Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουφ.....ευχαριστω πολυ παιδια για την απαντηση ειχα χεστει λιγο ειναι η αληθεια..επισης μια τελευταια ερωτηση πως γινεται να παρήγγειλε το κινητο πριν μια εβδομαδα οπως λεει στην απόδειξη βασικα νομιζω ειναι τιμολογιο συγκεκριμένα λεει invoice for your order of 21 january 2016 αυτα απο το χαρτι που μου εδωσε( amazon.co.uk) γραφει διευθυνση ονοματεπώνυμο ktlp total price 334 ktlp κ να του εστηλαν παρτιδα 507;εντωμεταξύ ολα μεσα στο κινητο ηταν σφραγισμενα μπαταρια κτλπ εγω τα ανοιξα
Link to comment
Share on other sites

Ουφ.....ευχαριστω πολυ παιδια για την απαντηση ειχα χεστει λιγο ειναι η αληθεια..επισης μια τελευταια ερωτηση πως γινεται να παρήγγειλε το κινητο πριν μια εβδομαδα οπως λεει στην απόδειξη βασικα νομιζω ειναι τιμολογιο συγκεκριμένα λεει invoice for your order of 21 january 2016 αυτα απο το χαρτι που μου εδωσε( amazon.co.uk) γραφει διευθυνση ονοματεπώνυμο ktlp total price 334 ktlp κ να του εστηλαν παρτιδα 507;εντωμεταξύ ολα μεσα στο κινητο ηταν σφραγισμενα μπαταρια κτλπ εγω τα ανοιξα

Δεν σημαίνει ότι δεν κυκλοφορούν ακόμα παλιές παρτίδες επειδή βγήκαν καινούργιες. Και η Vodafone τον Δεκέμβριο μέχρι και 505 πούλησε... Don't panic και απόλαυσε την συσκευή σου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ πραγματικα μου εφυγε ενα άγχος!!#βασικα ειχα τρελαθει να ειστε κανα καλο βραδι!!#
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις εαν η παρτιδα 601 παραγωγης Ιανουαριος 2016 ειναι ελαττωματικη και εμφανιζει boot loop?

 

Οχι φιλε.... Εμενα μετα απο αλλαγη πλακετας 505 η παλια και τωρα η νεα ειναι 601 μεχρι τωρα ολα πανε ρολοϊ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε.... Εμενα μετα απο αλλαγη πλακετας 505 η παλια και τωρα η νεα ειναι 601 μεχρι τωρα ολα πανε ρολοϊ...

 

φίλε πότε το πήγες και πόσο περίμενες θυμάσαι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κανένα κινητό παραεισαγωγης δεν γίνεται αντικατάσταση παραμονο επισκευή. Μόνα στα ελληνικά τηλέφωνα αντικατάσταση. Αυτό επίσημα από την LG

 

sounds fair. το ελληνικό κοστίζει τα διπλα απο το παραεισαγωγής, πρεπει να του δώσει προτεραιότητα η LG.

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες εχει ειδικο νημα για αυτο το θεμα παλι εδω το φερατε μετα δεν εχει αδικο ο athanaso77 που μας την λεει...!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

φίλε πότε το πήγες και πόσο περίμενες θυμάσαι?

 

εγω απλα την εμπειρια μου σου λεω... στη κυπρο το πηρα για επισκευη...

Link to comment
Share on other sites

601 παρτίδα? Είστε σίγουροι? Πως το βγαλατε αυτο...?

Νομίζω ή 512-513 είναι οι τελευταίες...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

601 παρτίδα? Είστε σίγουροι? Πως το βγαλατε αυτο...?

Νομίζω ή 512-513 είναι οι τελευταίες...

Δεν υπάρχει 513. Ο πρώτος αριθμός δηλώνει έτος άρα 2015=5, 2016=6 και οι δύο μετά μήνα άρα όπου 12= Δεκέμβριος, 01= Ιανουάριος και πάει λέγοντας.

 

Από δω και πέρα όλα τα τηλέφωνα που παράγονται θα έχουν το 6 μπροστά για αυτό το έτος και θα αλλάζει μετά ο μήνας 601,602,603 κτλ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο κύριος Τάκης.. Δικό μου λάθος..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κ κατι αλλο το τιμολόγιο πανω δεν εχει το imei της συσκευης θα εχω εγγυηση απο lg η το δεχονται βαση imei?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κ κατι αλλο το τιμολόγιο πανω δεν εχει το imei της συσκευης θα εχω εγγυηση απο lg η το δεχονται βαση imei?

