Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LG G4 Smartphone Review

http://www.notebookcheck.net/LG-G4-Smartphone-Review.144672.0.html

 

 

Pro

 

+ Superb build

 

+ Optional leather back cover

 

+ First rate camera

 

+ Very good, bright screen

 

+ Expandable storage

 

+ Removable battery

 

+ Modern connections standards supported

 

 

Cons

 

- Voice quality

 

- UI not always smooth

 

- No wireless charging

 

- Screen dims automatically when too warm

 

- High power consumption

 

Verdict

 

LG has developed a really good premium smartphone with its G4. Opting for the somewhat weaker Snapdragon 808 cannot be criticized. Quite the contrary: The smaller model of the Snapdragon 810 makes a very good impression. The device also convinces with one of the best cameras currently found in a smartphone. We even liked the front-facing camera. Besides that, the leather version of the device is simply exquisite, and is compelling both in feel and smell.

 

Elegant design meets first-rate camera and makes LG's G4 to a real eye-catcher in many aspects.

 

We think there is still room for improvement in the smartphone's temperature development. Although the screen does not automatically dim quite as fast as in the G3 to prevent overheating, it is aggravating. Furthermore, LG's UI still does not run absolutely smoothly, which is definitely not due to the SoC's performance seeing that Huawei's P8 does a much better job despite marginally weaker components. We would have also expected a better voice quality from a high-end smartphone. The occasional speech dropouts are especially annoying here.

 

Regardless of that, LG's G4 is one of the best smartphones that can currently be bought in its total. The screen and connectivity are first rate and its storage can be expanded at little cost owing to the micro-SD slot.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει στα αρνητικά την ποιότητα της κλήσης. Κινητό είπαμε πως ειναι? Ευχαριστώ lg δεν θα παρω ,πηρα μια φορα με g3 και ποιότητα κλήσης πολυ μέτρια.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη lg, οτι βγάζει τηλέφωνα πρωτα απ όλα το ξεχνάει. Ποιότητα κλήσης και ακουστικό καλύτερη απο sony και htc πουθενά

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη lg, οτι βγάζει τηλέφωνα πρωτα απ όλα το ξεχνάει. Ποιότητα κλήσης και ακουστικό καλύτερη απο sony και htc πουθενά

Παραδόξως στο flex 2 είναι σε αριστα επίπεδα.

Μαλλον είναι κουσουρι της σκετης G σειρας.

Βαλε μεσα και την μετρια προς κακη αυτονομια,αυτο το κακιστο κοφτη φωτεινότητας και τις θερμοκρασίες να δεσει το γλυκο.

Ισως με καποιο update στρωσει βεβαια,το συνηθιζουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το ακουστικό. Δεν καταλαβαίνω ποιος γράφει αυτές τις βλακειες. Θα το επιβεβαιωσουν και τα άλλα παιδιά που το έχουν. Και είχα όλα σχεδόν τα καλά τηλέφωνα . πχ είναι πιο δυνατό από Sony z3.
Link to comment
Share on other sites

Εμ, γι' αυτό ρώταγα και ξανά ρώταγα ο κακομοίρης για την ποιότητα κλήσης! Επειδή την ξέρω την ιστορία! Για καποιο δικο της λόγο η LG κανει μεγαλες εκπτώσεις σ'αυτο το θέμα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το ακουστικό. Δεν καταλαβαίνω ποιος γράφει αυτές τις βλακειες. Θα το επιβεβαιωσουν και τα άλλα παιδιά που το έχουν. Και είχα όλα σχεδόν τα καλά τηλέφωνα . πχ είναι πιο δυνατό από Sony z3.

Και εγώ καμπάνα και δυνατά ακούω και με ακούνε.

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι παρτίδες και παρτίδες αλλά εδώ κανένα θέμα.

Επίσης και η μπαταρία του όλο και καλύτερα πάει.

