Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς δεν ξέρει...να λειτουργήσει σωστά μετράει ;)

Πάντως το δικό μου που το έχει η γυναίκα φαίνεται ότι από θέμα μπαταρίας τα πάει καλά...σε 48ωρη χρήση με πολύ fb και ιντερνέτ κυρίως με Wi-Fi λίγες κλήσεις κοντά στα 45 λεπτά βάρεσε που το τσέκαρα πριν λίγο 4 ώρες και 35 λεπτά με υπόλοιπο μπαταρίας 11% από πλήρη φόρτιση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φτου μην το Ματιασω 505 χωρίς εγγύηση μόλις του πέρασα και την 7 άλλο τηλ.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φτου μην το Ματιασω 505 χωρίς εγγύηση μόλις του πέρασα και την 7 άλλο τηλ.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να είσαι από τους 2-3 στον κόσμο :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ το έκανα επαναφορά, στοκ τα πάντα, μόνο για κάμερα. Μόλις λήξει η εγγύηση (17 Μαρτίου), θα του αλλάξω τα φώτα :p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι από τους 2-3 στον κόσμο :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ το έκανα επαναφορά, στοκ τα πάντα, μόνο για κάμερα. Μόλις λήξει η εγγύηση (17 Μαρτίου), θα του αλλάξω τα φώτα :p

 

αχαχαχαχαχ μάλλον πήρε καταλαθος την συσκευή την πρωτότυπη κομμάτι νούμερο 1!!!κατευθείαν απο τα χέρια του κορεατη μεγαλομετοχου!!!κλαιωωω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δε ξέρω αν επιτρέπεται ή όχι αν κάνω λάθος που το δημοσιεύω παρακαλώ σβήστε το και ζητάω συγνώμη προκαταβολικά.

Nougat Stock FOR LOCKED BOOTLOADER

https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

LGUP

https://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

 

 

Με την Nougat πραγματικά άλλο επίπεδο απόλαυσης το κινητό. SWS έκδοση σειρά 512 ποτέ κανένα κόλλημα, κανένα θέμα με bootloop, κανένα θέμα με μπαταρία. Όλα όσα έχω είναι μαμά. Το μόνο που έχει πάθει είναι ένα χτύπημα πάνω δεξιά από μια πτώση που απέκτησε ένα γρατσούνισμα το πλαστικό.

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Φτου μην το Ματιασω 505 χωρίς εγγύηση μόλις του πέρασα και την 7 άλλο τηλ.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα μαζευτούμε όλοι οι εμείς bootloopαδισες και οι bootloopαδες και θα σε βρούμε όπου κ αν είσαι!! Σας ψάχνουμε! Χαχαχαχα

 

Είσαι από τους ελάχιστους τυχερούς! Μη το πεις ούτε του παπά!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δε ξέρω αν επιτρέπεται ή όχι αν κάνω λάθος που το δημοσιεύω παρακαλώ σβήστε το και ζητάω συγνώμη προκαταβολικά.

Nougat Stock FOR LOCKED BOOTLOADER

https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

LGUP

https://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

 

 

Με την Nougat πραγματικά άλλο επίπεδο απόλαυσης το κινητό. SWS έκδοση σειρά 512 ποτέ κανένα κόλλημα, κανένα θέμα με bootloop, κανένα θέμα με μπαταρία. Όλα όσα έχω είναι μαμά. Το μόνο που έχει πάθει είναι ένα χτύπημα πάνω δεξιά από μια πτώση που απέκτησε ένα γρατσούνισμα το πλαστικό.

 

Ωραίος! Γιατί να μην επιτρέπεται; :) Απλά στο θέμα με τις τροποποιήσεις/βελτιώσεις, θα ταίριαζε πιο πολύ ;)

 

Εμένα 601, χωρίς bootloop, με κάποια χτυπήματα (2 στον αριθμό από ισάριθμα πεσίματα), και έφαγε ένα καλό πέσιμο με τη μούρη πριν μέρες, αλλά το μόνο που βλέπω είναι να φθείρεται (ξεφτίζει ουσιαστικά) το καπάκι το δερμάτινο. Έχω και ένα εφεδρικό.

Έχει τα bugs του, αλλά στέκεται ακόμη. Για Nougat περιμένω λίγο και όταν μου τη βαρέσει , θα την περάσω κι εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

ποσο απαραδεκτο ειναι το κινητο να μην εχει παρει ακομα nougat....

