Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην ομαδα! Αλλαγή από Galaxy S5 σε LG G4. Δεν είχα ποτέ LG Gx.

 

καλή αλλαγή τι λέτε;;; με κέρδισε κυρίως η κάμερα του εκτος των άλλων.

Αξίζει και με το παραπανω !

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει συμετρικα στις 4 γωνιες απο μια φουσκαλα και κατω εκει που γραφει lg ενίοτε φουσκωνει το ξαναπαταω κολλαει και το κανει μετα απο λιγες μερες....

 

εγω εχω πανω αριστερα φουσκαλες και απο σημερα στην αριστερη μερια .Παταω για ξανα κολλησει αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την κουρτίνα ειδοποιήσεων και πατάω παρατεταμένα πάνω στο κουμπί του ήχου ειδοποιήσεων (η στο κουμπί της δόνησης αν το έχω στην δονηση) και στο μενού που μου βγάζει έχει μια επιλογή που λέει ringtone id !!! Δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό και τι κάνει. Αν και διάβασα την βοήθεια. Δηλαδή τι; επιλέγω έναν αριθμό από τις επαφές μου και χτυπάει κάθε φορά με διαφορετικό ήχο κλήσης που τον επιλεει μόνο του αυτοματα ;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160216/8c46f35c5818b83d51e64748d168b0d1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα με το cerberus εισαι ευχαριστημενος?

Ναι αρκετά. Δεν νομίζω πως υπάρχει και κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

@lek88

Για κάθε αριθμό που έχεις στης επαφές, μπορείς να ορίσεις πως θα χτυπάει για να ξέρεις ποιος σε καλεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μεχρι στιγμης εχω αλλαξει 3 tempered glass (απο ebay ολα ,3-4E το καθενα)και ενω η τοποθέτηση ειναι τελεια ,μετα απο 2-3 μερες αρχιζει να βγαζει μικρα σημάδια που δειχνουν οτι δεν παταει καλα το γυαλι .Μερα με την μερα μεγαλωνουν εως οτου βγαλω το tempered .

τα σημαδια δεν χρειαζεται να ειναι στις ακρες ,δηλαδη μπορει να ξεκινήσουν απο την μεση τις οθονης.

φταιει η κυρτοτητα? Το εχει παθει κανεις αλλος

 

Νομίζω ότι όσες φορές και να το πω δεν θα αλλάξει τίποτα...

 

Να θυμίσω λοιπόν ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τα αξεσουάρ της συσκευής.

 

Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που παραπονιέστε για το μπάχαλο που κατακλύζει τα thread. :down:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@lek88

Για κάθε αριθμό που έχεις στης επαφές, μπορείς να ορίσεις πως θα χτυπάει για να ξέρεις ποιος σε καλεί.

Διαφορετικός ήχος κλήσης για κάθε επαφή δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

@lefteriz

Πόσο???:blink:

Πλάκα κάνεις??

Γράφει 464.93???

Update

Λάθος μου.

BTW αλλά για πιο λόγο τόση διαφορά με brown leather??

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

2 κινητά πήρα, και τα δυο παρτιδα 512

 

http://www.gadget-shop.gr/lg-h815-g4-4g-nfc-32gb-black-leather-eu 331 ευρώ

 

φορουσε v10d, αναβαθμιστηκαν σε v20d

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος γνωστης να δει το παρακατω βιντεο κ να κρινει αν κανει αυτα που υποσχεται?

Να κλειδωνει παλι τον bootloader?

https://www.youtube.com/watch?v=DZBFc2Da83E

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος γνωστης να δει το παρακατω βιντεο κ να κρινει αν κανει αυτα που υποσχεται?

Να κλειδωνει παλι τον bootloader?

https://www.youtube.com/watch?v=DZBFc2Da83E

Oυτε καν να το διανοηθεις φιλε να το κανεις.Θα τρεχεις κ δε θα φτανεις.Εαν βγει καποια στιγμη μονο απο το XDA θα δωσεις εμπιστοσυνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως μεσα σε 5 μερες η συσκευη βλεπω να κατεβηκε στα 10 ευρω κατω.Εγω το αγορασα απο το CityShop την Παρασκευη στα 344,40 ευρω με τα μεταφορικα βεβαια μεσα.Το δικο μου ειναι το Ελβετικο με παρτιδα 511(19/11/2015 φτιαγμενο).

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πουλήσω το redmi note 2 που έχω και να πάω σε g4. Μπορώ να ζητήσω να μου πουν τον σειριακό από το κατάστημα που θα το πάρω?λέω μέσω skroutz. Τι άλλο πρέπει να προσέξω? Ευχαριστώ πολύ!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Oυτε καν να το διανοηθεις φιλε να το κανεις.Θα τρεχεις κ δε θα φτανεις.Εαν βγει καποια στιγμη μονο απο το XDA θα δωσεις εμπιστοσυνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως μεσα σε 5 μερες η συσκευη βλεπω να κατεβηκε στα 10 ευρω κατω.Εγω το αγορασα απο το CityShop την Παρασκευη στα 344,40 ευρω με τα μεταφορικα βεβαια μεσα.Το δικο μου ειναι το Ελβετικο με παρτιδα 511(19/11/2015 φτιαγμενο).

