Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Άμα μου ξανακάνει το ίδιο την επόμενη φορά που θα το φορτισω παίρνω το μαγαζί που το πήρα για να προλάβω να καλυφθω από DOA...

 

Γιατί να περιμένεις και να μη το κάνεις άμεσα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με άλλο καλώδιο αλλά μια από τα ίδια. Έβαλα και το G2 στον ίδιο φορτιστή και φορτιζε σφαίρα... Άμα μου ξανακάνει το ίδιο την επόμενη φορά που θα το φορτισω παίρνω το μαγαζί που το πήρα για να προλάβω να καλυφθω από DOA...

Φιλε δεν υπαρχει << Άμα μου ξανακάνει το ίδιο την επόμενη φορά που θα το φορτισω>>...Πηγαινε το πισω να παρεις αλλο χωρις 2η σκεψη.Εχεις DOA 7 ημερων.Μην παιζεις με την τυχη σου.Και εαν στο κανει αργοτερα η τιποτα αλλο;:cool:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τo firmware 5.1 ευρωπαϊκή η ελληνική?

Το θέμα είναι ότι έχω το lg-h818p το δικαρτο

Μην κάνω καμία βλακεία με το lgup γιατί βρίσκω για το lg-h818p firmware μονο από Αλγερία από Ινδονήσια κλπ.

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH818P%2F

ευχαριστώ

Edited by spyros_greece
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τo firmware 5.1 ευρωπαϊκή η ελληνική?

Το θέμα είναι ότι έχω το lg-h818p το δικαρτο

Μην κάνω καμία βλακεία με το lgup γιατί βρίσκω για το lg-h818p firmware μονο από Αλγερία από Ινδονήσια κλπ.

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH818P%2F

ευχαριστώ

 

kκαλημερα ριξε μια ματια εδω βαλε το ιμει σου πρωτα και αν οχι μετα κανε ψαχτικες με το κωδικο http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα, μόλις παρέλαβα και μπήκα στην παρέα σας!

602 παρτίδα, μαύρο δέρμα, περιμένω να σχολάσω απο την δουλειά να παω σπίτι να το λειτουργήσω.

Ζελατίνες βλέπω παντού, αλλά ήθελα να ρωτήσω σε άλλα κινητά η μπροστινή ζελατίνα είναι γεμάτη γράμματα προκειμένου να αναγκαστείς να την αφαιρέσεις, εδω την βλέπω όμορφη, καθαρή και ωραία και σκέφτομαι μήπως να την άφηνα? Αν και θυμάμαι παλαιότερα οτι πρέπει να αφαιρείται πριν το πρώτο άνοιγμα της συσκευής για αποφυγή καμμένων πίξελ στην οθόνη απο στατικό ηλεκτρισμό... Χμμ...

Επίσης απο micro sd τι παίζει? Με μια 32αρα θα είμαι καλά? Σκεφτόμουν κάτι τέτοιο πχ http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/mnimes-card-readers/micro-sd/karta-mnimis-microsdhc-32gb-class-10-sandisk-ultra-sdsqunc-032g-gn6ma/prod7730481pp/

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα, μόλις παρέλαβα και μπήκα στην παρέα σας!

602 παρτίδα, μαύρο δέρμα, περιμένω να σχολάσω απο την δουλειά να παω σπίτι να το λειτουργήσω.

Ζελατίνες βλέπω παντού, αλλά ήθελα να ρωτήσω σε άλλα κινητά η μπροστινή ζελατίνα είναι γεμάτη γράμματα προκειμένου να αναγκαστείς να την αφαιρέσεις, εδω την βλέπω όμορφη, καθαρή και ωραία και σκέφτομαι μήπως να την άφηνα? Αν και θυμάμαι παλαιότερα οτι πρέπει να αφαιρείται πριν το πρώτο άνοιγμα της συσκευής για αποφυγή καμμένων πίξελ στην οθόνη απο στατικό ηλεκτρισμό... Χμμ...

Επίσης απο micro sd τι παίζει? Με μια 32αρα θα είμαι καλά? Σκεφτόμουν κάτι τέτοιο πχ http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/mnimes-card-readers/micro-sd/karta-mnimis-microsdhc-32gb-class-10-sandisk-ultra-sdsqunc-032g-gn6ma/prod7730481pp/

 

εχει θεμα αδερφε για τα αξεσουαρ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428591 ξεχωριστο καλοριζικο και καλοδουλευτο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

kκαλημερα ριξε μια ματια εδω βαλε το ιμει σου πρωτα και αν οχι μετα κανε ψαχτικες με το κωδικο http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php

 

Τίποτα φίλε μου …

Δεν βρίσκει το ιμει ….