παιρνεις κινητα κινεζικα με 100ευρω και εχουν nougat,τοσο πολυ δυσκολο ειναι να την βγαλουν επιτελουν σε ΟΤΑ,δεν σεβονται τιποτα?

το samsung s6 την εχει παρει καιρους τωρα....και θα παρει και oreo.....απιστευο

δεν με ξαναβλεπουν απλα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

ποσο απαραδεκτο ειναι το κινητο να μην εχει παρει ακομα nougat....

παιρνεις κινητα κινεζικα με 100ευρω και εχουν nougat,τοσο πολυ δυσκολο ειναι να την βγαλουν επιτελουν σε ΟΤΑ,δεν σεβονται τιποτα?

το samsung s6 την εχει παρει καιρους τωρα....και θα παρει και oreo.....απιστευο

δεν με ξαναβλεπουν απλα

 

αυτο σε πείραξε ρε φιλε εδω ενα 3310 νοκια του 1999 δουλεύει καλύτερα απο αυτο....δεν κολλανε οι κλήσεις δεν παθαίνει μπουτλουπ δεν βγάζει γραμμές διαφόρων χρωμάτων στις οθονες και βγαζει και η μπαταρια παραπάνω!!χιχιχιχ!!αυτο με την μπαταρια ηταν αστειο για αυτους που θα πεταξουν την υπερασπιστικη μ......α τους στην μπαχατελα!!αλλα ειπαμε βγαζει καλες φωτο!!!αχαχααχαχαχ ας το λεμε lg g4 cannon!!!βρεεε ουστ lg ξανα μονο για προς αναμα στην φουφου!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Γιατί να μην επιτρέπεται; :) Απλά στο θέμα με τις τροποποιήσεις/βελτιώσεις, θα ταίριαζε πιο πολύ ;)

 

Εμένα 601, χωρίς bootloop, με κάποια χτυπήματα (2 στον αριθμό από ισάριθμα πεσίματα), και έφαγε ένα καλό πέσιμο με τη μούρη πριν μέρες, αλλά το μόνο που βλέπω είναι να φθείρεται (ξεφτίζει ουσιαστικά) το καπάκι το δερμάτινο. Έχω και ένα εφεδρικό.

Έχει τα bugs του, αλλά στέκεται ακόμη. Για Nougat περιμένω λίγο και όταν μου τη βαρέσει , θα την περάσω κι εγώ :)

 

Καλησπέρα.

Δε ξέρω αν επιτρέπεται ή όχι αν κάνω λάθος που το δημοσιεύω παρακαλώ σβήστε το και ζητάω συγνώμη προκαταβολικά.

Nougat Stock FOR LOCKED BOOTLOADER

https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

LGUP

https://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

 

 

Με την Nougat πραγματικά άλλο επίπεδο απόλαυσης το κινητό. SWS έκδοση σειρά 512 ποτέ κανένα κόλλημα, κανένα θέμα με bootloop, κανένα θέμα με μπαταρία. Όλα όσα έχω είναι μαμά. Το μόνο που έχει πάθει είναι ένα χτύπημα πάνω δεξιά από μια πτώση που απέκτησε ένα γρατσούνισμα το πλαστικό.

 

Καλησπέρα!

Μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός εγκατάστασης στα ελληνικά ή έστω κάποιο βίντεο έστω και στα αγγλικά ..για να βοηθήσει κάποιους (όπως εμένα) που δεν κατέχουν καλά την αγγλική γλώσσα?

Ευχαριστώ!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η nougat είναι official;...απλά δεν γίνεται ΟΤΑ μόνο μέσω pc?

Εμένα αν θυμάμαι καλά η συσκευή είναι Ολλανδικής προέλευσης.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

μολις παρέλαβα την συσκευή με πλακέτα 710 χώρα δεν ξέρω ακόμα δεν μπόρεσα να δω γιατί ψάχνω εκείνη την εφαρμογή (lg phone from)στο μάρκετ και δεν την βρίσκω αν ξέρετε καμιά παρόμοια πείτε να τσεκάρω....για εντυπώσεις και λοιπά στο μέλλον γιατί θέλω να καλιμπραρω την μπαταρια και να το στήσω...επομένως απο βδομάδα....είχα μια ελπίδα να αλλάξουν και το μεταλλικό πλαίσιο επειδή δεν κούμπωνε καλα ο φορτιστής αλλά δεν το άλλαξαν οχι οτι ειχε γρατζουνιες και τέτοια με θήκη ειναι απο day 1 αλλα ενα ακόμα παιδί εδώ μεαα εκτός απο πλακέτα του άλλαξαν και πλαίσιο! τεσπα ίδωμεν !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Γιατί να μην επιτρέπεται; :) Απλά στο θέμα με τις τροποποιήσεις/βελτιώσεις, θα ταίριαζε πιο πολύ ;)

