Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση. Εχει δοκιμασει καποιος φορτιστή quick charge στο LG G4? Παντως εγω που το εψαξα λιγο μονο απ εξω μπορεις να βρεις τετοιους φορτιστες. http://www.amazon.com/Anker%C2%AE-Charger-Qualcomm%C2%AE-Charge-Technology/dp/B00Q88Q16K/ref=sr_1_10?s=wireless&ie=UTF8&qid=1429298407&sr=1-10&keywords=adaptive+fast+charger

Κοιτα κανα 2-3 σελιδες πισω εχω βαλει και λινκ από extreme-mobile(στο Αιγάλεω) για τον Samsung Note 4 quick charger....λειτουργει τελεια...σε 1ωρα και 15 λεπτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου δύσκολο αυτό που λες. Πλαστικό είναι που μοιάζει με μέταλλο δεν έχει βγάλει μεταλλική συσκευή η lg ακόμα μάλλον κάποιο λάθος κάνεις.

 

Ισως να εχεις δικαιο.....αυτό το ασημι που βλεπω δεμενω γυρο από την οθονη είναι πλαστικο???Και παλι ετσι να είναι πολύ καλη δουλεια...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τωρα,ρουταρε κανείς χωρις να χάσει εγγύηση και ποια διαδικασία ακολούθησε;;

 

απο την στιγμη που θα ρουταρεις χανεις κ την εγγυηση..!!εγω κ του ρουταρα ..κ ξεκλειδωσα bootloader..κ περασα ρεκοβερυ..!!

 

http://forum.xda-developers.com/g4/#root

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που θα ρουταρεις χανεις κ την εγγυηση..!!εγω κ του ρουταρα ..κ ξεκλειδωσα bootloader..κ περασα ρεκοβερυ..!!

 

http://forum.xda-developers.com/g4/#root

Οχι οχι, εχει μια διαδικασια που δεν ξεκλειδωνεις bootloader,περνας ολο τη ρομ ξανα η οποια ειναι pre rooted χωρις recovery! Περισσότερα εδώ.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3164765

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι, εχει μια διαδικασια που δεν ξεκλειδωνεις bootloader,περνας ολο τη ρομ ξανα η οποια ειναι pre rooted χωρις recovery! Περισσότερα εδώ.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3164765

 

ναι αν θες μόνο root. Recovery όμως δεν μπορείς να έχεις αν δεν κάνω λάθος

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστά,εχει κανει κανείς τη παραπάνω διαδικασία να μας πει πως πηγε; Και πως γυρναμε μαμα αν χρειαστει..Καπου το χανω στις οδηγιες..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την Samsung βλέπω και την lg να απομακρυνεται από τους developers,πάντως στο s6 edge βρήκαν τρόπο για root με custom rom,recovery,kernel με engeeniring bootloader,χωρίς να γράψει ο knox.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την Samsung βλέπω και την lg να απομακρυνεται από τους developers,πάντως στο s6 edge βρήκαν τρόπο για root με custom rom,recovery,kernel με engeeniring bootloader,χωρίς να γράψει ο knox.

Στην 5.1 1;;Εχεις καποιο λινκ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτήν η βλακεία η δόνηση όταν πας να βγάλεις φωτογραφία δεν απενεργοποιείτε??? :mad: :worry:

 

 

(Sent from G4)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτήν η βλακεία η δόνηση όταν πας να βγάλεις φωτογραφία δεν απενεργοποιείτε??? :mad: :worry:

 

 

(Sent from G4)

;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να βγάλεις φωτογραφία (στο βασικό) έχει δόνηση μέχρι να κάνει auto focus η κάμερα!!

 

 

(Sent from G4)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να βγάλεις φωτογραφία (στο auto) έχει δόνηση μέχρι να κάνει auto focus η κάμερα!!

 

 

(Sent from G4)

 

Αλλο κι αυτο...Πρωτη φορα το ακουω!!:blink:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω την ομορφη παρεα του forum ως νεο μελος.

Αφορμη της εγγραφης μου σταθηκε η σκεψη αγορας του lg g4.

Και ενω εχτες σε ενα καταστημα στο κεντρο απο ατυχια δεν το πηρα (δεν ειχαν τα χρωματα δερματος που ηθελα) το βραδυ αποφασισα να ψαξω λιγο παραπανω για το κινητο.

 

Διαβασα εδω στο forum για το προβλημα του touchscreen και οτι διορθωθηκε με update.

Ομως συνεχιζοντας το ψαξιμο ενω στην πλειοψηφια ειδα οτι το προβλημα οφειλοταν σε software οπου διορθωθηκε, υπαρχουν περιπτωσεις οπου διαβασα οτι εκτος του προβληματος που λυνεται με το update, υπηρξαν και περιπτωσεις οπου επρεπε να αφαιρεθει η ζελατινα προστασιας οθονης και το χειροτερο....να αλλαχτει το digitizer διοτι ειναι προβληματικο.

