Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλε μου. Δεν εχω ιδεα τι βγαζει στο antutu γιατι δε με αφορα καν, αλλα αν μου πεις ποια ειναι η σωστη εκδοση να κατεβασω, θα ριξω μια δοκιμη :)

 

Οι μόνοι λόγοι που μιλάω για benchmark είναι επειδή από την μία είναι ο μοναδικός τρόπος με τον οποίο θα μπορούσε να γίνει κάποια σύγκριση και ίσως να βγει κάποιο συμπέρασμα και επειδή έχοντας δει πάρα πολλά review, όλα παίνευαν το G4 για το πόσο σταθερό είναι στα benchmark σε αντίθεση με τον μεγάλο ανταγωνιστή του το S6, αλλά εγώ διαπιστώνω το αντίθετο, πράγμα που με βάζει σε υποψίες για πιθανό πρόβλημα λόγω αντικρουόμενων δεδομένων. Μην φαντάζεσαι πως δίνω μεγαλύτερη αξία στα benchmark. Για software δεν ξέρω. Με αυτά δεν μπορώ να πειραματιστώ γιατί δεν είναι το κινητό δικό μου. Απλά ήθελα να πω πως η συσκευή έχει το λογισμικό του εργοστασίου και δεν έχει χρειαστεί να κάνω αναβαθμίσεις, επαναφορα ή πειραματισμούς με άλλες εκδόσεις λογισμικού και από αυτήν άποψη η συσκευή είναι καθαρή. Πιο μετά θα κάνω edit να δείξω τα αποτελέσματα του Antutu.

 

Εδώ τα αποτελέσματα: http://imgur.com/a/u4UD2

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνοι λόγοι που μιλάω για benchmark είναι επειδή από την μία είναι ο μοναδικός τρόπος με τον οποίο θα μπορούσε να γίνει κάποια σύγκριση και ίσως να βγει κάποιο συμπέρασμα και επειδή έχοντας δει πάρα πολλά review, όλα παίνευαν το G4 για το πόσο σταθερό είναι στα benchmark σε αντίθεση με τον μεγάλο ανταγωνιστή του το S6, αλλά εγώ διαπιστώνω το αντίθετο, πράγμα που με βάζει σε υποψίες για πιθανό πρόβλημα λόγω αντικρουόμενων δεδομένων. Μην φαντάζεσαι πως δίνω μεγαλύτερη αξία στα benchmark. Για software δεν ξέρω. Με αυτά δεν μπορώ να πειραματιστώ γιατί δεν είναι το κινητό δικό μου. Απλά ήθελα να πω πως η συσκευή έχει το λογισμικό του εργοστασίου και δεν έχει χρειαστεί να κάνω αναβαθμίσεις, επαναφορα ή πειραματισμούς με άλλες εκδόσεις λογισμικού και από αυτήν άποψη η συσκευή είναι καθαρή. Πιο μετά θα κάνω edit να δείξω τα αποτελέσματα του Antutu.

 

Μπαινω μαρκετ και κατεβαζω το antutu που βρισκω κοινως; Μετα την φορτιση θα κανω την απαιτουμενη ενεργεια και θα ποσταρω αποτελεσματα.

Εγω εχω 601 παρτιδα, εκανα αναβαθμιση σε marshmallow και στα καπάκια, αφου ειδα μια περιεργη συμπεριφορα, εκανα επαναφορα εργοστασιακων , και τα παντα εστρωσαν.

Οποτε σε γενικες γραμμες καθαρος ειμαι και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνοι λόγοι που μιλάω για benchmark είναι επειδή από την μία είναι ο μοναδικός τρόπος με τον οποίο θα μπορούσε να γίνει κάποια σύγκριση και ίσως να βγει κάποιο συμπέρασμα και επειδή έχοντας δει πάρα πολλά review, όλα παίνευαν το G4 για το πόσο σταθερό είναι στα benchmark σε αντίθεση με τον μεγάλο ανταγωνιστή του το S6, αλλά εγώ διαπιστώνω το αντίθετο, πράγμα που με βάζει σε υποψίες για πιθανό πρόβλημα λόγω αντικρουόμενων δεδομένων. Μην φαντάζεσαι πως δίνω μεγαλύτερη αξία στα benchmark. Για software δεν ξέρω. Με αυτά δεν μπορώ να πειραματιστώ γιατί δεν είναι το κινητό δικό μου. Απλά ήθελα να πω πως η συσκευή έχει το λογισμικό του εργοστασίου και δεν έχει χρειαστεί να κάνω αναβαθμίσεις, επαναφορα ή πειραματισμούς με άλλες εκδόσεις λογισμικού και από αυτήν άποψη η συσκευή είναι καθαρή. Πιο μετά θα κάνω edit να δείξω τα αποτελέσματα του Antutu.