Νομίζω πως γενικά το θαβουν σαν τηλ, αλλά δεν έχουν δίκιο.

Δεν ξέρω αν το κρατήσω, αν και το βλέπω δύσκολο λόγω νοτελι 4 και s6 edge, αλλά δεν παύει να είναι μία πολύ καλή υλοποίηση από την lg.

Δείτε το στις επιλογές σας και θα με θυμηθείτε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα review γίνονται από ανθρώπους και ως εκ τούτου τις περισσότερες φορές παρουσιάζονται και υποκειμενικές απόψεις θέλοντας και μή. Και εγώ για το g3 διάβαζα τα χίλια μύρια, σε καμία όμως των περιπτώσεων δεν αντίκρισα κάτι από αυτά που διάβαζα. Είναι κρίμα να θάβουμε κάποια συσκευή μόνο και μόνο επειδή το επιτάσει κάποιος. Καλό είναι πρώτα έστω και για λίγο να τη παίρνουμε στα χέρια μας, έτσι ώστε να αποκτούμε το "feeling" της και μετά να τη κρίνουμε.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κινητό, καμπάνα από σήμα, ήχο κλήσης κτλ

Μία πιστεύετε τις βλακιες που γράφουν κάποια review..

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Αυτη ειναι η σωστη πληροφορία και γι' αυτό ρωτουσαμε οσοι ρωτουσαμε.

 

Ξεχωρα ομως απο αυτό, το G2 περισσότερο και το G3 σιγουρα λιγότερο ειχαν και εχουν θεματακια με την ποιοτητα κλήσης. Να θυμησω rf-ασματα, τριξιματα στο ακουστικό, δεν σε ακουγε ο απέναντι σε καποιες περιπτώσεις, χαμηλο σήμα, κ.α.

 

Τες πα, δεν ειναι ομως το θεμα μας αυτό τωρα. Σημασία εχει οτι το τηλεπικοινωνιακο κομματι του G4 ειναι άψογο και αυτο μετράει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι σε βάθος χρόνου να μην υπάρχει θέμα,διοτι αυτοί που παραπονέθηκαν σε παλιότερες συσκευές το εκαναν μετά κάποιο σεβαστό χρονικο διάστημα πχ 4-6 μήνες και όχι 1-2 εβδομάδες χρήσης.

Βέβαια σε καλύπτει η αντιπροσωπεία, μπορεί να έτυχε ελαττωματική παρτίδα στο review αλλά κάλλιστα θα μπορούσε και να μην είναι έτσι.

 

Πάνω από ολο τηλέφωνο είναι και πρέπει οι κατασκευαστές να μην βάζουν σε δεύτερη μοίρα αυτό το νούμερο ένα παράγοντα μιας συσκευής.

Και μιλάω μάλιστα εγώ που κινητο στο αυτί δεν έχω ακουμπήσει πάρα ελάχιστες φορές όλα αυτά τα χρόνια που χρησιμοποιώ κινητά τηλέφωνα(παντα με BT μιλάω η Hands-Free-εχω πάντα 2-3 από αυτά να είμαι πάντοτε καλυμμένος)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα g2 μετα g3 και λογο της ποιότητας κλήσης και σήματος το αλλαξα και τωρα εχω το honor 6 plus. Δεν ειναι τυχαίο που οταν περνω τους φιλους μου που εχουν g3 εχω προβληματικές κλήσεις και έχουν και καινούριες παρτίδες. Αυτες ειναι οι βλακιες που τις λεω εγω. Δεν υποχρεωνω κανέναν να τις πιστέψει.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Ειχα g2 μετα g3 και λογο της ποιότητας κλήσης και σήματος το αλλαξα και τωρα εχω το honor 6 plus. Δεν ειναι τυχαίο που οταν περνω τους φιλους μου που εχουν g3 εχω προβληματικές κλήσεις και έχουν και καινούριες παρτίδες. Αυτες ειναι οι βλακιες που τις λεω εγω. Δεν υποχρεωνω κανέναν να τις πιστέψει.

