Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν πας για σερβις.. Είσαι σε marshmallow? Έχεις κάνει επαναφορά ρυθμίσεων η σεταρισες στο όνομα σημείου πρόσβασης να είναι επιλεγμένο το Vodafone/cosmote

internet ? Αλλά θα μου πεις ,σήμα θα είχες κανονικά ...

Με το που το πηρα εβαλα android 6 σεταρισα το κινητο και παρατηρισα οτι απο την αρχη δεν εμπαινε 3g. Σημερα εκανα επαναφορα ρυθμισεων δικτυου 3ς φορες αλλα δεν αλλαξε κατι. Γενικη επαναφορα ρυθμισεων δεν εχω κανει και οι ρυθμισεις internet της cosmote ειναι σωστες.

Link to comment
Share on other sites

Με το που το πηρα εβαλα android 6 σεταρισα το κινητο και παρατηρισα οτι απο την αρχη δεν εμπαινε 3g. Σημερα εκανα επαναφορα ρυθμισεων δικτυου 3ς φορες αλλα δεν αλλαξε κατι. Γενικη επαναφορα ρυθμισεων δεν εχω κανει και οι ρυθμισεις internet της cosmote ειναι σωστες.

Δηλαδή το πήρες με 5.1.1 έκανες update σε mm χωρίς να κάνεις Hard reset; αν ναι κάνε θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πήρες με 5.1.1 έκανες update σε mm χωρίς να κάνεις Hard reset; αν ναι κάνε θα στρώσει

 

Hard reset και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι το ιδιο? Τωρα του κανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μου πει κανεις τελικα με την 601 παρτίδα εχω θεμα αν κανω αναβάθμιση?
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για σήμα... εμένα δεν μου έχει δείξει Η+ ή 4g, αλλά μέχρι H μέχρι στιγμής. Στο note 2 έφτανε H+ χωρίς παιρετέρω ρυθμίσεις, χρειάζεται να αλλάξω κάτι ή έχει πρόβλημα η συσκευή μου;

 

Φίλε κανονικά θα έπρεπε να σου δείχνει ακόμα και 4g+ σε κάποιες περιπτώσεις. Σε αρκετά μέρη έχω δει.

Τα πιο πολλά είναι κοντά στα καταστήματα Vodafone :p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Hard reset και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι το ιδιο? Τωρα του κανω.

 

 

Τελικα εκανα και hard reset αλλα δεν εστρωσε μου εφαγε και ολη την ωρα. Απο δευτερα στο σερβις λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κανονικά θα έπρεπε να σου δείχνει ακόμα και 4g+ σε κάποιες περιπτώσεις. Σε αρκετά μέρη έχω δει.

Τα πιο πολλά είναι κοντά στα καταστήματα Vodafone :p

Πήγα στα network operators να το κάνω χειροκίνητα, μου βγάζει κανονικά και το lte της cosmote, αλλά όταν πατάω να συνδεθώ σε αυτό μου λέει Unable to connect to this network at this time, try later. Περίεργα πράγματα, όχι οτι με τρελαίνει γιατί δεν μπαίνω και τόσο συχνά απο δεδομένα αλλά γιατί να μην έχω την εξτρα ταχύτητα..

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα network operators να το κάνω χειροκίνητα, μου βγάζει κανονικά και το lte της cosmote, αλλά όταν πατάω να συνδεθώ σε αυτό μου λέει Unable to connect to this network at this time, try later. Περίεργα πράγματα, όχι οτι με τρελαίνει γιατί δεν μπαίνω και τόσο συχνά απο δεδομένα αλλά γιατί να μην έχω την εξτρα ταχύτητα..

 

Η κάρτα σου είναι κομμένη? Έχεις προσπαθήσει με κάποια άλλη?

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα network operators να το κάνω χειροκίνητα, μου βγάζει κανονικά και το lte της cosmote, αλλά όταν πατάω να συνδεθώ σε αυτό μου λέει Unable to connect to this network at this time, try later. Περίεργα πράγματα, όχι οτι με τρελαίνει γιατί δεν μπαίνω και τόσο συχνά απο δεδομένα αλλά γιατί να μην έχω την εξτρα ταχύτητα..

Είναι 4G η κάρτα σου; Αν είναι πάρε την Cosmote να σου δώσει πρόσβαση και εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου είναι κομμένη? Έχεις προσπαθήσει με κάποια άλλη?

