Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα...Μυστήρια πράγματα όμως....Σε winxp και ψηφιακό δέκτη παίζει πλάγια. Σε win 10 παίζει κανονικά:lol:...Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται!

 

Τα κινητά αποθηκεύουν μεταδεδομένα περιστροφής στο βίντεο που αποθηκεύουν. Εάν το πρόγραμμα αναπαραγωγής ξέρει να τα ερμηνεύσει, τότε γυρίζει ίσια το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει την δερματινη πλατη πώς τα παει απο φθορα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει την δερματινη πλατη πώς τα παει απο φθορα;

6 μήνες το εχω περίπου. Καμία απολύτως φθορά... Είναι σαν καινουριο. Το έχω χωρίς κάποια θήκη πίσω και το χρησιμοποιώ υπερβολικά πολύ το κινητό. Κ εμένα ο φόβος μου ήταν αυτός πριν το πάρω... Ούτε φθορά όμως ούτε ξεθωριασμα ούτε τίποτα

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια οποιος εχει την δερματινη πλατη πώς τα παει απο φθορα;

 

Η θήκη δεν φθείρεται, με τον καιρό όμως προσαρμόζεται στη χρήση που κάνεις στη συσκευη παίρνοντας μια ξεχωριστή αίσθηση, δεν το λες φθορά όμως.

 

Και πάλι ειναι κάτι που δεν πρέπει να σε απασχολεί ιδιαίτερα από τη στιγμή που μιλάμε για εναλλάξιμο καπάκι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστος.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

Εχω το G2 και το μονο που με απασχολει ειναι η μπαταρια. Εχουν την ιδια χωριτηκοτητα και πηγαινοντας στο G4 ειναι σαν να υποβαθμιζομαι καθως θα εχω λιγοτερη αυτονομια και για μενα ειναι ο πιο σημαντικος παραγοντας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

5 μήνες το χω κι εγώ περίπου δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Γενικώς οι οθόνες της lg είναι επιρρεπείς στην ζέστη. Για παρακολουθείστε το ...κι εγώ πολύ ευχαριστημένος από το 4 μέχρι που λεω και πρόβλημα χτύπα ξύλο να μου βγάλει πάλι το ίδιο θα επιλέξω σε αυτά τα χρήματα με μια οθοναρα κάμερα μοναδική ειδικά η απόδοσή της και το περιβάλλον χρήσης της στο manual mode...και το τηλέφωνο βούτυρο με μια πολύ πολύ συμπαθητικη μπαταρία για τα δεδομένα των χαρακτηριστικών του.

 

Ναί συμφωνώ κι εγώ το ίδιο θα ξανάπαιρνα...απλά μέχρι σήμερα η οθόνη που όπως σου είχα πει χώριζε στα 2 και το μισο παγωνε δεν μου το ξανακανε.Κι εγω σκέφτηκα ότι έχει να κάνει με την θερμοκρασία.Αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.Κάποιος μου είπε οτι είναι μάλλον θέμα hardware.Οπότε τι να κάνω να το στείλω για service και να μην περιμένω να το ξανακάνει?

Βασικά αν θέλει κάποιος να δεί τι ακριβώς συμβαίνει ας μπεί εδώ να δεί.

Σε μένα δεν το κάνει συνέχεια αλλά αυτό μου εμφάνισε 2 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα απο την 20D την 20H με απλο upgrade χωρις να κανω reset, δε μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα απο την βελτιωση καταναλωσης ενεργειας, θα δουμε , 2η μερα ειναι, ισως να στρωσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://lgsecurity.lge.com/ νεα σελιδα :)

 

κανενα firmware update να βγαλουν και ας αφησουν τις σελιδες ταχαμου...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ναί συμφωνώ κι εγώ το ίδιο θα ξανάπαιρνα...απλά μέχρι σήμερα η οθόνη που όπως σου είχα πει χώριζε στα 2 και το μισο παγωνε δεν μου το ξανακανε.Κι εγω σκέφτηκα ότι έχει να κάνει με την θερμοκρασία.Αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.Κάποιος μου είπε οτι είναι μάλλον θέμα hardware.Οπότε τι να κάνω να το στείλω για service και να μην περιμένω να το ξανακάνει?

Βασικά αν θέλει κάποιος να δεί τι ακριβώς συμβαίνει ας μπεί εδώ να δεί.

