reset....και 2 μερες τωρα μετα apo factory reset το δουλεψα και χωρις καθολου sd μπας και....αλλα τιποτα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά ειμαι πολυ περιεργος να παρω στα χερια μου τα τηλ ολων που γραφουν δεν κολλαει σε τιποτα....και γενικα να δω αν οντος ειναι στα παντα smooth σε εφαρμογες μενου σε multitasking σε ολα....δεν ξερω αλλα πηρα στα χερια μου ενα s6 ενος φιλου εχθες και ξενερωσα με την παρτη μου και τα 377 ευρω που εδωσα....σημερα εκανα για 8η φορα τα παντα απο την αρχη και αυτα τα smooth μονο 10 εφαρμογες μεσα δεν τα ειδα ποτε.......δεν ξερω ειμαι σε σημειο να δωσω σουτι μεχρι και το screen protecton μηπως και φταιει αυτο...10 ευρω τζαμακι οχι απο κινεζους....δεν ειναι δυνατον να το google market να ρολλαρει με τοσα λαγκαρισματα...στο g3 που ειχα πριν πετουσε και εδω ειναι λες και εχω 1Gb ραμ....εχω πελαγώσει...και επειδη σιγουρα θα γραψετε καποιοι για λετπομεριες αναφορικα......4 φορες clean install με lgup 7-8 φορες επιδιόρθωση με lg bridge και 4 φορες factory reset....και 2 μερες τωρα μετα apo factory reset το δουλεψα και χωρις καθολου sd μπας και....αλλα τιποτα!!!

 

Μήπως έχει πρόβλημα ή συσκευή σου;

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το στείλεις για σέρβις...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς το smooth η όχι ειναι αρκετά υποκειμενικό. Σε επιδόσεις πάντως, βάσει benchmarks είναι γνωστό πως το s6 είναι πιο δυνατό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πρόβλημα ή συσκευή σου;

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το στείλεις για σέρβις...

 

και να τους πω τι????δεν ειναι το μαρκετ σφεντονα???θα με παρουν με τα γελια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλώς ή κακώς το smooth η όχι ειναι αρκετά υποκειμενικό. Σε επιδόσεις πάντως, βάσει benchmarks είναι γνωστό πως το s6 είναι πιο δυνατό.

 

υποκειμενικο δεν ειναι αδερφε το μαρκετ τρωει τρελα λαγκαρισματα...δεν ειναι ειναι νορμαλ....αν το εκανε μονο στις εφαρμογες θα ελεγα ναι αλλα στο μαρκετ για κανενα λογο.....και επειδη το smooth το βλεπω στο browser το μανα οταν τρεχω την σελιδα της bet365 και δεν κολλαει πουθενα μπορω να δω την διαφορα....ασε που και στις εφαρμογες ολοι σας λετε οτι δεν κολλαει πουθενα....εγω εκει εχω σκαλωσει....πηγα στο g4 γιατι περιμενα σε σχεση με το g3 να δω παπαδες....αλλα δεν τους βλεπω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και να τους πω τι????δεν ειναι το μαρκετ σφεντονα???θα με παρουν με τα γελια....

 

Αυτό που θα έλεγα εγώ φίλε μου. Είναι ότι έχω πρόβλημα στο κομμάτι των επιδόσεων και ότι η συσκευή δεν λειτουργεί υποδειγματικα ως ναυαρχίδα της εταιρείας.

Είναι υποχρεωμένοι τουλάχιστον να την ελέγξουν.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δω γιατί η συσκευή σου δεν είναι smooth στο μάρκετ ενώ εμένα πετάει. Έτσι από περιέργεια.

Έβαλα 4 παιχνίδια το ένα πίσω από το αλλο, είχα και το futbol24 να τρεχει. Μετα καθώς έκανα ενημερώσεις εφαρμογών,έκανα copy από τον es στο pc μου κάτι φωτο ενώ έβαλα και game. Δεν είδα να κωλωνει.

Όλοι μας λέμε δε κολλάει πουθενα και ο μόνος που μιλάς για κολλήματα Είσαι εσυ. Μάντεψε...

 

Αδερφέ έχεις πρόβλημα στη συσκευή. Ίσως κάποιο θέμα να έχει η πλακέτα ή ο επεξεργαστής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δω γιατί η συσκευή σου δεν είναι smooth στο μάρκετ ενώ εμένα πετάει. Έτσι από περιέργεια.

Έβαλα 4 παιχνίδια το ένα πίσω από το αλλο, είχα και το futbol24 να τρεχει. Μετα καθώς έκανα ενημερώσεις εφαρμογών,έκανα copy από τον es στο pc μου κάτι φωτο ενώ έβαλα και game. Δεν είδα να κωλωνει.

Όλοι μας λέμε δε κολλάει πουθενα και ο μόνος που μιλάς για κολλήματα Είσαι εσυ. Μάντεψε...

 

Αδερφέ έχεις πρόβλημα στη συσκευή. Ίσως κάποιο θέμα να έχει η πλακέτα ή ο επεξεργαστής.

 

δεν ξερω τι να πω.....σκεφτομαι και το γεγονος οτι επειδη ειναι ουγγαριας και δεν ερχοταν με τιποτα η 6.0 φλασαρα την ευρωπαικη απο εδω...http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2F

και αν ειναι να το στειλω πρεπει να βρω την κανονικη μην βγω εκτος εγγύησης και μετα φαω φλοκο....εδω https://www.youtube.com/watch?v=tDeT7rLU7Lc ανεβασα και ενα βιντεο για του λογου το αληθες....η αναλυση του ειναι HD αρα φαινεται 100% για τι πραγμα μιλαω...δεν τρεχει τιποτα στο παρασκηνιο απο εφαρμογες παρα μονο η εφαρμογη που τραβαω το βιντεο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπερδευομαστε λίγο. Σμουθ είναι σε εφαρμογές άνοιξε κλείσε κτλ. Κάποιες σελίδες όπως 365/γκαζζετα πχ είναι πολύ μπουκωμενες με διαφημίσεις εικόνες λαιβ κτλ και λογικό είναι να έχει κολληματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπερδευομαστε λίγο. Σμουθ είναι σε εφαρμογές άνοιξε κλείσε κτλ. Κάποιες σελίδες όπως 365/γκαζζετα πχ είναι πολύ μπουκωμενες με διαφημίσεις εικόνες λαιβ κτλ και λογικό είναι να έχει κολληματα

 

εσυ μπερδευτικες οι σελιδες πανε σφεντοντα ειδικα η 365.....δες το βιντεο επανω και θα καταλαβεις εγω εχω θεμα με τις εφαρμογες που τρωνε σκαλωματα εκεινο το ινσταγραμμ μεσα στα λαγκ και δεν ειναι τοσο βαρυ οπως το φβ...για αυτο ασε πικρα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...