Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αυτο το προβλημα με το double tap και το knock code που μερικες φορες δεν δουλευει μπορει να διορθωθει με καποια αναβαθμιση στο μελλον?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το προβλημα με το double tap και το knock code που μερικες φορες δεν δουλευει μπορει να διορθωθει με καποια αναβαθμιση στο μελλον?

 

+1 Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Οταν ερχεται το κινητο εχει καποια ζελατινη στην καμερα?

Οχι! Στο δικό μου δεν είχε. Είχε μόνο στα 3 κουμπιά τα πισω, στην οθόνη μπροστά και περιμετρικά στο πλαίσιο ! Στο τζαμακι της κάμερας όχι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Επισης πως αλλαζω το ανοιγμα το φωτογραφιων στο αλμπουμ γιατι το έβαλα στις φωτογραφίες;

 

Οκ λυθηκε!!

Edited by Kodiparasare
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω αν το lg g4 έχει ξεκλείδωτο bootloader γιατί έχω βρει ένα μεταχειρισμενο

Και τι άλλο πρέπει να προσέξω?

Από root γίνεται εύκολα γιατί είχα μόνο Samsung συσκευές και με το odin ήταν παιχνίδι

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του LG G2. Είμαι super ευχαριστημένος. Μου το ζητάνε 150 ευρώ και σκέφτομαι να διαθέσω ένα ποσό 350 ευρώ για κινητό. Βλέπω ότι η τιμή του G4 πέφτει. Τα θετικά και αρνητικά του G4 μπορείτε να μου τα πείτε? Μήπως είναι λίγο μεγάλο σε μέγεθος? Από μπαταρία? Για βοηθήστε please...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του LG G2. Είμαι super ευχαριστημένος. Μου το ζητάνε 150 ευρώ και σκέφτομαι να διαθέσω ένα ποσό 350 ευρώ για κινητό. Βλέπω ότι η τιμή του G4 πέφτει. Τα θετικά και αρνητικά του G4 μπορείτε να μου τα πείτε? Μήπως είναι λίγο μεγάλο σε μέγεθος? Από μπαταρία? Για βοηθήστε please...

Θετικά έχει πολλα!

1) έχει αποσπομενη μπαταρία

2) δέχεται επέκταση μνήμης

3) αλλάζει καπάκια (όχι και τόσο σημαντικό )

4) έχει καλή μπαταρία αλλά είναι και ανάλογα τι χρήση του κάνεις. Εγώ όσο και να το πεδεψω το φορτιζω 1 φορά τη μέρα.

5) φοβερη κάμερα στο manual αλλά και στο αυτόματο !!!!!

6) δεν έχω παρατηρήσει κολλήματα η δυσλειτουργίες

 

Αρνητικά εγώ προς το παρόν δεν έχω δει. 2 βδομάδες περίπου το εχω. Απο g2 έρχομαι κ εγω.

Η οθόνη του είναι λίγο μεγαλουτσικη αλλά εμένα προσωπικά με βολεύει !

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του LG G2. Είμαι super ευχαριστημένος. Μου το ζητάνε 150 ευρώ και σκέφτομαι να διαθέσω ένα ποσό 350 ευρώ για κινητό. Βλέπω ότι η τιμή του G4 πέφτει. Τα θετικά και αρνητικά του G4 μπορείτε να μου τα πείτε? Μήπως είναι λίγο μεγάλο σε μέγεθος? Από μπαταρία? Για βοηθήστε please...

