Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ο φακος της μπροστινης καμερας εχει παρει καποιο "γρεζι" καποιο μικρο αντικειμενο αναμεσα στον φακο της καμερας και στο πανελ της οθονης. ? Αν ναι, μαλλον θα πρεπει να το ξανα πας για να στο καθαρισουν.

 

Απο περιεργεια το προστατευτικο τζαμι πως το ξανα κολλησες στη νεα οθονη. ? Γιατι καπου ειχα διαβασει πως απαξ και το ξεκολλησεις δεν ξανα καθεται να κολλησει στην οθονη.

Και εγω που ειμαι ετοιμος να παω την οθονη για αλλαγη λογω I.R. δεν θα εβγαζα το τζαμι, μιας και νομιζα οτι αχρηστευεται.

 

Ναι, σαν να έχει κάτι από μέσα είναι. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως δεν μπορούν να βγάλουν εντολή για κούριερ(δεν το πολύ κατάλαβα) και να τους ξανά πάρω από Δευτέρα.

Βγάζει το τζαμάκι προσεκτικά. Ενώνεις δυο μεγάλα κομμάτια από ταινία(χαρτοταινία), και βάζεις τη μεριά που ήταν στην οθόνη του κινητού να ακουμπάει στην κόλλα της ταινίας. Μετά όταν θέλεις να το ξανά χρησιμοποιήσεις, το περνάς στην ταινία να φύγουν αν έχει κάτσει κάποια σκόνη ή τρίχα. Εγώ το κάνω με το ρολό που κάνουν τις τρίχες στα ρούχα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι που παρατηρω..τα g4 στο σκρουτζ βαστανε τη τιμη εδω και πολυ καιρο σταθερη!!πως γινεται αυτο αφου εξω γινεται χαμος απο τα bootloop;;δεν θα πρεπε να πεφτανε κατακορυφα;καπου ακουσα οτι με την καινουρια εκδοση ολα διορθωθηκαν εδω κ 2 μηνες..ισχυει;

 

οχι δεν λύθηκε το επαθε παραπανω ενα παλικάρι με 20g εκδοση μην βαριέστε να διαβασετε το νημα αν εχετε καιρο να μπειτε ρε μαγκιες τωρα για την τιμη και γω την παρακαλουθω καθε βδομαδα και ναι εχει μηνα ειναι μεταξυ 289-299 αλλα δεν εχει να κανει ακομα παραμενει μια σαπια συσκευη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που μόλις διάβασα, από ΜΜ 6.0 η LG έκοψε αυτή την επιλογή... Βρήκα το παρακάτω που όπως θα δεις χρειάζεται λίγη προσπάθεια παραπάνω..

 

 

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω κάνει τίποτα απο τα παραπάνω :)

 

Να ' σαι καλά, ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/b83fcf0ef8df26893d7fb16d58c38362.jpg

 

Καλημερα.. Μου ηρθε η V20i. Αλλα επειδή με την V20g στο δικο μου τηλέφωνο λύθηκε το θεμα bootloop το σλεφτομαι να την κανω. Θα περιμενω λιγο καιρο. :D

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/b83fcf0ef8df26893d7fb16d58c38362.jpg

 

Καλημερα.. Μου ηρθε η V20i. Αλλα επειδή με την V20g στο δικο μου τηλέφωνο λύθηκε το θεμα bootloop το σλεφτομαι να την κανω. Θα περιμενω λιγο καιρο. :D

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

οπως νομιζεις απλα για να μην βγαινει προς τα εξω οτι το προβλημα λυθηκε και μετα εχουμε παλι νταουλια εδω μεσα δεν ΛΥΘΗΚΕ τιποτα με την 20g απλα δεν στην ξαναεκανε μερχι τωρα σε σενα ...παντως αυτο ειναι μικρο 188 επομενος ειναι διορθωτικό πιστευω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μη λυθηκε γενικα αλλα σε μενα που όταν πηγαινα να συνδεθω σε νεο wifi μου το εκανε καθε μα καθε φορα. Κι αντε factory reset και περασμα εφαρμογων κλπ. Το τελευταιο 1μιση μηνα το προκαλω και δεν το κανει. Οκ ευχαριστω παντως.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι που παρατηρω..τα g4 στο σκρουτζ βαστανε τη τιμη εδω και πολυ καιρο σταθερη!!πως γινεται αυτο αφου εξω γινεται χαμος απο τα bootloop;;δεν θα πρεπε να πεφτανε κατακορυφα;καπου ακουσα οτι με την καινουρια εκδοση ολα διορθωθηκαν εδω κ 2 μηνες..ισχυει;

 

καλως ηρθες στην ελευθερη αγορα...