Απο κατι αναφορες σαν την παρακατω τρομαξα τελικα και ανεβαλα προσωρινα την αγορα.

http://dbxstoreparts.blogspot.gr/2015/09/ways-to-solve-lg-g4-digitizer-touch-screen-problem.html

 

Το παραπανω λοιπον μου δημιουργησε μια συγχιση ως προς την συχνοτητα βλαβης του digitizer.

Δεν εχω καταλαβει εαν προκειται για λιγα μεμονωμενα προβληματα, ή οταν π.χ. το κινητο ανεβασει θερμοκρασιες (ή οτιδηποτε αλλο) αρχιζει με τον καιρο να χαλαει και η οθονη.

 

Εκτος απο αναφορες χρηστων για κατευθειαν προβλημα απο καινουργιο, επεσα και 1-2 περιπτωσεις οπου ελεγαν οτι ηταν μικρο το προβλημα στην αρχη και επιδεινωθηκε αργοτερα, οπου λυθηκε με αλλαγη του digitizer.

 

Δεν μπορω να γνωριζω στατιστικα ποσο συχνο ειναι το φαινομενο βλαβης του digitizer (μιας και αναφερομαι μονο σε αυτο και οχι στο Bug που ελυσαν με update) για αυτο και εγραψα εδω μπας και βγαλω ακρη.

 

Εχετε καταλαβει δυσλειτουργια υστερα απο εβδομαδες/μηνες χρησεως, οταν π.χ. υπερθερμαινεται η οθονη ή για οποιοδηποτε αλλο λογο. ?

Δυστυχως οσο κι αν εψαξα υπαρχει μια "ασαφεια" γενικα στον αερα και δεν μπορω να καταλαβω εαν τελικα ειναι ενα γενικο προβλημα που επηρρεαζει μεγαλη μεριδα ή πολυ μικρες μεμονωμενες περιπτωσεις.

 

Δεν θα ηθελα να αγορασω ενα κινητο οπου με το καλημερα θα παει για αντικατασταση digitizer. :(

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να βγάλεις φωτογραφία (στο βασικό) έχει δόνηση μέχρι να κάνει auto focus η κάμερα!!

 

 

(Sent from G4)

 

το δοκιμασα τωρα, βασικο και αυτοματο. δεν εκανε κατι σαν δονηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Αυτά τα λέω απλα....Τυχερά....!

Τουλάχιστον ότι αφορά το δικό μου το digiter Είναι ισάξιο του NOTE 4 που είχα....όσο ψιρας και να είμαι δεν είδα διαφορά στο touch...Και τα είχε και τα δύο περίπου 1 μήνα....ισα ίσα που στο πληκτρολόγιο της lg μπορώ να πω ότι γράφω πιο γρήγορα από της samsung(όπου καποιες φορές μου ξέφευγαν κάποια γραμματα)

Είχα αφήσει το εργοστασιακό screen protector το οποίο όταν το έβγαλα δεν είδα πάλι καμιά διαφορά στο touch.....

Τώρα έχω βάλει tempered glass Και ειμαι πολύ ευχαριστημένος αλλα δεν είναι και τέλειο όπως με Την ζελατίνα ή χωρίς τίποτα....το μόνο που παρατηρώ με το tempered glass Είναι ότι 3 στης 20 φορές θα χρειαστεί 2 φορές 2όλο κλικ για να ανάψει η οθόνη.....μικρο το κακό Και αν συνυπολογίσουμε ότι είναι ένα tempered glass Τον 8 ευρώ....

Γι'αυτό λέω ότι είναι τυχερά....

Πάντως έχοντας δοκιμάσει τον τελευταίο και NOTE 4, Galaxy s6 edge, HTC m9, Zte Nubia Z9max, HuaweiP8 Προσωπικά θεωρώ οτι το G4 Είναι τόσο μα τόσο καλό που δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα Τώρα που έπεσε η τιμή για Note4,5, S6 edge, HTC M9....

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν πας να βγάλεις φωτογραφία (στο βασικό) έχει δόνηση μέχρι να κάνει auto focus η κάμερα!!

 

 

(Sent from G4)

 

Αυτό δεν συμβαίνει σε εμένα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

...

Είχα αφήσει το εργοστασιακό screen protector το οποίο όταν το έβγαλα ...

 

Συγνωμη αλλα η συσκευη φορα ζελατινα απο το εργοστασιο. ? (ασχετος γαρ)

Τοτε ποιος ο λογος καποιος να την βγαλει και απλα να βαλει καποια αλλη. ? (ειναι π.χ. χαμηλοτερης ποιοτητας. ?

