Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Γιατι φιλε μου την εβγαλες την εφαρμογη;

 

Γιατι σε macro φωτογραφηση δεν μπορουσε να εστιάσει με τιποτα ενω στο ΜΑΜΑ app δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε macro φωτογραφηση δεν μπορουσε να εστιάσει με τιποτα ενω στο ΜΑΜΑ app δεν υπαρχει προβλημα.

Εγω για τις φωτο κρατω την στοκ.

Ομως εχω και την v10 για να εχω 4Κ χωρις χρονικο περιορισμο, 1,2,60 fps παλι χωρις χρονικο περιορισμο και αν χρειαστει manual ρυθμισεις στα βιντεο. Αυτο που χρησιμοποιω πιο πολυ κατα περιστασεις ειναι τα 60 καρε στα βιντεο οταν τραβαω θεμα που εχει αρκετη κινηση, ωστε να μην εχω καθολου σπασιματα τυπου judder. Οποτε κρατω και αυτη για να την χρησιμοποιω οποτε την χρειαζομαι.

Επισης εχω και της google, οπου την χρησιμοποιω ΜΟΝΟ για ημερησιες φωτος, (μαζι με την στοκ) διοτι κανει καλυτερη αποθορυβοποιηση και οξυτητα (το βλεπεις οταν κανεις ζουμ την φωτο που τραβηξες)

 

 

Με αυτες τις τρεις λοιπον αναλογα τι θελω να κανω καλυπτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τις φωτο κρατω την στοκ.

Ομως εχω και την v10 για να εχω 4Κ χωρις χρονικο περιορισμο, 1,2,60 fps παλι χωρις χρονικο περιορισμο και αν χρειαστει manual ρυθμισεις στα βιντεο. Αυτο που χρησιμοποιω πιο πολυ κατα περιστασεις ειναι τα 60 καρε στα βιντεο οταν τραβαω θεμα που εχει αρκετη κινηση, ωστε να μην εχω καθολου σπασιματα τυπου judder. Οποτε κρατω και αυτη για να την χρησιμοποιω οποτε την χρειαζομαι.

Επισης εχω και της google, οπου την χρησιμοποιω ΜΟΝΟ για ημερησιες φωτος, (μαζι με την στοκ) διοτι κανει καλυτερη αποθορυβοποιηση και οξυτητα (το βλεπεις οταν κανεις ζουμ την φωτο που τραβηξες)

 

 

Με αυτες τις τρεις λοιπον αναλογα τι θελω να κανω καλυπτομαι.

Σωστοοοοοοος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμηστε μου πως παίρνουμε όλες τις επαφές της συσκευής μαζικά σε ένα vcf για να τις έχω.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμηστε μου πως παίρνουμε όλες τις επαφές μαζικά σε ένα vcf για να τις έχω.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.globile.mycontactbackup&hl=el νταρλινγκ και σεντ βια μειλ οπου θες !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.globile.mycontactbackup&hl=el νταρλινγκ και σεντ βια μειλ οπου θες !!

Θα προτιμούσα τον απλό τρόπο... Χωρίς εφαρμογές. Και να στείλω μετά το αρχείο με τις επαφές σε Dropbox και Google Drive ως συνήθως.. Απλά έχω κολλήσει τώρα και δεν θυμάμαι που πάμε να το κάνουμε αυτό.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα τον απλό τρόπο... Χωρίς εφαρμογές. Και να στείλω μετά το αρχείο με τις επαφές σε Dropbox και Google Drive ως συνήθως.. Απλά έχω κολλήσει τώρα και δεν θυμάμαι που πάμε να το κάνουμε αυτό.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

ο δικος μου ειναι ποιο ευκολος αλλα νεβερμαιντ επαφες/3 τελειες επανω/διαχείριση επαφων/και διαλεξε τι θες να κανεις

