Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα δερμάτινη Qi Circle της Nillkin σε καφέ χρώμα. Πανέμορφος συνδυασμος και η λειτουργικότητα άψογη. Κόσμημα το κινητό και σε συνδυασμό με τζαμακι δεν έχω πλέον φόβο να μην διαλυθεί σε πτώση
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στο Πολωνικό site για την Μ :)

 

Άντε να παίρνουν σειρά και οι υπόλοιπες χώρες να δούμε τελικά τι θα γίνει!!!:p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου φίλε μου!

Σχετικά παλιά πάντως παρτίδα........ μου κάνει εντύπωση!! Όχι ότι οι πρώτες παρτίδες είχαν πρόβλημα, αλλά υποτίθεται ότι το κινητό έχει ζήτηση κι όμως έχουν ακόμη απ' τις πρώτες παρτίδες!

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

μην μου λες τέτοια και μου μπει καμιά ιδεα χαχαχα. δεν πειράζει αρκει να βγει καλο.

μαζι με το κινητο παρήγγειλα και ενα τζαμακι αλλα βουλώνει τον αισθητήρα και δεν φωτίζει το τηλ μετα απο κληση για να μπορώ να το κλείσω. αναγκάστηκα και το πεταξα ( κριμα τα 11 ευρω:( ) ξερει κάποιος να μου προτείνει κάποιο αλλο απο Ελλαδα που δεν επηρεάζει τον αισθητήρα;

ευχαριστω

Edited by kostas71-
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου.

μην μου λες τέτοια και μου μπει καμιά ιδεα χαχαχα. δεν πειράζει αρκει να βγει καλο.

μαζι με το κινητο παρήγγειλα και ενα τζαμακι αλλα βουλώνει τον αισθητήρα και δεν φωτίζει το τηλ μετα απο κληση για να μπορώ να το κλείσω. αναγκάστηκα και το πεταξα ( κριμα τα 11 ευρω:( ) ξερει κάποιος να μου προτείνει κάποιο αλλο απο Ελλαδα που δεν επηρεάζει τον αισθητήρα;

ευχαριστω

Γιατί το πέταξες φίλε μου υπήρχε λύση και όλα δουλευουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το πέταξες φίλε μου υπήρχε λύση και όλα δουλευουν ρολόι.

 

το πεταξα γιατι ειχε ενας φιλος την ιδεα να το κόψουμε και εγινε κομμάτια.

αν πάρω αλλο τι κανουμε για να δουλέψει σωστα μηπως μπορεις να με βοηθήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι καλά σε μια σελίδα του φόρουμ έχει ανεβάσει ένας φίλος οδηγίες και λύνουν το πρόβλημα 100%.
Link to comment
Share on other sites

από σήμερα κάτοχος του g4 σε brown leather.....ήμουν ανάμεσα σε s6 και αυτό αλλά επέλεξα lg μιας και προέρχομαι από Note 4......γρήγορο και ωραίο κινητό σε σχέση με το g3 που είχα πιο παλιά πολύ καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα δερμάτινη Qi Circle της Nillkin σε καφέ χρώμα. Πανέμορφος συνδυασμος και η λειτουργικότητα άψογη. Κόσμημα το κινητό και σε συνδυασμό με τζαμακι δεν έχω πλέον φόβο να μην διαλυθεί σε πτώση

Ημουν ετοιμος να τη τσιμπησω και γω αλλα μου φανηκε πως ο φακος της καμερας μενει χωρις προστασια..Θα ανεβασεις καμια φωτογραφια σε καλη αναλυση να τη δουμε; Μεγιες!!

Εχει και wireless charging η συγκεκριμενη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.

Υπαρχει τροπος να συνδεσω ενσυρματα το g4β στην hdmi μιας τηλεορασης που δεν ειναι smart. ?

 

Οχι με ασυρματο τροπο δηλαδη, μονο με ενσυρματο για να παρακολουθω εκει καποια βιντεο που θα παιζουν στο κινητο. (Δεν θελω να τα κανω μεταφορα ή οτιδηποτε αλλο)

 

Εχει την δυνατοτητα το κινητο απο την usb να δωσει την εικονα με καποιον ανταπτορα. ?

