Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Όχι! Στο δικό μου τουλάχιστον δεν είχε ζελατίνα στην κάμερα! Είχε μόνο μπροστά στην οθόνη, στα 3 πίσω πλήκτρα και γύρω γύρω από το κινητό στο πλαίσιο

 

Έτσι είναι σε όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Στο δικό μου τουλάχιστον δεν είχε ζελατίνα στην κάμερα! Είχε μόνο μπροστά στην οθόνη, στα 3 πίσω πλήκτρα και γύρω γύρω από το κινητό στο πλαίσιο

Ούτε στο δικό μου είχε...

To θεμα δεν ειναι μονο το βαλε αλλα και το βγαλε. Του lg g4 το μαμα καλωδιο ειναι οτι πιο σφηνοτσουτσουνο εχω δει (σορρυ για τη λεξη αλλα μονο αυτη ταιριαζει) Μπορεις να δοκιμασεις και την ασυρματη φορτιση αν θες.

Δεν είχες ποτέ g3 για να το λες! :p :p

Στο g3 ήθελες Master για δεις πως μπαίνει στην αρχή... Δεν ξέρω ίσως τα κάνουν έτσι για μην έχει τον "τζόγο" που παρουσιάζεται μετά από καιρό από το βάλε βγάλε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεο ota στους τουρκους

 

εισαι σιγουρος???που το ειδες???μηπως μπερδευτικε κανενα πουλι και πηρε το 20c??

 

το βρηκα και γω στο xda γραφει κιολας η φωτο του 20e και ημερομηνια 2016-3-1 λογικα εννοει 3 μαρτιου ελπιζω δηλαδη εδω ειναι το λινκ που το ανεβασε http://forum.xda-developers.com/g4/general/firnware-turkey-t3346822/post66084033#post66084033

 

προστεθηκαν 2 νεες επιλογες λεει στο μενου κλήσεις κατι με wif calling

 

 

μπα δεν το βλεπω λογικο το εκανα και ποστ λεει πως ειναι 1,57 gb οπως ακριβως η 20d και δεν ειδε καμια αλλαγη και γραφει ακομα 6.0!!!!!μπουνταλας θα ειναι και δεν ξερει τι του ηρθε!!

last update:ενταξει βγηκε μια ακρη ξεκιναει λεει στην χωρα τους το 4g απο 1 του μηνα και πιθανοτητα ειναι η 6.0 σαν την δικιας μας με επιλογες πλεον οπως τις δικες μας!!και μετα λεμε εμεις πως ειμαστε χωριο ολοκληρη τουρκια τωρα θα παρει 4g!!αχαχααχαχαχχαχαχαχα

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εβαλα την lollipop παιδια η το android 6 ειναι για τα μπαζα ή η lg σκοτωνει τα κινητα της.. Κανενα ιχνος lag επιτελους.

 

Ο ενθουσιασμός σου πιστεύω πως έχει να κάνει περισσότερο με το γεγονός ότι επανέφερες τη συσκευή στην αρχική της κατάσταση και όχι λόγω lollipop, όταν θα το δουλέψεις λίγο και θα το φορτώσεις θα το διαπιστώσεις.

 

(Επίσης αν θέλεις μη γράφεις σε όλα τα θέματα τα ίδια πράγματα, όσοι διαβάζουν στο ένα, διαβάζουν και στο άλλο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα που το βλέπετε το lag στην 6 . Πραγματικά πείτε μου που,να το παρατηρήσω.
Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικά το μόνο πρόγραμμα που βλέπω ένα ζορισματακι είναι το tapatalk στο scrolling (σπανια) και αυτό διαπίστωσα ότι Χωρίς κάρτα μνήμης εξαφανίζεται παραδόξως . σε ότι άλλο και αν έβαλα το κινητό φυσάει. Μετά την αναβάθμιση και Χωρίς εργοστασιακές το είχα δει να χωλαινει λίγο,αλλά μετά το reset δούλεψε άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο φορές αναβάθμισα από lollipop σε marshmallow μεσω υπολογιστή, κάνοντας και επαναφορά μετά.

Και τις δύο φορές δεν ήταν η εμπειρία τόσο smooth όσο με lollipop. Antutu πήγαινε από 57 ως 65.000.

Προχθες πέρασα καθαρά τη marshmallow με lg up και βλέπω αρκετά καλύτερη απόδοση, πιο smooth με το antutu να πηγαίνει στις 73.000.

Επομένως η συμβουλή μου είναι οποίος αντιμετωπίζει προβλήματα ας δοκιμάσει και μια καθαρή εγκατάσταση με lg up.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο φορές αναβάθμισα από lollipop σε marshmallow μεσω υπολογιστή, κάνοντας και επαναφορά μετά.

Και τις δύο φορές δεν ήταν η εμπειρία τόσο smooth όσο με lollipop. Antutu πήγαινε από 57 ως 65.000.

Προχθες πέρασα καθαρά τη marshmallow με lg up και βλέπω αρκετά καλύτερη απόδοση, πιο smooth με το antutu να πηγαίνει στις 73.000.

Επομένως η συμβουλή μου είναι οποίος αντιμετωπίζει προβλήματα ας δοκιμάσει και μια καθαρή εγκατάσταση με lg up.

 

Εγω παλι ΟΤΑ την εκανα την αναβαθμιση και μετα απο factory reset ειναι ολα μια χαρα. Δε καταλαβαινω ποιο το ωφελος να το κανεις μεσω pc.