Θα έχεις κανονικά. Ούτως ή άλλως αποδεικτικό αγοράς υπάρχει και να μην υπήρχε (πες ότι το είχες χάσει) και πάλι καλύπτεται με 2 χρόνια εγγύηση από την ημερομηνία κατασκευής δηλαδή τον 7ο του 2015 έως και τον 7ο του 2017 εφόσον έχεις 507 παρτίδα . Εφόσον υπάρχει απόδειξη ισχύει η εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς για εσένα στην προκειμένη περίπτωση από τον 1ο του 2016 έως και τον 1ο του 2018. Αρκεί βέβαια η συσκευή να προοριζόταν για Ευρώπη όπως και η δική σου δηλαδή. Μην αγχώνεσαι είσαι κομπλέ. Ειδικά το Amazon είναι από τα καλύτερα on-line καταστήματα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι κουφο που μολις τωρα παρατηρησα. Με το που έκανα το update σε android 6.0 δεν βρίσκω το ραδιόφωνο σαν app. Εξαφανίστηκε. Η συσκευή είναι από Γερμανία. Υπάρχει κάποιο apk να το επαναφέρω?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Κατι κουφο που μολις τωρα παρατηρησα. Με το που έκανα το update σε android 6.0 δεν βρίσκω το ραδιόφωνο σαν app. Εξαφανίστηκε. Η συσκευή είναι από Γερμανία. Υπάρχει κάποιο apk να το επαναφέρω?

 

εδω εισαι..

 

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/fm-radio-quick-remote-apk-t3195648

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατι κουφο που μολις τωρα παρατηρησα. Με το που έκανα το update σε android 6.0 δεν βρίσκω το ραδιόφωνο σαν app. Εξαφανίστηκε. Η συσκευή είναι από Γερμανία. Υπάρχει κάποιο apk να το επαναφέρω?

Ρυθμίσεις - Γενικές - σχετικά με το τηλέφωνο - κέντρο ενημέρωσης - ενημέρωση εφαρμογής βρίσκεις το ράδιο κάτω κάτω και το κάνεις εγκατάσταση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

δεν ξέρω αν από την προηγούμενη συμπεριφορά του κινητού που ήταν άψογη έγινα πολύ απαιτητικός αλλά από την 6 και μετά έχω απογοητευτεί.

κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών το λαγκ ήταν απίστευτο και για σερφαρισμα ούτε για πλάκα κολαγε το σύμπαν , περνάω την αναβάθμιση από bridge ξανά, τα πράγματα καλύτερα αλλά όχι άψογα όπως πριν. ο στοκ browser freezαρει οπότε θελει και δουλεύω το chrome και η ένταση του ήχου δεν ιδία πια. λέω να πάω προκορντια να το γυρίσω σε λολλι. εσείς τι λέτε τι άλλο να του κάνω?

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι/ες, νέος κάτοχος κάτοχος και εγώ του G4 3 μήνες τώρα.

Εχώ παρατηρήσει μια παράξενη συμπεριφορά τελευταία (το έκανε και πρίν αναβαθμίσω σε 6).

Όταν χάνει καλό σήμα απο 4G/HSPA σε Edge, το κινητό κυριολεκτικά ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΕ.

Βλέπεις την οθόνη να πατιούνται κουμπιά μόνα τους σε καταιγιστικό ρυθμό.

 

Θέλω να το πάω για σέρβις αλλά δεν μπορώ να το αναπαράγω για να το δούνε, το κάνει 2-3 φορές το μήνα και όποτε θέλει.

Τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Να ρωτήσω αν μπορώ να έχω led notification στις ειδποιήσεις ημερολογίου?

Ηχο ειδοποίησης έχω, αλλά led μπορώ να το ρυθμισω ν ανάβει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Να ρωτήσω αν μπορώ να έχω led notification στις ειδποιήσεις ημερολογίου?

Ηχο ειδοποίησης έχω, αλλά led μπορώ να το ρυθμισω ν ανάβει?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

 

Δοκίμασε αυτό φίλε μου, βρες το ημερολόγιο και ενεργοποίησε κάποιο χρώμα Led

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι/ες, νέος κάτοχος κάτοχος και εγώ του G4 3 μήνες τώρα.

Εχώ παρατηρήσει μια παράξενη συμπεριφορά τελευταία (το έκανε και πρίν αναβαθμίσω σε 6).

Όταν χάνει καλό σήμα απο 4G/HSPA σε Edge, το κινητό κυριολεκτικά ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΕ.

Βλέπεις την οθόνη να πατιούνται κουμπιά μόνα τους σε καταιγιστικό ρυθμό.

 

Θέλω να το πάω για σέρβις αλλά δεν μπορώ να το αναπαράγω για να το δούνε, το κάνει 2-3 φορές το μήνα και όποτε θέλει.

Τι μπορεί να είναι?

Σου κανει bootlops ,σου κολλαει?οταν εκανες στην 6.0 στο εκανε αυτο?τι serial numper ξεκιναει?(παρτιδα)τα τρια πρωτα γραμματα ειναι!!Γιατι υπαρχει ενα θεμα!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλοι/ες, νέος κάτοχος κάτοχος και εγώ του G4 3 μήνες τώρα.

Εχώ παρατηρήσει μια παράξενη συμπεριφορά τελευταία (το έκανε και πρίν αναβαθμίσω σε 6).

Όταν χάνει καλό σήμα απο 4G/HSPA σε Edge, το κινητό κυριολεκτικά ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΕ.

Βλέπεις την οθόνη να πατιούνται κουμπιά μόνα τους σε καταιγιστικό ρυθμό.