Αν ναι, πειτε μου σας παρακαλω τι χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να τη τσιμπησω και γω αλλα μου φανηκε πως ο φακος της καμερας μενει χωρις προστασια..Θα ανεβασεις καμια φωτογραφια σε καλη αναλυση να τη δουμε; Μεγιες!!

Εχει και wireless charging η συγκεκριμενη;

Δεν νομίζω να μην καλύπτει τον φακό μιας και μπαίνει πάνω από το καπάκι όπως και δεν νομίζω να υποστηρίζει wireless charging από αυτά που είδα στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.

Υπαρχει τροπος να συνδεσω ενσυρματα το g4β στην hdmi μιας τηλεορασης που δεν ειναι smart. ?

 

Οχι με ασυρματο τροπο δηλαδη, μονο με ενσυρματο για να παρακολουθω εκει καποια βιντεο που θα παιζουν στο κινητο. (Δεν θελω να τα κανω μεταφορα ή οτιδηποτε αλλο)

 

Εχει την δυνατοτητα το κινητο απο την usb να δωσει την εικονα με καποιον ανταπτορα. ?

Αν ναι, πειτε μου σας παρακαλω τι χρειαζομαι.

Μπορεις να το κανεις με ενα τετοιο:

http://www.amazon.com/Actpe-Slimport-Converter-Stylistic-infinity/dp/B00R97Q4HK

Και ενα καλωδιο HDMI to HDMI!

Θελει απλα ταυτοχρονη συνδεση πανω στο slimport και το φορτιστη!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κανεις με ενα τετοιο:

http://www.amazon.com/Actpe-Slimport-Converter-Stylistic-infinity/dp/B00R97Q4HK

Και ενα καλωδιο HDMI to HDMI!

Θελει απλα ταυτοχρονη συνδεση πανω στο slimport και το φορτιστη!

 

Eυχαριστω πολυ. :)

Δηλαδη χρειαζομαι εναν Micro USB to HDMI HDTV Converter Adapter.

 

Παρατηρω επισης διαφορα τιμων. π.χ. αυτο που εβαλες ειναι στα 15 ευρω, ενω βρισκω και αλλα με 5. http://www.amazon.com/MHL-Micro-USB-Adapter-conversion-official/dp/1060697416

Εχει να κανει με την μαρκα, τις προδιαγραφες εξοδου εικονας, την συμβατοτητα ή και παιζουν και μουφες ψευτο ανταπτορες. ?

 

Μιας και μου ειναι δυσκολο να παραγγειλω απο εξωτερικο εαν υποπεσει κατι στην αντιληψη σας Ελλαδα, θα προτιμουσα απο εδω, αν ειμαστε σιγουροι οτι οποιοδηποτε μοντελο βρεθει, θα δουλεψει κανονικα.

 

Διαβασα στα specs της lg οτι το κινητο υποστηριζει 4K slimport.

Οποτε λογικα ειτε παρω mhl, ειτε slimport adapter θα δουλεψει και με τους 2 τροπους ή μονο με τον slimport adapter. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Το ρυθμισα στα 2 δευτερολεπτα με Light manager και ειναι αψογο..Με χρωμα σε καθε εφαρμογη,μου θυμισε One+ :)

 

Θέλει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση; γιατί το έβαλα αλλά δεν αλλαξε η συχνότητα του led

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα κάτοχος του g4 σε brown leather.....ήμουν ανάμεσα σε s6 και αυτό αλλά επέλεξα lg μιας και προέρχομαι από Note 4......γρήγορο και ωραίο κινητό σε σχέση με το g3 που είχα πιο παλιά πολύ καλύτερο

Κανε μας μια σύγκριση με το note 4 ειδικά για την οθονη του.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ. :)

Δηλαδη χρειαζομαι εναν Micro USB to HDMI HDTV Converter Adapter.

 

Παρατηρω επισης διαφορα τιμων. π.χ. αυτο που εβαλες ειναι στα 15 ευρω, ενω βρισκω και αλλα με 5. http://www.amazon.com/MHL-Micro-USB-Adapter-conversion-official/dp/1060697416

Εχει να κανει με την μαρκα, τις προδιαγραφες εξοδου εικονας, την συμβατοτητα ή και παιζουν και μουφες ψευτο ανταπτορες. ?

