Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρεα του LG G4!

Συντομα ελπιζω να αποκτησω κι εγω αυτη τη καταπληκτικη συσκευη και θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

 

Οι τιμες που βλεπω στα διαφορα Σκρουτζομαγαζα, δεν ειναι λιγο "παραξενες"? Τη στιγμη που γραφω αυτες τις γραμμες, το φθηνοτερο εχει 347 euros, τιμη-"χωμα" που λενε!

 

Εχω ξαναψωνισει ετσι, δεν ειμαι εντελως ασχετος, αλλα οι διαφορες τιμης με τα "αλλα-μεγαλα" καταστηματα ειναι χαωδεις... Εχω να "φοβηθω" κατι?

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δες εδω αδερφε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428592 αυτο ειναι το νημα στην ερωτηση σου...αλλα οχι οι διαφορες ειναι νορμαλ δεν εχεις να φοβασαι τιποτα το καθε καταστημα εχει αλλη πολιτικη αναλογα τους εισαγωγεις του και τα εξοδα του σαν μαγαζι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

τρία ποστ πιο πάνω ο moderator είπε πως υπάρχουν ξεχωριστά τοπικ για πειράγματα, καταστήματα, τιμές κλπ. κι εσείς το βιολί σας..:O
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, αν καποιος ενοχληθηκε επειδη δεν διαβασα τις προηγουμενες σελιδες, τοτε οι admins ας σβησουν ή ας μεταφερουν την ερωτηση μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει μήπως κάποιο live wallpaper καλύτερο από το weather xl. εννοώ με καλύτερη ανάλυση και καλύτερα γραφικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα του LG G4!

Συντομα ελπιζω να αποκτησω κι εγω αυτη τη καταπληκτικη συσκευη και θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

 

Οι τιμες που βλεπω στα διαφορα Σκρουτζομαγαζα, δεν ειναι λιγο "παραξενες"? Τη στιγμη που γραφω αυτες τις γραμμες, το φθηνοτερο εχει 347 euros, τιμη-"χωμα" που λενε!

 

Εχω ξαναψωνισει ετσι, δεν ειμαι εντελως ασχετος, αλλα οι διαφορες τιμης με τα "αλλα-μεγαλα" καταστηματα ειναι χαωδεις... Εχω να "φοβηθω" κατι?

 

Ευχαριστω!

Όχι δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα!!!! Είναι λογικό οι τιμές των σκρουτζομαγαζων να είναι πολύ χαμηλότερες από αυτές των μεγάλων καταστημάτων (πχ βονταφον, κοσμοτε, γουιντ, γερμανος.....)

Προχωράς σε αγορά αφοβα!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428592

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα!!!! Είναι λογικό οι τιμές των σκρουτζομαγαζων να είναι πολύ χαμηλότερες από αυτές των μεγάλων καταστημάτων (πχ βονταφον, κοσμοτε, γουιντ, γερμανος.....)

Προχωράς σε αγορά αφοβα!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428592

 

Το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι οτι αν το στειλεις για σερβις στην procordia δε σε κανουν αντικατασταση το τηλεφωνο μονο επισκευη και αν το ανταλλακτικο δεν υπαρχει πρεπει να περιμενεις ωσπου να φερουν..

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι οτι αν το στειλεις για σερβις στην procordia δε σε κανουν αντικατασταση το τηλεφωνο μονο επισκευη και αν το ανταλλακτικο δεν υπαρχει πρεπει να περιμενεις ωσπου να φερουν..

Αληθεια;;;;;;; Δεν το ηξερα αυτο!!! Δηλαδη εγω που το πηρα απο sevenspots δεν θα μου γίνει αντικατάσταση σε περίπτωση που χρειαστεί Από το σερβις ;;

 

Α Και κάτι άλλο. Έχασα την απόδειξη αγοράς! Προς το παρόν δεν την βρίσκω πουθενά. Αν τυχόν χρειαστεί σέρβις δεν θα μου την ζητήσουν ;;; η απόδειξη είναι η εγγύηση !

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα που υπαρχει ειναι οτι αν το στειλεις για σερβις στην procordia δε σε κανουν αντικατασταση το τηλεφωνο μονο επισκευη και αν το ανταλλακτικο δεν υπαρχει πρεπει να περιμενεις ωσπου να φερουν..

Αυτό ισχύει στο 32αρι G2, το οποίο δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα! Σε μοντέλο το οποίο γίνεται επίσημα εισαγωγή γιατί να μην γίνει αντικατάσταση;

Έχεις έγκυρη πληροφορία-εμπειρια ή υποθέτεις;

 

Και κάτι άλλο. Έχασα την απόδειξη αγοράς! Προς το παρόν δεν την βρίσκω πουθενά. Αν τυχόν χρειαστεί σέρβις δεν θα μου την ζητήσουν ;;; η απόδειξη είναι η εγγύηση !

 

Καθόλου απίθανο να μην σου ζητηθεί η απόδειξη! Πιθανότατα να ισχύει η εγγύηση και μόνο με το ΙΜΕΙ! Πάρε ενα τηλέφωνο την Procordia για επιβεβαίωση!

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα κινητό παραεισαγωγης δεν γίνεται αντικατάσταση παραμονο επισκευή. Μόνα στα ελληνικά τηλέφωνα αντικατάσταση. Αυτό επίσημα από την LG

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνα στα ελληνικά τηλέφωνα αντικατάσταση.ειναι επισημη οδηγια της LG.