 

Καλά έκανες φίλε. Ψάξε λίγο τι Sar έχει η Huawei στο σώμα και στο κεφάλι. Νομίζω θα πρέπει να σου δώσει ένα από τα πολλά handsfree που έχει ο @alextrela.

Link to comment
Share on other sites

0.568 head 1.070 body

0.40 head 0.58 body (g3)

Και λογικα οι τιμες ειναι οταν ειναι ενεργες και οι 2 καρτες εγω εχω μονο την μια. Γνωριζα για το sar της συσκευής μου πριν αγοράσω. Αυτο βεβαια δεν δικαιολογει καμια εταιρια κινητων να εχει χαλια σήμα και παράσιτα στο ακουστικό.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Μην προσπαθουμε να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολογητα. Ως ενα βαθμό να δικαιολογήσω το χαμηλό σημα, στην προσπάθεια για χαμηλό sar. Ως ενα βαθμο ομως.

Την κακη ποιοτητα στο ακουστικό και τα προβλήματα στο μικρόφωνο που κολλάνε?

Ακομη και απο το optimus g που ειχα, το θυμάμαι. Η ποιότητα κλήσης δεν ακολουθούσε τα υπόλοιπα, τα οποία ομολογουμενως, ηταν εξαιρετικα ψηλά για την εποχή του.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέμε για το sar η samsung που έχει το μικρότερο η ποιότητα κλήσεων είναι χαμηλή? Δεν είχα ποτέ για αυτό ρωτάω.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέμε για το sar η samsung που έχει το μικρότερο η ποιότητα κλήσεων είναι χαμηλή? Δεν είχα ποτέ για αυτό ρωτάω.

Αντίθετα. Τρομερή ποιότητα σε όλα της σχεδόν τα μοντέλα!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω κι εγώ την προσωπική μου άποψη για την συσκευή της lg.

 

Η αλήθεια είναι ότι φέτος δεν περίμενα με καθόλου αγωνία τον αντικαταστάτη του G3,καθώς είχα την υποψία ότι δεν θα με κέρδιζε πουθενά.αληθεύει όμως αυτή μου η γνώμη?

Για πάμε να δούμε.

Είχα το g3 περίπου ενα 6μηνο και προσωπικά έμεινα ικανοποιημένος από την συσκευή,μετά πέρασα στο εξαιρετικό sony z3 και στο επίσης εξαιρετικό galaxy s6 πού εχω και τώρα στα χέρια μου και γράφω αυτό το mini review.

 

Και να λοιπόν πού την προηγούμενη βδομάδα ηρθαν 3 συσκευές στα χέρια μου,3 συσκευές lg g4 και να ευχαριστήσω κι επίσημα το e-mobile.gr πού μου εμπιστεύτηκε την λευκή συσκευή πού εχω ακόμα στα χέρια μου.

White-leather brown-leather black.

Να σημειώσω ότι σαν εμφάνιση μου άρεσε το λευκό,κι αμέσως μετά το καφέ,πού φυσικά εχει δερμάτινη πλάτη.

Το μαύρο καθόλου,ούτε σαν αίσθηση,ούτε και σαν υφή.

 

Το πρώτο λοιπόν απόγευμα πού το κράτησα στα χέρια μου,μπορώ να πω ότι μου άρεσε,μπήκα αμέσως σε συγκρίσεις με το s6 μου.

Και ξεκίνησα κάπως αντίστροφα.

Με την κάμερα,παράξενο αυτό για μένα καθώς πάντα αφήνω ως τελευταία παρατήρηση την κάμερα.

