Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4g στη Βοντα Έχει κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω;

Btw έβαλα λευκό φόντο και δεν είδα τίποτα απολύτως ..

 

Ενεργοποιήση/ Απενεργοποίηση της χρήσης του δικτύου 4G

Κλείσιμο Ενεργοποιήση/ Απενεργοποίηση της χρήσης του δικτύου 4G content

Ενεργοποιήση

Να καλέσουν από τη σύνδεση που θέλουν να ενεργοποιήσουν το δίκτυο 4G στο 1285

Να στείλουν SMS από τη σύνδεση που θέλουν να ενεργοποιήσουν το δίκτυο 4G στο 1285 γράφοντας

4G NAI

Nα απευθυνθούν στα καταστήματα Vodafone ή να καλέσουν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών: 13830 για οικιακούς συνδρομητές ή 1399 για εταιρικούς συνδρομητές

Link to comment
Share on other sites

Thanx a lot ,ούτε μου έκοψε να ψάξω !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα 4g στο 1330 και μου γράφει η υπηρεσία 4g δεν βρέθηκε.. :confused:

Στο 1333 όχι στο 1330!!!!!

 

Για κοσμοτε !!!

4G στο 1333

Και στην εξυπηρετηση πελατων να πάρεις τηλέφωνο, θα σου πουν απλά να στείλεις το sms ενεργοποίησης από το κινητό σου που σου λέω. Δεν θα κάνουν κάτι άλλο.

Κ εγώ το ενεργοποιησα σήμερα το πρωί σε κινητό φίλου με τον ίδιο τρόπο κ έγινε κανονικά. Σε μισή ώρα πήραμε sms απάντηση ότι ενεργοποιηθηκε.

 

Το σχετικό νήμα είναι εδώ για cosmote:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80009

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα φωτεινότητα σε λευκό φόντο δεν είδα ούτε παρατήρησα κάθετες οριζόντιες γραμμές.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα ενεργοποιησει περυσι στo optimus g , και μολις τωρα το θυμηθηκα που ξαναεστειλα 4G NAI στο 1285 :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω κάτι με τον chrome και τον μαμα browser και δεν μπορώ ζητάει κάτι να αλλάξω στις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω κάτι με τον chrome και τον μαμα browser και δεν μπορώ ζητάει κάτι να αλλάξω στις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω

 

Τι ακριβως προσπαθεις να κατεβασεις; Εμενα με chrome ολα κατεβηκαν. Νομιζω ζηταει ενα permission στην αρχη-αρχη. Αν το απορριψεις τοτε πρεπει μαλλον να κανεις clear cache και δεδομενα της εφαρμογης και να ξαναπροσπαθησεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως προσπαθεις να κατεβασεις; Εμενα με chrome ολα κατεβηκαν. Νομιζω ζηταει ενα permission στην αρχη-αρχη. Αν το απορριψεις τοτε πρεπει μαλλον να κανεις clear cache και δεδομενα της εφαρμογης και να ξαναπροσπαθησεις.

Ενα αρχείο τελικά τα κατάφερα ευχαριστώ πολύ παιδιά :o

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια πραγματικα μου φαινεται οτι δεν κραταει καθολου σε σχεση με το z2 που ειχα κριμα κινηταρα αλλα απο μπαταρια μαπα το καρπούζι
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα και hard reset αλλα δεν εστρωσε μου εφαγε και ολη την ωρα. Απο δευτερα στο σερβις λοιπον.

Επανερχομαι εστρωσε τελικα η κεραια πλεον δουλευει και το 3g :D :D

Ευχαριστω για την βοηθεια.

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι εστρωσε τελικα η κεραια πλεον δουλευει και το 3g :D :D

 

Τι στραβωμα ειχε φαει; Ακουσε για Service και το μετανοιωσε; :rolleyes::p

 

 

 

Παιδια η μπαταρια πραγματικα μου φαινεται οτι δεν κραταει καθολου σε σχεση με το z2 που ειχα κριμα κινηταρα αλλα απο μπαταρια μαπα το καρπούζι

 

Eμενα με κανονικη χρηση , λιγα games,internet,tapatalk,sync on και ολα τα σχετικα, πιστευω τον εχει τον μ.ο των 4ων ωρων οθονη. Δε ξερω τι συμβαινει με ολους, αλλα διαφερει το πως χρησιμοποιουμε το κινητο μας και, συν τοις αλλοις, αν εισαι στην αρχη της χρησης, θελει λιγες φορτισεις για να στρωσει καλα. Συγκρινεις επισης καταναλωση σε 1080p οθονη vs 1440p. Το Z2 ειχε οντως αρκετα καλη μπαταρια!