Σε μένα δεν το κάνει συνέχεια αλλά αυτό μου εμφάνισε 2 φορές.

 

Σε καμία συσκευή smartphone & ταμπλετ που έχω πάρει (στο σύνολο 15 περίπου ) δεν έχω δει κάτι παρόμοιο :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα απο την 20D την 20H με απλο upgrade χωρις να κανω reset, δε μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα απο την βελτιωση καταναλωσης ενεργειας, θα δουμε , 2η μερα ειναι, ισως να στρωσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κανενα firmware update να βγαλουν και ας αφησουν τις σελιδες ταχαμου...χαχα

 

Σωστός :)

Όσον αφορά την αναβάθμιση εγώ την 20D έχω από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημενος. ..

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στις γωνίες του έχει φθαρθεί από το πρώτο 2μηνο. ειδικα στις κατω λόγω κρατήματος. το καφέ χρώμα τουλάχιστον, έχει ξεθωριάσει κι έχει γίνει μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησούλα.

Εχω βαλει με lg up την 10 ε απο Πολωνία.

Θελω να περάσω ομως την γνήσια MM του κινητού μου που ειναι απο HUG.

Πως το κανουμε αυτο ?

Δεν μπορω να βρω εκδοση για τα τηλέφωνα απο HUG unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησούλα.

Εχω βαλει με lg up την 10 ε απο Πολωνία.

Θελω να περάσω ομως την γνήσια MM του κινητού μου που ειναι απο HUG.

Πως το κανουμε αυτο ?

Δεν μπορω να βρω εκδοση για τα τηλέφωνα απο HUG unbranded.

 

μηπως εννοεις HUN??Hungary δηλαδη???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ναί συμφωνώ κι εγώ το ίδιο θα ξανάπαιρνα...απλά μέχρι σήμερα η οθόνη που όπως σου είχα πει χώριζε στα 2 και το μισο παγωνε δεν μου το ξανακανε.Κι εγω σκέφτηκα ότι έχει να κάνει με την θερμοκρασία.Αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.Κάποιος μου είπε οτι είναι μάλλον θέμα hardware.Οπότε τι να κάνω να το στείλω για service και να μην περιμένω να το ξανακάνει?

Βασικά αν θέλει κάποιος να δεί τι ακριβώς συμβαίνει ας μπεί εδώ να δεί.

Σε μένα δεν το κάνει συνέχεια αλλά αυτό μου εμφάνισε 2 φορές.

 

αυτό αν θυμάμαι καλά ήταν ένα Bug που είχε να κάνει με το multiwindow, αλλά με kitkat. Μου το είχε κάνει κι εμένα, και είχα βρει μια λύση από το net, αλλά νομίζω με την MM ή κάποιο update το διόρθωσαν. Το έχεις το τηλ ενημερωμένο?

Link to comment
Share on other sites

μηπως εννοεις HUN??Hungary δηλαδη???

 

Ναι αυτο ενοω αλλα οκ το σύνδεσα στο lg bridge και μου εκανε κανονικα αναβαθμιση μαλλον εκει που πρεπει σε v20d.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ενοω αλλα οκ το σύνδεσα στο lg bridge και μου εκανε κανονικα αναβαθμιση μαλλον εκει που πρεπει σε v20d.

 

ναι αλλα προσεχε τωρα εχεις την 20d της Πολωνίας οχι της Ουγγαρίας!!!να ξερεις σε περιπτωση εγγύησης αν χρειαστεί να το στείλεις την χανεις....αν θες την δικη σου την Ουγγρική μπορω να στην βρω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα προσεχε τωρα εχεις την 20d της Πολωνίας οχι της Ουγγαρίας!!!να ξερεις σε περιπτωση εγγύησης αν χρειαστεί να το στείλεις την χανεις....αν θες την δικη σου την Ουγγρική μπορω να στην βρω...

 

 

Α ναι ε?

Θα με βοηθούς ες πολυ αν μου την έβρισκες.

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ε?

Θα με βοηθούς ες πολυ αν μου την έβρισκες.