Όχι, δεν είναι κομμένη. Την είχα πάρει απο την Cosmote πριν 2,5+ χρόνια όταν πρωτοαγόραζα το note 2. Γράφει και 4g πάνω, οπότε δεν νομίζω πως έχει θέμα.

Δεν έχω κάποια άλλη διαθέσιμη αυτή την στιγμή δυστυχώς.

Την έβγαλα και την ξανάβαλα μπας και αλλά τίποτα.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ, το g4 είναι κόσμημα, δουλεύουν όλα άψογα και smooth. Αλλά η μπαταρία έχει θέμα και επίσης δεν είμαι φαν τοσου μεγάλου μεγέθους. Το εδωσα (330) και πήρα τη συσκευή που πάντα ονοιρευομουν. Το z5 compact δεν είναι κόσμημα όπως το g4 αλλά είναι εργαλείο.

 

(όποιος έχει g2 να μη το αλλάξει για κανένα λόγο)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ, το g4 είναι κόσμημα, δουλεύουν όλα άψογα και smooth. Αλλά η μπαταρία έχει θέμα και επίσης δεν είμαι φαν τοσου μεγάλου μεγέθους. Το εδωσα (330) και πήρα τη συσκευή που πάντα ονοιρευομουν. Το z5 compact δεν είναι κόσμημα όπως το g4 αλλά είναι εργαλείο.

 

(όποιος έχει g2 να μη το αλλάξει για κανένα λόγο)

Καλορίζικο! Ωραία επιλογή και σε αυτό μέγεθος ιδανική θα έλεγα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι κομμένη. Την είχα πάρει απο την Cosmote πριν 2,5+ χρόνια όταν πρωτοαγόραζα το note 2. Γράφει και 4g πάνω, οπότε δεν νομίζω πως έχει θέμα.

Δεν έχω κάποια άλλη διαθέσιμη αυτή την στιγμή δυστυχώς.

Την έβγαλα και την ξανάβαλα μπας και αλλά τίποτα.

 

Δεν παίζει ρόλο αν γράφει πάνω ότι είναι 4G πάρε τηλ. Cosmote να σου ενεργοποιήσουν το 4G και θα είσαι ΟΚ.

Καλύτερα πήγαινε αύριο σε ένα κατάστημα της Cosmote και ζήτησε να το ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου δεν εχω τέτοιες γραμμές

Ούτε σε μένα.

Όσο πιο δυνατός ο φωτισμός της οθόνης τόσο πιο εύκολα παρατηρείται (αν το κάνει) και ειδικά στο άσπρο χρώμα. Αν δεν βαριέστε να το δοκιμάσετε, για να λυθεί μια και καλή η απορία αν είναι έτσι η οθόνη του G4 ή πέσαμε σε προβληματική οθόνη, βάλτε τον φωτισμό της οθόνης στο 100% σε εσωτερικό χώρο, βρείτε μία άσπρη εικόνα ή επιφάνεια και φέρτε το κινητό όσο πιο κοντά μπορείτε να εστιάσετε. Αν βλέπετε μόνο ένα χρώμα και καθόλου γραμμές τότε έχουμε πρόβλημα.

Το κακό είναι ότι άμα το αντιληφθείς μία φορά, μετά δεν μπορείς να το ξε-δεις. Και κάτι τελευταίο. Όταν κοιτάω μία φωτογραφία που έχει βγάλει το κινητό, ζουμαρισμένη ή σε φυσικό μέγεθος και η εικόνα έχει θόρυβο (ή αλλιώς κόκκο) ή όταν έχω ανοιχτή την κάμερα και η εικόνα έχει θόρυβο, το θέμα αυτό με την οθόνη κάνει τον θόρυβο λίγο πιο χτυπητό. Θέλω να καταλήξω στο ότι επηρεάζει την εμπειρία χρήσης, δεν είναι απλώς μία ατέλεια που θα γίνει αντιληπτή αν καρφώσεις το κινητό στα μάτια σου και μόνο κάτω από σπάνιες συνθήκες.