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου …

Δεν βρίσκει το ιμει ….

 

με την εφαρμογη lg phone from λεει κατω ενα κωδικο με γραματα και νουμερα serial number 1 βρες το και πανε χειροκινητα στο site και βρες την αναλογη ρομ της χωρας σου αν ζοριστεις ανεβασε μια φωτο απο την εφαρμογη να ριξω και γω μια ματια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη lg phone from λεει κατω ενα κωδικο με γραματα και νουμερα serial number 1 βρες το και πανε χειροκινητα στο site και βρες την αναλογη ρομ της χωρας σου αν ζοριστεις ανεβασε μια φωτο απο την εφαρμογη να ριξω και γω μια ματια

 

to serial number 1 το βρικα …

aromlb

τωρα?

serial number 2

512kpca903947

Edited by spyros_greece
Link to comment
Share on other sites

to serial number 1 το βρικα …

aromlb

τωρα?

 

τι χωρα σου λεει???παντως να ξερεις για θεματα δικα σας εχει νημα διαφορετικο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428618&page=17 ισως εκει να το χει βρει κανενα παλικαρι....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

τι χωρα σου λεει???παντως να ξερεις για θεματα δικα σας εχει νημα διαφορετικο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428618&page=17 ισως εκει να το χει βρει κανενα παλικαρι....

 

ok ευχαριστω ...

 

romania μου λεει παντος

Link to comment
Share on other sites

θα το γραψω εδω γιατι μπαινουν ολοι και ισως ειναι θεμα συμβατοτητας....ειχα θεμα με την καρτα την

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753 κρασαρε καποιες φωτο γκρι μολις τις ανοιγες την αλλαξα 2 φορες και τα ιδια νομιζα ειναι θεμα καρτας και πηρα καιουρια εχθες αυτη http://www.e-gate.gr/verbatim-pro-u3-micro-sdhc-32gb-sd-adapter-44033.html αλλης εταιριας την πλακωσα εχθες με καμια 30 φωτο και τωρα μπαινω και τσουπ μια φωτο ολοκληρη γκρι μολις την ανοιγω.....μηπως τελικα η συσκευη δεν ειναι συμβατη με τις U3?????πεταξα 42 ευρω μεχρι τωρα.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο θέμα είχα με την kingston. Είμαι έτοιμος να πάρω την verbatim αλλά....

Kαι γω την kingston πηρα εδω και εικοσι μερες εχω τραβηξει καμμια 20αρια βιντεο και καμμια πενηνταρια φωτογραφιες εχω ανταλλαξει απο υπολογιστη και μεχρι τωρα μια χαρα ουτε κολληματα ουτε ασπρομαυρα ουτε τιποτα μηπως ειναι θεμα τυχης τι να πω. Απο eshop την πηρα και γω.

Link to comment
Share on other sites

θα το γραψω εδω γιατι μπαινουν ολοι και ισως ειναι θεμα συμβατοτητας....ειχα θεμα με την καρτα την

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753 κρασαρε καποιες φωτο γκρι μολις τις ανοιγες την αλλαξα 2 φορες και τα ιδια νομιζα ειναι θεμα καρτας και πηρα καιουρια εχθες αυτη http://www.e-gate.gr/verbatim-pro-u3-micro-sdhc-32gb-sd-adapter-44033.html αλλης εταιριας την πλακωσα εχθες με καμια 30 φωτο και τωρα μπαινω και τσουπ μια φωτο ολοκληρη γκρι μολις την ανοιγω.....μηπως τελικα η συσκευη δεν ειναι συμβατη με τις U3?????πεταξα 42 ευρω μεχρι τωρα.......

 

άλλο είναι το θέμα σου και όχι αν είναι υ3. 5 μήνες υ3 έχω και μάλιστα την kingston χωρίς κανένα θέμα

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ας γράψω λοιπόν κι εγώ την γνωμάρα μου:

 

Το έχω κάνει αγορά σχεδόν πριν ένα μήνα. Αυτή τη φορά έψαξα αρκετά καλά για την επιλογή μου και πέρασα και απο μεγαλοκαταστήματα να το δω κι απο κοντά. Ήμουν ανάμεσα σ' αυτό, το G3 και κάποια της Lenovo.