 

Επειδή προέρχομαι κι εγώ από το G2, στο G4 τα μόνα που με "χαλάνε" λίγο είναι η μπαταρία που κρατάει λιγότερο, το μέγεθος μιας και ήδη θεωρούσα το g2 μεγάλο και το ηχείο που το έχουν βάλει στο πίσω μέρος. Κατα τα άλλα μια χαρά είναι και φυσικά καλύτερο σχεδόν σε όλους τους τομείς. Στο θέμα σήμα μου φαίνεται ακριβώς το ίδιο με το G2, ενώ βλέπω βελτίωση στο gps που δεν ήταν από τα δυνατά σημεία του G2.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες για τις πληροφορίες. Είστε οι πρώτοι που μου δίνεται πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Επειδή προέρχομαι κι εγώ από το G2, στο G4 τα μόνα που με "χαλάνε" λίγο είναι η μπαταρία που κρατάει λιγότερο, το μέγεθος μιας και ήδη θεωρούσα το g2 μεγάλο και το ηχείο που το έχουν βάλει στο πίσω μέρος. Κατα τα άλλα μια χαρά είναι και φυσικά καλύτερο σχεδόν σε όλους τους τομείς. Στο θέμα σήμα μου φαίνεται ακριβώς το ίδιο με το G2, ενώ βλέπω βελτίωση στο gps που δεν ήταν από τα δυνατά σημεία του G2.

Σωστά... Το ηχείο εκεί που είναι πίσω στην πλάτη είναι ένα μείον ! Αλλά ψιλοπραγματα και πάλι! Μόνο αν το έχεις πάνω σε μαλακο σημείο (πχ καναπες) "μπουκωνει" λίγο..... Όταν λέω "μπουκώνει" εννοώ ότι το ακούς πιο σιγά ! Αλλά τόσο ελάχιστα που δεν το καταλαβαίνεις σχεδόν καθόλου. Θα το προτιμούσα κάτω όπως στο g2 αλλά αυτό είναι ελάχιστη λεπτομέρεια. Δεν είναι κάτι που θα δημιούργησε η θεμα. Και στην αρχή το φοβόμουν αυτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ παίδες για τις πληροφορίες. Είστε οι πρώτοι που μου δίνεται πληροφορίες

Γι αυτό είμαστε εδώ !!!!

Για να βοηθάμε και να μας βοηθάνε :)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω αν το lg g4 έχει ξεκλείδωτο bootloader γιατί έχω βρει ένα μεταχειρισμενο

Και τι άλλο πρέπει να προσέξω?

Από root γίνεται εύκολα γιατί είχα μόνο Samsung συσκευές και με το odin ήταν παιχνίδι

 

Όταν μπουταρει, πάνω αριστερά στο γράφει με μικρά γράμματα αν είναι ξεκλείδωτος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε μέσο ΟΤΑ η ενημέρωση για 20d .

 

Κι εμεις ειμαστε ακομα με 20a...:wacko:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις ειμαστε ακομα με 20a...:wacko:

 

θα την βαλεις με lg up μολις βγει το kdz.. μην ανχωνεσαι. LG ΕΙΣΑΙ..LIFE IS GOOD..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

θα την βαλεις με lg up μολις βγει το kdz.. μην ανχωνεσαι. LG ΕΙΣΑΙ..LIFE IS GOOD..!!

 

Ναι,δεν παραπονιεμαι,απλως μου φαινεται παραξενο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σωστά... Το ηχείο εκεί που είναι πίσω στην πλάτη είναι ένα μείον ! Αλλά ψιλοπραγματα και πάλι! Μόνο αν το έχεις πάνω σε μαλακο σημείο (πχ καναπες) "μπουκωνει" λίγο..... Όταν λέω "μπουκώνει" εννοώ ότι το ακούς πιο σιγά ! Αλλά τόσο ελάχιστα που δεν το καταλαβαίνεις σχεδόν καθόλου. Θα το προτιμούσα κάτω όπως στο g2 αλλά αυτό είναι ελάχιστη λεπτομέρεια. Δεν είναι κάτι που θα δημιούργησε η θεμα. Και στην αρχή το φοβόμουν αυτό

 

Πάντως επειδή μόλις πριν από λίγες ημέρες απαλλάχτηκα από το galaxy s6, μπορώ να διαβεβαιώσω ότι το g4 έχει πολύ δυνατότερο ηχείο από το σάμσουνγκ.

:p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου ήρθε μέσο ΟΤΑ η ενημέρωση για 20d .

