Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιόλογο κινέζικο meizu mx4. Δεν προβαινω σε σύγκριση γιατι θα βγω off topic. Πάντως το G4 υπερέχει σε ολα.

Για το ρουτ σε lollipop μπορεις να γυρισεις σε στοκ. Σε marshmellow νομιζω ακόμα όχι. Προσωπικά αυτό περιμένω για να αναβαθμισω.

 

Κατανοητό.

Πολύ πιθανό να γίνει η αγορά μέσα στην επόμενη εβδομάδα

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό.

Πολύ πιθανό να γίνει η αγορά μέσα στην επόμενη εβδομάδα

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Προχώρα γρήγορα γιατι η τιμη ολο και τσιμπαει

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μία ευχάριστη έκπληξη από το G4.

 

Καταρχήν να πω για κάποιο λόγο και χωρίς να αλλάξω τίποτα η αυτονομία πήρε τα πάνω της! (22 ώρες χρήση, 2:40:01 οθόνη, 43% μπαταρία). Τελικά το σχόλιο που διάβασα και δεν έδωσα σημασία που έλεγε ότι μετά από καμιά εβδομάδα κάνει settle το MM και στρώνει έπεσε μέσα! (Δεν θυμάμαι ποιος φίλος το ανέφερε).

 

Εκεί που χαζεύω ebay λοιπόν για κανένα αξεσουάρ, πέφτω πάνω σε αυτό: LG G4 Genuine Camera Lens. Για όσους δεν γνωρίζουν είναι το τζαμάκι της κάμερας! Είναι λοιπόν εξαιρετικά απλό (2 βίδες) και πολύ φθηνό να αλλαχτεί σε περίπτωση που γρατσουνιστεί! Όποιος την έχει πάθει σαν κι εμένα καταλαβαίνει για τι μιλάω!

 

Ακόμα ένα μπράβο λοιπόν στην LG για την εργονομία της!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Η μπαταρια εχει βελτιωθεί αρκετα με την marshmallow επισης εγινε ακομα πιο γρηγορο στο multitasking(οχι οτι δεν ηταν ηδη γρηγορο) αλλα παρατηρησα οτι εχει λιγοτερη ραμ ελευθερη(μικρο το κακο) και αργεί να φορτωσει καποια παιχνιδια και λαγκαρει ελάχιστα σε καποια σημεια ενω πριν ουτε για αστειο με την lollipop. Δεν ξερω αν εχετε παρατηρήσει κατι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Όσοι έχετε το black leather τι χρώμα είναι το δεύτερο καπάκι που έχει μέσα?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Όσοι έχετε το black leather τι χρώμα είναι το δεύτερο καπάκι που έχει μέσα?

Ευχαριστώ πολύ!

Το δικο μου έχει ενα ασημί

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Όσοι έχετε το black leather τι χρώμα είναι το δεύτερο καπάκι που έχει μέσα?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Το χρυσό έχει μαζί. Γι'αυτό και τα πίσω κουμπια αν δεις είναι χρυσά.

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Με την marshmallow αλλαξε προς το καλυτερο το τηλεφωνο. Ελαφρα καλυτερη μπαταρια η εστω καλυτερη διαχειριση και το σπουδαιοτερο σταματησε το προβλημα που ειχα απο την αρχη με το mirror link. Το μονο που προσπαθω να κανω αλλα δεν τα καταφερνω ειναι να " βαλω ωρες κοινης ησυχιας". Ενω το προγραμματιζω δεν "ακουει".. Αν μπορει καποιος να βοηθησει....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Μια βοήθεια παρακαλώ αν ξέρει κάποιος. Είμαι έτοιμος να πάρω την δικαρτη εκδοχή του κινητού στην αγορά υπάρχουν 2 μοντέλα το H818N και το H818P γνωρίζει κάποιος η καλύτερα μπορεί κάποιος κάτοχος να με ενημερώσει αν τα συγκεκριμένα μοντέλα δουλεύουν κανονικά στο 4g με τα ελληνικά δίκτυα? ? Γιατί με μια έρευνα που έκανα δεν φαίνεται να τα υποστηρίζουν πλήρως. .σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς μεγάλη πτώση της μπαταρίας όταν το κινητό είναι σε wifi σε σχέση αν είναι σε 3G? Σε Wifi στο δικό μου τρώει κοντά 2% την ώρα χωρίς να το χειρίζομαι σε αναμονή με ανοικτό το wifi.Στο G3 πάντως γενικά η μπαταρία ήταν καλύτερη πιστεύω...

Σημείωση: Είμαι σε ΜΜ σχεδόν 1,5 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ρε παιδιά έχω παρατηρήσει το εξής:

Ξαφνικά έχει αρχίσει να αργεί χαρακτηριστικά στο φόρτωμα των ιστοσελίδων.

Σημειωτεον δεν ειμαι marshmallow αλλά νομίζω πως μου την "κανει" κάποια εφαρμογή.

Επίσης παρατήρησα πως όταν συνδέομαι στο wi-fi παρουσιάζεται και ένα εικονίδιο δίπλα που είναι δυο ημικυκλια με βελάκια σαν το σήμα του συγχρονισμού ένα πράγμα.

Έχει κανένας καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Μου ήρθε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά βαριέμαι και το στήσιμο από την αρχή.....