 

edit:εβαλα τωρα επειδη κοιμούνται μεσα,τα ακουστικα του κινητου στο λαπτοπ να δω το x-men apocalypse εχω τουμπανο λαπτοπ και εβαλα ρυθμίσεις θηριώδες και τα ακουστικα με εχουν αφήσει μακακα να και κατι καλο που εχει το τηλ!!!!βλεπουμε ταινια σαν σινεμά με 400 ευρω αγορα!!!κλαψιάρηδες αχάριστοι

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου ειναι ποιο ευκολος αλλα νεβερμαιντ επαφες/3 τελειες επανω/διαχείριση επαφων/και διαλεξε τι θες να κανεις

 

edit:εβαλα τωρα επειδη κοιμούνται μεσα,τα ακουστικα του κινητου στο λαπτοπ να δω το x-men apocalypse εχω τουμπανο λαπτοπ και εβαλα ρυθμίσεις θηριώδες και τα ακουστικα με εχουν αφήσει μακακα να και κατι καλο που εχει το τηλ!!!!βλεπουμε ταινια σαν σινεμά με 400 ευρω αγορα!!!κλαψιάρηδες αχάριστοι

Θα ρίξω μια ματιά και στην εφαρμογή! Δεν χάνω κάτι. Σευχαριστω!

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που να εχει πλακετες 607 η 608 μπορει να μας πει μεχρι στιγμης πως παει;ρωτησα κ παραπανω..να ξερουμε κ μεις που ενδιαφερομαστε να το παρουμε..
Link to comment
Share on other sites

Ρίσκο είναι...προτίμησε μια άλλη συσκευή καλύτερα,όσο καλό κι αν είναι όταν λειτουργεί κανονικά και σωστά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που να εχει πλακετες 607 η 608 μπορει να μας πει μεχρι στιγμης πως παει;ρωτησα κ παραπανω..να ξερουμε κ μεις που ενδιαφερομαστε να το παρουμε..

 

Μα καλά μετά από όλα αυτά εσύ ενδιαφέρεσαι να το πάρεις?

 

Θα πάθουν όλα bootloop, δεν έχει επιδιορθωθεί τίποτα, δεν έχει να κάνει με παρτίδες, ούτε με OS.

Όταν θα πάθετε bootloop, και θα το στείλετε για επισκευή, θα περιμένετε, θα το πάρετε πίσω, και μετά θα περιμένετε μέχρι να το ξαναπάθετε.

 

ή ξεραίνεται και ανοίγει μια επαφή ή λιώνει και κλείνει.

Η LG δεν έχει κάνει τίποτα με αυτό και απλά αλλάζει πλακέτες όταν σου κολλήσει μέχρι να σου ξανακολλήσει.

 

Πιο τραγική αντιμετώπιση σε πελάτη δεν θα μπορούσε να έχει.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα χρόνο και 2 μήνες το κινητό.....μέχρι στιγμής έχει πάθει 2 φορες bootloop (αλλαγή οθόνης) και 2 φορες screenburn η οθόνη (αλλαγή) και κάθε φορα το service κάνει 10 μέρες να το φτιάξει και 10 μέρες είμαι χωρίς κινητό κάθε φορα!! τώρα αυτή την στιγμή μου βγάζει πάλι κοκκινίλες η οθόνη και θέλει αλλαγή και πείρα πάλι την procordia και δεδομένου ότι έχει κλείσει η ελληνική αντιπροσωπεία mobile τις lg ανταλλακτικά φέρνουν από εξωτερικό και αυτή την στιγμή δεν έχουν οθόνες και μου είπαν σήμερα καλύτερα μην το πάω ακόμα γιατί δεν τους έχουν ενημερώσει από το εργοστάσιο ποτε θα τους έρθουν ελλάδα τα ανταλλακτικά και από την στιγμή που έρθουν θα πρέπει το κινητό να μπει σε αναμονή γιατί υπάρχουν κάπου στα 12 τηλεφωνα g4 με το ίδιο πρόβλημα........πείτε μου εσείς τώρα να το πετάξω κάτω στο πάτωμα η όχι?? :P (1η πλακέτα 602 - 2η πλακετα 607) το κινητό είναι απο Βουλγαρία!!