 

λογικα εχεις την 5.1 ακομα για να μιλας για τετοια νουμερα γιατι στην 6 εμενα μου βγαζει 71000!!επισης ενας ακομα λογος που μπορει να εχει σκαμπανεβασματα και αυτα στα λεω απο προσωπικη εμπειρια ειναι το σημα του wifi που εχεις και αν εκεινη την ωρα κατεβαζεις ας πουμε μια ταινια!!κανε ολες τις μετρησεις με φουλ σημα και χωρις να κανεις κατι αλλο στο ιδιο wifi και πες μας

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

71000; :up: Είσαι μια χαρά! Εγώ πάνω από 67000 δεν είδα και τα 67000 μετά από 6 7 τεστ τα είδα. Android 6.0 έχει. Εννοείται πως τα τεστ δεν έγιναν απανωτά το ένα πίσω από το άλλο και όσο τρέχουν δεν έχω βάλει τίποτα να δουλεύει από πίσω, ούτε καν τη συσκευή έχω στα χέρια για να μην δουλεύει το επιταχυνσιόμετρο και να μην γίνονται ταπ στην οθόνη. Αυτό για το σήμα wifi δεν το είχα σκεφτεί ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

71000; :up: Είσαι μια χαρά! Εγώ πάνω από 67000 δεν είδα και τα 67000 μετά από 6 7 τεστ τα είδα. Android 6.0 έχει. Εννοείται πως τα τεστ δεν έγιναν απανωτά το ένα πίσω από το άλλο και όσο τρέχουν δεν έχω βάλει τίποτα να δουλεύει από πίσω, ούτε καν τη συσκευή έχω στα χέρια για να μην δουλεύει το επιταχυνσιόμετρο και να μην γίνονται ταπ στην οθόνη. Αυτό για το σήμα wifi δεν το είχα σκεφτεί ποτέ.

 

εχεις καρτα sd μεσα???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το lag στο Playstore πάντως, αμφιβάλλω αν υπάρχει συσκευή που να μην το έχει. Είχα ψαχτεί πριν ακόμα πάρω το g4 γιατί κόλλαγε το Note 2 μου στο store και ακόμα και το 6p με το stock android έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φορτωνει ενα σωρο thumbnails και ενα καρο βλακειες απο το store, δε γινεται να το βλεπετε αλοιφη, πως να το κανουμε; Πειτε μου που αλλου εχει ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ lag το κινητο, να πω οκ. .

 

Κατι αλλο.

Παιδες υπαρχει καποιος τροπος να κανω τον ηχο κλησης κλιμακωτο; Δηλαδη να ξεκιναει σιγα και να συνεχιζει δυνατοτερα; Οταν το πρωτοανοιξα υπηρχε νομιζω στην 5.1, στην 6.0 εξαφανιζολ. Τι φαση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Συγγνώμη για το offtopic, αλλά προσπάθησα να rootαρω το κινητό με Kingroot, αλλά βλέπω πως ακόμα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπάρχει κάποιος απλός τρόπος για να γίνει αυτό; Όταν λέω απλός εννοώ one-click φάση, όπως το Kingroot.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Συγγνώμη για το offtopic, αλλά προσπάθησα να rootαρω το κινητό με Kingroot, αλλά βλέπω πως ακόμα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπάρχει κάποιος απλός τρόπος για να γίνει αυτό; Όταν λέω απλός εννοώ one-click φάση, όπως το Kingroot.

 

Οχι... Αν δεν ξεκλειδωσεις bootloader δε γινεται root, κατι που θα κανει το κινητο σου να βγει εκτος εγγυησης, και σε περιπτωση που πεσεις σε κανα bootloop , τρεχα-γυρευε. Στην 5.1 υπηρχε ενας τροπος αλλα δε στο συνιστω..

