Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το παρατήρησα εχθές.Ολες της άλλες φορές όταν είμαι σε 4G και πάρω τηλέφωνο δεν δείχνει τίποτα.

 

Η μοναδική φορά που έδειξε H το σήμα ήταν εχθές που ενώ πήγα να κάνω κλήση και είχα 4G σήμα αντί να φύγει τελείως και να μην δείχνει τίποτα όπως γίνεται πάντα τότε έδειξε H. Με το που έκλεισα την κλήση πήγε πάλι 4G. Όταν είμαι σε περιοχές που δεν έχει 4G ενώ όλοι έχουν 3G εγώ έχω 2G....

 

Πώς αλλιώς να το πω για να το καταλάβετε;

 

Επειδή μια φορά σε κλήση με έδειξε H όλα οκ;

 

Η κλήση δεν υποστηρίζεται από 4g. Απόλυτα φυσιολογικό κατά την κλήση να πέφτει σε Η.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πηγαινε παρτο απο το citishop στη μεταμορφωση που εχει και πολλες αξιολογησεις θετικες στο σκρουτζ αλλα φερνει και την εκδοση με δυο καπακια μεσα. Το δικο μου που αγορασα απο εκει πριν 2 μηνες 602 σειρα ηταν ολλανδικο (πολυ καλη χωρα :p ) ηταν μαυρο με το εξτρα καπακι μεσα και δεν εχει κανει κιχ!!

Ρωτα τον φιλο σου στο phablet.gr απο ποια χωρα τα εισαγει γιατι πρεπει να ειναι πολωνικο που ειναι η φθηνη εκδοση το lg g4 και εχουν αναφερθει πολλα bootloops στα πολωνικα.

Αλλιως μετα πανε στον askadam. Ολα το εχουν ιδια τιμη στο σκρουτζ 298,10 (επεσε η τιμη... η καταρα του android δεν εχει τη χαρα του iphonακια στην μεταπωληση)

 

Αρχίσαμε πάλι... Είπαμε τα Ελληνικά και τα Ολλανδικά βγαίνουν απο ειδική, ποιοτικότερη, γραμμή παραγωγής και δεν έχουν θέματα bootloop ενω ως γνωστόν η LG έχει γραμμή β' διαλογής και παράγει συσκευές με bootloop για την Πολωνία και άλλες τρίτες χώρες (οχι σαν κι εμάς δηλαδή).

Έχουμε πει οτι το bootloop γίνεται trigger απο ενα σωρό διαφορετικά γεγονότα και φαίνεται να μην κοιτάει ούτε παρτίδα, ούτε χώρα προέλευσης... Είναι να σου κάτσει κοινώς. :)

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε πάλι... Είπαμε τα Ελληνικά και τα Ολλανδικά βγαίνουν απο ειδική, ποιοτικότερη, γραμμή παραγωγής και δεν έχουν θέματα bootloop ενω ως γνωστόν η LG έχει γραμμή β' διαλογής και παράγει συσκευές με bootloop για την Πολωνία και άλλες τρίτες χώρες (οχι σαν κι εμάς δηλαδή).

Έχουμε πει οτι το bootloop γίνεται trigger απο ενα σωρό διαφορετικά γεγονότα και φαίνεται να μην κοιτάει ούτε παρτίδα, ούτε χώρα προέλευσης... Είναι να σου κάτσει κοινώς. :)

 

Μαζι σου αλλα διαβασε εδω και σε αλλα φορουμ ποια lg g4 εχουν πεσει σε bootloop και αν κυκλοφορουν σε ολες τις χωρες με 2 καπακια ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Θελος πάντων, ακύρωσα την πρώτη παραγγελία (τούς έστειλα εμαϊλ) και ξανά έκανα στο Citysshop. Η κυρία μού είπε πώς το κινητό είναι του μαρτίου (603), αλλά δεν μπορούσε να μου πει κάτι για το αν έχει δεύτερο καπάκι η όχι η από ποιά χώρα είναι. Εγω όμως το παράγγειλα.