Αρα και εγω αν το παρω και βαλω tempered glass θα πρεπει να προσπαθησω να ξεκολλησω απο καποια ακρη την εργοστασιακη. ? (πως βγαινει αραγε ?)

 

 

Οποτε λετε για το digitizer να μην το φοβηθω και να προχωρησω στην αγορα. ? Απο οσο διαβασα σε ολο το νημα μονο ενα ατομο ειδα οτι αλλαξε 2-3 συσκευες λογω του bleeding της οθονης. Δεν θυμαμαι αν υπηρξε καποιος αγοραστης απο εδω μεσα που να προχωρησε σε αντικατασταση digitizer.

Iσως την δευτερα ξανα δωσω μια ευκαιρια στο τηλεφωνο και προχωρησω στην αγορα.

Αν καποιος ειχε καποιο προβλημα με την οθονη (οχι λογω update) θα ημουν υποχρεος αν το ανεφερε.

 

Επισης ενα τελευταιο (για την μπαταρια)

Οθονη για σερφαρισμα, tapatalk, viber, gps, βγαζει 4-4.5 ωρες, ή μιλαμε για τιποτα 3-3,5. ? (με wifi οχι 3g-4g)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα η συσκευη φορα ζελατινα απο το εργοστασιο. ? (ασχετος γαρ)

Τοτε ποιος ο λογος καποιος να την βγαλει και απλα να βαλει καποια αλλη. ? (ειναι π.χ. χαμηλοτερης ποιοτητας. ?

Αρα και εγω αν το παρω και βαλω tempered glass θα πρεπει να προσπαθησω να ξεκολλησω απο καποια ακρη την εργοστασιακη. ? (πως βγαινει αραγε ?)

 

 

Οποτε λετε για το digitizer να μην το φοβηθω και να προχωρησω στην αγορα. ? Απο οσο διαβασα σε ολο το νημα μονο ενα ατομο ειδα οτι αλλαξε 2-3 συσκευες λογω του bleeding της οθονης. Δεν θυμαμαι αν υπηρξε καποιος αγοραστης απο εδω μεσα που να προχωρησε σε αντικατασταση digitizer.

Iσως την δευτερα ξανα δωσω μια ευκαιρια στο τηλεφωνο και προχωρησω στην αγορα.

Αν καποιος ειχε καποιο προβλημα με την οθονη (οχι λογω update) θα ημουν υποχρεος αν το ανεφερε.

 

Επισης ενα τελευταιο (για την μπαταρια)

Οθονη για σερφαρισμα, tapatalk, viber, gps, βγαζει 4-4.5 ωρες, ή μιλαμε για τιποτα 3-3,5. ? (με wifi οχι 3g-4g)

 

προχωρα αφοβα.. εμεις ειμαστε εδω....!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γράφω μετά από πολυυυυυυυυ καιρό... Ήμουν κάτοχος του g2 και τον Δεκέμβρη πέρασα στο iPhone 6.. Άρχισε όμως να μου τη σπάει η μπαταρία και η χωρητικότητα (16 gb γαρ...).. Ήμουν ευχαριστημένος με το g2 και ψήνομαι να επιστρέψω στην LG.. Και σκέφτομαι το g4.. Ακούω ότι έχει θέματα με την αυτονομία της μπαταρίας..ισχύει..? Οι φωτογραφίες του πρέπει να είναι αψογες.. Για πείτε τίποτα ρε μάγκες..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας δοκιμάσει τον τελευταίο και NOTE 4, Galaxy s6 edge, HTC m9, Zte Nubia Z9max, HuaweiP8 Προσωπικά θεωρώ οτι το G4 Είναι τόσο μα τόσο καλό που δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα Τώρα που έπεσε η τιμή για Note4,5, S6 edge, HTC M9....

...εγώ πάλι το θεωρώ καλύτερο τηλέφωνο ανεξαρτήτου τιμής. Και 700 ευρώ να είχε πάλι αυτό θα επέλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γράφω μετά από πολυυυυυυυυ καιρό... Ήμουν κάτοχος του g2 και τον Δεκέμβρη πέρασα στο iPhone 6.. Άρχισε όμως να μου τη σπάει η μπαταρία και η χωρητικότητα (16 gb γαρ...).. Ήμουν ευχαριστημένος με το g2 και ψήνομαι να επιστρέψω στην LG.. Και σκέφτομαι το g4.. Ακούω ότι έχει θέματα με την αυτονομία της μπαταρίας..ισχύει..? Οι φωτογραφίες του πρέπει να είναι αψογες.. Για πείτε τίποτα ρε μάγκες..

 

 

Ειχα ακριβώς την ίδια πορεία με εσένα στις συσκευές και εδώ και ενα μήνα εχω το G4.