Επισης εχει ειδικο θεμα για μπαταρια κλπ εδω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια πραγματικα μου φαινεται οτι δεν κραταει καθολου σε σχεση με το z2 που ειχα κριμα κινηταρα αλλα απο μπαταρια μαπα το καρπούζι

 

Αναμενόμενο δεν είναι όταν έχει μεγαλύτερη μπαταρία με μικρότερη οθόνη και μικρότερη ανάλυση;

Link to comment
Share on other sites

Τι στραβωμα ειχε φαει; Ακουσε για Service και το μετανοιωσε; :rolleyes::p

Δεν δουλευε καθολου στο wcdma, οταν δηλαδη δεν εβρισκε 4g σε εριχνε στο gsm και σερνοτανε. Χθες το βραδυ εκανα hard reset δεν αλλαξε κατι και τωρα μπαινω και δουλευει κανονικα! Και ο αγιος φοβερα θελει!

 

Δυστηχως ηταν η τελευταια εναλλαμπη πριν το τελος αρνειται να συνδεθει ξανα οποτε σερβις

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπορει καποιος που δεν εχει κανει flash με LGUP και δεν εχει rootαρει τη συσκευη του και στο κουτι γραφει hw rev 1.1 s/n 601, να μπει στο service menu να μου πει τι λεει στο hw version?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μια ερώτηση...

υπάρχει περίπτωση απο τη μμ να κατεβω στην 5?

ευχάριστω

 

(μου κολλάει ρε παιδιά και εκανα και επαναφορά..)

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο δεν είναι όταν έχει μεγαλύτερη μπαταρία με μικρότερη οθόνη και μικρότερη ανάλυση;

 

Ναι δεν διαφωνώ.. Τουλαχιστον φορτιζει πολυ γρήγορα αλλα το κινητο ειναι πύραυλος πραγματικα, πολυ smooth και γρήγορο

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μια ερώτηση...

υπάρχει περίπτωση απο τη μμ να κατεβω στην 5?

ευχάριστω

 

(μου κολλάει ρε παιδιά και εκανα και επαναφορά..)

 

Ναι μπορεις με το LG UP.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ..

θεμα με την εγγύηση δεν εχουμε?

ουτε ρουτ ειμαι ουτε τιποτα....

 

Ναι... δεν έχεις θέμα με την εγγύηση. Απλά στο LG UP αντί για UPGRADE θα επιλέξεις το REFURBISH.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπορει καποιος που δεν εχει κανει flash με LGUP και δεν εχει rootαρει τη συσκευη του και στο κουτι γραφει hw rev 1.1 s/n 601, να μπει στο service menu να μου πει τι λεει στο hw version?

 

Χμ, καλη ερωτηση. Πισω το κουτι μου λεει:

ΜΕΧΧΧΧΧΧΧ(1.1)BL Αυτο ειναι το hw ? Μηπως επρεπε να μπω οταν ηταν σε Lollipop; Τωρα ειμαι σε ΜΜ , και λεει Rev1.0 στο service μενου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα

μια ερώτηση...

υπάρχει περίπτωση απο τη μμ να κατεβω στην 5?

ευχάριστω

 

(μου κολλάει ρε παιδιά και εκανα και επαναφορά..)

 

εχεις καρτα μνημης; Την εκανες format οσο εισαι στην ΜΜ αν ναι; Εχουν αναφερθει θεματα με μερικες καρτες μνημης. Εγω την τριπλοτσεκαρα πριν την βαλω , και την εκανα φορματ απο το κινητο κιολας για να μην εχω θεματα, και οντως δεν εχω. Σε ΜΜ και εγω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μια ερώτηση...

υπάρχει περίπτωση απο τη μμ να κατεβω στην 5?

ευχάριστω

 

(μου κολλάει ρε παιδιά και εκανα και επαναφορά..)

 

Αφού θα ασχοληθείς έτσι και αλλιώς, κάνε μια επαναφορά και μετά χωρίς κάρτα μνήμης και σιμ με το LG bridge κανε ξανά εγκατάσταση της mm.

Έτσι ηρέμησα εγώ πάντως.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα πως μπορώ να πάρω τις επαφές του κινητού μου σε αρχειο vcf. Κ όταν θέλω να τις ξαναπερασω σε άλλη συσκευή να στείλω αυτό το αρχείο κ όταν το τρέξω να περάσει αυτόματα όλες τις επαφές μου στον κατάλογο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...