 

AnTutu Benchmark: @gms

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

καησπερα.το κινητο ετσι οπως το εχω και φορτιζει αυτην την στιγμη εσβησε το κοκκινο λαμπακι που φορτιζει.το εβγαλα απο τον φορριστει και το ξαναεβαλα και τιποτα.τι λετε να ειναι?η φωτεινοτητα ειναι στο 30% αν βοηθησει σε κατι.

 

Ευτυχως εφτιαξε τωρα.παντως δεν μου αρεσε αυτο που εκανε.

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μου το αναγραφει ετσι; και οχι οπως στον απο πανω;
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο ειναι.γιατι οταν οταν το ανοιγω δεν το δειχνει το κοκινο.ενω μολις το κλειδωνω αναβει το κοκκινο.μπορει να μην το ειχα παρατηρησει και να μου φανηκε οτι κατι γινεται. .
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα φιλε μου γιατι στο βγαζει ετσι εσενα. Εισαι μηπως στην 5.1 ;

Μαλλον αυτο ειναι.γιατι οταν οταν το ανοιγω δεν το δειχνει το κοκινο.ενω μολις το κλειδωνω αναβει το κοκκινο.μπορει να μην το ειχα παρατηρησει και να μου φανηκε οτι κατι γινεται. .

Ναι , οταν το ξεκλειδωνεις παντα σβηνει, το led ειναι ενδειξη φορτισης οταν ειναι κλειστη η οθονη :)

Link to comment
Share on other sites

AnTutu Benchmark: @gms

 

Βλέπεις, με την πρώτη προσπάθεια πέτυχες το αναμενόμενο για το G4 αποτέλεσμα ενώ αυτό που έχω εγώ στα χέρια μου δεν πάει ποτέ και με τίποτα πάνω από 67000 που είναι μεγάλη διαφορά. Και όπως έδειξα πιο πάνω υπήρξαν και πολύ χειρότερα.

Για να μην πρήζω άλλο, το κινητό είναι της κοπέλας μου και δεν είχε ποτέ ναυαρχίδα και δεν γνωρίζει από benchmarks οπότε είναι υπερευχαριστημένη. Απλά είναι κρίμα εφόσον έχω τέτοιες υποψίες να μην κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και να την αφήνω να ζει στην άγνοια με μία κατάσταση που θα μπορούσε όντως να είναι πρόβλημα. Θα μπορούσε για παράδειγμα να οφείλεται σε κακή εφαρμογή του SOC με την μεταλλική πλάκα που λειτουργεί ως ψύκτρα και έτσι να ανεβάζει πιο γρήγορα υψηλότερες θερμοκρασίες κάτι το οποίο σε βάθος χρόνου θα μπορούσε να εξελιχθεί σε κάτι πιο σοβαρό. Λέμε τώρα ένα παράδειγμα...

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις, με την πρώτη προσπάθεια πέτυχες το αναμενόμενο για το G4 αποτέλεσμα ενώ αυτό που έχω εγώ στα χέρια μου δεν πάει ποτέ και με τίποτα πάνω από 67000 που είναι μεγάλη διαφορά. Και όπως έδειξα πιο πάνω υπήρξαν και πολύ χειρότερα.

Για να μην πρήζω άλλο, το κινητό είναι της κοπέλας μου και δεν είχε ποτέ ναυαρχίδα και δεν γνωρίζει από benchmarks οπότε είναι υπερευχαριστημένη. Απλά είναι κρίμα εφόσον έχω τέτοιες υποψίες να μην κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και να την αφήνω να ζει στην άγνοια με μία κατάσταση που θα μπορούσε όντως να είναι πρόβλημα. Θα μπορούσε για παράδειγμα να οφείλεται σε κακή εφαρμογή του SOC με την μεταλλική πλάκα που λειτουργεί ως ψύκτρα και έτσι να ανεβάζει πιο γρήγορα υψηλότερες θερμοκρασίες κάτι το οποίο σε βάθος χρόνου θα μπορούσε να εξελιχθεί σε κάτι πιο σοβαρό. Λέμε τώρα ένα παράδειγμα...

