Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη ειναι η τελικη εκδοση παιδια ; Καμια διαφορα ειδατε εσεις ; Θα περνω μελλοντικες αναβαθμισεις ή και την 6.0.1 ; Το εκανα με τον οδηγο εδω http://techjeep.com/2015/11/20/how-to-install-android-6-0-marshmallow-in-lg-g4-using-lgup/

 

εισαι αρκετα πισω.. εχει βγει η 20d

Link to comment
Share on other sites

εισαι αρκετα πισω.. εχει βγει η 20d

Την περναω με την ιδια διαδικασια με το LGUP ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω αν ειναι ελληνικο? απο το σκρουτζ το αγορασα απο ενα μαγαζι στην θεσσαλονικη ηταν

 

Aπό σκρουτζ δύσκολα να είναι Ελληνικό. Μπορείς να δεις με το πρόγραμμα LG Phone From, ή αν γράφει πάνω στο κουτί του κινητού. Εμένα που το πήρα από βόνταφον γράφει στο κουτί GRC.

Link to comment
Share on other sites

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G4/H815/H81520D/LG-H81520D-Flashable.COMPLETE.zip

Αυτο εδω να βαλω και θα περασει ειναι το τελευταιο σιγουρα ;

 

Για επιστροφη ποιο κατεβαζω απο εδω: http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2F και μετα πως το κανω με το lgup ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντησει καποιος χριστιανος τι παιζει με το Ccleaner και το gsam monitor; ρωταω εδω και μια εβδομαδα. 10 δευτερολεπτα υποθεση ειναι.

 

Γιατι δε μου τα δειχνει σωστα τα processes το ccleaner ή αντιστοιχα προγραμματα. Για την ακριβεια δε μου τις δειχνει καθολου. Οριστε και ενα screenshot μηπως καταλαβετε τι εννοω.

 

http://s11.postimg.org/bms1nkh27/Screenshot_2016_01_28_19_32_23.jpg

 

Επισης στο gsam battery monitor, δεν υπαρχει επιλογη να μου δειχνει τα kernel wakelocks. Ενω στο Oppo 7a υπαρχει. Μιλαμε για το ιδιο προγραμμα, ιδια εκδοση..

 

http://s27.postimg.org/xpr4ke6lb/Screenshot_2016_01_28_19_33_15.jpg

 

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει τα δυο παραπανω προβληματα; Ή ειμαι ο μοναδικος που τα εχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες του εχω περασει την ευρωπαικη εκδοση αυτην εδω: Europe H81520C_00_1218_2 http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2FMarshmallow+6.0%2F η οποια ειναι και η τελευταια που βρηκα. Του εχω κανει μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ξανα και ολα ευχομαι να δουλευουν κομπλεεεεεεεεεεεε. Αντε να ερθη και την τριτη 2/2/16 το δερματινο καφε το οποιο θα το αφησω οπως εχει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντησει καποιος χριστιανος τι παιζει με το Ccleaner και το gsam monitor; ρωταω εδω και μια εβδομαδα. 10 δευτερολεπτα υποθεση ειναι.

Για να σου απαντησει καποιος, δεν προυποθετει να εχει βαλει και αυτος τα δυο αυτα app. ?

 

Και αντε πες οτι τα βαζω εγω τωρα και μου κανει τα ιδια. Με την ιδια απορια κι εγω με σενα δεν θα ειμαι. ? Πως θα ξερω τι φταιει για να σου λυσω την απορια. ?

 

Εκτος κι αν εννοεις να τα βαλει καποιος στο δικο του κινητο για να σου πει αν σε εκεινον απλα δουλευουν σωστα ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

εισαι αρκετα πισω.. εχει βγει η 20d

 

12670602_891880424267048_8455836368192103295_n.jpg?oh=a9eb9b9a52cfe04fb7a2b772a1fa9f39&oe=5724A311

Εκδοση λογισμικου:

V20c EUR-XX

Τωρα ειμαι οκ ; :D

Εδω http://www.androidiani.com/forum/modding-lg-g4/471339-lg-g4-kdz-raccolta-di-firmware-ufficiali-per-upgrade-downgrade.html

βρηκα και το D και το E τα δοκιμασε κανεις ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!! 20e λέει όντως! Αν κάνουμε Ρουτ και μετά μας παρουσιαστή ξαφνικα το bootloop θα φαίνεται ότι έχει γίνει Ρουτ; Το έπαθε κανείς που έχει ρουταρει;

 

.....είναι για orange η 20e

Edited by pittakos
Link to comment
Share on other sites

Ωχ!! 20e λέει όντως! Αν κάνουμε Ρουτ και μετά μας παρουσιαστή ξαφνικα το bootloop θα φαίνεται ότι έχει γίνει Ρουτ; Το έπαθε κανείς που έχει ρουταρει;

 

.....είναι για orange η 20e

Τι εννοεις ειναι για πορτοκαλι η 20e που συμενει ; Εγω τις περναω μεσω του LGUP.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι για το δικτυο της orange (οπως cosmote στην ελλάδα) που σημαίνη ότι μάλλον θα έχει και εφαρμογές της . Βάλε την 20d ,αυτη έχω και όλα καλά..
Link to comment
Share on other sites

Είναι για το δικτυο της orange (οπως cosmote στην ελλάδα) που σημαίνη ότι μάλλον θα έχει και εφαρμογές της . Βάλε την 20d ,αυτη έχω και όλα καλά..