Το πήρα από το citisshop, έκδοση 601 και του πέρασα απευθείας χωρίς πρόβλημα την ΜΜ.

Φοβόμουν τα πίσω πλήκτρα. Η αλήθεια είναι ότι δεν τα εχω βολευτεί ακόμα στο 100% αλλά δεν έχω ιδιαίτερο θέμα.

 

ΥΠΕΡ

Η φωτογραφική μηχανή είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Δεν γνωρίζω ν αλλάζω τα χειροκίνητα για ακόμα καλύτερη προσαρμογή αλλά στο αυτόματο οι φωτογραφίες είναι ακόμα καλύτερες κι απο κανονικές compact φωτογραφικές μηχανές.

 

Η οθόνη είναι απίστευτη. Φοβερή ευκρίνεια και χρώματα, πάρα πολύ καθαρή εικόνα, λες και είναι τηλεόραση, στην κυριολεξία.

Επίσης πάρα πολύ καλή φωτεινότητα. Ήμουν μέρα μεσημέρι στην Νερατζιώτισσα κι ενώ με το άλλο κινητό δεν μπορούσα να δω τιποτα στην οθόνη, το G4 το χρησιμοποιούσα κανονικά.

 

Πάρα πολύ γρήγορο στην λειτουργία του.

 

Τα κουμπιά της αρχικής οθόνης μπορούν ν αλλάξουν και να τα προσαρμόσεις όπως θες. (ΤΕΡΑΣΤΙΟ πλεονέκτημα για όλους εμάς τους περίεργους που θέλουμε το κουμπί που πας πίσω, δεξιά και όχι αριστερά.)

 

Η οθόνη ανοιγοκλείνει πολύ εύκολα με δύο χτυπήματα. Πολύ βολικό επίσης.

 

Το ui είναι πάρα πολύ εύχρηστο για μένα. Προερχόμενη από το TIMIO ναι μεν Lenovo A536 αλλά με κάποια μικροελαττώματα για τα δικά μου γούστα, δεν δυσκολευτηκα ιδιαίτερα να το βολευτώ. Και το ακόμα καλύτερο είναι ότι δεν ήταν γεμάτο με ΑΧΡΗΣΤΑ πράγματα.

 

Η χωρητικότητα πολύ μεγάλη για τους πιο απλούς χρήστες σαν και μένα και παίρνει και κάρτα sd.

 

Όταν έκανα την πρώτη κλήση, εντυπωσιάστηκα με το πόσο δυνατά και καθαρά ακουγόταν ο συνομιλητής μου. Στην δε ανοιχτή ακρόαση, τα έχασα γιατί ήταν επίσης άψογο.

 

Η μπαταρία είναι αποσπώμενη. ΕΠίσης ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΥΝ σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Είμαι γριοπαράξενη και θέλω να έχω την επιλογή να βγάλω τη μπαταρία. Έχω καεί από Samsung tablet που είχε κολλήσει και δεν έσβηνε με τίποτα και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά, οπότε ήταν άλλο ένα πλεονέκτημα του G4 σε σχέση με τα Lenovo που κοίταζα.

 

Το μόνο "αρνητικό" είναι η μπαταρία. Κι εξηγούμαι: με μέτρια χρήση, βγάζει χαλαρά 1,5 μέρα. Αν όμως είσαι σε ιντερνετ κτλ θέλει φόρτιση το βράδυ. Κι έτσι εξηγούνται τα εισαγωγικά στο αρνητικό γιατι ουσιαστικά, τα περισσότερα κινητά έχουν το ίδιο θέμα σε σχέση με την μπαταρία. Άρα δεν είναι ακριβώς αρνητικό αλλά κάτι πρέπει να πούμε και σαν μειονέκτημα.

 

Θα μπορούσε να έχει καλύτερη μπαταρία, αλλά θεωρώ για την κατηγορία που είναι, στα λεφτά που κοστίζει αυτή τη στιγμή είναι ο ορισμός του value for money.

