Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ειμαι ο μονος κατοχος που δεν επεσε ποτε σε boot ; :D White gold edition

εκδοση ασφαλειας: 2015-12-01

6.0

v20c-eur-xx

 

υπαρχει νεοτερα εκδοση ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι η v20g

Να σαι καλα Nemaki μου την εβγαλε τωρα μεσω του LG Bridge 1.67GB ειναι. Δεν μου ηρθε απο το ασυρματο δικτυο WIFI παραξενο.

 

http://s14.postimg.org/t68ese92p/image.png

 

http://s14.postimg.org/u9sj4ctpt/image.png

 

http://s14.postimg.org/dnayva0s1/image.png

 

Λεω και εγω ετσι ωραιο τηλεφωνακι δεν μπορει η LG να το αφησε με την παλια ενημερωση :D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η v20g? Είναι ποιο δροσερό το τηλέφωνο? Κρατάει καλύτερα η μπαταρία?

Εγώ είμαι ακόμα με την 5.1

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η v20g? Είναι ποιο δροσερό το τηλέφωνο? Κρατάει καλύτερα η μπαταρία?

Εγώ είμαι ακόμα με την 5.1

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και όλα είναι υποκειμενικά (μιας και δεν έχουμε το ίδιο setup κλπ μεταξύ μας) προσωπικά διαπιστώνω μεγάλη βελτίωση ακριβώς σε αυτά που αναφέρειες. Θερμοκρασία, και αυτονομία. Είναι πολυ καλύτερα συγκρίνοντας το με την 5.1 που είχα πριν..

 

Βεβαια για να περάσω από την 5 στην 6

πέρασα πρώτα από την Procordia για αλλαγή πλακέτας :p

Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη εκανα και μια μπουρδα με τον λογαριασμο της γκουγκλ, επρεπε να κανω και επαναφορα εργοστασιακων λιγο αφου εβαλα την 20g, και ναι εχει βελτιωθει αρκετα σε θερμοκρασια και μπαταρια. Δεν θα ελεγα σε επιπεδα lolli αλλά η καλυτερη αποδοση της mm.
Link to comment
Share on other sites

αστειο μεν αλλα ειπα να το μοιραστώ ειχα παρει στο λαιμο μου τον κολλητό μου και πηρε το l9 ii d605 και μου λεει εχθες κολλητέ εχει κολλήσει στο lg και δεν ανοιγει(για την ακριβεια τωρα που το πηρα στα χερια μου αναβοσβηνει το lg) ειναι και ασχετος αυτος και το πηρα εγω το μαστορι το τηλ δεν επανέρχεται για κανενα λογο ουτε με hard reset ουτε με τιποτα 3 προγράμματα δοκίμασα να φλασαρω την ρομ να κανει αποκατασταση καμια τυχη πριν λιγο εστειλα στην lg να με παρει τηλ αυριο ευτυχώς ειναι 15 μηνων το τηλ ελπιζω να μην κανουν καμια μαλαγανιά και να το φτιαξουν!!!ρε το φιλαρακι ακομα με βρίζει!! Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αστειο μεν αλλα ειπα να το μοιραστώ ειχα παρει στο λαιμο μου τον κολλητό μου και πηρε το l9 ii d605 και μου λεει εχθες κολλητέ εχει κολλήσει στο lg και δεν ανοιγει(για την ακριβεια τωρα που το πηρα στα χερια μου αναβοσβηνει το lg) ειναι και ασχετος αυτος και το πηρα εγω το μαστορι το τηλ δεν επανέρχεται για κανενα λογο ουτε με hard reset ουτε με τιποτα 3 προγράμματα δοκίμασα να φλασαρω την ρομ να κανει αποκατασταση καμια τυχη πριν λιγο εστειλα στην lg να με παρει τηλ αυριο ευτυχώς ειναι 15 μηνων το τηλ ελπιζω να μην κανουν καμια μαλαγανιά και να το φτιαξουν!!!ρε το φιλαρακι ακομα με βρίζει!!