Ελπίζω μόνο να μην έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα με το G4.

 

[Off-topic: To G3 (παρτίδας 501) είχε πρόβλημα με της ρωγμές και το έστειλα στο Procordia. Και μου έχουν βάλει και καινούργια οθόνη. Οπότε δεν το υπολογίζω.]

 

Το G4 το θέλω ιδιαίτερα για την κάμερα. Το έχω δοκιμάσει σε ενα Βασιλόπουλος και είδα μεγάλη διαφορά. Και δεν μπορώ να έχω το dSLR μαζι μού παντού και ευχαριστιέμαι και με πιο απλές φωτογραφίες κινητού.

Ευχαριστώ όλους για της απόψεις σας.

 

Καλή Ανάσταση!

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Θελος πάντων, ακύρωσα την πρώτη παραγγελία (τούς έστειλα εμαϊλ) και ξανά έκανα στο Citysshop. Η κυρία μού είπε πώς το κινητό είναι του μαρτίου (603), αλλά δεν μπορούσε να μου πει κάτι για το αν έχει δεύτερο καπάκι η όχι η από ποιά χώρα είναι. Εγω όμως το παράγγειλα.

Ελπίζω μόνο να μην έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα με το G4.

 

[Off-topic: To G3 (παρτίδας 501) είχε πρόβλημα με της ρωγμές και το έστειλα στο Procordia. Και μου έχουν βάλει και καινούργια οθόνη. Οπότε δεν το υπολογίζω.]

 

Το G4 το θέλω ιδιαίτερα για την κάμερα. Το έχω δοκιμάσει σε ενα Βασιλόπουλος και είδα μεγάλη διαφορά. Και δεν μπορώ να έχω το dSLR μαζι μού παντού και ευχαριστιέμαι και με πιο απλές φωτογραφίες κινητού.

Ευχαριστώ όλους για της απόψεις σας.

 

Καλή Ανάσταση!

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Πιστεύω πως θα σε καλύψει απόλυτα η κάμερα του!!!!!!!! Και γενικά το κινητό είναι φοβερό

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Η κλήση δεν υποστηρίζεται από 4g. Απόλυτα φυσιολογικό κατά την κλήση να πέφτει σε Η.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γιατί έχω 2G σε πόλη μέσα ενώ θα έπρεπε να έχω 3G-Η;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.σημερα το πηρα απο το seven spots στο κεντρικο καταστημα της θεσσαλονικης και η παρτιδα ειναι 603.ολα μεσα στην συσκευασια κομπλε και υπαρχει κανονικα και το δευτερο καπακι.απλα το τηλεφωνο ειναι τελειο και πιστευω να μην μου βγαλει κανενα προβλημα σαν αυτα που ακουω.ειχε και περασμενη την εκδοση 6.0 απο το εργοστασιο οποτε δεν χρειαστηκε να κανω την αναβαθμιση Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο λογω απωλειας του note 3 μου.

 

Επειδη χρησιμοποιουσα στο προηγουμενο πολυ συχνα gps θελω να ρωτησω τους κατοχους του g4 ποσο καλα τα παει στον συγκεκριμενο τομεα.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο λογω απωλειας του note 3 μου.

 

Επειδη χρησιμοποιουσα στο προηγουμενο πολυ συχνα gps θελω να ρωτησω τους κατοχους του g4 ποσο καλα τα παει στον συγκεκριμενο τομεα.

 

Ευχαριστω!

Φίλε μου επειδή το δούλευα πολύ συχνά δουλεύει άψογα και κλειδώνει αμέσως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω το αρχικο NLD που γραφει στο κουτι απο ποια χωρα ειναι.απο λιγο που εψαξα ολανδια μαλον αλλα δεν ειμαι απολυτα σιγουρος
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

@mpacardi Nαι ειναι Ολλανδια. 320€ το εχουν τα Seven ? Μωρε μπραβο, σκρουτζοποιηθηκαν; Πως και αυτο; :p

Και το δικο μου ειναι Ολλανδικο , σειρας 601.