Link to comment
Share on other sites

άλλο είναι το θέμα σου και όχι αν είναι υ3. 5 μήνες υ3 έχω και μάλιστα την kingston χωρίς κανένα θέμα

 

δεν πηγαινε αλλο η φαση εστειλα στην lg μαιλ με πηρε τωρα τηλ απο την procordia και μου ειπαν πως δεν ειναι λογικο και υποστηρίζει κανονικα την δευτερα θα ερθει κουριερ να το παρει του ειπα και για τα μικρα λαγκ και μου ειπε πως ισως εχει θεμα ο επεξέργαστης θα κανουν ελενγχο,μια ερωτηση τωρα για να μην φαω κανενα ακυρο και μου μεινει στο χερι εμενα ειναι ουγγαριας ειχα βαλει την ευρωπαικη 6.0 και επειδη ειχα θεματα βρηκα την ουγγρικη 10b την περασα και ηρθε οτα η 20d μετα την 10c και παει λεγοντας...ειμαι εντος εγγύησης????η τζαμπα ο κοπος???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ενα pcmark.

KIRIS και gms , αν θελετε τρεξτε το και εσεις και πειτε αποτελεσματα.

 

Δεν σε ξέχασα, απλά δεν βρήκα τον χρόνο νωρίτερα. Εδώ φαίνεται να είναι πιο κοντά τα αποτελέσματα στο συνολικό σκορ με διάφορα σκαμπανεβάσματα από τεστ σε τεστ και στων δύο τις συσκευές.

http://imgur.com/a/OqcDh

Link to comment
Share on other sites

Δε τα λες και άσχημα. :)

Ψάξε για οδηγούς για το πώς θα σεταρεις τις manual ρυθμίσεις της κάμερας, και θα εκπλαγείς ακόμη πιο ευχάριστα! Μπαταρία είναι μια χαρά δεδομένου ότι εχει 2κ οθόνη. Και πάντα σε όλες τις συσκευές εξαρτάται από την χρήση φυσικά. Το γεγονός ότι είναι αποσπωμενη είναι έξτρα θετικό.

Για μενα το ui έχει παραμείνει στάσιμο. Θεωρώ ότι έπρεπε να έχει αλλάξει κάπως,αλλά από το optimus g Μέχρι και τώρα ,δεν άλλαξαν πολλά. Είναι θέμα γούστου καθαρά. Αλλαγή launcher για αρχή,και όλα καλά :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες κάτι το έχει πιάσει και δε τερματίζει τις κλήσεις. Απο χθές έχω κάνει δυο restart. Είναι θέμα λογισμικού ή dialer?

Εννοώ ότι έβαλα άλλον dialer... Τώρα τον έβγαλα να δουμε πως θα πάει.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ξέχασα, απλά δεν βρήκα τον χρόνο νωρίτερα. Εδώ φαίνεται να είναι πιο κοντά τα αποτελέσματα στο συνολικό σκορ με διάφορα σκαμπανεβάσματα από τεστ σε τεστ και στων δύο τις συσκευές.

http://imgur.com/a/OqcDh

 

Κοντα στα δικα μου. Ειναι πιο "real life" test αυτο οπως φαινεται και πανω κατω +/- 400 ποντους θα βγαλεις.

Εκανα ενα ακομα anTutu και δε κρατησα ss ο εξυπνος, αλλα βγηκε λιγο πανω απο 71.000. Φυσιολογικα ολα εδω περα.

Link to comment
Share on other sites

δεν πηγαινε αλλο η φαση εστειλα στην lg μαιλ με πηρε τωρα τηλ απο την procordia και μου ειπαν πως δεν ειναι λογικο και υποστηρίζει κανονικα την δευτερα θα ερθει κουριερ να το παρει του ειπα και για τα μικρα λαγκ και μου ειπε πως ισως εχει θεμα ο επεξέργαστης θα κανουν ελενγχο,μια ερωτηση τωρα για να μην φαω κανενα ακυρο και μου μεινει στο χερι εμενα ειναι ουγγαριας ειχα βαλει την ευρωπαικη 6.0 και επειδη ειχα θεματα βρηκα την ουγγρικη 10b την περασα και ηρθε οτα η 20d μετα την 10c και παει λεγοντας...ειμαι εντος εγγύησης????η τζαμπα ο κοπος???

 

το bridge το δοκίμασες ?

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

το bridge το δοκίμασες ?

τι εννοεις???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις???

 

Το LG bridge μήπως σου έβρισκε την σωστή ρομ για το κινητό σου και έβαζες αυτή

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το LG bridge

 

εεεε να το κανω τι?????μηπως ηθελες να το στειλεις αλλου????διαβασες τι γραφω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...