 

χαχαχα τα θέλε ο ... σου! :p

Θα σε πουν να το πας στη Volte Vel. Στη Βίλκα είναι.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τα θέλε ο ... σου! :p

Θα σε πουν να το πας στη Volte Vel. Στη Βίλκα είναι.

 

σοβαρα???τι καινουρια κολπα ειναι αυτα???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα???τι καινουρια κολπα ειναι αυτα???

 

Ναι, δεν μπορούν να βγάλουν εντολή να έρθει ο κούριερ να το πάρει. Το πας εκεί και το στέλνουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν μπορούν να βγάλουν εντολή να έρθει ο κούριερ να το πάρει. Το πας εκεί και το στέλνουν αυτοί.

 

χχαχαχαχαχ και γω νομιζα ειναι το καινουριο σερβις εδω σε μας αχαχαχχααχαχαχχ ρε τους ψιλικατζήδες μααααααααα ποσο ακομα θα ξεφτιλιστούν

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

χχαχαχαχαχ και γω νομιζα ειναι το καινουριο σερβις εδω σε μας αχαχαχχααχαχαχχ ρε τους ψιλικατζήδες μααααααααα ποσο ακομα θα ξεφτιλιστούν

 

Να σε πω. Πήγα την Τετάρτη που μας πέρασε για να το ξανα στείλω στη Procordi, γιατί που αλλάξανε την οθόνη η μπροστά η κάμερα είχε ένα σκουπιδάκι. (Ανάθεμα αν τα κάνουν έλεγχο όταν τα επισκευάζουν) Το είδε το παλικάρι, του λέω με είπαν να το στείλω γιατί βγάζει θολά τις φώτο. Με λέει περίμενε. Το πήγε μέσα στο σέρβις, και σε 15 λεπτά το είχα έτοιμο κομπλέ.

Αν και είναι επίσημο σέρβις της Lg και αυτοί. Γλίτωσα την ταλαιπωρία τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω. Πήγα την Τετάρτη που μας πέρασε για να το ξανα στείλω στη Procordi, γιατί που αλλάξανε την οθόνη η μπροστά η κάμερα είχε ένα σκουπιδάκι. (Ανάθεμα αν τα κάνουν έλεγχο όταν τα επισκευάζουν) Το είδε το παλικάρι, του λέω με είπαν να το στείλω γιατί βγάζει θολά τις φώτο. Με λέει περίμενε. Το πήγε μέσα στο σέρβις, και σε 15 λεπτά το είχα έτοιμο κομπλέ.

Αν και είναι επίσημο σέρβις της Lg και αυτοί. Γλίτωσα την ταλαιπωρία τουλάχιστον.

 

χαχαχααχαχαχ εεε ναι ρε αδερφε μααααα ποσο ντουγανια ειναι αυτοι....ελπιζω και γω να το κανουν ειναι πραγματικα 2 λεπτα δουλεια να φορμαρουν μια ρομ τι να πω ο θεος μαζι μου!!!γιατι οπως ειπαμε εκκλησία και προσευχή με το g4

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

KIRIS αν θυμάσαι , είχα αναφέρει και εγώ φίλο με l9 ii και bootloop. Και μάλιστα του το είχα προτείνει Εγώ πριν παραπάνω από 2 χρόνια όμως.. Δε μπορείς να ξέρεις τι θα συμβει, οπότε άδικα σε βρίζει...