 

Μιας και μου ειναι δυσκολο να παραγγειλω απο εξωτερικο εαν υποπεσει κατι στην αντιληψη σας Ελλαδα, θα προτιμουσα απο εδω, αν ειμαστε σιγουροι οτι οποιοδηποτε μοντελο βρεθει, θα δουλεψει κανονικα.

 

Διαβασα στα specs της lg οτι το κινητο υποστηριζει 4K slimport.

Οποτε λογικα ειτε παρω mhl, ειτε slimport adapter θα δουλεψει και με τους 2 τροπους ή μονο με τον slimport adapter. ?

 

Εγώ σου έβαλα ενα link ενδεικτικά! Μπορείς να ψάξεις πολλά, και από Ελλάδα, λίγο πιο "τσιμπημένα" φαντάζομαι!

Εγώ το δικό μου το είχα πάρει απο Ebay 9€ πριν 2 χρόνια και δουλεύει πολύ καλά.

Αυτό που έβαλες εσύ, με 5ευρω, είναι MHL. Δε θα σου κάνει δουλεια. Αυτό είναι π.χ. για Samsung. Τα LG και τα nexus για παράδειγμα θελουν slimport!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

μην μου λες τέτοια και μου μπει καμιά ιδεα χαχαχα. δεν πειράζει αρκει να βγει καλο

Κώστα εάν δεν είδες κάποιο πρόβλημα όπως καμμένα pixel ή light bleeding, μη τρελαίνεσαι! Προσπάθησε να το χαρείς οσο γίνεται περισσότερο. Και εγώ αγόρασα πρίν δύο ημέρες το μαύρο σφραγισμένο 507 σειρά. Δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα, είναι άψογο! Και το link για το calibration του αισθητήρα (είναι το μήνυμα 2776 από τον Kollatos) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415749&page=186

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να τη τσιμπησω και γω αλλα μου φανηκε πως ο φακος της καμερας μενει χωρις προστασια..Θα ανεβασεις καμια φωτογραφια σε καλη αναλυση να τη δουμε; Μεγιες!!

Εχει και wireless charging η συγκεκριμενη;

 

Η συγκεκριμενη δεν έχει wireless charging. Και όπως είπε και ο vag καλύπτει την φωτογραφική μια χαρά γιατί μπαίνει πάνω από το καπάκι..

 

https://www.dropbox.com/s/hn592zd9plcohhj/DSC05477.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/1ozwnul0zpily5i/DSC05478.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/2fsal67kf68ungs/DSC05481.JPG?dl=0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πια ειναι η τελευτεα εκδοση η v10d h v10e?εγω εχω την v10d..και ακουω μερικους να περνουνε την v 10e?δεν επρεπε να την εχουμε παρει ολοι?τι παιζει ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία όντως είναι η 10e αλλά έχει δοθεί μόνο στη Πολωνία. Οι υπόλοιποι εχουν 10d. Δίνεται τμηματικά ανά region και όχι ταυτόχρονα σε όλους. Μπορείς να τη κατεβάσεις εάν θέλεις και να τη περάσεις μόνος σου. Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία όντως είναι η 10e αλλά έχει δοθεί μόνο στη Πολωνία. Οι υπόλοιποι εχουν 10d. Δίνεται τμηματικά ανά region και όχι ταυτόχρονα σε όλους. Μπορείς να τη κατεβάσεις εάν θέλεις και να τη περάσεις μόνος σου

 

ενταξει δεν νομιζω να εχουνε καπια μεγαλη διαφορα...8α περιμενω να δω ποτε 8α μας δωσουνε το 6αρι.σε ευχαστω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ευτυχισμένος κάτοχος της συσκευής απο χθες, αγορά απο σκρουτζ. 507 παρτίδα, unbranded γερμανικής προέλευσης (DEU)

Το πήρα σε black leather και το κινητό πετάει, η δε κάμερα απίστευτη..

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα δερμάτινη Qi Circle της Nillkin σε καφέ χρώμα. Πανέμορφος συνδυασμος και η λειτουργικότητα άψογη. Κόσμημα το κινητό και σε συνδυασμό με τζαμακι δεν έχω πλέον φόβο να μην διαλυθεί σε πτώση

 

Μήπως μπορείς να μας πείς απο που την αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μας πείς απο που την αγόρασες;

Φυσικά. Από banggood 9 ευρώ από την Ευρωπαϊκή αποθήκη τους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...