Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που δεν ρούταρες/ξεκλείδωσες, δεν χάνεις τίποτα, μιας και μπορείς να γυρίσεις πίσω ανά πάσα στιγμή. Βέβαια αν σου κάτσει κάνα bl να δούμε πως γυρνάς :p
Αν πάθει ξανά bootloop θα το επισκευάσω μόνη μου μια κ έξω!! :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με την τύχη που μας δέρνει... Μη λες για bootloop..:lol::lol::lol::lol:

 

Χαχα! Εντάξει , δάγκωσα την γλώσσα μου, όλα καλά :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πάθει ξανά bootloop θα το επισκευάσω μόνη μου μια κ έξω!! :D

 

Μία (στο χέρι) και έξω (από το παράθυρο ) :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Εντάξει , δάγκωσα την γλώσσα μου, όλα καλά :lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μία (στο χέρι) και έξω (από το παράθυρο ) :lol::lol::lol:

Ξέρω από σέρβις κινητών! Αν το αφήσεις μισή ώρα μέσα σε μια λεκάνη με νερό φτιάχνει το πρόβλημα! Σταματάει τις επανεκκινησεις!
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή μερικών εικονιδίων με δικά μου που έχω αλιεύσει εδώ και εκεί.

 

Εδώ με τα "μαμά"...

 

LG_G4_26-12-2017_1.jpg

 

 

 

και εδώ με 7 αλλαγμένα... προσέξτε το εικονίδιο των ρυθμίσεων! Καλό ε?:lol:

 

Capture_2017-12-28-09-36-09.jpg

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ωραίος!! :)

Τελικά το βρήκα.. Ήθελε να κάνω ενημέρωση το smart world επειδή το έκανα hard reset!

Το πέρασα ήδη.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχουμε περάσει την 7.0 beta και χρειαστεί να το πάμε στο service για οποιοδήποτε λόγο, που βρίσκουμε την επίσημη 6.0 για να την περάσουμε;
Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη αναβει συνεχεια την οθονη μου μπορει καποιος να μου πει καμια εφαρμογη απο το μαρκετ να την βρω γιατι στις ρυθμίσεις δεν δειχνει καποια καινουρια εχει τις κλασσικές που δεν εκαναν ποτε τετοιο προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη αναβει συνεχεια την οθονη μου μπορει καποιος να μου πει καμια εφαρμογη απο το μαρκετ να την βρω γιατι στις ρυθμίσεις δεν δειχνει καποια καινουρια εχει τις κλασσικές που δεν εκαναν ποτε τετοιο προβλημα

 

Κι εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα και τώρα με την Nougat αλλά και πριν με την MM. Λύση δεν έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου γράψεις ποιες εφαρμογες εχεις να κανουμε ενα κρος τσεκ??εκτος απο τις κλασσικές φβ μεσιντζερ ινστα βαιμπερ.....λογικα καποια σπανια ειναι για αυτο στο λεω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θυμάμαι για τέτοια δουλειά είναι το wakelock detector, αλλά αν θυμάμαι καλά θέλει root...

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν γίνεται και πως επιλέγουμε να αποθηκεύονται οι εικόνες που κάνουμε screenshots στην κάρτα μνήμης και οχι στην εσωτερική μνήμη του κινητού;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το g4 περιπου δυο χρονια και το εχω ερωτευτει δεν παιζει να το αλλαξω τουλαχιστον στο αμεσο μελλον

αλλα ρε παιδια δεν θα επρεπε τωρα να εχω την 7 εκδοση?ειμαι ακομα στην 6 εκανα συνδεση με brige αλλα τπτ

κανω κατι λαθος η θα πρεπει να περιμενω κ αλλο?

επισης αν καποιος εχει βαλει την 7 υπαρχει σημαντικη διαφορα με την 6 η να μην ψαχτω αν δεν αξιζει ο κοπος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να έχεις την 7.

Η 6 είναι η τελευταία επίσημη.

Αν θέλεις την 7 σώνει και καλά διάβασε λίγο πιό πίσω πως να την περάσεις.

Είναι beta εκδοσή και το αν θα δοθεί επίσημα μόνο η LG το ξέρει.