 

Δηλαδή στα ελληνικά που θα πεσουν/πέφτουν σε bootloop γινεται αντικατάσταση κινητού;

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στα ελληνικά που θα πεσουν/πέφτουν σε bootloop γινεται αντικατάσταση κινητού;

 

Όχι πάλι αντικατάσταση πλακέτας γίνεται.

Απλά στα ελληνικά αν φτάσει σε σημείο να μην μπορεί να επισκευαστεί γίνεται αντικατάσταση, ενώ ένα ευρωπαικό(μη ελληνικό) μπορεί μόνο να επισκευαστεί, και αν φτάσει σε σημείο να μην επισκευαζεται μένει έτσι. Αυτό έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον. :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάλι αντικατάσταση πλακέτας γίνεται.

Απλά στα ελληνικά αν φτάσει σε σημείο να μην μπορεί να επισκευαστεί γίνεται αντικατάσταση, ενώ ένα ευρωπαικό(μη ελληνικό) μπορεί μόνο να επισκευαστεί, και αν φτάσει σε σημείο να μην επισκευαζεται μένει έτσι. Αυτό έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον. :)

 

Μπορείς όμως να μου πεις ένα παράδειγμα όπου το κινητό Δεν μπορεί να επισκευαστεί;

Το g4 ειδικά που είναι και εύκολο στο "άνοιγμα", και υπάρχουν και όλα τα ανταλακτικα.

Εγώ θα ηθελα να ξέρω μιας και έχω Ελληνικό αν όντως υπάρχει τέτοια οδηγια, δύσκολο μου φαινεται αλλα τέλος πάντων αν ξέρει κάποιος ας μας πει σιγουρα

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς όμως να μου πεις ένα παράδειγμα όπου το κινητό Δεν μπορεί να επισκευαστεί;

Το g4 ειδικά που είναι και εύκολο στο "άνοιγμα", και υπάρχουν και όλα τα ανταλακτικα.

 

Πρόχειρα δεν μου έρχεται κάτι, γι'αυτό και προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη λεπτομέρεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Μόνα στα ελληνικά τηλέφωνα αντικατάσταση.ειναι επισημη οδηγια της LG.

Σαν να μην τα θεωρεί γνήσια ένα πράγμα!! Παραλογο μου φαίνεται !!!!! Αλλά τι να πεις.... Lg είναι αυτή ότι θέλει κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Τσέχικο έγινε αλλαγή πλακέτας και οθόνης (ευτυχώς σε 2 μέρες) με ένα καμένο pixel,σαν να πέρνω καινούργιο τηλέφωνο δηλαδή, μόνο που τώρα έχει Ελληνικό imei.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω.... Το δικό μου είναι Ρωσικο παραεισαγωγης και δεν γίνεται αντικατάσταση από την procordia σε περίπτωση βλάβης! Κατανοητό ! Πες ότι πάθει κάτι η πλακέτα και χρειαστεί αντικατάσταση !! Το πάω στο σερβις και μετά από μερικές μέρες μου αλλάζουν την πλακέτα και μαζί αλλάζουν και το imei της συσκευής και βάζουν ελληνικό !!!!!! Πλέον έχω ελληνικό κ όχι ρωσικο imei!!!

Αν πάλι μετά χρειαστεί σερβις και το ξαπαπαω procordia για κάποιο λογο για επισκευή, αφού έχω πλέον ελληνικό imei θα γίνει αντικατάσταση ή πάλι όχι ;;;;;;

 

Μιλάμε πάντα για εντός εγγύησης.

Χαζή ερώτηση ίσως.......

 

(Αν δεν κάνω λάθος με αλλαγή πλακέτας αλλαζουν και το imei. Αν όχι, ας υποθέσουμε ότι έχει άλλη βλάβη και το αλλάξουν. )

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις εαν η παρτιδα 601 παραγωγης Ιανουαριος 2016 ειναι ελαττωματικη και εμφανιζει boot loop?

 

Νομίζω την 601 βάζει η Procordia σε αυτά που έχουν bootloop. Δεν πρέπει να είναι ελαττωματική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο εμενα πηρα σημερα το g4 αλλα ειναι αγγλικο οταν του εκανα hard reset πριν του περασω την 6 κ μετα αφου την εβαλα μου εβγαζε ελληνικα .ερωτηση εχω εγγυηση εδω η την πατησα;εχει απόδειξη αγορας απο amazon.παρτιδα 507 s/n
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ απο εμενα πηρα σημερα το g4 αλλα ειναι αγγλικο οταν του εκανα hard reset πριν του περασω την 6 κ μετα αφου την εβαλα μου εβγαζε ελληνικα .ερωτηση εχω εγγυηση εδω η την πατησα;εχει απόδειξη αγορας απο amazon.παρτιδα 507 s/n

Εφόσον η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκη και το τηλέφωνο είναι αγγλικό έχεις κανονικά εγγύηση εδώ. Άλλο λέγαμε πιο πάνω για την περίπτωση αντικατάστασης συσκευής, επισκευές κτλ όλα κανονικά Ελλάδα σε καλύπτουν ;)

Καλορίζικο!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...