κατά την λήψη της φωτογραφίας λοιπόν,τα χρώματα στην φωτογραφία δείχνουν πιο έντονα σε σχέση με του s6.δεν με χάλασε το αποτέλεσμά και πραγματικά στο αυτόματο δίνει μία πολύ καλή φωτογραφία στον χρήστη,πού όμως αν μπει στην διαδικασία του zoom,η λεπτομέρεια δεν είναι κι ότι καλύτερό,στο s6 νομίζω εχει καλύτερό αποτέλεσμά.

Στις manual ρυθμίσεις υπάρχει μία τεραστία γκάμα επιλογών πού θα θυμίσει στον χρήστη ρυθμίσεις πού έχουν,είτε dslr,είτε κάποιες compact με προηγμένες ρυθμίσεις.θέλει πάντως αρκετό ψάξιμο στις ρυθμίσεις για να βγει ενα πολύ καλό αποτέλεσμά και πολλές φορές δεν κατάφερνε να εστιάσει σωστά.καλύτερα λοιπόν να επιλέξετε το αυτόματο αν θέλετε μία γρήγορη και καλή φωτογραφία.

Στο βίντεο έδωσα λίγη σημασία,αλλά από το λίγο πού είδα,τα πηγαίνει αρκετά καλά νομίζω.

 

Οθόνη.πολύ καλή δουλειά εχει κάνει η lg στο θέμα της οθόνης,φυσικά εχω και τα αρνητικά,αλλά θα τα αναφέρω σε λίγο.

Τα χρώματα πού απεικονίζει η οθόνη της συσκευής είναι πάρα πολύ καλά,αν ο χρήστης βάλει ενα έντονο σε θέμα χρωμάτων wallpaper,πραγματικά θα μείνει εντυπωσιασμένος.

Μου αρέσουν τα κορεσμένα χρώματα και η οθόνη του g4 δεν είναι και απολύτως φυσική στο θέμα της απεικόνισής.

Μεγάλο άλμα σε σχέση με του g3 την οθόνη.

Επίσης το μαύρο φαίνεται σχετικά καλά σε σχέση με άλλες συσκευές πού φαίνεται σαν γκρι.

Εξαιρετικό λοιπόν και από φωτεινότητά μία χαρά.

Να γράψω και τα αρνητικά?

Μόνο η μία από τις 3 συσκευές δεν είχε πρόβλημα με την οθόνη,η μάλλον,είχε,αλλά οχι πολύ έντονο.

Bleeding.σε μαύρο φόντο και με την εφαρμογή test screen πού αφαιρεί τα on screen buttons,εντόπισα στο κάτω μέρος της οθόνης,έντονο bleeding,φυσικά αν τα screen buttons είναι ενεργά τότε δε φαίνεται τίποτα.

Αλλά ειρωνεία ρε παιδί μου.2 στις 3 συσκευές με ελάττωμά πού προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα.

Ως γνωστον,ποτέ δεν αγοράζουμε lg πριν περάσουν τουλάχιστον 2 μήνες από την κυκλοφορία τους.

Δυστυχώς και με το g4 ισχύει αυτό.

Γενικά είναι ζαριά,αν σού κάτσει σωστό,σού έκατσε.

Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα το συνάντησα και σε αλλά 2 κινητά g4 πού είχαν γνωστοί μου.

Και φυσικά μιλάμε για πρόβλημα,γιατί σε άλλες LCD οθόνες δεν εχω συναντήσει το θέμα αυτό,πλην του motorola moto g.

Το γράφω αυτό γιατί διάβασα ότι είναι φαινόμενο πού παρουσιάζουν οι συγκεκριμένες οθόνες.

Εν ολίγης,τρίχες αγαπητοί μου φίλοι.

Τρίχες γιατί εχω πιάσει τηλεφωνά με την συγκεκριμένη τεχνολογία οθόνης,πού δεν είχαν το παραμικρό.

 

Ηχος.

Πάρα πολύ καλό στο θέμα του ήχου.και το εννοώ.από τα καλύτερα ηχεία πού εχω ακούσει να βαράνε.

