Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι διαφορες αναμεσα σε αυτο http://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=3756 και αυτο http://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=3901 ποιες ακριβως ειναι?

Απ οτι διαβασα θεωρειται κορυφαιο γυαλι, εχει βαλει κανενας καποιο απο τα 2?

Το πρωτο κοβει καποιες ακτινες για προστασια του ματιου και το δευτερο ειναι πολυ ανθεκτικο απ οτι καταλαβα...

Επισης ειδα οτι γινεται μεγαλο θεμα με απομιμησεις οποτε η ερωτηση η επομενη ειναι αν εχει αγορασει καποιος απο καποον πωλητη/καταστημα αυθεντικα προιοντα nillkin σε καλουτσικη τιμη γιατι εχω παρατηρησει μεγαλες διακυμανσεις σε ευρος τιμων.

Edited by drulix
Διορθωμενα links, προσθηκη υπερτιτλου
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βρηκε αναβαθμιση μεσω LG Bridge αλλα οταν παω να την ξεκινησω εμφανίζει μήνυμα ο οτι χρειάζομαι τουλάχιστον 512ΜΒ RAM ελεύθερη και σταματάει.Αλλο και τούτο.Και δεν τρέχω κανένα άλλο πρόγραμμα να εχω γεματη μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχομαι σπίτι ενώ συνδέεται στο wifi δεν έχω ιντερνετ. Πρέπει να απενεργοποιησω και να ενεργοποιήσω το wifi στο τηλέφωνο για να αποκτήσω πρόσβαση. Καμμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως προχθές έκανε αναβάθμιση ΟΤΑ σε 5.1 v10g... Οπότε θεωρώ ότι η 6 είναι κοντά :) καλημέρα σε όλους και ευχές για μια απολαυστική Κυριακή
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με γιατί μπερδευτηκα. Στην βελτιστοποίηση μπαταρίας τικαρω εφαρμογές για να μην τρώνε η το αφήνω χωρίς τικ Edited by alanon
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που θα τικαρεις αυτα θα τρώνε μπαταρία. Αν δεις από μόνο του έχει τικαρισμενο τα μηνύματα για να μην τα χανεις . Εγώ διαπιστωσα κάτι άλλο. Αν κλείσω το κινητό και το ξανανοίξω και πατήσω την κάμερα συνέχεια με ρωτάει αν επιθυμώ να προσθέσω τοποθεσία στις φώτο. Το παρατήρησε κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω αναφορές για τυχόν βελτίωση στην μπαταρία μετά την αναβάθμιση σε Marshmallow. Σκέφτομαι να χτυπήσω το κινητό άλλα εκτός από το κάπώς μεγάλο μέγεθος με προβληματίζει πολύ η μπαταρία του.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα άνετα τις 36 ώρες (2 μέρες δηλαδή) με μέτρια χρήση αλλά πολλά τηλέφωνα.

Συγχρονισμοί ανοικτοί όπως και bt, wifi, data και nfc συνεχώς ανοιχτά.

Επίσης μόνιμα συνδεδεμένο κι ένα Lg Watch Urbane...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα άνετα τις 36 ώρες (2 μέρες δηλαδή) με μέτρια χρήση αλλά πολλά τηλέφωνα.

Συγχρονισμοί ανοικτοί όπως και bt, wifi, data και nfc συνεχώς ανοιχτά.

Επίσης μόνιμα συνδεδεμένο κι ένα Lg Watch Urbane...

 

Με την marshmallow η πριν; Γενικά βγαζει μια μέρα με σκληρή χρήση;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έφτασα άνετα τις 36 ώρες (2 μέρες δηλαδή) με μέτρια χρήση αλλά πολλά τηλέφωνα.

Συγχρονισμοί ανοικτοί όπως και bt, wifi, data και nfc συνεχώς ανοιχτά.

Επίσης μόνιμα συνδεδεμένο κι ένα Lg Watch Urbane...

με μέτρια χρήση βγάζει περίπου δύο μέρες...Και όλα ανοιχτά βέβαια

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε την μαμά marshmallow ,όταν με το καλό έρθει, ο τρόπος με τον prerooted kernel δουλεύει; Πρέπεινα έχουμε ξεκλείδωτο τbootloader;

http://www.ibtimes.co.uk/how-root-lg-g4-h815-android-marshmallow-1526102

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο οποια παιδια εβαλαν σημερα την 6.0 με το lg brige που περναει νομιζω την 20Α να μας επιβεβαιωσουν αν λειτουργει το knock code η οχι ?? Γιατι εγω που εχω την πολωνικη 6.0 20Α εδω και 2 εβδομαδες δεν δουλευε καθολου και το εβαλαν στην 20Β που βγηκε στο xda πριν 3 ημερες. Αν παιζει κανονικα τοτε λογικα ειναι μια καλυτερη αναβαθμισμενη 20Α σε σχεση απο την πρωτη πρωτη πολωνικη που ειχε βγει εδω και καιρο ??