Link to comment
Share on other sites

@mpacardi Nαι ειναι Ολλανδια. 320€ το εχουν τα Seven ? Μωρε μπραβο, σκρουτζοποιηθηκαν; Πως και αυτο; :p

Και το δικο μου ειναι Ολλανδικο , σειρας 601.

 

σε ευχαριστω.και να δεις κατι γραφεια που εχουν εδω στα κεντρικα και καμια 17 υπαλληλους μεσα.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.και να δεις κατι γραφεια που εχουν εδω στα κεντρικα και καμια 17 υπαλληλους μεσα.

 

Που ειναι τα κεντρικα, Θεσσαλονικη; Απο εκει ειμαι , εχει seven spot στους Αμπελοκηπους :p (απλα μενω Αλεξανδρουπολη πλεον).

Καλοριζικο το κινητο λοιπον , και απροβληματιστο ευχομαι.

Θα ευχαριστηθεις καμερα! Ακομη και εγω που δε βγαζω φωτο γενικως, με αυτο θελω να βγαζω :D

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι τα κεντρικα, Θεσσαλονικη; Απο εκει ειμαι , εχει seven spot στους Αμπελοκηπους :p (απλα μενω Αλεξανδρουπολη πλεον).

Καλοριζικο το κινητο λοιπον , και απροβληματιστο ευχομαι.

Θα ευχαριστηθεις καμερα! Ακομη και εγω που δε βγαζω φωτο γενικως, με αυτο θελω να βγαζω :D

 

ειναι στα παλια καπνομαγαζα στην περιοχη τερψιθεα κοντα στο παλιο το τζαμπο ιατρου γουγουση

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Εύχομαι να το χαρείς και να είναι απροβληματιστο!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Εύχομαι να το χαρείς και να είναι απροβληματιστο!

 

σε ευχαριστω πολυ

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί έχω 2G σε πόλη μέσα ενώ θα έπρεπε να έχω 3G-Η;

 

Ρε φιλε μου χανεις κλησεις ;αν οχι τι τρωγεσαι γιατι δειχνη 2τζι αντι 3 και 3 αντι 4τζι εκτος αν δεν μπορεις να σερφαρεις και εχεις θεμα.Επισης να σου πω οτι οι εταιρειες με τα σηματα τα εχουν κανει μπουρ...λο Μεσα στην Αττικη Αθηνα και σε ενα γυρο πχ ακροπολη βουλα το σημα παιζει απο 4τζι 3τζι 2τζι σε περιοχες περιοχες ακομα και λιγων τετραγωνων γιατι εκτος των αλλων εχουν ξηλωθει αρκετες κεραιες και οι πομποι τους αν φορτιστουν απο μεγαλη επισκεψιμοτητα υποβιβαζουν το σημα αυτοματα για καλυψη περισσοτερων συνδρομητων την δεδομενη στιγμη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο λογω απωλειας του note 3 μου.

 

Επειδη χρησιμοποιουσα στο προηγουμενο πολυ συχνα gps θελω να ρωτησω τους κατοχους του g4 ποσο καλα τα παει στον συγκεκριμενο τομεα.

 

Ευχαριστω!

