Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου αφου εκανες που εκανες ολα αυτα (αν και δεν καταλαβα τι εννοεις mirror link) δοκιμασες να κατεβασεις την ρομ της

χωρας σου και να το ξαναπερασεις με το lg up ?? Αλλιως βαλε μια 6.0 απο τους xda και εισαι κομπλε !!! ;)

 

Εγω μολις περασα την 6.0 20B με το lg up. Ωρα για στησιμο κλπ !!! Πρωτες εντυπωσεις συντομα !!! ;) ;)

Για το lg up πρέπει να ξεκλειδώσει ο bootlader;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για το lg up πρέπει να ξεκλειδώσει ο bootlader;

Οχι

 

10 chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αφου εκανες που εκανες ολα αυτα (αν και δεν καταλαβα τι εννοεις mirror link) δοκιμασες να κατεβασεις την ρομ της

χωρας σου και να το ξαναπερασεις με το lg up ?? Αλλιως βαλε μια 6.0 απο τους xda και εισαι κομπλε !!! ;)

 

Εγω μολις περασα την 6.0 20B με το lg up. Ωρα για στησιμο κλπ !!! Πρωτες εντυπωσεις συντομα !!! ;) ;)

Σε παραδέχομαι...Κάθε 10 μέρες που βγαίνει νέα μικρή αναβάθμιση κανείς στήσιμο από την αρχή....

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι

 

10 chrs

Ευχαριστώ. Και για το prerooted kernel;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Με γαλλικό G4 ακόμα τίποτα, υπάρχει κανείς που να έχει γαλλικό και να του έχει έρθει;

 

Και εγώ γαλλικό αλλά τίποτα. Δοκίμασα και στο Bridge χθες αλλά δεν έβγαλε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και για το prerooted kernel;

Δεν έχω ιδέα.Έχω παραιτηθεί απο το άθλημα :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει να δει κανείς camera quality και έχει διάθεση, ας δει το βιντεάκι μου, το οποίο γυρίστηκε εξ'ολοκλήρου με το G4

https://www.youtube.com/watch?v=Wsgd0BnY8pM

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

εχω κλειδωμενο bootloader και θελω να βαλω τι 20B KDZ ME TO LGUP ποια ειναι τα βηματα τι να πατησω? πρεπει να μπω σε download mode

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

 

Ακολουθησε τις οδηγιες. Δεν εχει σημασια αν ειναι κλειδωενο η οχι το bootloader σου( εκτος αν θες να κανεις root)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

 

Ακολουθησε τις οδηγιες. Δεν εχει σημασια αν ειναι κλειδωενο η οχι το bootloader σου( εκτος αν θες να κανεις root)

 

το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

 

Ακολουθησε τις οδηγιες. Δεν εχει σημασια αν ειναι κλειδωενο η οχι το bootloader σου( εκτος αν θες να κανεις root)

 

Για να βάλουμε τον rooted Kernel θελει ξεκλείδωμα ο bootloader;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω αγγλικα

 

Θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω, αλλά στο ξεκαθαρίζω από τώρα ότι είναι με δική σου ευθύνη σύμφωνα με το XDA.

 

1) Κατεβάζεις το LG UP από εδώ, εδώ ή εδώ.

2) Εγκαθιστάς πρώτα το LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23 και μετά το LGUP_Install_Ver_1_14_3.

3) Αποφασίζεις τώρα τι θες, θες απλή αναβάθμιση σε στυλ fOTA ή θες Clean Install;

Αναβάθμιση: τσεκάρεις το αρχείο BIN και στο File Path θα βάλεις τη ROM (Marshmallow) που έχεις κατεβάσει και πατάς το Upgrade!

Clean Install/Καθαρή εγκατάσταση: κάνεις ό,τι και παραπάνω και πατάς το Refurbish!

Το ίδιο θα κάνεις κι αν θες να πάς από Marshmallow σε Lollipop. ;)

 

Τέλος, στο XDA αναφέρει ότι το κινητό θα πρέπει να είναι ανοικτό κι όχι σε Download Mode όπως το κάναμε στο Flashtool.

Αυτά :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως πλεον δεν του λειπει τιποτα του κινητου. Διορθωσανε οτι ελλειψεις ειχε στην lolipop. Απο μπαταρία ειδωμεν. Ο καιρος θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω, αλλά στο ξεκαθαρίζω από τώρα ότι είναι με δική σου ευθύνη σύμφωνα με το XDA.