Πάμε σε S7??

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα χρόνο και 2 μήνες το κινητό.....μέχρι στιγμής έχει πάθει 2 φορες bootloop (αλλαγή οθόνης) και 2 φορες screenburn η οθόνη (αλλαγή) και κάθε φορα το service κάνει 10 μέρες να το φτιάξει και 10 μέρες είμαι χωρίς κινητό κάθε φορα!! τώρα αυτή την στιγμή μου βγάζει πάλι κοκκινίλες η οθόνη και θέλει αλλαγή και πείρα πάλι την procordia και δεδομένου ότι έχει κλείσει η ελληνική αντιπροσωπεία mobile τις lg ανταλλακτικά φέρνουν από εξωτερικό και αυτή την στιγμή δεν έχουν οθόνες και μου είπαν σήμερα καλύτερα μην το πάω ακόμα γιατί δεν τους έχουν ενημερώσει από το εργοστάσιο ποτε θα τους έρθουν ελλάδα τα ανταλλακτικά και από την στιγμή που έρθουν θα πρέπει το κινητό να μπει σε αναμονή γιατί υπάρχουν κάπου στα 12 τηλεφωνα g4 με το ίδιο πρόβλημα........πείτε μου εσείς τώρα να το πετάξω κάτω στο πάτωμα η όχι?? :P (1η πλακέτα 602 - 2η πλακετα 607) το κινητό είναι απο Βουλγαρία!!

Πάμε σε S7??

 

Ρε φίλε καταλαβαίνω, αλλά για την οθόνη τι το δίνεις στην procordia αφού ότι και να κάνουν θα σου ξαναβγάλει ir.

 

Δεν σου φτάνει η ταλαιπωρία με τα bootloops?

 

LG G4 = πεταμένα λεφτά.

 

Το ότι έβγαλαν ελαττωματική συσκευή το καταλαβαίνω.

 

Το ότι δεν θέλουν να το λύσουν και απλά έχουν εντολές να αλλάζουν τις ελαττωματικές πλακέτες με άλλες ελαττωματικές

είναι εκτός κάθε λογικής.

 

και βλέπω κάτι άτομα σε διάφορα sites και forums και ενώ την έχουν πατήσει με LG να περιμένουν το επόμενο να το αγοράσουν πάλι από LG

ε καλά μας κάνουν και γράφουν στα

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε καταλαβαίνω, αλλά για την οθόνη τι το δίνεις στην procordia αφού ότι και να κάνουν θα σου ξαναβγάλει ir.

 

Δεν σου φτάνει η ταλαιπωρία με τα bootloops?

 

LG G4 = πεταμένα λεφτά.

 

Το ότι έβγαλαν ελαττωματική συσκευή το καταλαβαίνω.

 

Το ότι δεν θέλουν να το λύσουν και απλά έχουν εντολές να αλλάζουν τις ελαττωματικές πλακέτες με άλλες ελαττωματικές

είναι εκτός κάθε λογικής.

 

και βλέπω κάτι άτομα σε διάφορα sites και forums και ενώ την έχουν πατήσει με LG να περιμένουν το επόμενο να το αγοράσουν πάλι από LG

ε καλά μας κάνουν και γράφουν στα

 

ταλαιπωρία δεν λες τίποτα και όλο αυτό το κάνω γιατί λέω έλα εντάξει δεν μου κολλάει είναι καλο κινητό από θέμα ταχύτητας και όλα τα συναφή που έχει το καλύπτει και η εγγύηση υπομονή....αλλα τόσα προβλήματα πραγματικά τώρα που είδα πάλι την οθόνη με κοκκινίλες απογοητευτικά πλήρως και τώρα το ψήνω για κανένα S7 δεν ξέρω....LG τώρα που το service στην ελλάδα υπολειτουργεί στην ουσία ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!

