Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απολύτως λογικό. ..το Skype είναι απο τις πλέον ενεργοβορες εφαρμογές όχι μόνο σε Android και iOS αλλά ακομη και σε Windows & macosx. Μην σε ανησυχεί καθόλου.

Ευχαριστώ για την απάντησή

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά. Σήμερα απέκτησα ένα LG G4. . Αυτός πού το είχε το είχε κάνει root με την 6 και έχει άλλαξει το recovery mode. . Πως μπορώ να επαναφέρω στην τελευταία rom της LG; Η εγγύηση έχει χαθεί; Sorry για τις χαζές ερωτήσεις αλλά δεν είχα ποτέ LG

 

Προφανώς έχει γίνει unlock o bootloader μέσω του site της LG και ως εκ τούτου η συσκευή είναι θεωρητικά χωρίς εγγύηση. Συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να πειράξεις κάτι τώρα, την τελευταία έκδοση φοράει η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά παίδες.

Θέλω μία συμβουλή.

 

Έχω αναβαθμιστεί στην android 6.0 εδώ και καιρό. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος να κάνω factory reset και να μπω στην ταλαιπωρία του στησίματος ξανά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα τι ουσιαστικός λόγος να υπάρχει; Μένεις όπως είσαι και απολαμβάνεις τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα τι ουσιαστικός λόγος να υπάρχει; Μένεις όπως είσαι και απολαμβάνεις τη συσκευή σου.

 

Ευχαριστώ πολύ. Απλά επειδή μετά από κάθε μεγάλο Update, συνιστάται factory reset, έλεγα μήπως να μπω στον κόπο να το κάνω.

Έλα που, όπως είπες, όμως δεν έχω λόγο; :happy:

 

Καλή σου μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή

Και το 60 δεν είναι και τραγικού βαθμού, στο G2 συζητάγαμε για 70 και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και τις 11 σελίδες και πλέον σταμάτησα να προσπαθώ να το επαναφέρω. Θα πάω την Δευτέρα το μεσημέρι procordia για αλλαγή πλακέτας. Απ' ότι κατάλαβα δεν παίζει ρόλο η έκδοση android ( lollipop ή marshmallow), δεν παίζει ρόλο η παρτίδα αφού το παθαίνουν εξίσου και οι τελευταίες παρτίδες, όπως επίσης δεν παίζει ρόλο το αν έχεις κουράσει το κινητό ή όχι (οι πιο πολλοί, ανάμεσά τους κι εγώ, το πάθαμε ενώ απλά χαζεύαμε στο fb) . Το συμπέρασμα που βγάζω είναι πως η πλακέτα για κάποιο λόγο πεθαίνει έτσι απλά. Κατά κάποιο τρόπο ξαναζούμε τον εφιάλτη του Galaxy Note 2 για όσους θυμούνται με τα ελαττωματικά τσιπάκια τότε ( eMMc insane chip ), τότε είχε βγει μέχρι και εφαρμογή στο store που σου έλεγε αν το έχεις ή όχι... Σε κάποιες χώρες όπως διαβάζω το αντικαθιστούν ολόκληρο το τηλέφωνο με καινούριο, σε κάποιες άλλες απλά αλλάζουν πλακέτα. Να δούμε λοιπόν στην Ελλάδα από την procordia τι αντιμετώπιση θα έχουμε στο νέο αυτό σήριαλ. Μετά τις πλήρως ελαττωματικές σχεδόν στο σύνολό τους οθόνες του Flex 2 (εμένα προσωπικά μου άλλαξαν 4 οθόνες για να βρούμε μία χωρίς κιτρινίλα), που ακόμη και τώρα η LG Hellas υποστηρίζει πως είναι feature της τεχνολογίας P-OLED οι διάφορες κιτρινίλες, τώρα έρχονται οι καμένες πλακέτες. Ελπίζω σε σοβαρή αντιμετώπιση και άμεση επίλυση του θέματος, ειδάλλως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά της LG για μένα.