 

Σκέφτομαι να πουλήσω το redmi note 2 που έχω και να πάω σε g4. Μπορώ να ζητήσω να μου πουν τον σειριακό από το κατάστημα που θα το πάρω?λέω μέσω skroutz. Τι άλλο πρέπει να προσέξω? Ευχαριστώ πολύ!

Και καλα θα κανεις φιλε μου.Αλλο κινητο...Φυσικα και θα ζητησεις να σου πουν τα 3 πρωτα ψηφια του S/N που εχει το κουτι πανω.Φαινεται μια χαρα και θα στο διαβασουν.Εαν σου πουν γιατι το ρωτας να τους απαντησεις οτι οι πρωτες παρτιδες,οχι ολα ομως,παρουσιασαν προβλημα στη πλακετα.Οποτε να κοιταξεις για μενα απο παρτιδα 511,512,601.Το πρωτο νουμερο δηλωνει το ετος και τα 2 μετα τον μηνα.Εαν απο το μαγαζι που θα επιλεξεις σου πουν οτι δεν μπορουν να στο πουν τοτε τους χαιρετας και πας σε αλλο καταστημα.Α και το μαγαζι που θα αγορασεις να εχει καλες αξιολογησεις.Αυτο το βλεπεις απο το Skrouz που εχει το καθε μαγαζι με αστερακια.Τιποτα αλλο δε χρειαζεται να κοιταξεις.Πολυ απλα.:)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγη την σκεφτομαι πιο πολυ λογω καμερας τπτ αλλο. οποτε μονο αυτες τις 3 παρτιδες λες?

 

σκεφτομουν και για μεταχειρισμενο αλλα βλεπω κατι τιμες 300+ ενω το κινητο καινουριο εχει 330...

 

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.:)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγη την σκεφτομαι πιο πολυ λογω καμερας τπτ αλλο. οποτε μονο αυτες τις 3 παρτιδες λες?

 

σκεφτομουν και για μεταχειρισμενο αλλα βλεπω κατι τιμες 300+ ενω το κινητο καινουριο εχει 330...

 

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.:)

Ακριβώς κ εγώ για την κορυφαία κάμερα του το πήρα.Βέβαια είχα πριν το g3.Αλλά εδώ είμαστε στη κορυφή πλέον.Και εγώ πριν το αγοράσω καινούργιο, έψαχνα για μετ/νο αλλά στα 300+ ευρώ όχι.Οπότε δίνεις κάτι παραπάνω Κ παίρνεις του κουτιού.Για παρτίδες μόνο αυτες που σου είπα.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμα ναι. Τι 300 ευρώ μεταχειρισμενο... Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα κανεις φιλε μου.Αλλο κινητο...Φυσικα και θα ζητησεις να σου πουν τα 3 πρωτα ψηφια του S/N που εχει το κουτι πανω.Φαινεται μια χαρα και θα στο διαβασουν.Εαν σου πουν γιατι το ρωτας να τους απαντησεις οτι οι πρωτες παρτιδες,οχι ολα ομως,παρουσιασαν προβλημα στη πλακετα.Οποτε να κοιταξεις για μενα απο παρτιδα 511,512,601.Το πρωτο νουμερο δηλωνει το ετος και τα 2 μετα τον μηνα.Εαν απο το μαγαζι που θα επιλεξεις σου πουν οτι δεν μπορουν να στο πουν τοτε τους χαιρετας και πας σε αλλο καταστημα.Α και το μαγαζι που θα αγορασεις να εχει καλες αξιολογησεις.Αυτο το βλεπεις απο το Skrouz που εχει το καθε μαγαζι με αστερακια.Τιποτα αλλο δε χρειαζεται να κοιταξεις.Πολυ απλα.:)

 

εγω το πηρα σημερα μεταχειρισμενο και ειναι παρτιδα 508 τι πρεπει να κοιταξω?

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα σημερα μεταχειρισμενο και ειναι παρτιδα 508 τι πρεπει να κοιταξω?

Θα κοιταξεις εαν εχει την 6 σε λογισμικο.Εαν δεν την εχει και εχει την lolipop με το προγραμμα της Lg την περνας κανονικα.Δε νομιζω να εχει ξεκλειδωσει τον bootloader;Γιατι εαν ο προηγουμενος τον εχει ξεκλειδωσει για να το κανει root,μεχρι στιγμης δεν εχει βγει κατι για επιστροφη στην stock ρομ.Οποτε εαν υποτεθει και σου παθει κατι δεν θα στο αναγνωρισει η εγγυηση(εταιρεια).Κατα τα αλλα μια χαρα εισαι.Καλοδουλευτο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα σημερα μεταχειρισμενο και ειναι παρτιδα 508 τι πρεπει να κοιταξω?

 

Καλορίζικο! Αρχικά όταν ανοίγει και είναι στο σήμα της LG στην αρχή αν λέει πάνω αριστερά "Bootloader unlocked" για να δεις αν είσαι εντός εγγύησης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ο μονος τροπος για να γινει root ειναι να ξεκλειδωσει ο bootloader?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ο μονος τροπος για να γινει root ειναι να ξεκλειδωσει ο bootloader?

Σωστα μονο ετσι.Και εγω ηθελα να βγαλω τις αχρηστες εφαρμογες αλλα δε γινεται...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

αυτο μεγαλη χαζομαρα για ενα απλο root να θελει ξεκλειδωτο bootloader και να χανεις την εγγυηση..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι... :/ δεν στο διευκρινησε αυτος που το αγορασες?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...