Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα.... Γρήγορη ερώτηση... Σε δίκτυο cosmote... Γενικότερα πάντα λοκαρε αμέσως 4g ή γενικότερα δίκτυο.... Τις τελευταίες μέρες βέβαια στα βόρεια προάστια Αττικής και προς πάνω γενικότερα... Καμιά. Φορά δεν θα συνδεθεί καθόλου.... Και δεν είναι να πεις ότι κολλάει... Το έκλεισα και μια φορά αλλά τίποτα.... Βέβαια όταν πήγα με το αυτοκίνητο πάρα πάνω όλα καλά.. Αλλά μετά από ώρα... Θεωρώ ότι ίσως κάνουν αναβάθμιση δικτύου και δεν είναι του κινητού.... Εμπειρίες ανάλογες..?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.... Γρήγορη ερώτηση... Σε δίκτυο cosmote... Γενικότερα πάντα λοκαρε αμέσως 4g ή γενικότερα δίκτυο.... Τις τελευταίες μέρες βέβαια στα βόρεια προάστια Αττικής και προς πάνω γενικότερα... Καμιά. Φορά δεν θα συνδεθεί καθόλου.... Και δεν είναι να πεις ότι κολλάει... Το έκλεισα και μια φορά αλλά τίποτα.... Βέβαια όταν πήγα με το αυτοκίνητο πάρα πάνω όλα καλά.. Αλλά μετά από ώρα... Θεωρώ ότι ίσως κάνουν αναβάθμιση δικτύου και δεν είναι του κινητού.... Εμπειρίες ανάλογες..?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Και εγώ με cosmote έχω ένα θεματακι τώρα τελευταία. Οποτε μου το κάνει βάζω airplane Mode με τα data ανοιχτά και το ξαναβγαζω και βρίσκει αμέσως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με cosmote έχω ένα θεματακι τώρα τελευταία. Οποτε μου το κάνει βάζω airplane Mode με τα data ανοιχτά και το ξαναβγαζω και βρίσκει αμέσως

Σ'ευχαριστω πολύ βρε Τάκη... Πάντα με την άμεση απάντηση έτοιμη :)

Καλό απόγευμα..... Θα το τεστάρω και εγώ....

Εγώ παίρνω ένα σταθερό τηλέφωνο και το κλείνω αμέσως και οκ μετά... Αλλά σημερα στην μεταμόρφωση.... 0 δίκτυο παντού....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολύ βρε Τάκη... Πάντα με την άμεση απάντηση έτοιμη :)

Καλό απόγευμα..... Θα το τεστάρω και εγώ....

Εγώ παίρνω ένα σταθερό τηλέφωνο και το κλείνω αμέσως και οκ μετά... Αλλά σημερα στην μεταμόρφωση.... 0 δίκτυο παντού....

Να είσαι καλά φίλος!

Δεν ξέρω αν φτιάχνουν κάτι και τα έχουν κάνει μαντάρα... Πάντως αυτο με το airplane Mode πιάνει ;)

 

Καλό απόγευμα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις μεσα στην καρτελα "κλειδωμα οθονης" υπαρχει ενα box να τσεκαριστει που αναφερεται ως "κινουμενη εικονα καιρου"

Ετσι θα εμφανιζεται ο καιρος στην lock screen. (οταν βρεχει)

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις μεσα στην καρτελα "κλειδωμα οθονης" υπαρχει ενα box να τσεκαριστει που αναφερεται ως "κινουμενη εικονα καιρου"

Ετσι θα εμφανιζεται ο καιρος στην lock screen. (οταν βρεχει)

Και ζήτημα. Δεν πιάνει πάντα! Είναι οποτε θυμάται.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις μεσα στην καρτελα "κλειδωμα οθονης" υπαρχει ενα box να τσεκαριστει που αναφερεται ως "κινουμενη εικονα καιρου"

Ετσι θα εμφανιζεται ο καιρος στην lock screen. (οταν βρεχει)

 

Χιονακι δεν βγάζει όταν χιονίζει?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160303/a786708e7a413cafd7aeda46e720c861.jpg

 

Ότι λέει εκεί που το επιλέγεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με ποια ρυθμιση μπορουμε οταν ξεκιναει το τηλεφωνο να εχω τον nova launcher και οχι τον μαμα?

 

Μόλις είσαι στην αρχική οθόνη πάτα στο κεντρικό soft key και μόλις σου βγάζει τους launcer επέλεξε τον nova και επέλεξε και το "πάντα".

 

Εναλλακτικά πας ρυθμίσεις - προβολή - αρχικη οθόνη - επιλέξτε αρχική σελίδα και διαλέγεις τον launcer που θέλεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλω να κάνω υποχρεωτική διακοπή και εκκαθάριση σε μια εφαρμογή πως το κάνω?

 

Εγώ Έχω nova launcher και ξέρω πως γίνεται μέσω του nova! Κρατάω πατημένο μια εφαρμογή και πατάω πληροφορίες. Αλλά είναι ένας φίλος που δεν έχει nava και ρωτάει πως μπορεί να το κάνει αυτό στο g4.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160304/0e60c08ef962fbaebe9d83f3780e6c5d.jpg

 

 

Και κάτι ακόμα. Πως γίνεται όταν κάνω download μια φωτογραφία από το ίντερνετ, να την αποθηκεύει σε κάποιο άλμπουμ στις φωτογραφίες?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλω να κάνω υποχρεωτική διακοπή και εκκαθάριση σε μια εφαρμογή πως το κάνω?