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.

 

Δε κανει τιποτα, ειναι λογικο να εκφραζεις τις ανησυχιες σου φιλε μου! Εμενα εχει το G2 και ειναι υπερ ευχαριστημενη as well , αν και ζουλεψε λιγακι το G4 (την καμερα του κυριως).

Θα τρεξω και ενα pcmark που ειναι το μοναδικο που ειχα τρεξει για ενα thread παλι , και θα ποσταρω, κανε το και εσυ αν θες!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις, με την πρώτη προσπάθεια πέτυχες το αναμενόμενο για το G4 αποτέλεσμα ενώ αυτό που έχω εγώ στα χέρια μου δεν πάει ποτέ και με τίποτα πάνω από 67000 που είναι μεγάλη διαφορά. Και όπως έδειξα πιο πάνω υπήρξαν και πολύ χειρότερα.

Για να μην πρήζω άλλο, το κινητό είναι της κοπέλας μου και δεν είχε ποτέ ναυαρχίδα και δεν γνωρίζει από benchmarks οπότε είναι υπερευχαριστημένη. Απλά είναι κρίμα εφόσον έχω τέτοιες υποψίες να μην κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και να την αφήνω να ζει στην άγνοια με μία κατάσταση που θα μπορούσε όντως να είναι πρόβλημα. Θα μπορούσε για παράδειγμα να οφείλεται σε κακή εφαρμογή του SOC με την μεταλλική πλάκα που λειτουργεί ως ψύκτρα και έτσι να ανεβάζει πιο γρήγορα υψηλότερες θερμοκρασίες κάτι το οποίο σε βάθος χρόνου θα μπορούσε να εξελιχθεί σε κάτι πιο σοβαρό. Λέμε τώρα ένα παράδειγμα...

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.

 

το ξαναεκανα 3 φορες τωρα 72134 την πρωτη 71458 η δευτερη 71568 την τριτη.....ακολουθα αυτα που σου ειπα με την καλη συνδεση το μεσημερι που ειχα ανοιχτο ενα ματς στο live στο λαπτοπ στην μπετ εβγαλα 65000

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το κολπο ειναι η καταψυξη..βαλε το 10 λεπτα εκει και κανε run μετα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση... Η μπαταρία δεν έχει υγρά μέσα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@takaros31

Ναι έχει.

 

Και με τις καταψύξεις κτλ. δεν έχει φόβο να πάθει κάτι...? :wacko::wacko:

 

Όχι πως έχω σκοπό να το βάλω αλλά επιγραμματικά...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενα pcmark. Μου προκαλει εντυπωση. Το παλιο μου LG Optimus G , σε αυτο το bench, εβγαζε "writing score" 4392. :lol:

 

KIRIS και gms , αν θελετε τρεξτε το και εσεις και πειτε αποτελεσματα.

 

Ξαναετρεξα το τεστ. Αυτα τα benchmarks ειναι του διαβολου προγραμματα. :devil:

Εβαλα bonus pics απο το Optimus G !

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Για να πετύχει τι; :blink:

 

μεγαλυτερα σκορ..αλλα δεν αξιζει!το μονο που κανει το antutu ειναι να ταλαιπωρει το κινητο,να ζοριζει τους επεξεργαστες στο τερμα!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

επειδη περιμενω απο ωρα σε ωρα μια καρτα καινουρια 2 ερωτησεις καλυτερα ειναι να την βαλω πρωτα στο τηλ αδεια ωστε να την φορμαρει η συσκευη συμφωνα με το τηλ και μετα να περασω τα αρχεια μου η δεν εχει να κανει αν τα περασω πρωτα και μετα την βαλω??το λεω γιατι εχω παρατηρήσει πως μολις βαλεις μια καρτα δημιουργει ενα αρχειο....και κατι ακομα αυτες οι ταχύτητες των καρτων που γραφει ο κατασκευαστης εχουν διαφορα αν τις βαλεις στο λαπτοπ με τον ανταπτορα τους σε σχεση με την συνδεση με το καλωδιο της συσκευης???ποιο ειναι ταχύτερο στη μεταφορα δεδομενων?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...