 

Kαταλαβες αν το προβλημα αφορα μονο τις εκδοσεις hardware v1.0 ή αφορα και τις πιο προσφατες v1.1?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Τι είπες οτι έχεις;

 

Οτι εγραψα προσπαθω να ανεβασω το σκρινσοτ αλλα δε με αφηνει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή

Πάντως σήμερα στο σερφάρισμα με το 4g ανοικτό πάλι ζεσταθηκε στο ακουστικο είναι ενοχλητικό στο αυτί το ρωτάω εάν είναι να το πάω στο service

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα στο σερφάρισμα με το 4g ανοικτό πάλι ζεσταθηκε στο ακουστικο είναι ενοχλητικό στο αυτί το ρωτάω εάν είναι να το πάω στο service

 

Να το πας...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οτι εγραψα προσπαθω να ανεβασω το σκρινσοτ αλλα δε με αφηνει

 

Παράξενο. Παίζει να την έχεις μόνο εσύ. Τι έκδοση android γράφει ότι έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Η ζημιά με την πλακέτα είναι για συσκευές πριν τον Οκτώβρη και μιλάμε για έκδοση 1.0 κατά πάσα πιθανότητα.
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει γίνει unlock o bootloader μέσω του site της LG και ως εκ τούτου η συσκευή είναι θεωρητικά χωρίς εγγύηση. Συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να πειράξεις κάτι τώρα, την τελευταία έκδοση φοράει η συσκευή σου.

 

Δούλευε κανονικά μέχρι που πάτησα remove root κάτι τέτοιο να βγάλω το root και από τότε κολλάει στο logo της LG

 

Προσπάθησα με LG Flash Tool 2014 και τον οδηγό να περάσω μία rom, αλλά δεν προχωράει

 

http://s1.postimg.org/4ll84hilb/image.png

 

 

και μετά κολλάει με μήνυμα

 

To try upgrade again, follow the steps below.

1. Disconnect the phone from PC and remove the battery from the phone.

2. Insert the battery back and reconnect the phone to PC.

3. Turn on the phone.

4. Press the Retry button below to start the upgrade.

Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

αυτό, πες το και σ΄αυτούς ΕΔΩ :lol:

Να τους πω τι; custom recovery, φλασαρεις την ρομ της lg που υπάρχει σε XDA-Developers, MM και Lollipop, και τέλος. Είπα πρόβλημα software το λύνεις μόνος, αν έχεις unlocked bootloader, και συνεχίζω να το πιστεύω. Ξέρω το ρίσκο και το παίρνω.

Καλή χρονιά

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για το LG G4 6.0 θα μου ερθει καποιο μηνυμα τι ακριβως???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για το LG G4 6.0 θα μου ερθει καποιο μηνυμα τι ακριβως???

 

Αν ενοεις για update σε 6.0 κατέβασε στο PC το lg bridge απο το site της lg και απο κει θα σου πει αν εχει αναβαθμιση και θα την κανει κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παιζει με τη βελτιστοποιηση?Αν δε τικαρω κάτι θαωειναι όλα κλειστα Όταν δε τα δουλεύω?κάτι σαν greening?[ATTACH]64680[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παιζει με τη βελτιστοποιηση?Αν δε τικαρω κάτι θαωειναι όλα κλειστα Όταν δε τα δουλεύω?κάτι σαν greening?[ATTACH]64680[/ATTACH]

 

Ωπ,τι ειναι παλι αυτο?Σε ποιο μενου το βρηκες?Για δωστε τα φωτα σας ρε παιδια οι πιο ψαγμενοι....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παιζει με τη βελτιστοποιηση?Αν δε τικαρω κάτι θαωειναι όλα κλειστα Όταν δε τα δουλεύω?κάτι σαν greening?[ATTACH]64680[/ATTACH]

Είναι ένα νέο κόλπο που έχει το mm και λέγεται doze... Κοιμίζει τους εφαρμογές και δεν τους αφήνει να τρέχουν στο πάρασκηνιο να τρώμε μπαταρία. Οποία τικαρεις παίζει κανονικά όσες δεν τικαρεις είναι κοιμισμένες