Δυνατό και με εξαιρετική ποιότητα.

 

Κλήσεις,συνδεσιμότητα.

Κι εκεί το g4 διαπρέπει.κανένα απολύτως πρόβλημα κατά την συνομιλία,δυνατό και καθαρό ακουστικό οπως επίσης αρκετά καλύτερό στο σήμα σε σχέση με το g3 πού ηταν ομολογουμένως αδύναμο.

Wifi,bluetooth,wifi direct κανένα απολύτως πρόβλημα,τα πάντα εξαιρετικά.

Ιδιαίτερή μνεία θα δώσω στο σήμα του wifi πού είναι αρκετά δυνατό,σε σημεία πού με άλλες συσκευές έπιανα με ζόρι 1 γραμμή,με το g4 είχα και 2 και 3.

 

Πλοήγηση.

Smoothness,έπρεπε να προσπαθήσω αρκετά για να δω lag,η lg μας προσφέρει πραγματικά μία πολύ καλή εμπειρία χρήσης.

lag οπως ήδη ανέφερα,σε σπάνιες περιπτώσεις θα δει ο χρήστης,κι ελάχιστο.

Το δούλευα ταυτόχρονα και με ενα note 4c και το αποτέλεσμά ηταν αλλο να στο γράφω κι αλλο να το βλέπεις.

Σχεδόν παντού έβλεπες το lag στο note,εν αντίθεση με το g4 πού δουλεύε υποδειγματικά.

Σε σχέση με το s6 είναι σχεδόν στα ίδια επίπεδα,ισως στο g4 ελάχιστα καλύτερα.μόλις όμως πάρει την 5.1 το s6 σίγουρα θα εξαλειφθεί και το παραμικρό ελάχιστο lag πού μπορεί να δει ο χρήστης του.

Στο άνοιγμα εφαρμογών πάντως η παιχνιδιών πού έχουν κάποιες απαιτήσεις,το g4 αργοπορεί πάντως,οπως επίσης και στο άνοιγμα βαριών σελίδων στον browser.πάντα με αντίπαλο το s6.

 

Εμφάνιση-ποιότητα κατασκευής.

 

Δύσκολο κομμάτι με ξεκάθαρες όμως απαντήσεις.

Εν ολίγης,δεν μου αρέσει.

Ok,πέταξαν το δέρμα για να το κάνουν κάπως premium,και?τίποτα το σπουδαίο,τίποτα το ιδιαίτερό,τίποτα πού θα κάνει έναν έμπειρο χρήστη να πει wow.

Αμφιβάλω καταρχήν για το αν χρειάζεται 3 μήνες η διαδικασία του πλαστικού καπακιού με το δέρμα.

Στην εμφάνιση η lg έχασε το παιχνίδι.εμένα οπτικά μου άρεσε πολύ περισσότερο το g3.

Το κάτω bezel του g4 είναι κακάσχημο.τα πλαϊνά επίσης θα μπορούσαν να ηταν σε στυλ g2.

Το πάχος της συσκευής επίσης δεν μου αρέσει.

Θα μπορούσε να είναι πιο ωραίο,πιο μαζεμένο,πιο ποιοτικό.

Εκεί η lg δεν έκανε κανένα βήμα προόδου.αντιθέτως το έκανε χοντροκομμένο.

Κι οχι ότι δεν είναι βολικό στο χέρι,απλά δεν μου αρέσει.

Δε μου γεμίζει το μάτι ούτε σαν ποιότητα,καθώς τα πλαστικά του δεν με πείθουν,ούτε σαν εμφάνιση.

Και φυσικά δεν θα πλήρωνα ούτε 400 ευρώ γι αυτή την συσκευή.

Αυστηρός?μάλλον.

Γράφω όμως την προσωπική μου άποψη.γι άλλους μπορεί να είναι vfm.

Και τέλος,η μπαταρία.τίποτα το ιδιαίτερό πραγματικά.