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Για οσους νομίζουν οτι η τιμή του G4 αυξήθηκε λόγω μεγάλης ζήτησης και έλειψης γενικά απο την αγορα,

Ορίστε 2 γραφήματα που αφορουν την τιμή του για Αγγλία και Αμερική.

http://pricespy.co.uk/product.php?pu=3117839

https://swappa.com/prices/lg-g4-f500l/us

Η τιμή του παρουσιάζει διαρκή πτώση. Εμάς εδώ μας εκμεταλεύονται μου φαίνεται.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους νομίζουν οτι η τιμή του G4 αυξήθηκε λόγω μεγάλης ζήτησης και έλειψης γενικά απο την αγορα,

Ορίστε 2 γραφήματα που αφορουν την τιμή του για Αγγλία και Αμερική.

http://pricespy.co.uk/product.php?pu=3117839

https://swappa.com/prices/lg-g4-f500l/us

Η τιμή του παρουσιάζει διαρκή πτώση. Εμάς εδώ μας εκμεταλεύονται μου φαίνεται.

 

φιλικα θα σου πω οτι διαβαζεις λαθος τα στοιχεια. κατ αρχας μιλαμε για αγγλια και αμερικη οπου ειναι πολυ διαφορετικες αγορες (εκει αλλες εταιριες εχουν τα πρωτεια). αλλη αγορα εκει αλλη εδω. στη χωρα μας τον τελευταιο καιρο το συγκεκριμενο μοντελο κανει πολυ καλες πωλησεις γιατι θεωρειται πολυ καλη η τιμη του για την ποιοτητα του. τα μαγαζια που το φερνουν ειδαν την ζητηση και αυξησαν την τιμη...αυτα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Όσοι έχετε το black leather τι χρώμα είναι το δεύτερο καπάκι που έχει μέσα?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Το χρυσό έχει εμένα σαν δεύτερο, γερμανικό unbranded

Link to comment
Share on other sites

τα μαγαζια που το φερνουν ειδαν την ζητηση και αυξησαν την τιμη...αυτα

 

Άρα έρχεσαι στα λόγια του φίλου που λέει ότι τα εδώ μαγαζιά μας εκμεταλλεύονται, δεν καταλαβαίνω που υπάρχει διαφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Μια βοήθεια παρακαλώ αν ξέρει κάποιος. Είμαι έτοιμος να πάρω την δικαρτη εκδοχή του κινητού στην αγορά υπάρχουν 2 μοντέλα το H818N και το H818P γνωρίζει κάποιος η καλύτερα μπορεί κάποιος κάτοχος να με ενημερώσει αν τα συγκεκριμένα μοντέλα δουλεύουν κανονικά στο 4g με τα ελληνικά δίκτυα? ? Γιατί με μια έρευνα που έκανα δεν φαίνεται να τα υποστηρίζουν πλήρως. .σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Το H818N υποστηρίζει 4G ταυτόχρονα και στις 2 sim. Το 818P υποστηρίζει 4G μόνο σε μια sim κάθε φορά (είτε την sim1, είτε την sim 2) και μπορείς να εναλλασεις την επιλογή σου μέσα από μενού. Και στα δύο παίζουν κανονικά οι μπάντες για Ευρώπη.

Θεωρητικά το 818N είναι ελαφρώς ανώτερο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Άρα έρχεσαι στα λόγια του φίλου που λέει ότι τα εδώ μαγαζιά μας εκμεταλλεύονται, δεν καταλαβαίνω που υπάρχει διαφωνία.

Δεν μας εκμεταλλεύονται, νόμος της αγοράς είναι....μαγαζιά ειναι κέρδος βγάζουν.... Διαφωνησα γιατί είδα σύγκριση με διαφορετικές χώρες που έχουν αλλά χαρακτηριστικά. Οτι και να κανει η lg στην Αμερική (δείτε με τι προσφορά πωλείται το κινητό πέρα απο την χαμηλή τιμή) το μερίδιο της ία είναι χαμηλό λόγω apple

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εκμεταλλεύονται, νόμος της αγοράς είναι....μαγαζιά ειναι κέρδος βγάζουν.... Διαφωνησα γιατί είδα σύγκριση με διαφορετικές χώρες που έχουν αλλά χαρακτηριστικά. Οτι και να κανει η lg στην Αμερική (δείτε με τι προσφορά πωλείται το κινητό πέρα απο την χαμηλή τιμή) το μερίδιο της ία είναι χαμηλό λόγω apple

 

Πιο απλά μιλώντας, αυτο που θελω να δείξω ειναι οτι οι το κινητο το εισαγουν πιο φθηνα τωρα παρά 3 βδομάδες πριν. Δεν ειναι οτι υπάρχει έλλειψη παραγωγής. Απλώς τα κοράκια εδώ λένε ''αφού πουλάει τόσο στα 390, τσάμπα το δίνουμε ας το ανεβάσουμε ένα 50αρικάκι''. Γιατι ετσι μας αρέσει.

 

Αποφασίσανε απλά να αυξήσουν το περιθώριο κέρδους τους.

 

Δηλαδή να χάσουμε εμείς, οι επίδοξοι αγοραστές.:mad:

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα καπάκι σε λευκό χρώμα. Ξέρετε αν εκτός eBay μπορώ να το προμηθευτώ από Ελλάδα σε λογική τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με τα bluetooth?

Δεν μπορώ να κάνω με τίποτα σύνδεση με το αυτοκίνητό μου για τηλέφωνα/πολυμέσα.

Συνδέεται και αποσυνδέεται κάθε 5'' γράφοντας στο κινητό "το bluetooth πρέπει να σταματήσει".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...