Link to comment
Share on other sites

ταλαιπωρία δεν λες τίποτα και όλο αυτό το κάνω γιατί λέω έλα εντάξει δεν μου κολλάει είναι καλο κινητό από θέμα ταχύτητας και όλα τα συναφή που έχει το καλύπτει και η εγγύηση υπομονή....αλλα τόσα προβλήματα πραγματικά τώρα που είδα πάλι την οθόνη με κοκκινίλες απογοητευτικά πλήρως και τώρα το ψήνω για κανένα S7 δεν ξέρω....LG τώρα που το service στην ελλάδα υπολειτουργεί στην ουσία ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!

 

τι να σου κάνει και το service στην Ελλάδα...όσο αναφορά τις οθόνες ότι και να πάρουν και να βάλουν ir θα έχουν έτσι κι αλλιώς.

 

και οι πλακέτες όλες είναι ελαττωματικές ότι και να βάλουν.

 

Εγώ θα πάρω κάνα σοβαρό τηλέφωνο όχι LG, και αυτό θα το στέλνω συνέχεια πίσω για πάντα, όσα χρόνια χρειαστεί.

Μπας και κάνουν παράπονα τα ίδια τα service στην LG και δώσουν πίσω τα λεφτά, έλεος με το δούλεμα της LG

Link to comment
Share on other sites

(1η πλακέτα 602 - 2η πλακετα 607) το κινητό είναι απο Βουλγαρία!!

Πάμε σε S7??

 

Και υποτίθεται ότι εσύ έχεις από τις διορθωμένες πλακέτες και στις δύο περιπτώσεις! Εγώ πάντως στην θέση σου θα περίμενα λίγους μήνες ακόμα για κανένα s8 ή g6...ναι παρότι έχω πάθει bootloop και παρότι δεν μου έδωσαν πιστωτικό(έχω ελληνική συσκευή), υπάρχει ακόμα περίπτωση να ξαναπάρω lg αν βγάλουν κανα υπερτουμπανο με μεγάλη μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε ολοι τα 350 400 ευρο για να το αλλαξουμε με s7.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και υποτίθεται ότι εσύ έχεις από τις διορθωμένες πλακέτες και στις δύο περιπτώσεις!

 

Δεν υπάρχουν διορθωμένες πλακέτες μην παραπληροφορούμε κόσμο....

 

Εγώ πάντως στην θέση σου θα περίμενα λίγους μήνες ακόμα για κανένα s8 ή g6...ναι παρότι έχω πάθει bootloop και παρότι δεν μου έδωσαν πιστωτικό(έχω ελληνική συσκευή), υπάρχει ακόμα περίπτωση να ξαναπάρω lg αν βγάλουν κανα υπερτουμπανο με μεγάλη μπαταρία!

καλά μας κάνουν τότε, αυτό μας αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου ειναι ποιο ευκολος αλλα νεβερμαιντ επαφες/3 τελειες επανω/διαχείριση επαφων/και διαλεξε τι θες να κανεις

 

edit:εβαλα τωρα επειδη κοιμούνται μεσα,τα ακουστικα του κινητου στο λαπτοπ να δω το x-men apocalypse εχω τουμπανο λαπτοπ και εβαλα ρυθμίσεις θηριώδες και τα ακουστικα με εχουν αφήσει μακακα να και κατι καλο που εχει το τηλ!!!!βλεπουμε ταινια σαν σινεμά με 400 ευρω αγορα!!!κλαψιάρηδες αχάριστοι

Ωραίος! Χαχα...μήπως να γίνει ξεχωριστό thread : " Αλλες χρήσεις LG G4 εκτός κινητής συσκευης"?

Μπορεί σε διαφορετική χρήση να αξιοποιησουμε τα 400+ ευρώ που έχουμε δώσει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην θέση σου θα περίμενα λίγους μήνες ακόμα για κανένα s8 ή g6...ναι παρότι έχω πάθει bootloop και παρότι δεν μου έδωσαν πιστωτικό(έχω ελληνική συσκευή), υπάρχει ακόμα περίπτωση να ξαναπάρω lg αν βγάλουν κανα υπερτουμπανο με μεγάλη μπαταρία!