Δεν ξέρω αν με την 6 πήγαινε καλύτερα διότι το πήρα πρόσφατα και είχε την 7 περασμένη.

 

Ότι δουλεύει καλά ΔΕΝ το πειράζουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι σωστο αυτο που λες απλα επειδη καπου ειδα οτι η αναβαθμιση ειχε ξεκινησι λεει εδω και αρκετους μηνες γιαυτο γραφω και μηπως τυχον με την λεα εκδοση εχουμε καλυτερη διαχειρηση μπαταριας τπτ αλλο αν και η κινηταρα μας μας επιτρεπει να αλλαξουμε μπαταρια οποτε ολα οκ ευχαριστω για την απαντηση!!
Link to comment
Share on other sites

Θες να μου γράψεις ποιες εφαρμογες εχεις να κανουμε ενα κρος τσεκ??εκτος απο τις κλασσικές φβ μεσιντζερ ινστα βαιμπερ.....λογικα καποια σπανια ειναι για αυτο στο λεω

 

Δεν έχω κάτι παραπάνω από αυτά που ανέφερες.

Αναλυτικά:

Skroutz, My CU, Messenger, Twitter, FB, Instagram, Viber, Youtube, Tunein radio, VLC, NBG, Alpha bank, Alpha wallet, Bubble witch Saga 3, Sim city, Forge of empires, Temple run 2, Magic Solitaire collection, Dropbox, Excel, Lighting QR, Speedtest, Teamviewer, Firefox, Adobe acrobat, Nova launcher (όχι δωρεάν, αγορασμένο)

 

Όλα τα άλλα είναι τα προεγκατεστημένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάτι παραπάνω από αυτά που ανέφερες.

Αναλυτικά:

Skroutz, My CU, Messenger, Twitter, FB, Instagram, Viber, Youtube, Tunein radio, VLC, NBG, Alpha bank, Alpha wallet, Bubble witch Saga 3, Sim city, Forge of empires, Temple run 2, Magic Solitaire collection, Dropbox, Excel, Lighting QR, Speedtest, Teamviewer, Firefox, Adobe acrobat, Nova launcher (όχι δωρεάν, αγορασμένο)

 

Όλα τα άλλα είναι τα προεγκατεστημένα.

 

απο ολες αυτες που αναφερες εχουμε κοινες τις εξης¨εκτος απο τις social που ανεφερα παραπανω

skroutz

Alpha bank

NBG

 

ειχα μια υποψια οτι μπορει να ειναι το cerberus(αγορασμενο) αλλα βλεπω οτι δεν το εχεις

τωρα το excel που λες φανταζομαι λες το εργοστασιακό που εχει ονομασια υπολογιστικα φύλλα αν και δεν νομιζω αυτο να εχει να κανει με τιποτα....θα σου γραψω ποιες εχω ακομα μπας και διεφυγε καμια!

skyscanner

sofascore

vidtrim

vradio

winbank

zynga poker

stoiximan

whats up

soundhound

ελληνικο caller id

μtorrent

best price

camera360

chrome

efood

eortesandroid

escore

e-shop

farmakeia

fleetbattle

futbol24

livescore

mcbackup

mp3 video converter

netflix

navigator

picsay

pagesmanager

no crop

photo & picture resizer

rar

ringtone maker

saver

opap

tubemate

αυτα τα ολιγα!!!ξερω ειναι αρκετα αλλα τα περισσότερα δεν τα εχω ξεκινησει ποτε έστω και για μια φορα ωστε να ειναι ενεργα στο παρασκήνιο για καποιο λογο και φυσικα για καιρο μπροστα σαν γραφικό και σαν εφαρμογή εχω το

weather and clock widget τα εργοστασιακα google τα εχω απενεργοποιησει αρα δεν παιζουν!

αυτο με την τραπεζα εχει πιθανοτητες γιατι γενικα αυτες οι εφαρμογες ανα διαστηματα μου κανουν χαζα τυπου με αδειες στο παρασκηνιο που ζηταν και τετοια,τα εχω δει και στα σχολια στο μαρκετ που τα κραζουν δοκιμαζω τις κοινες και βλεπουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες μπορώ να πω πως έχει διαφορά με τη Nougat.