 

Μιας και μιλάτε για σήμα... εμένα δεν μου έχει δείξει Η+ ή 4g, αλλά μέχρι H μέχρι στιγμής. Στο note 2 έφτανε H+ χωρίς παιρετέρω ρυθμίσεις, χρειάζεται να αλλάξω κάτι ή έχει πρόβλημα η συσκευή μου;

Από όσο γνωρίζω το 4G πρέπει να το ενεργοποιήσεις για τον αριθμό σου για να πιάνεις 4G.

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο δυνατός ο φωτισμός της οθόνης τόσο πιο εύκολα παρατηρείται (αν το κάνει) και ειδικά στο άσπρο χρώμα. Αν δεν βαριέστε να το δοκιμάσετε, για να λυθεί μια και καλή η απορία αν είναι έτσι η οθόνη του G4 ή πέσαμε σε προβληματική οθόνη, βάλτε τον φωτισμό της οθόνης στο 100% σε εσωτερικό χώρο, βρείτε μία άσπρη εικόνα ή επιφάνεια και φέρτε το κινητό όσο πιο κοντά μπορείτε να εστιάσετε. Αν βλέπετε μόνο ένα χρώμα και καθόλου γραμμές τότε έχουμε πρόβλημα.

Το κακό είναι ότι άμα το αντιληφθείς μία φορά, μετά δεν μπορείς να το ξε-δεις. Και κάτι τελευταίο. Όταν κοιτάω μία φωτογραφία που έχει βγάλει το κινητό, ζουμαρισμένη ή σε φυσικό μέγεθος και η εικόνα έχει θόρυβο (ή αλλιώς κόκκο) ή όταν έχω ανοιχτή την κάμερα και η εικόνα έχει θόρυβο, το θέμα αυτό με την οθόνη κάνει τον θόρυβο λίγο πιο χτυπητό. Θέλω να καταλήξω στο ότι επηρεάζει την εμπειρία χρήσης, δεν είναι απλώς μία ατέλεια που θα γίνει αντιληπτή αν καρφώσεις το κινητό στα μάτια σου και μόνο κάτω από σπάνιες συνθήκες.

 

 

Το κοίταξα τώρα βράδυ σε άσπρη σελίδα με τέρμα φωτεινότητα.

Δεν είδα κάτι τέτοιο....

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αν γράφει πάνω ότι είναι 4G πάρε τηλ. Cosmote να σου ενεργοποιήσουν το 4G και θα είσαι ΟΚ.

Καλύτερα πήγαινε αύριο σε ένα κατάστημα της Cosmote και ζήτησε να το ενεργοποιήσουν.

4G στο 1333 είναι να στείλει για ενεργοποίηση. Αλλά μπορεί η σιμ του που είναι παλιά να μη σηκώνει 4g και να θέλει αλλαγή σε κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο αν γράφει πάνω ότι είναι 4G πάρε τηλ. Cosmote να σου ενεργοποιήσουν το 4G και θα είσαι ΟΚ.

Καλύτερα πήγαινε αύριο σε ένα κατάστημα της Cosmote και ζήτησε να το ενεργοποιήσουν.

 

+1

Πρέπει να δεις και αυτήν την επιλογή πριν σε πιάσει το άγχος για την συσκευή.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα 4g στο 1330 και μου γράφει η υπηρεσία 4g δεν βρέθηκε.. :confused:

 

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 4G της COSMOTE;

Για να ενεργοποιήσεις το 4G επισκέψου ένα κατάστημα του δικτύου COSMOTE ή κάλεσε την Εξυπηρέτηση Πελατών .Κάλεσε στο 13888 αν είσαι κάτοχος Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου ή Καρτοκινητού COSMOTE (χρέωση 0,19€/κλήση) ή στο 13818 εάν είσαι επαγγελματίας (δωρεάν κλήση από το εταιρικό κινητό COSMOTE).

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω αύριο αν είναι απο το κατάστημα για να το φτιάξω. Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν μου εμφανίζει ούτε το h+ που στο παλιό κινητό μου το εμφάνιζε.
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως ούτε στο optimus g αλλά ούτε στο g2 εμφάνιζε και ενώ έμπαινε και με Η+ . Μήπως ισχύει το ίδιο εδώ ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω νέα κάρτα vodafone με ενεργοποιημένο το 4G μου το εμφανίζει και όταν είναι 3G γράφει H.
Link to comment
Share on other sites

4g στη Βοντα Έχει κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω;

Btw έβαλα λευκό φόντο και δεν είδα τίποτα απολύτως ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...