Για μένα το s6 τα πηγαίνει καλύτερα,πάντα σύμφωνα με την χρήση πού κάνω.λιώσιμο με λίγα λόγια καθώς λίγες είναι οι φορές,η μάλλον οι μέρες πού δεν θα λιωσω μία συσκευή.

Την επιλογή μου την εχω κάνει,s6,αδιαμφισβήτητος νικητής κι ας μην βάζει κάρτα μνήμης,κι ας μην αλλάζει με τον εύκολο τρόπο μπαταρία.για μένα είναι καλύτερό.στο κάτω κάτω,δεν παντρεύομαι ούτε το κινητό,ούτε και καμία εταιρεία.αναλώσιμα ολα για μένα.

Αυτά λοιπόν φίλοι μου.

Σίγουρα πολλοί δεν θα συμφωνήσετε μαζί μου,όμως σαφώς και δεν θα με πειράξει καθώς για μένα σημασία εχει τι καλύπτει εμένα και μόνο εμένα.

Βαθμολογία.

6,8/10

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο review και αρκετά αντικειμενικό καθώς και πολύπλευρο. Αναφέρονται θετικά και αρνητικά όπως πρέπει. Βγαίνουν μπροστά τα διάφορα προβλήματα αλλά δεν βγαίνει και σκάρτο το τηλέφωνο. Αλλά θα συμφωνήσω και εγώ ότι τα 400 είναι πολλά ιδίως για άτομο σαν και εμένα που είμαι κάτοχος G3. Ίσως για κάποιον με G2/S4 και εκείνης της χρονιάς τηλέφωνα να είναι vfm...

Προσωπικά θα βάλω ένα ακόμα θετικό. Ή μάλλον πιθανό θετικό. Το πιθανότερο, να καταφέρουν οι devs να το "σπάσουν" χωρίς ίχνη... Μένει βέβαια να το δούμε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σημερα εμεινα μαλ..κας με αυτο που ειδα.

Γενικα οσο και αν το ζορισα ποτε δεν ανεβασε πανω απο 50 βαθμους σαν τηλ.

Πριν λιγο το εβαλα στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου για πλοηγηση και μετα απο 35 περιπου λεπτα η θερμοκρασια του cpu ανεβηκε στους 55 διοτι το χτυπουσε καργα ο ηλιος

Ομως σαν τηλ ητανε αρκετα ζεστο και σαν να μην εφτανε αυτο μου εβγαλε μήνυμα οτι ανεβασε θερμοκρασια και οτι αν συνεχισει η συσκευη θα απενεργοποιηθει για ασφαλεια. Και δεν περασε ενα λεπτο και εκανε απενεργοποιηση.

Τι κουφο αυτο και παλι? Απο τους 56 βαθμους; Tο G3 εφτανε 70 και 80 χωρις θεμα. Αλλα η αληθεια ειναι οτι στον ηλιο δεν το ειχα δοκιμάζει μιας και τωρα ανοιξε ο καιρος.

Βρε μπας και εχει κανα θεμα?

Αν ειναι να το παω πισω που ακομα εχω DOA.

Που να βρω καποιοννα συκγρινω?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είχα το λευκό μπορώ να πω πως είναι κόσμημα απλά το έδωσα για να πάρω με Δερμα γιατί με το κεραμικο καπάκι ανά πάσα στιγμή θα πέσει από χερι/τσέπη κτλ, χώρια που θα γδαρθει εύκολα και θέλει οπωσδήποτε θήκη το οποίο καλοκαίρι με βερμουδιτσα δεν θα με βόλευε, το δερμάτινο καπάκι ούτε φόβο για φθορά ούτε να γλιστιρισει από χερι/τσέπη, και στο κουτί έχει και ένα κεραμικο έξτρα εάν θες να αλλάξεις!!