 

Εγώ Έχω nova launcher και ξέρω πως γίνεται μέσω του nova! Κρατάω πατημένο μια εφαρμογή και πατάω πληροφορίες. Αλλά είναι ένας φίλος που δεν έχει nava και ρωτάει πως μπορεί να το κάνει αυτό στο g4.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160304/0e60c08ef962fbaebe9d83f3780e6c5d.jpg

 

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις, διαλέγεις ποια εφαρμογή θες και σου βγάζει την υποχρεωτική διακοπή όπως εμφανίζεται σ' εσένα. Μετά πατάς αποθήκευση και εκεί μέσα είναι η εκκαθάριση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλω να κάνω υποχρεωτική διακοπή και εκκαθάριση σε μια εφαρμογή πως το κάνω?

 

Εγώ Έχω nova launcher και ξέρω πως γίνεται μέσω του nova! Κρατάω πατημένο μια εφαρμογή και πατάω πληροφορίες. Αλλά είναι ένας φίλος που δεν έχει nava και ρωτάει πως μπορεί να το κάνει αυτό στο g4.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160304/0e60c08ef962fbaebe9d83f3780e6c5d.jpg

 

 

Και κάτι ακόμα. Πως γίνεται όταν κάνω download μια φωτογραφία από το ίντερνετ, να την αποθηκεύει σε κάποιο άλμπουμ στις φωτογραφίες?

Οσο για τις φωτο....

Πατάς το εικονίδιο διαχειρησης αρχείων,πας στον φάκελο του κινητού οχι της κάρτας sd φάκελο download και οταν μπεις εκει θα δεις τις φωτο.

Πας στο εικονίδιο κατω κατω δευτερο απο αριστερα που ειναι για μετακίνηση και αφου το πατήσεις επιλέγεις ποια φωτο θες πατώντας πανω στην φωτο και σε παει να επιλέξεις που θες να τις πας στην αποθήκευση τηλεφωνου(φάκελο του κινητού) η στην κάρτα sd.

Πας στον φάκελο που θες πατάς οκ και that's it.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εσας η ανοιχτη ακροαση σας λειτουργει κανονικά; Ολοι οι συνομιλητες μου λενε οτι δεν ακουν και οτι κανει διακοπες. Στο note 4 δεν ειχα ποτε θεμα

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

οχι απλά δουλεύει καλά αλλά με ξεκουφαίνει. η καλύτερη που είχα ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εσας η ανοιχτη ακροαση σας λειτουργει κανονικά; Ολοι οι συνομιλητες μου λενε οτι δεν ακουν και οτι κανει διακοπες. Στο note 4 δεν ειχα ποτε θεμα

Ναι μια χαρά λειτουργεί και ακούω και με ακούνε μια χαρά καθαροτατα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά λειτουργεί και ακούω και με ακούνε μια χαρά καθαροτατα !!!

 

Η απαντηση που δεν ηθελα να ακουσω... Αρα εχω θεμα με μικροφωνο λογικα;;;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση που δεν ηθελα να ακουσω... Αρα εχω θεμα με μικροφωνο λογικα;;;

 

στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει επιλογες μείωση θορύβου και διαυγεια φωνής. τις έχεις ενεργοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις κλήσεων έχει επιλογες μείωση θορύβου και διαυγεια φωνής. τις έχεις ενεργοποιήσει?

 

Ναι εκει ειναι που εχω μεγαλο θεμα και κανει διακοπές.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την επιλογή μείωση θορύβου και διαυγεια φωνής.

Και 2 συσκευές πρέπει να είναι σε 3G.

Το λέω γα τι πολλοί επιλέγουμε ανεξαρτήτου συσκευής να το έχουμε στο GSM για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την επιλογή μείωση θορύβου και διαυγεια φωνής.

Και 2 συσκευές πρέπει να είναι σε 3G.

Το λέω γα τι πολλοί επιλέγουμε ανεξαρτήτου συσκευής να το έχουμε στο GSM για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Κάτσε γιατι αυτο πρωτη φορα το ακουω. Τι δουλεια εζει το 3g με την επιλογη του τηλεφωνου;

Λες για αυτο να μου κανει διακοπες;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχει η γυναίκα μου το G4 και εγώ εχω το note2 είμαστε και οι δυο στην Vodafone ,με ακούει κάπως ηλεκτρονικά και εγώ μόλις την καλώ στον τόνο καλέσματος μερικές φορές παραμορφώνει πολυ τον τόνο δεν εχει παρατηρήσει να τις το κάνει όταν την καλεί κάποιος άλλος.....δεν χρησιμοποιεί ανοιχτή ακρόαση..... Edited by marinos5
Edit
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο g3 όσο και στο g4 η ανοιχτή ακρόαση με μια λέξη...εξαιρετική!!! Επικοινωνώ καλύτερα με ανοιχτή παρά κανονικά .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...