Πάντως το τηλέφωνο με χρήση δεδομένων , ρουφάει νερό τη μπαταρία. Και μιλάω για 3g ...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώνουμε τη συσκευή με το διπλό χτύπημα στην οθόνη, ανάβει το γαλάζιο led και η οθόνη ανάβει αμέσως? Μετά από την αλλαγή της οθόνης, νομίζω πως καθυστερεί να ανάψει η οθόνη.. Σχεδόν όταν πάει να σβήσει το led μου ανάβει η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώνουμε τη συσκευή με το διπλό χτύπημα στην οθόνη, ανάβει το γαλάζιο led και η οθόνη ανάβει αμέσως? Μετά από την αλλαγή της οθόνης, νομίζω πως καθυστερεί να ανάψει η οθόνη.. Σχεδόν όταν πάει να σβήσει το led μου ανάβει η οθόνη.

Λεντ και οθόνη ανάβουν ταυτόχρονα σε μένα

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Λεντ και οθόνη ανάβουν ταυτόχρονα σε μένα

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

Και γω έτσι θυμάμαι να έκανε πριν την αλλαγή οθόνης.. Τι ψυχολογικά έχει πάλι. :lol:

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Και γω έτσι θυμάμαι να έκανε πριν την αλλαγή οθόνης.. Τι ψυχολογικά έχει πάλι. :lol:

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ειναι αναδρομος ο Ερμής και θα περάσει δύσκολο χειμωνα! Χα χα.

Πάντως ειναι μικρό το κακο...στην θεση δου δεν θα έδινα παραπάνω σημασια. Αφου σου αναβει εισαι μια χαρα νομιζω.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Μολις πριν λιγο εκανα μια χαζομαρα και διεγραψα ενα σημαντικο μυνημα απο την συσκευη.Υπαρχει προγραμμα-τροπος να το ανακτησω;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εχετε ολοι το θεμα ακομα των ενημερώσεων για το φβ εεε???εννοω ηχο στις ειδοποιήσεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εχετε ολοι το θεμα ακομα των ενημερώσεων για το φβ εεε???εννοω ηχο στις ειδοποιήσεις..

 

Ω ναι! Εγώ δεν βλέπω πια ενημερώσεις, παρόλο που η εφαρμογή έχει ενημερωθεί μια ,δυο φορές από το store.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βλέπω το G4 και μου φαίνεται να καλύπτει όλα όσα θέλω από ένα κινητό.

 

Ωστόσο διαβάζω εδώ μέσα για το Bootloop και με προβληματίζει. Τελικά το κινητό αξίζει; επίσης είναι σίγουρο ότι θα πάθει bootloop ή απλά τυχαίνει και οι περισσότεροι γράφουν το πρόβλημα τους εδω μέσα (όπως ειναι φυσιολογικό)?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βλέπω το G4 και μου φαίνεται να καλύπτει όλα όσα θέλω από ένα κινητό.

 

Ωστόσο διαβάζω εδώ μέσα για το Bootloop και με προβληματίζει. Τελικά το κινητό αξίζει; επίσης είναι σίγουρο ότι θα πάθει bootloop ή απλά τυχαίνει και οι περισσότεροι γράφουν το πρόβλημα τους εδω μέσα (όπως ειναι φυσιολογικό)?

 

Η συσκευή είναι η καλύτερη του 2015 και ακόμα και σήμερα είναι από τις πληρέστερες της αγοράς. Στην τιμή που έχει πέσει δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι που να το ανταγωνίζεται συνολικά.

Αν πάρεις παρτίδα 5ΧΧ κάποια στιγμή θα πέσει σε bootloop, οι παρτίδες 60Χ δείχνουν πιο αξιόπιστες αφού είναι λίγοι αυτοί που έχουν πάθει bootloop. Τώρα αν στο μέλλον αρχίσει το ίδιο πανηγύρι και με την 6ΧΧ σειρά είναι άγνωστο αλλά υποτίθεται ότι η lg είχε εντοπίσει κάποιο πρόβλημα στην πλακέτα και το είχε διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό το νήμα λόγω αλλαγής συσκευής αλλά που και που θα παρακολουθώ για τυχόν απορίες που μπορώ να λύσω.

 

(Σχόλιο 9840)

Τι ήθελα και μίλησα?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...