Αρα ποια ειναι καλυτερη αυτην που δινει (σιγα σιγα) το lg bridge η αυτη που βγηκε η 20Β ?? :wacko:

Και μια ερωτηση ακομη οσοι εχουν βαλει την 20B αυτη που βγηκε και στους xda πριν 3 ημερες απο ποια χωρα ειναι ??

Ειναι και αυτη λογικα απο πολωνια ??? :confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Με γαλλικό G4 ακόμα τίποτα, υπάρχει κανείς που να έχει γαλλικό και να του έχει έρθει;
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν κλεινει η οθονη κ εχω ανοικτα τα wifi κλεινει κ το ιντερνετ δεν ερχονται οι ειδοποιησεις... ξερει κανεις τι συμβαινει? δε θυμαμαι να αλλαξα καμια ρυθμιση
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμο update και μπορείς να το κατεβάσεις....

περνάει το στάδιο preparing your phone και όταν πάει στο downloading πετάει αμέσως μήνυμα, "the update cannot be downloaded"

το πρόβλημα ποιο είναι ? Είναι ή δεν είναι διαθέσιμη ? Φταίνε τα windows 8 ? Να δοκιμάσω κάτι ?

 

Ψάχνω στο net και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό ... καλό το android αλλά ένα απλό update μου έχει σπάσει τα νεύρα .....

Αν δεν έβρισκε διαθέσιμο update θα το καταλάβαινα αλλά τώρα τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν κλεινει η οθονη κ εχω ανοικτα τα wifi κλεινει κ το ιντερνετ δεν ερχονται οι ειδοποιησεις... ξερει κανεις τι συμβαινει? δε θυμαμαι να αλλαξα καμια ρυθμιση

 

Aν πας στις ρυθμίσεις WiFi (WiFi για προχωρημένους) έχει μια επιλογή "να παραμείνει σε λειτουργία στη διάρκεια του ύπνου".

Τσέκαρε αυτό μήπως και..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το android 6 με το πρόγραμμα της lg. Ναι έχει κανονικά knock code

 

Έκανα και ένα τεστ για να δω τη λέει με την 6 το antutu

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/29/39ebcb1f6f08ebf2ac7a30672ff6acf2.jpg

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Aν πας στις ρυθμίσεις WiFi (WiFi για προχωρημένους) έχει μια επιλογή "να παραμείνει σε λειτουργία στη διάρκεια του ύπνου".

Τσέκαρε αυτό μήπως και..

 

ευχαριστω φιλε... οντως δεν ηταν επιλεγμενο....

Link to comment
Share on other sites

Με γαλλικό G4 ακόμα τίποτα, υπάρχει κανείς που να έχει γαλλικό και να του έχει έρθει;

 

Εχω γαλλικο και δεν εχει ερθει ακομη. Και μιας και σε βρηκα , να ρωτησω εχεις καποιο θεμα με το "mirror link" ;

Οταν ανοιγω το κινητο μου πεταει το μηνυμα " το mirror link δυστυχως εχει σταματησει να λειτουργει".

Το πηγα procordia , το ξαναστησανε απο την αρχη αλλα παλι το ιδιο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω γαλλικο και δεν εχει ερθει ακομη. Και μιας και σε βρηκα , να ρωτησω εχεις καποιο θεμα με το "mirror link" ;

Οταν ανοιγω το κινητο μου πεταει το μηνυμα " το mirror link δυστυχως εχει σταματησει να λειτουργει".

Το πηγα procordia , το ξαναστησανε απο την αρχη αλλα παλι το ιδιο.

 

Φιλε μου αφου εκανες που εκανες ολα αυτα (αν και δεν καταλαβα τι εννοεις mirror link) δοκιμασες να κατεβασεις την ρομ της

χωρας σου και να το ξαναπερασεις με το lg up ?? Αλλιως βαλε μια 6.0 απο τους xda και εισαι κομπλε !!! ;)

 

Εγω μολις περασα την 6.0 20B με το lg up. Ωρα για στησιμο κλπ !!! Πρωτες εντυπωσεις συντομα !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...