Φοβερό review έκανε ο φίλος πιο πάνω, όπως έλεγα και εγώ αξίζει η συσκευή έως και 450ευρω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον παιδια σημερα εμεινα μαλ..κας με αυτο που ειδα.

Γενικα οσο και αν το ζορισα ποτε δεν ανεβασε πανω απο 50 βαθμους σαν τηλ.

Πριν λιγο το εβαλα στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου για πλοηγηση και μετα απο 35 περιπου λεπτα η θερμοκρασια του cpu ανεβηκε στους 55 διοτι το χτυπουσε καργα ο ηλιος

Ομως σαν τηλ ητανε αρκετα ζεστο και σαν να μην εφτανε αυτο μου εβγαλε μήνυμα οτι ανεβασε θερμοκρασια και οτι αν συνεχισει η συσκευη θα απενεργοποιηθει για ασφαλεια. Και δεν περασε ενα λεπτο και εκανε απενεργοποιηση.

Τι κουφο αυτο και παλι? Απο τους 56 βαθμους; Tο G3 εφτανε 70 και 80 χωρις θεμα. Αλλα η αληθεια ειναι οτι στον ηλιο δεν το ειχα δοκιμάζει μιας και τωρα ανοιξε ο καιρος.

Βρε μπας και εχει κανα θεμα?

Αν ειναι να το παω πισω που ακομα εχω DOA.

Που να βρω καποιοννα συκγρινω?

 

@Cocous ολα τα κινητά στον ήλιο έχουν θέμα, έχω δει iPhone 6 (συσκευή τον 800+ευρω)να κάνει τα ίδια. Μια χαρά είναι το G4 για τα λεφτά που δώσαμε!

Και εμένα μου λείπουν κάποια πράγματα του G3 αλλά εάν δεν ξανά πιάσεις σε 1 εβδομάδα θα ξανά ψάχνεις για G4 πάλι

Οθόνη, ταχύτητα, κάμερα,και στο χέρι κάθεται καλύτερα!

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είχα το λευκό μπορώ να πω πως είναι κόσμημα απλά το έδωσα για να πάρω με Δερμα γιατί με το κεραμικο καπάκι ανά πάσα στιγμή θα πέσει από χερι/τσέπη κτλ, χώρια που θα γδαρθει εύκολα και θέλει οπωσδήποτε θήκη το οποίο καλοκαίρι με βερμουδιτσα δεν θα με βόλευε, το δερμάτινο καπάκι ούτε φόβο για φθορά ούτε να γλιστιρισει από χερι/τσέπη, και στο κουτί έχει και ένα κεραμικο έξτρα εάν θες να αλλάξεις!!

Φοβερό review έκανε ο φίλος πιο πάνω, όπως έλεγα και εγώ αξίζει η συσκευή έως και 450ευρω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

@Cocous ολα τα κινητά στον ήλιο έχουν θέμα, έχω δει iPhone 6 (συσκευή τον 800+ευρω)να κάνει τα ίδια. Μια χαρά είναι το G4 για τα λεφτά που δώσαμε!

Δηλ να απενεργοποιείται στο μισαωρο

βγαζοντας μυνημα;

Ποτε δεν μου χει τύχει και μου φαινεται περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ να απενεργοποιείται στο μισαωρο

βγαζοντας μυνημα;

Ποτε δεν μου χει τύχει και μου φαινεται περιεργο.

https://www.google.gr/url?sa=i&source=web&cd=&ved=0CAUQjB1qFQoTCOGJxYeykcYCFYHYFAodsZcA4w&url=http%3A%2F%2Fosxdaily.com%2F2014%2F07%2F22%2Fiphone-temperature-warning-overheating%2F&ei=i5t-VaGYLoGxU7GvgpgO&psig=AFQjCNE2LLQm1gGMrTVq45mtHVHFp85F1g&ust=1434447061145506&rct=j

Μπες στα τοπικ για iPhone θα πάθεις πλακα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...