 

(καλοπροαιρετα παντα)

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έπεσε το κινητό απο το χερι.... Πρωτη φορά που μου πέφτει τηλέφωνο. Απο ενα μέτρο υψος. Εχει κανει δυο χτυπήματα στις γωνίες πανω αριστερά και κατω αριστερά. Το εψαξα πολυ καλα και δεν εχει ουτε γρατζουνια αλλού! Αυτό που με καίει περισσότερο ειναι να μη μου βγάλει αργότερα κανενα εσωτερικό προβλημα. Υπάρχει τέτοια πιθανότητα λέτε να εμφανιστεί αργότερα κατι εσωτερικό ? Προς το παρόν δεν φαίνεται να έχει παθει τίποτα.

Δεν του είχα θηκη.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έπεσε το κινητό απο το χερι.... Πρωτη φορά που μου πέφτει τηλέφωνο. Απο ενα μέτρο υψος. Εχει κανει δυο χτυπήματα στις γωνίες πανω αριστερά και κατω αριστερά. Το εψαξα πολυ καλα και δεν εχει ουτε γρατζουνια αλλού! Αυτό που με καίει περισσότερο ειναι να μη μου βγάλει αργότερα κανενα εσωτερικό προβλημα. Υπάρχει τέτοια πιθανότητα λέτε να εμφανιστεί αργότερα κατι εσωτερικό ? Προς το παρόν δεν φαίνεται να έχει παθει τίποτα.

Δεν του είχα θηκη.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

πρωτον κακως δεν ειχες θηκη!!!πανεεεεε παρεεεεεε λυπησου τα λεφτα που εδωσες για την μπαχατελα...δευτερον αν ειχε γινει κατι θα στο ειχε βγαλει στην πρωτη ωρα χρήσης αν δεν ειδες κατι τοτε εισαι κομπλε...εμπειρικα μιλαω φυσικα κανεις δεν μπορει να ξερει αλλα εμενα οτι τηλ μου ειχε πεσει και εσπασε κατι στην πλακετα το εβγαλε στην πρωτη ωρα δηλαδη ηχεια ακουστικα και διαφορα τετοια δοκιμασε αυτα αν λειτουργουν και αν ναι εισαι καλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πρωτον κακως δεν ειχες θηκη!!!πανεεεεε παρεεεεεε λυπησου τα λεφτα που εδωσες για την μπαχατελα...δευτερον αν ειχε γινει κατι θα στο ειχε βγαλει στην πρωτη ωρα χρήσης αν δεν ειδες κατι τοτε εισαι κομπλε...εμπειρικα μιλαω φυσικα κανεις δεν μπορει να ξερει αλλα εμενα οτι τηλ μου ειχε πεσει και εσπασε κατι στην πλακετα το εβγαλε στην πρωτη ωρα δηλαδη ηχεια ακουστικα και διαφορα τετοια δοκιμασε αυτα αν λειτουργουν και αν ναι εισαι καλα!

Οντως μια θηκη την χρειάζεται το κινητο. Αλλα οτι και να βαλω σε δυο ωρες το εχω βγαλει. Ειναι πολύ καλή η αίσθηση του γυμνου κινητου και οτι και να βαλω μετα απο λιγο με ενοχλεί...

Οχι δεν εχω παρατηρήσει κάποιο προβλημα στο κινητο. Ολα λειτουργούν μια χαρα!

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Οντως μια θηκη την χρειάζεται το κινητο. Αλλα οτι και να βαλω σε δυο ωρες το εχω βγαλει. Ειναι πολύ καλή η αίσθηση του γυμνου κινητου και οτι και να βαλω μετα απο λιγο με ενοχλεί...

Οχι δεν εχω παρατηρήσει κάποιο προβλημα στο κινητο. Ολα λειτουργούν μια χαρα!

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Γυμνό και χτυπημενο ή με θήκη και καινούργιο πάντα... οεο

 

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γυμνό και χτυπημενο ή με θήκη και καινούργιο πάντα... οεο

 

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Θα του παρω μια... Την επομενη φορα ισως να μην ειμαι και τοσο τυχερη.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Θα του παρω μια... Την επομενη φορα ισως να μην ειμαι και τοσο τυχερη.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Όπως το ευχαριστιεται κάνεις πάντως, εμένα είναι πάντα λερωμενα τα χέρια μου και όταν είναι χωρίς τη θήκη... ΠΆΝΤΑ γλυστραει

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μια φορα μου επεσε το κινητο , κατω αριστερα εχει κανει σημαδι. Καπου στον Απριλη-Μαη μου εφαγε την πρωτη τουμπα (και τελευταια). Δεν εχει παρουσιασει δυσλειτουργια. Οπως πολλων εδω μεσα, δε παρουσιασε τιποτα , πριν πεσει σε υπνο βαθυ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μια φορα μου επεσε το κινητο , κατω αριστερα εχει κανει σημαδι. Καπου στον Απριλη-Μαη μου εφαγε την πρωτη τουμπα (και τελευταια). Δεν εχει παρουσιασει δυσλειτουργια. Οπως πολλων εδω μεσα, δε παρουσιασε τιποτα , πριν πεσει σε υπνο βαθυ :lol:

Σε ύπνο βαθύ? Σου χάλασε εντελώς?? Εννοείς bootloop? Η κάτι άλλο που βγήκε λίγο καιρό μετά το χτύπημα? Πάντως ήμουν τυχερη που έπεσε με την γωνία και γλίτωσε τα χειρότερα! Αν έπεφτε με την πλάτη υπήρχε πιθανότητα να σπάσει το τζαμάκι της κάμερας κ αν έπεφτε με την οθονη μπορεί να έσπαγε η οθόνη ενώ τώρα έφαγε το χτύπημα η πάνω και κάτω αριστερή γωνία.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Σε ύπνο βαθύ? Σου χάλασε εντελώς?? Εννοείς bootloop? Η κάτι άλλο που βγήκε λίγο καιρό μετά το χτύπημα? Πάντως ήμουν τυχερη που έπεσε με την γωνία και γλίτωσε τα χειρότερα! Αν έπεφτε με την πλάτη υπήρχε πιθανότητα να σπάσει το τζαμάκι της κάμερας κ αν έπεφτε με την οθονη μπορεί να έσπαγε η οθόνη ενώ τώρα έφαγε το χτύπημα η πάνω και κάτω αριστερή γωνία.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

οχι οχι , δεν επαθε τιποτα το κινητο, και ουτε εχει παθει κατι. Απλα εννοω, οτι πολλες φορες, δεν σου δινει κανενα σημαδι οτι θα πεσει σε bootloop , γι'αυτο λεω "Οπως πολλων εδω μεσα, δε παρουσιασε τιποτα , πριν πεσει σε υπνο βαθυ". Ασχετο δηλαδη με το γεγονος οτι μου επεσε. :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έπεσε 3 φορές κάτω την μία έφυγε ένα κομμάτι στο πάνω μέρος μεταλλικό την άλλη στην γωνία και τρίτη έσπασε το Tempered glass και συνεχίζει να δουλεύει άψογα!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι , δεν επαθε τιποτα το κινητο, και ουτε εχει παθει κατι. Απλα εννοω, οτι πολλες φορες, δεν σου δινει κανενα σημαδι οτι θα πεσει σε bootloop , γι'αυτο λεω "Οπως πολλων εδω μεσα, δε παρουσιασε τιποτα , πριν πεσει σε υπνο βαθυ". Ασχετο δηλαδη με το γεγονος οτι μου επεσε. :)

Α εντάξει... Αυτό λίγο πολύ το περιμένουμε όλοι νομίζω..

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα μου έπεσε 3 φορές κάτω την μία έφυγε ένα κομμάτι στο πάνω μέρος μεταλλικό την άλλη στην γωνία και τρίτη έσπασε το Tempered glass και συνεχίζει να δουλεύει άψογα!!!

Ναι? Χαχαχα μια χαρά! Είσαι από τους τυχερούς! Εγώ πάντως αν και ήμουν πάντα κατά της θήκες στα κινητα... Τώρα του έχω παραγγείλει δύο πίσω πλάτες μια μέταλλο και μια σχετικά χοντρό πλαστικό γιατί την επόμενη φορά ίσως να μην είμαι τόσο τυχερή...

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του ειχα back up κατι αρχεια jpeg.dm αυτα δηλαδη που ειναι κρυφα(φωτο,βιντεο)στο μενου του αλμπουμ αυτα τα ειχα κλειδωμενα σε παλιοτερο mail και παρολο που το περναω παω για εμφανιση και τα αρχεια δεν τα ανοιγει..τι μπορω να κανω?υπαρχει κανενα προγραμμα στο pc να τα ξεκλειδωσω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του ειχα back up κατι αρχεια jpeg.dm αυτα δηλαδη που ειναι κρυφα(φωτο,βιντεο)στο μενου του αλμπουμ αυτα τα ειχα κλειδωμενα σε παλιοτερο mail και παρολο που το περναω παω για εμφανιση και τα αρχεια δεν τα ανοιγει..τι μπορω να κανω?υπαρχει κανενα προγραμμα στο pc να τα ξεκλειδωσω?

 

Καλημερα σε ολους τους φιλους και καλη εβδομαδα...μια ερωτησουλα....ειμαι ακομα με lollipop...αξιζει να αναβαθμισω σε MM ?? πιο πολυ με ενδιαφερει το θεμα αυτονομιας.... ευχαριστω... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους φιλους και καλη εβδομαδα...μια ερωτησουλα....ειμαι ακομα με lollipop...αξιζει να αναβαθμισω σε MM ?? πιο πολυ με ενδιαφερει το θεμα αυτονομιας.... ευχαριστω... :)

 

Ωπ τωρα που σε βρηκαμε μαρτύρα. :lol:

Ποια σειρα εχεις. ?