 

Θέλω να το πάω για σέρβις αλλά δεν μπορώ να το αναπαράγω για να το δούνε, το κάνει 2-3 φορές το μήνα και όποτε θέλει.

Τι μπορεί να είναι?

 

Έχεις κάνει κανένα factory reset?

Σου κανει bootlops ,σου κολλαει?οταν εκανες στην 6.0 στο εκανε αυτο?τι serial numper ξεκιναει?(παρτιδα)τα τρια πρωτα γραμματα ειναι!!Γιατι υπαρχει ενα θεμα!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

Ρε μην τρελενεστε και πάει ο νου σας αμέσως στο κακό... Άλλο το bootloop άλλο το random restart. Ο άνθρωπος ενδεχομένως έχει κάποιο software πρόβλημα και όταν πέφτει το σήμα του κινητού στον Browser αργεί στην πληκτρολογηση και γενικά κάνει κουλά... Με ένα factory reset ίσως φτιάξει η κατάσταση για μπορεί να μην έχει κάτσει καλά το update

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ernestο όχι δεν έχει τέτοιο θέμα, ευτυχώς!

 

@τακαρος, έχω κάνει τα πάντα! reset/hard reset/ ελπιζα με την 6 θα σταματήσει αλλά δυστυχώς το κάνει ακόμη.

Σπάνια μέν πολύ ενοχλητικό δε γιατί μπορεί να κάνει κλήσεις, να σβήσει πράματα, κτλ... ακόμη και αν σβήσεις την οθόνη (χωρίς να κάνεις Shutdown) την ανοίγει μόνο του (ίσως βλέπει 2πλό τάπ) και πατιούνται τα πάντα.

Τώρα που το σκέφτομαι σαν να τρεμοπαίζει και η οθόνη (δλδ να πέφτον τα Hz της ανανέωσης)

 

Και συμβαίνει κάποιες φορές που απο καλό σημα DATA πέσεις στα EDGE/2G.

Αν του κλείσω τα data τότε στρώνει.

Επισης άλλαξαν Sim/πάροχο, τα ίδια.

 

Τι λέτε? Service ? Και πώς θα το δούν εκεί τα παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

δεν ξέρω αν από την προηγούμενη συμπεριφορά του κινητού που ήταν άψογη έγινα πολύ απαιτητικός αλλά από την 6 και μετά έχω απογοητευτεί.

κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών το λαγκ ήταν απίστευτο και για σερφαρισμα ούτε για πλάκα κολαγε το σύμπαν , περνάω την αναβάθμιση από bridge ξανά, τα πράγματα καλύτερα αλλά όχι άψογα όπως πριν. ο στοκ browser freezαρει οπότε θελει και δουλεύω το chrome και η ένταση του ήχου δεν ιδία πια. λέω να πάω προκορντια να το γυρίσω σε λολλι. εσείς τι λέτε τι άλλο να του κάνω?

 

Eγω το πηρα με την 6.0 και νομίζω πως η ενταση του ηχου στις κλησεις οταν ακουω τον αλλον δηλαδη εχει μειωθει.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Ernestο όχι δεν έχει τέτοιο θέμα, ευτυχώς!

 

@τακαρος, έχω κάνει τα πάντα! reset/hard reset/ ελπιζα με την 6 θα σταματήσει αλλά δυστυχώς το κάνει ακόμη.

Σπάνια μέν πολύ ενοχλητικό δε γιατί μπορεί να κάνει κλήσεις, να σβήσει πράματα, κτλ... ακόμη και αν σβήσεις την οθόνη (χωρίς να κάνεις Shutdown) την ανοίγει μόνο του (ίσως βλέπει 2πλό τάπ) και πατιούνται τα πάντα.

Τώρα που το σκέφτομαι σαν να τρεμοπαίζει και η οθόνη (δλδ να πέφτον τα Hz της ανανέωσης)

 

Και συμβαίνει κάποιες φορές που απο καλό σημα DATA πέσεις στα EDGE/2G.

Αν του κλείσω τα data τότε στρώνει.

Επισης άλλαξαν Sim/πάροχο, τα ίδια.

 

Τι λέτε? Service ? Και πώς θα το δούν εκεί τα παιδιά?

 

Ναι Boy αν έχεις δοκιμάσει ότι μπορείς από τα παραπάνω κάνε μια βόλτα από procordia

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν μιας ώρας παρέλαβα το G4 μου (ουγγρικό από open365) και είναι "φρεσκότατο" ως 601 παρτίδα. Τώρα κατεβάζω την τελευταία έκδοση λογισμικού V20d (είχε τη V10d). Αφού την περάσω, θα κάνω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (ή μήπως πριν;).

Η ερώτηση είναι αν μετά είναι καλύτερα να επαναφέρω εφαρμογές και δεδομένα από το τελευταίο backup της Google από το προηγούμενο τηλέφωνο μου (Sony Z Ultra) ή να ξαναστήσω τα πάντα από την αρχή ή μήπως να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή της Wondershare MobileTrans στο PC;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...