Οκ φιλε μου εγινε να σαι καλα για την πληροφορια και με βοηθησες ταυτοχρονος :)

Επισης σε περιπτωση που καποιος θελει να επιστρεψει στην Lollipop τι κανει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνεις με lgup το ίδιο με τη διαφορά οτι πας σε rom 10 kdz που είναι οι lollipop , για μένα είναι καλύτερα με την mm
Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνεις με lgup το ίδιο με τη διαφορά οτι πας σε rom 10 kdz που είναι οι lollipop , για μένα είναι καλύτερα με την mm

 

Α ωραια :) τοσο ευκολο δηλ μια χαρα.

Τελικα η D ειναι lollipop και οχι η 6.0 ας περιμενω μηπως και εμφανιστει νεα εκδοση 6.0.1 π.χ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για να σου απαντησει καποιος, δεν προυποθετει να εχει βαλει και αυτος τα δυο αυτα app. ?

 

Και αντε πες οτι τα βαζω εγω τωρα και μου κανει τα ιδια. Με την ιδια απορια κι εγω με σενα δεν θα ειμαι. ? Πως θα ξερω τι φταιει για να σου λυσω την απορια. ?

 

Εκτος κι αν εννοεις να τα βαλει καποιος στο δικο του κινητο για να σου πει αν σε εκεινον απλα δουλευουν σωστα ή οχι.

Φαινεται απιθανο κανενα μελος εδω μεσα να μην εχει εγκατεστημενη καμμια απο τις δυο εφαρμογες. Ειναι απο τις πιο γνωστες και χρησιμες που υπαρχουν.

 

Αν βγαζει και σε αλλη συσκευη το ιδιο προβλημα, τοτε ειναι λαθος της rom και πρεπει να το διορθωσει η lg. Αν το βγαζει μονο σε εμενα, τοτε εχω προβληματικη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Να κάνω μια "χαζη" 3 ερώτηση..? Η v20D γιατί εμένα δεν μου έχει έρθει ΟΤΑ αλλά μέσω LG bridge...? Και είναι 1,6gb..?να υποθέσω επειδή είμαι σε 5.1 και ειναι όλη η ΜΜ μαζεμένη σε πακέτο..?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Να κάνω μια "χαζη" 3 ερώτηση..? Η v20D γιατί εμένα δεν μου έχει έρθει ΟΤΑ αλλά μέσω LG bridge...? Και είναι 1,6gb..?να υποθέσω επειδή είμαι σε 5.1 και ειναι όλη η ΜΜ μαζεμένη σε πακέτο..?

 

Ακριβώς γι'αυτόν τον λόγο.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γι'αυτόν τον λόγο.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...... :)

Από τη μια θέλω να την περάσω... Από την άλλη βαριέμαι τόσο πολύ να κάνω επαναφορά πριν και μετά..... Και όλα δουλεύουν τόσο τέλεια με v10g Eur.... Αν την πέρναγε από πάνω όπως είναι... Λέτε να γίνει κόλαση...? :/

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα έχω περάσει από πάνω χωρίς πρόβλημα... Η d δείχνει πολύ καλτ μπαταρία
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...... :)

Από τη μια θέλω να την περάσω... Από την άλλη βαριέμαι τόσο πολύ να κάνω επαναφορά πριν και μετά..... Και όλα δουλεύουν τόσο τέλεια με v10g Eur.... Αν την πέρναγε όπως είναι από πάνω όπως είναι... Λέτε να γίνει κόλαση...? :/

 

από 5.1 πήγα mm v20a χωρίς κανένα reset και μετά μέσω ota ήρθε 20d λίγα mb είναι χωρίς κανένα πρόβλημα χωρίς reset πάλι.

 

Δεν είναι απαραίτητο το reset.

 

Αν σου παρουσιαστεί πρόβλημα κάνε μετά το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα,

 

Απο χθες το κινητο μου κανει bootloop ασταματητα... βλεπω στο ιντερνετ οτι η lg εβγαλε ανακοινωση οτι τα αντικαθιστα . Πηρα τηλεφωνο στην lg και ηταν ενας περιεργος που μου ελεγε οτι δεν ξερει κατι τετοιο και οτι στο ιντερνετ ο καθενας λεει οτι θελει.

Θα ηθελα να ρωτησω: Αγορασα το κινητο πριν 3 μηνες μεσω σκρουτζ απο ενα μαγαζι . Αυτο το μαγαζι θα μπορεσει να το αντικαταστησει? και μαλιστα η εγγυηση ισχυει ?

Σας Ευχαριστω πολυ

 

Διαβασε και αυτο εδω το νημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Α ωραια :) τοσο ευκολο δηλ μια χαρα.

Τελικα η D ειναι lollipop και οχι η 6.0 ας περιμενω μηπως και εμφανιστει νεα εκδοση 6.0.1 π.χ.

 

αρχηγε μου τα χεις μπερδεψει..οτι εχει 10 μπροστα ειναι λολιποπ, οτι εχει 20 ειναι mm

 

πχ. 10d=lollipop

20d=6.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...