 

καλά μας κάνουν τότε, αυτό μας αξίζει.

 

 

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν διορθωμένες πλακέτες μην παραπληροφορούμε κόσμο....

 

 

καλά μας κάνουν τότε, αυτό μας αξίζει.

 

Υπάρχουν διορθωμένες πλακέτες από την αρχή του έτους αλλά προφανώς το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο σημείο που διόρθωσαν.

 

Όσο για το αν μας κάνουν καλά, πιστεύω ότι και αυτοί που λένε ποτέ ξανά lg, πάλι εκεί θα πάνε αν βγάλει το καλύτερο τηλέφωνο του 2017.

Βέβαια προσωπικά είμαι ακόμα ψύχραιμος γιατί για την ώρα έχω πάθει μόνο ένα bootloop και δεν έχω χάσει φωτογραφίες μιας και είχα κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διορθωμένες πλακέτες από την αρχή του έτους αλλά προφανώς το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο σημείο που διόρθωσαν.

 

Όσο για το αν μας κάνουν καλά, πιστεύω ότι και αυτοί που λένε ποτέ ξανά lg, πάλι εκεί θα πάνε αν βγάλει το καλύτερο τηλέφωνο του 2017.

Βέβαια προσωπικά είμαι ακόμα ψύχραιμος γιατί για την ώρα έχω πάθει μόνο ένα bootloop και δεν έχω χάσει φωτογραφίες μιας και είχα κάρτα μνήμης.

 

Σε LG θα παω , οταν θα βγαλει το καλυτερο κινητο το 2032. Και δεν εχω παθει bootloop ουτε ir και το λεω, φαντασου να παθω κιολας :lol::lol::lol:

 

Οταν υπαρχουν διορθωμενες πλακετες, αλλα το προβλημα δεν ειναι στο σημειο που διορθωσαν , και ειναι και αλλου, πως ακριβως υπαρχουν διορθωμενες πλακετες ; :lol::lol::rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διορθωμένες πλακέτες από την αρχή του έτους αλλά προφανώς το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο σημείο που διόρθωσαν.

 

Όσο για το αν μας κάνουν καλά, πιστεύω ότι και αυτοί που λένε ποτέ ξανά lg, πάλι εκεί θα πάνε αν βγάλει το καλύτερο τηλέφωνο του 2017.

Βέβαια προσωπικά είμαι ακόμα ψύχραιμος γιατί για την ώρα έχω πάθει μόνο ένα bootloop και δεν έχω χάσει φωτογραφίες μιας και είχα κάρτα μνήμης.

Γνωρίζεις κάτι για τις διορθομενες πλακέτες για ενημέρωσε μας .

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις κάτι για τις διορθομενες πλακέτες για ενημέρωσε μας .

 

Δεν γνωρίζω τίποτα παραπάνω από αυτά που έχουν αναφερθεί εδώ και από την ανακοίνωση που είχε βγάλει η lg στις αρχές του χρόνου με την οποία αναγνώριζε πρόβλημα hardware.

 

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Το πρόβλημα μου ειναι, έχοντας αλλάξει ήδη μία φορά πλακέτα (bootloop problem) στην Procordia

Δοκιμάζοντας να κάνω update (είμαι ακόμα στη V20d) μέσω LG Bridge Μου βγαζει το εξής σφάλμα:

 

Cannot check the software version.

Try again.

 

Και δοκιμάζοντας OTA βγάζει οτι δεν υπάρχει κάποιο update.

Υπάρχει περίπτωση να μην εχει ρυθμιστεί σωστά η πλακέτα να παίρνει firmware από κάποια χώρα?

Αν δούλευε σωστά δεν θα έπρεπε να λέει στο Bridge ότι η συσκευή ειναι up to date?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...