Ωπ,τι ειναι παλι αυτο?Σε ποιο μενου το βρηκες?Για δωστε τα φωτα σας ρε παιδια οι πιο ψαγμενοι....
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα νέο κόλπο που έχει το mm και λέγεται doze... Κοιμίζει τους εφαρμογές και δεν τους αφήνει να τρέχουν στο πάρασκηνιο να τρώμε μπαταρία. Οποία τικαρεις παίζει κανονικά όσες δεν τικαρεις είναι κοιμισμένες

 

Α,μαλιστα...Αυτο ειναι το λεγομενο Doze..Και που το βρισκουμε αυτο το μενου??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Α,μαλιστα...Αυτο ειναι το λεγομενο Doze..Και που το βρισκουμε αυτο το μενου??

 

Ρυθμίσεις, γενικές, μπαταρία κ εξοικονόμηση ενέργειας, χρήση μπαταρίας, παράκαμψη βελτιστοποιήσεων. Όλα ξετσεκαρισμένα τα έχει..

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα νέο κόλπο που έχει το mm και λέγεται doze... Κοιμίζει τους εφαρμογές και δεν τους αφήνει να τρέχουν στο πάρασκηνιο να τρώμε μπαταρία. Οποία τικαρεις παίζει κανονικά όσες δεν τικαρεις είναι κοιμισμένες

 

Tα εχω κ γω ολα ξετικαρισμενα. Μια χαρα τρεχει ετσι.

 

Ασχετο με το παραπανω αλλα νομιζω η καμερα ειναι πιο αργη τωρα σε σχεση με οταν το πρωτοπηρα σε οτι αφορα το ποσο γρηγορα κανει focus και να τραβηξει φωτο. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Να τους πω τι; custom recovery, φλασαρεις την ρομ της lg που υπάρχει σε XDA-Developers, MM και Lollipop, και τέλος. Είπα πρόβλημα software το λύνεις μόνος, αν έχεις unlocked bootloader, και συνεχίζω να το πιστεύω. Ξέρω το ρίσκο και το παίρνω.

Καλή χρονιά

Ωραία όλα αυτά με το software. Αν σου πάθει αυτό που έχει πάθει το δικό μου και μερικών χιλιάδων εκεί έξω, και να μην μπαίνει ούτε σε recovery ούτε πουθενά τι κάνεις φίλε μου;

1e4054edec4989ce2f7d2789c4d20249.jpg

 

Ξέρω πως θα ξενερώσω πολλούς αλλά όπως βλέπετε το δικό μου είναι revision 1.1 παρτίδα 505. Γιατί χθες διάβαζα πως όσα είναι με revision 1.0 έχουν κίνδυνο.

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, γενικές, μπαταρία κ εξοικονόμηση ενέργειας, χρήση μπαταρίας, παράκαμψη βελτιστοποιήσεων. Όλα ξετσεκαρισμένα τα έχει..

 

Παίδες μια απορία ήθελα να μου λυθεί, μιας και ότι λέτε αφορά την κατανάλωση της μπαταρίας, την οποία απ ότι ακούω απ τους περισσότερους την πίνει σαν νεράκι. Και ξέρω τι είναι αυτό γιατί έχω Galaxy Note 4 και ψήνομαι να πάρω το G 4 για τη γυναίκα μου.

 

Έχει fast charge; Έχει ταχυφορτιστή δηλαδή και το λειτουργικό υποστηρίζει ταχεία φόρτιση σε συνεργασία φυσικά με τον ταχυφορτιστή;

Αυτό το έχει το Note 4 και πραγματικά σώζει την κατάσταση με την κατανάλωση (απο 1% σε 45' έχεις πλήρη φόρτιση). Μάλλον μειώνει τη ζωή της μπαταρίας αυτό βεβαία, αλλά δεν παλεύεται αλλιώς.

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους. Κακό να μην μας βρει ούτε εμάς, ούτε τις συσκευές μας :lol:

 

EDIT: .......αν και απ ότι φαίνεται τον φίλο Vlasismiriagos τον βρήκε ήδη. Και μάλλον πρόωρα. Ελπίζω να αποκατασταθεί η υγεία της συσκευής σου γρήγορα, ανώδυνα και δωρεάν.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...