Φίλε, εγώ δεν το έχω παραλάβει ακόμα. Αλλά να μάς πούνε τα παιδιά εδώ εαν ζεσταίνεται το τζι4 όπως το τζι3. Αρκετές φορές μου έχει σβήσει το τζι3 επειδή ζεσταίνεται μέσα στο αμάξι όταν το βάλω με Sygic/Maps.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Λαθος!! :) Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μου χανεις κλησεις ;αν οχι τι τρωγεσαι γιατι δειχνη 2τζι αντι 3 και 3 αντι 4τζι εκτος αν δεν μπορεις να σερφαρεις και εχεις θεμα.Επισης να σου πω οτι οι εταιρειες με τα σηματα τα εχουν κανει μπουρ...λο Μεσα στην Αττικη Αθηνα και σε ενα γυρο πχ ακροπολη βουλα το σημα παιζει απο 4τζι 3τζι 2τζι σε περιοχες περιοχες ακομα και λιγων τετραγωνων γιατι εκτος των αλλων εχουν ξηλωθει αρκετες κεραιες και οι πομποι τους αν φορτιστουν απο μεγαλη επισκεψιμοτητα υποβιβαζουν το σημα αυτοματα για καλυψη περισσοτερων συνδρομητων την δεδομενη στιγμη.

 

Δεν χάνω κλήσεις απλά έχω αργό ίντερνετ όταν είμαι Ημαθία. Εκεί που θα έπρεπε μέσα στη Βέροια να έχω 3G όπως οι περισσότεροι το κινητό είναι κολλημένο στο 2G με αποτέλεσμα αργό ίντερνετ.

Πρέπει να ξανά πάω Βέροια και να αλλάξω κάρτα να κάνω δοκιμή αν φταίει η κάρτα η το κινητό. Με το που βγω από Θεσσαλονίκη με το αμάξι είμαι συνέχεια με 2G. Το κινητό καλό είναι 511 κομμάτι και αυτό είναι το μόνο σοβαρό θέμα που έβγαλε...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, εγώ δεν το έχω παραλάβει ακόμα. Αλλά να μάς πούνε τα παιδιά εδώ εαν ζεσταίνεται το τζι4 όπως το τζι3. Αρκετές φορές μου έχει σβήσει το τζι3 επειδή ζεσταίνεται μέσα στο αμάξι όταν το βάλω με Sygic/Maps.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

επειδή είχα και το G3 βέβαια δεν μου είχε σβήσει ποτέ απο θερμοκρασία , τα δύο τηλέφωνα μεταξύ τους δεν έχουν καμία σχέση στις θερμοκρασίες. Το G4 είναι γενικότερα πιο κρύο, σκέψου δεν μου έχει κατεβάσει ποτέ φωτεινότητα μόνο του για αυτοπροστασία.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, εγώ δεν το έχω παραλάβει ακόμα. Αλλά να μάς πούνε τα παιδιά εδώ εαν ζεσταίνεται το τζι4 όπως το τζι3. Αρκετές φορές μου έχει σβήσει το τζι3 επειδή ζεσταίνεται μέσα στο αμάξι όταν το βάλω με Sygic/Maps.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Δεν ζεσταίνεται όπως το G3. Είναι πάντα δροσερό και με πίεση με έχει πάει 54 βαθμούς ενώ με το G3 βαρουσε 80 βαθμούς με το παραμικρό. Βέβαια καλοκαιρι κάτω από ήλιο δεν το έχω δουλέψει ακόμα......

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα το G4.

Εντυπώσεις;

Λίγο μεγαλουτζικο απο το G3. Μου αρέσει η αίσθηση στο χέρι.

Έχει ΜΜ 6.0, παρτίδας 603 v.1.1 Ρουμανίας. Έχει και δεύτερο καπάκι στο κουτί του.

Όταν θα μπορέσω Θέλω να δω τι ξέρει η κάμερα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160421/ec7e5895c12bda0cedf9b5bc602e7dfd.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160421/d8ce48fdd8a1da546552317cb51f2003.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160421/4c0ed77bc2eafbc623a4da53a23cec50.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160421/912bd4d021362120fbd49179f72b6261.jpg

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Kαλοδουλευτω και απροβληματιστο!!!Περιμενουμε εντυπωσεις!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ολα τα ειχαμε αυτο μας ελειπε.....εκει που χαζευω διαφορα σε browser,fb παγωμα οθονης...κλεινω ανοιγω οθονη ξεπαγωνει...

512 αλλαγη σε 603

GR

mm 6.0

η φαση με εχει κουρασει......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...