Λογικά είσαι ήδη σε V20....κάποια πάνω.... Από βαλτικη..? Γιατί και εμένα μου είχε έρθει η v20c ota και μετά ήταν που την πήραν πίσω.... Πιστεύω ότι δεν μου έχει έρθει η δικιά σου γιατί φοράω 5.1..... Χμμμμμμ..... Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Guys απευθυνομια σε εσας που εχετε την συσκευη και τη δουλευετε καθημερινα. Είμαι στο μεταιχμιο να αλλάξω μετα απο χρόνια το Samsung Note μου (Note 4 Πλεον) και να ερθω στη παρεα της LG. Η αληθεια είναι οτι φοβαμαι λίγο καθώς το brand της LG είναι κατώτερο από της samsung αλλά το 4αρι μου έχει κινήσει την περιέργεια. Πάσχει καθόλου το κινητό από lag? Στο note υπάρχουν κάποια ψιλά που εξαφανίζονται με την αλλαγή launcher. Επίσης η κάμερα είναιι όντως τόσο καλή όσο διαβάζω στα ξένα site? Για λίγο καιρό πέρασε από τα χέρια μου το S6 το οποιο ομολογουμένως έβγαλε εξαιρετικές φωτό. Ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Guys απευθυνομια σε εσας που εχετε την συσκευη και τη δουλευετε καθημερινα. Είμαι στο μεταιχμιο να αλλάξω μετα απο χρόνια το Samsung Note μου (Note 4 Πλεον) και να ερθω στη παρεα της LG. Η αληθεια είναι οτι φοβαμαι λίγο καθώς το brand της LG είναι κατώτερο από της samsung αλλά το 4αρι μου έχει κινήσει την περιέργεια. Πάσχει καθόλου το κινητό από lag? Στο note υπάρχουν κάποια ψιλά που εξαφανίζονται με την αλλαγή launcher. Επίσης η κάμερα είναιι όντως τόσο καλή όσο διαβάζω στα ξένα site? Για λίγο καιρό πέρασε από τα χέρια μου το S6 το οποιο ομολογουμένως έβγαλε εξαιρετικές φωτό. Ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε!

 

Δεν έχει λαγκ καθόλου αν και δουλεύω το Nova, αλλά και από φίλο που δουλεύει τον μαμά launcher, δεν έχει θέμα.

 

Καταρχάς ερχομενος από Note 4 θα πάθεις πλάκα με το multitasking.

 

Όσον αφορά την κάμερα του μιας και είχες το s6, φαντάσου να βγάζεις τις ίδιες φωτογραφίες την ημέρα και δύο φορές καλύτερες το βράδυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Guys απευθυνομια σε εσας που εχετε την συσκευη και τη δουλευετε καθημερινα. Είμαι στο μεταιχμιο να αλλάξω μετα απο χρόνια το Samsung Note μου (Note 4 Πλεον) και να ερθω στη παρεα της LG. Η αληθεια είναι οτι φοβαμαι λίγο καθώς το brand της LG είναι κατώτερο από της samsung αλλά το 4αρι μου έχει κινήσει την περιέργεια. Πάσχει καθόλου το κινητό από lag? Στο note υπάρχουν κάποια ψιλά που εξαφανίζονται με την αλλαγή launcher. Επίσης η κάμερα είναιι όντως τόσο καλή όσο διαβάζω στα ξένα site? Για λίγο καιρό πέρασε από τα χέρια μου το S6 το οποιο ομολογουμένως έβγαλε εξαιρετικές φωτό. Ελπίζω να μπορείτε να βοηθήσετε!

 

Από Νote 3 πήγα στο G4. Από θέμα lag δεν πάσχει καθόλου.. Ίσα ίσα. Ναι, η κάμερα του G4 είναι εξαιρετική. Άλλοι λένε πως το S6 έχει καλύτερη κάμερα, άλλοι πως το G4. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας σε κανένα πλαίσιο να το δεις από κοντά. Εγω σαμσουνγκακιας είμαι, και δεν το μετάνιωσα καθόλου που πήρα το G4! Eίναι τρομερή συσκευή και η τιμή πέφτει κάθε μέρα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...