 

1) Κατεβάζεις το LG UP από εδώ, εδώ ή εδώ.

2) Εγκαθιστάς πρώτα το LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23 και μετά το LGUP_Install_Ver_1_14_3.

3) Αποφασίζεις τώρα τι θες, θες απλή αναβάθμιση σε στυλ fOTA ή θες Clean Install;

Αναβάθμιση: τσεκάρεις το αρχείο BIN και στο File Path θα βάλεις τη ROM (Marshmallow) που έχεις κατεβάσει και πατάς το Upgrade!

Clean Install/Καθαρή εγκατάσταση: κάνεις ό,τι και παραπάνω και πατάς το Refurbish!

Το ίδιο θα κάνεις κι αν θες να πάς από Marshmallow σε Lollipop. ;)

 

Τέλος, στο XDA αναφέρει ότι το κινητό θα πρέπει να είναι ανοικτό κι όχι σε Download Mode όπως το κάναμε στο Flashtool.

Αυτά :)

 

σε ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως πλεον δεν του λειπει τιποτα του κινητου. Διορθωσανε οτι ελλειψεις ειχε στην lolipop. Απο μπαταρία ειδωμεν. Ο καιρος θα δείξει

 

χαμηλωσαν μονο την ενταση του ηχειου! :p:p:p

 

αντιμετωπιζω ενα θεμα.οταν μιλαω με ανοιχτη ακροαση δεν με ακουνε καθολου καλα.το εχετε αντιμετωπισει και εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως πλεον δεν του λειπει τιποτα του κινητου. Διορθωσανε οτι ελλειψεις ειχε στην lolipop. Απο μπαταρία ειδωμεν. Ο καιρος θα δείξει

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος αν δεν σου κάνει κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω, αλλά στο ξεκαθαρίζω από τώρα ότι είναι με δική σου ευθύνη σύμφωνα με το XDA.

 

1) Κατεβάζεις το LG UP από εδώ, εδώ ή εδώ.

2) Εγκαθιστάς πρώτα το LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23 και μετά το LGUP_Install_Ver_1_14_3.

3) Αποφασίζεις τώρα τι θες, θες απλή αναβάθμιση σε στυλ fOTA ή θες Clean Install;

Αναβάθμιση: τσεκάρεις το αρχείο BIN και στο File Path θα βάλεις τη ROM (Marshmallow) που έχεις κατεβάσει και πατάς το Upgrade!

Clean Install/Καθαρή εγκατάσταση: κάνεις ό,τι και παραπάνω και πατάς το Refurbish!

Το ίδιο θα κάνεις κι αν θες να πάς από Marshmallow σε Lollipop. ;)

 

Τέλος, στο XDA αναφέρει ότι το κινητό θα πρέπει να είναι ανοικτό κι όχι σε Download Mode όπως το κάναμε στο Flashtool.

Αυτά :)

 

Αυτα τα κατεβάζουμε στο κινητό η στο λαπτοπ;

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω απεγνωσμένα κόκκινο ή μαύρο καπάκι δερμάτινο original LG απο Ελλάδα...... Δεν βρίσκω τίποτα. Γίνεται αυτό? Εχουν καταργηθεί ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το σπαστικό είναι ότι αν είναι κλειστό το κινητό και το βάλεις για φόρτιση ανοίγει μόνο του.

Ναι αλλά αν το βάλεις αναμμένο και το σβήσεις μετά δεν ανάβει ξανά..

ψάχνω απεγνωσμένα κόκκινο ή μαύρο καπάκι δερμάτινο original LG απο Ελλάδα...... Δεν βρίσκω τίποτα. Γίνεται αυτό? Εχουν καταργηθεί ?

Μαύρο δέρμα έχω εγώ, αν σε ενδιαφέρει το πουλάω. Στείλε μου pm αν είναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιος που έχει περασμένη MM και xposed μπορεί να μου πει αν του δουλεύει το xinstaller; Ενώ λέει πως η τελευταία έκδοση είναι συμβατή με MM έχω bootloop σε genesys 3.0 :(

Αν πουλάει κάποιας μαύρο δερμάτινο καπάκι ας μου στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Η προτελευταια εκδοση που ηταν de odexed ηταν συμβατη με xposed..Στην 20Β που εβγαλε χτες δυσκολο το βλεπω..

Μα και η τελευταία είναι. Έχει ενσωματωμένο το xposed. Δουλεύω 7 modules χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά το xinstaller μου δημιουργεί πρόβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...