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

εδωhttp://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country.php?country=Hungary ειναι ολοι της ουγγαριας βρες το δικο σου serial number 1 με την εφαρμοφη lg phone from απο το μαρκετ και κατεβασε την αναλογη εκδοση δεξια που λεει download αν ειναι παλιοτερη εκδοση ακολουθεις την ιδια διαδικασια που εκανες τωρα με την πολωνική και το lg bridge

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εδωhttp://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country.php?country=Hungary ειναι ολοι της ουγγαριας βρες το δικο σου serial number 1 με την εφαρμοφη lg phone from απο το μαρκετ και κατεβασε την αναλογη εκδοση δεξια που λεει download αν ειναι παλιοτερη εκδοση ακολουθεις την ιδια διαδικασια που εκανες τωρα με την πολωνική και το lg bridge

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

αυτό αν θυμάμαι καλά ήταν ένα Bug που είχε να κάνει με το multiwindow, αλλά με kitkat. Μου το είχε κάνει κι εμένα, και είχα βρει μια λύση από το net, αλλά νομίζω με την MM ή κάποιο update το διόρθωσαν. Το έχεις το τηλ ενημερωμένο?

 

Φίλε μου επειδή είμαι άσχετος σου είναι ευκολο να μου το εξηγήσεις πιο απλά? :) Εγώ βασικά το ετοίμασα να το στείλω στο σερβις..τι λές να μην το στείλω?Υπάρχει περίπτωση να μην είναι hardware και να είναι software?

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!::!:

Μηνύματα διεγράφησαν και άλλα μετακινηθηκαν στο σωστό θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416757

Προσπαθήστε να γράφεται στο νήμα που αφορά την συσκευή σας ώστε να σας βοηθήσουν καλύτερα και να μην μπερδεύεται και τους υπόλοιπους.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να λέμε και τα καλά της συσκευής. Ακόμα και σήμερα ένα "σωστό" σε λειτουργία g4 με τον "αδύναμο" 808 παραμένει αξιοπρεπέστατο δίπλα στο κατά 0.4" μικρότερο κιόλας s7 και με πολύ πιο δυνατό και εξελιγμένο επεξεργαστή και με 4giga Ram.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει η καλύτερη κάρτα γραφικών και ο ισχυρότερος επεξεργαστής του s7 φαίνεται καθαρά στο φόρτωμα των παιχνιδιών όμως συνολικά το g4 στέκεται πολύ καλά ακόμα και σήμερα δίπλα στον πολύ πιο εξελιγμένο ακόμα κι από πέρυσι ανταγωνισμό...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, θα ήθελα αν κάποιος θέλει και μπορεί να μου απαντήσει στο πώς μπορώ (αν μπορώ) να μεταφέρω τις εφαρμογές του κινητού στην κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

@Konst4ntin0s

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές, στη λίστα με της κατεβασμένες εφαρμογές, η σέρνεις προς αριστερά με αφή στη λίστα με όλες της αφερμογές, επιλέγεις την εφαρμογή και μόνο αν το επιτρέπει η εφαρμογή θα έχει επιλογή με μαύρα γράμματα μεταφορά στην sd κάρτα, αν έιναι αχνά τα γράμματα δεν μπορείς να την μετακινήσεις.

Μόνο με root μπορείς να μετακινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω μικρο θεμα αλλα δεν ξερω αν ειναι προβλημα ή το κανει μονο το δικο μου..

 

Λοιπον το θεμα μου ειναι με το widget του ρολογιου που εχει το κινητο. Το εχω βαλει μπροστα στην πρωτη μου οθονη. Ειναι αρκετες φορες που οταν το ανοιγω και με πεταει στην αρχικη μου, κανει και 3-4 δευτερολεπτα να ενημερωθει στην κανονικη ωρα..

Δεν εχω παρατηρησει να το κανει καπου συγκεκριμενα, πχ αν το αφησω πολυ ωρα η οχι.

Λετε να φταιει κατι η απλα ετσι τυχαινει?

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμε κ αυτο εκανα επανεκκίνηση το τηλ οπως κανω κάθε 2 μερες κ βλεπω το μενου να μην κανει αυτες τις εναλλαγές τις γραφικες λεω λες κατσε να δω μηοως στο μενου του προγραμματιστή αλλαξαν οι κλιμακες......και τελικα απο μονες τους ειχαν απενεργοποιηθεί.....τα στο 1.5 νομιζω τοσο ειναι το κανονικο αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος να το βαλω στο 1 παραπανω δεν νομιζω να ειναι.μ..απο μονο τπυ ομως πως εγινε δεν μπορω να καταλαβω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...