Πολύ καλύτερη η μπαταρία, εμένα κρασάρει λίγο στο instagram και στο μενού του κινητού. Αργεί και λίγο στο φόρτωμα των φωτογραφιών σε σχέση με πριν! Έκανα και hard reset μετά το πέρασμα της Nougat. Επίσης δεν μπορώ να περάσω το gps που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την περασα χθες με απο πανω οχι καθαρη (γλιτωσα την ταλαιπωρια).

Αρκετα καλη η ρομ χανει καπως στην προσωπικοτητα της lg.. Μου θυμιζει AOSP με λιγο xiaomi.

Μια χαρα ασε ολα εως τωρα. 12 λεπτα κρατησε ολη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες μπορώ να πω πως έχει διαφορά με τη Nougat.

Πολύ καλύτερη η μπαταρία, εμένα κρασάρει λίγο στο instagram και στο μενού του κινητού. Αργεί και λίγο στο φόρτωμα των φωτογραφιών σε σχέση με πριν! Έκανα και hard reset μετά το πέρασμα της Nougat. Επίσης δεν μπορώ να περάσω το gps που είχα πριν.

 

Το instagram κρασαρει γεννικα αυτό τον καιρό από μόνο του. Δεν είναι θέμα συσκευής αλλά εφαρμογής!

 

Το μενού μου καθυστερεί κ εμένα στο g4 από τότε που έβαλα την 7.0 αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου μιας και δεν την έχω σαν κύρια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το instagram κρασαρει γεννικα αυτό τον καιρό από μόνο του. Δεν είναι θέμα συσκευής αλλά εφαρμογής!

 

Το μενού μου καθυστερεί κ εμένα στο g4 από τότε που έβαλα την 7.0 αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου μιας και δεν την έχω σαν κύρια συσκευή.

 

Το κρασαρισμα που λέω για το instagram το κάνει όταν βλέπεις κάποιο story και κάνεις το δάχτυλο κάνω για να το κλείσεις. Αυτό πριν δεν μου το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Το κρασαρισμα που λέω για το instagram το κάνει όταν βλέπεις κάποιο story και κάνεις το δάχτυλο κάνω για να το κλείσεις. Αυτό πριν δεν μου το έκανε.
Το ίδιο γινόταν και στο Samsung μου!
Link to comment
Share on other sites

Το instagram κρασαρει γεννικα αυτό τον καιρό από μόνο του. Δεν είναι θέμα συσκευής αλλά εφαρμογής!

 

Το μενού μου καθυστερεί κ εμένα στο g4 από τότε που έβαλα την 7.0 αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου μιας και δεν την έχω σαν κύρια συσκευή.

 

Μαλλον εχει αρχισει να τα παιζει και αυτο το g4 σου. Καμια καθυστερηση εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει αρχισει να τα παιζει και αυτο το g4 σου. Καμια καθυστερηση εδω :)
Τα έχει παίξει από καιρό. Ίσως φταίει που δεν το γύρισα εργοστασιακες ρυθμίσεις μετά το update. Θεώρησα ότι δεν χρειάζεται γιατί είναι άδειο μέσα. Μόνο 2-3 εφαρμογές έχω. Μετά το bootloop (που το είχαν γυρίσει εργοστασιακες αυτοί) δεν το έστησα ξανά! Το άφησα όπως ήταν

 

Μόνο τον Nova launcher έχω μέσα, το Google drive και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι τώρα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ταλαιπορηθηκα αλλα το βρηκα τελικα την οθονη την αναβει η εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el εχω βαλει να ανανεώνεται καθε μια ωρα και οταν το κανει τσουπ αναβει η οθονη!!θα το βαλω τωρα ''ποτε'' και θα σας πω αλλα νομιζω αυτο ειναι επειδη 20:01 κανονικα εκλεισε ωρα ανανεωσης αναψε και το τσεκαρα!

 

edit:μπα ακυρο παλι τα δια του κανει !!!ειναι για φωτια ετοιμο!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...