 

Εμένα 601, χωρίς bootloop, με κάποια χτυπήματα (2 στον αριθμό από ισάριθμα πεσίματα), και έφαγε ένα καλό πέσιμο με τη μούρη πριν μέρες, αλλά το μόνο που βλέπω είναι να φθείρεται (ξεφτίζει ουσιαστικά) το καπάκι το δερμάτινο. Έχω και ένα εφεδρικό.

Έχει τα bugs του, αλλά στέκεται ακόμη. Για Nougat περιμένω λίγο και όταν μου τη βαρέσει , θα την περάσω κι εγώ :)

Κι εμενα σειρα 601 χωρις bootloop με εγγυηση μεχρι Μαρτιο! Με το ζόρι κρατιέμαι να μη βαλω Nougat !!!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις αυτό?

 

τις 3 πρώτες φορτίσεις τις κάνω απο 1% έως 100% με κλειστό τηλ για 8 ώρες και μετά απο κει και πέρα δεν το αφήνω να ξεφορτιζει κατω απο 35% πριν το βαλω στον φορτιστή το προσεχω δηλαδη οχι οτι αν πέσει κατω γίνεται κατι αλλα ειχα διαβάσει ενα αρθο απο γνωστό site οτι ειναι καλύτερο για μεγαλύτερη διάρκεια ζωης της μπαταρίας αλλα τις 3 εις πρωτες παντα ετσι τις εκανα στις μπαταριες λιθιου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που το πήρα μου είπε (δεν το δοκίμασα) ότι δεν μένει κλειστό όταν βάζεις το φορτιστή... ανοίγει δηλαδή.

 

Ισχύει?

 

(τώρα έχω 82% και δεν θέλω να το δοκιμάσω)

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που το πήρα μου είπε (δεν το δοκίμασα) ότι δεν μένει κλειστό όταν βάζεις το φορτιστή... ανοίγει δηλαδή.

 

Ισχύει?

 

(τώρα έχω 82% και δεν θέλω να το δοκιμάσω)

Ισχύει. Αν το έχεις κλειστό και βάλεις τον φορτιστή ανοίγει.

Οπότε αν θες να το φορτισεις κλειστό, βάλτο πρώτα στην πρίζα και κλειστο μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ρίνα.

 

Τόσο απλό που αν δεν το έλεγες δεν θα το σκεφτόμουνα ποτέ... :shock::p

Link to comment
Share on other sites

@KIRIS

Τις 3 πρώτες φορτίσεις από 1-100% κάντες με φορτιστή 1Α και άστο κάνα 20λεπτο παραπάνω μόλις πιάσει το 100%. Για να γίνει σπέσιαλ δουλειά ;-).

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την nougat την επίσημη μέσω lgup, στο play store στης ρυθμίσεις τέρμα κάτω

device certification γράφει "uncertified" είναι φυσιολογικό?

Αν και δεν συνάντησα πρόβλημα στη εγκατάσταση εφαρμογών και στο άνοιγμα.

Μπορώ να την πιστοποίησω?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@KIRIS

Τις 3 πρώτες φορτίσεις από 1-100% κάντες με φορτιστή 1Α και άστο κάνα 20λεπτο παραπάνω μόλις πιάσει το 100%. Για να γίνει σπέσιαλ δουλειά ;-).

 

from my Mi5s

 

Κλαιν μαιν εναν φορτιστή εχω τον εργαστασιακο και ενα καλώδιο βελκιν που το βρήκα οταν δούλευα σεζόν απο έναν πελάτη ξεχασμένο ουτε ξερω τι τάση δινει το καλώδιο....στην παλιά την μπαταρία φόρτιζε γρήγορα το τηλ τώρα το έβαλα κλειστό απο τις 16:47 και πηγε 100% στις 18:40!!!νορμαλ η οχι αυτο ειναι.....δεν αντέχω αλλο με αυτη την μπαχατελα να αναλύω ας κανει οτι το φωτίσει ο θεος στα πρωτα λεφτα που θα πέσουν στα χερια μου θα παρει μπουλο........

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...