Αν οντως με LGUP παει καλυτερα σε καποιους, ας το δοκιμασουν, ειδα οτι ειναι αρκετα απλος ο τροπος του φλασαρισματος. Απλα πρεπει να βρεις την αντιστοιχη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ο ενθουσιασμός σου πιστεύω πως έχει να κάνει περισσότερο με το γεγονός ότι επανέφερες τη συσκευή στην αρχική της κατάσταση και όχι λόγω lollipop, όταν θα το δουλέψεις λίγο και θα το φορτώσεις θα το διαπιστώσεις.

 

(Επίσης αν θέλεις μη γράφεις σε όλα τα θέματα τα ίδια πράγματα, όσοι διαβάζουν στο ένα, διαβάζουν και στο άλλο).

 

Η συσκευη αγοραστηκε με mm. 2-3 βιντεο στου youtube ηταν αρκετα για να με κανουν να σκεφτω οτι κατι δεν παει καλα με την mm διχως να ψαχνομαι γιαυτο..

O ενθουσιασμος μου ειναι πραγματικος. Ανοιξε 10 εφαρμογες με hard reset ή χωρις0 (γιατι το τεσταρα) και κανε scroll τις εφαρμογες πανω κατω 3-4 φορες. Αν το ματι σου πιανει 60fps θα καταλαβεις οτι κατι δεν παει καλα στο θεμα smooth και εχει περιεργους λοξιγκες.

Το ιδιο μπορεις να το τεσταρεις στο tapatalk ανοιγοντας οποιοδηποτε τοπικ το αρχικο σκρολλαρισμα κανει σπασιματα μετα φτιαχνει

Στο google photos επισης αν ανοιξεις μια φωτογραφια και πατησεις νταμπλε ταπ θα δεις οτι η φωτογραφια την ωρα που μεγεθυνει το εφε κανει δυσταγμους και δεν μεγεθυνει smooth.

Δοκιμασε τα παραπανω και με mm και με lollipop σε καθαρη εγκατασταση/επαναφορα αν εσυ δεν το βλεπεις τοτε τι να πω :worry:

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι ειπες. 0 lag. Σε ΜΜ φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ με τον @vamire666. Και σ΄εμένα έχει lag με MM. To έχω κάνει και hard reset και ξανά στήσιμο από την αρχή. Χωρίς backup και τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

η procordia σου στελνει mail για την πορεια της συσκευης σου η παίρνει τηλ και σε ενημερώνει??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα ξέρω από βδομάδα που θα έχει τη συσκευή της κοπέλας μου. Λογικά ενημερώνεσαι τηλεφωνικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από 3 βδομάδες περίπου που έκανα την αναβάθμιση σε mm(V20d-EUR-XX), μπορώ να πώ ότι έχω μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο στην μπαταρία. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν έκανα clean install..Εσείς πως το βλέπετε;
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από 3 βδομάδες περίπου που έκανα την αναβάθμιση σε mm(V20d-EUR-XX), μπορώ να πώ ότι έχω μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο στην μπαταρία. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν έκανα clean install..Εσείς πως το βλέπετε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428594&page=31

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από 3 βδομάδες περίπου που έκανα την αναβάθμιση σε mm(V20d-EUR-XX), μπορώ να πώ ότι έχω μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο στην μπαταρία. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν έκανα clean install..Εσείς πως το βλέπετε;

 

Clean install και περνα απο το subforum που εδωσε ο kiris.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί εδώ στο διάγραμμα της μπαταρίας έχει ένα διάστημα κενό? Υποψιάζομαι ότι κάτι δεν πάει καλά ξαφνικά..... Δοκίμασα 3 φιαφορετικους φορτιστές και φορτίζει 1% κάθε δέκα λεπτά και παραπάνω! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160329/dfd8a454cdb0945ad2f1be71acb34fa7.jpg

 

 

Edit::::::

Κάτι γίνεται με την μπαταρία. Δεν μπορεί να είναι στο 77% και να θέλει μια ώρα ακόμα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160329/0cb0db55280675fdc15d4869dbfb47bb.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια.

Δεν ξέρω τι έχω κάνει, πάντως δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών από apk, παρόλο που έχω τικαρισμένο το άγνωστες πηγές στην ασφάλεια, βγάζει την μάσκα όπου έχει τα permision και από κάτω το (Άκυρο και Εγκατάσταση) όταν πατάω Εγκατάσταση δεν κάνει τίποτε μόνο το Άκυρο δουλεύει.

Τι μπορεί να πείραξα και έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια.

Δεν ξέρω τι έχω κάνει, πάντως δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών από apk, παρόλο που έχω τικαρισμένο το άγνωστες πηγές στην ασφάλεια, βγάζει την μάσκα όπου έχει τα permision και από κάτω το (Άκυρο και Εγκατάσταση) όταν πατάω Εγκατάσταση δεν κάνει τίποτε μόνο το Άκυρο δουλεύει.

Τι μπορεί να πείραξα και έγινε αυτό;

Δοκίμασες να κάνεις καμμία επανεκκίνηση μπας και συνέλθει;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις καμμία επανεκκίνηση μπας και συνέλθει;

 

Το έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτε.

Σε οποιοδήποτε apk και να δοκίμασα το ίδιο κάνει.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες μια βοήθεια.

Δεν ξέρω τι έχω κάνει, πάντως δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών από apk, παρόλο που έχω τικαρισμένο το άγνωστες πηγές στην ασφάλεια, βγάζει την μάσκα όπου έχει τα permision και από κάτω το (Άκυρο και Εγκατάσταση) όταν πατάω Εγκατάσταση δεν κάνει τίποτε μόνο το Άκυρο δουλεύει.

Τι μπορεί να πείραξα και έγινε αυτό;

 

Εχεις βάλει κανένα antivirus;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...