Ποσους μηνες το δουλευεις. ?

Εχεις πεσει σε bootloop ποτε. ?

 

Γιατι εχουμε και μια περιεργεια τι γινεται με την lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ με λολιποπ 5.1 είμαι. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!! Εγώ Το έχω 8 μήνες περίπου. Ούτε bootloop ούτε τίποτα. Στις αρχές το φορτιζα 1 φορά τη μέρα. Τώρα το φορτίζω 2 φορές τη μέρα γιατί δεν τι αφήνω λεπτό σε ησυχία το τηλέφωνο...

 

Το μόνο "πρόβλημα" που μου έχει βγάλει τώρα τελευταία είναι ότι τη νύχτα που το έχω σε αναμονή το τηλέφωνο χωρίς να το χρησιμοποιω με ανοιχτό το wifi βλέπω μεγάλη πτώση στην μπαταρία. Το αφήνω 100% και το πρωί το βρισκω στο 50%. Μόνο το wifi ανοιχτό.. Ούτε τοποθεσία ούτε τίποτα. Αυτό το παθαίνει μόνο την νυχτα σε αναμονή.

 

Φοβάμαι το bootloop και γι αυτό είμαι ακόμα με λολιποπ και δεν κανω αναβάθμιση.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ωπ τωρα που σε βρηκαμε μαρτύρα. :lol:

Ποια σειρα εχεις. ?

Ποσους μηνες το δουλευεις. ?

Εχεις πεσει σε bootloop ποτε. ?

 

Γιατι εχουμε και μια περιεργεια τι γινεται με την lolipop.

 

Κ εγώ με λολιποπ 5.1 είμαι. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!! Εγώ Το έχω 8 μήνες περίπου. Ούτε bootloop ούτε τίποτα. Στις αρχές το φορτιζα 1 φορά τη μέρα. Τώρα το φορτίζω 2 φορές τη μέρα γιατί δεν τι αφήνω λεπτό σε ησυχία το τηλέφωνο...

 

Το μόνο "πρόβλημα" που μου έχει βγάλει τώρα τελευταία είναι ότι τη νύχτα που το έχω σε αναμονή το τηλέφωνο χωρίς να το χρησιμοποιω με ανοιχτό το wifi βλέπω μεγάλη πτώση στην μπαταρία. Το αφήνω 100% και το πρωί το βρισκω στο 50%. Μόνο το wifi ανοιχτό.. Ούτε τοποθεσία ούτε τίποτα. Αυτό το παθαίνει μόνο την νυχτα σε αναμονή.

 

Φοβάμαι το bootloop και γι αυτό είμαι ακόμα με λολιποπ και δεν κανω αναβάθμιση.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

λοιπον να τα παρουμε ολα ενα ενα υπαρχουν μαρτυρίες οτι και με 5.1 πέφτει σε λουπ επομενος εισαι τυχερη δευτερον το τηλ σου θελει η επαναφορα η κατι παιζει με την φόρτιση γιατι σε αναμονη 50% δεν πέφτει για κανενα λογο,η μπαταρια να εχει θεμα σε 8 μηνες επίσης για κανενα λογο επομενος κατι αλλο παιζει ειναι πολυ πιθανο και το εχουν γραψει και αλλα παιδια να φταίει ο η το καλώδιο η ο φορτιστής τωρα για το αλλο το παιδι ναι εχει καλυτερη αυτονομια κατα την δικη μου αποψη γιατι με το doze γινεται καλυτερη διαχείριση στις εφαρμογες φυσικα ειναι προσωπικη αποψη και τα εχω ολα ανοιχτα συνεχεια.....την καθημερινή φορτιση δεν την γλυτώνει κανεις απλα εγω το βαζω το βραδυ που εχει μεινει στο 38-40% υπολοιπο ωστε την επομενη μερα να ειναι γεματο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Bootloop σε lollipop κανονικά έπεσε σε φίλο που πούλησα το κινητό.

Επίτηδες δε του είχα βάλει τη marsmellow μήπως και γλυτώσει το bootloop αλλά δεν...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θελω να σας ρωτήσω περίπου ποση ωρα κανει να φορτίσει μεχρι το 100% το κινητο? Περιπου απο το 20 με 30% οταν ειναι..

Εχω την εντυπωση οτι το δικο μου φορτιζει πιο αργα εδω και 2-3 μερες... χθες εκανε 2 ωρες απο το 20 μεχρι το 85%

Σημερα το εβαλα στο 47% και τωρα 1,5 ωρα μετα ειναι στο 96%....

Με τον μαμα φορτιστη το φορτιζω παντα και πολυ σπανιο το πειραζω εστω και λιγο οταν φορτιζει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...