Δεν ξερω τι ακριβώς θελεις να σου πω αλλα θα παραθέσω μια γενικότερη εμπειρία μου.. Με το g2 ειχα εντυπωσιαστεί απο την smooth εμπειρία την πολυ ωραία οθονη του την απίστευτη του μπαταρία. Με χαλούσε η κάμερα του μονο που το βράδυ για να εστιάσει ήθελε να κανεις κανενα ευχέλαιο . Πέρασα στο iPhone 6 και το μονο θεμα που ειχα ηταν παλι η κάμερα του το βράδυ . Βεβαια κάτι μου έλειπε σε μέγεθος οθόνης αλλα και σε αναλυση. Πιξελ δεν έβλεπα φυσικά αλλα δεν ειχε εκείνο το Ουαου του g2.

Με βαριά την καρδιά και με φόβο μην χάσω σε smoothness πέρασα στο G4 . Απο την πρώτη μέρα το ευχαριστιέμαι όσο κανενα αλλο τηλεφωνο . Το τηλεφωνο ειναι πολυ πολυ smooth δεν εχω δει ίχνος απο λαγκαρισμα. Η κυρτότητα της οθόνης σου βοηθά στο να φαίνεται λιγο πιο μαζεμένο το τηλεφωνο και σιγουρα βοηθά στο να κάθεται το κινητό άψογα πάνω στην παλάμη . Η οθονη του ειναι άκρως εντυπωσιακή και δεν εμφανίζει τον υπέρ τονισμό των ambled . Εχει πολυ καλή φωτεινότητα και πολυ καλή ορατότητα στο άμεσο ηλιακό φως όταν βρισκεσαι έξω. Η κάμερα του ειναι σιγουρα το δυνατότερο χαρτί του. Ακαριαία εστίαση ορθή απεικόνιση γρήγορη λήψη και επιτυχημένη φωτογραφία δίχως δυσκολία. Σε χειροκίνητη ρύθμιση σου δίνει της Παναγίας τα μάτια απο δυνατότητες αλλα εκει που ξεχωρίζει ειναι στο αυτόματο όπου το 90% των φόρων βγαζει α ψ ο γ η φωτογραφία με πολυ πολυ καλό βάθος. Σε βραδινές λήψεις δεν θα αναφερθώ. Δεν εχει αντίπαλο. Προσωπικα δεν εχω βγάλει ακόμα φωτογραφία με φλας. Η μπαταρία του ειναι σαφώς καλύτερη απο iPhone 6 και απο θερμοκρασίες τα παει πολυ καλα.μδεν εχω δει να ανεβάζει σε σημείο να ενοχλεί . Θερμοκρασία αισθητή ανέβασε μονο στις διακοπές με 42 βαθμούς κάτω απο τον ήλιο με παιχνίδι και σερφάρισμα σε 4g .. Η ποιότητα κατασκευής ειναι πολυ ικανοποιητική και ειδικα τα δερμάτινα καπάκια δίνουν άλλη πνοή στην συσκευη . Εγω εχω 5 δερμάτινα καπάκια και αλλάζω συχνά πυκνά κάτι που το κανει αλλο κινητό και απο εμφάνιση και απο αίσθηση καθώς υπαρχουν λεία σαγρέ δερμάτινα κεραμικά πλαστικά καπάκια. Τέλος μην ξεχνάς την quick circle case που δίνει ασύρματη φόρτιση και επιπλέον δυνατότητες στην συσκευη. Μπορείς να βλεπεις notifications να πάρεις τηλέφωνα να στείλεις δεις sms να ακούσεις μουσική να βγάλεις φωτό Να ελέγχεις ασύρματα συσκευές να έχεις ημερολόγια ρολόγια κομπιουτεράκια κλΠ. Με quick charge φορτιστή το τηλεφωνο φορτίζει σε μια ώρα απο το 0 ..

Kane την μετάβαση θα το ευχαριστηθείς ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γράφω μετά από πολυυυυυυυυ καιρό... Ήμουν κάτοχος του g2 και τον Δεκέμβρη πέρασα στο iPhone 6.. Άρχισε όμως να μου τη σπάει η μπαταρία και η χωρητικότητα (16 gb γαρ...).. Ήμουν ευχαριστημένος με το g2 και ψήνομαι να επιστρέψω στην LG.. Και σκέφτομαι το g4.. Ακούω ότι έχει θέματα με την αυτονομία της μπαταρίας..ισχύει..? Οι φωτογραφίες του πρέπει να είναι αψογες.. Για πείτε τίποτα ρε μάγκες..

Η αυτονομία του είναι πολύ καλή με το καινούργιο update .προχώρα άφοβα. Τσέκαρε τα εισερχόμενα σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...