Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ον αξιζει λετε αυτο http://m.gearbest.com/other-batteries-chargers/pp_293135.html

2ον γιατι νιωθω οτι με το mm η μπαταρια μ πηγαινει ακλαφτη?? Ειδικα οταν μπαινω wifi η ανοιγω 4g η κατρακυλα δεν εχει σταματημο με lollipop δεν με ξεζουμιζε τοσο ευκολα

 

και εγω να πω την μαυρη μου αληθεια, με mm η μπαταρία βγάζει 3μιση ωρες οθονη το 24ωρο. με λολλι εβγαζα συνηθως 4μιση (και καμια φορα 2μιση!). Εχω βαλει3-4 εφαρμογες παραπανω αλλα για ειδησεις είναι, δεν νομίζω να το επηρεάζει τόσο. Αναμένω την 20d μπας και ξαναδω τα 4μισαρια

Link to comment
Share on other sites

χωρίς σιμ μέσα.. αρα μηδεν τηλέφωνα, μηδεν αυξομειώσεις σήματος κλπ.. αρα λογικό
Σωστος φιλε μου! :O
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παλικαρια μου δοκιμασα να δω και εγω την τυχη μου την ατυχη μου μπας και μ ερχοταν ξανα μεσω του LG Bridge αλλα τιποτα η εκδοση 6.0 οποτε αναμενω ως τις 2/2 μπας και την ξανα περασουν πανω στους σερβερσ τους και την παρω ειτε στο νεο LG G4 Δερματινο Καφε που θα ερθη την ιδια μερα απο την αγγλια ειτε σε αυτο που εχω τωρα Ασπρο χρυσο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

βγαζω φωτο με επιλογη αποθήκευση στην καρτα και αφου την βγαλω λεει αποτυχια εγγραφης στην καρτα παω εξαγωγη και μετα μονταρισμα και στρωνει αλλα μετα απο ωρες μου το ξανακανει....τι φαση??η καρτα μου καινουρια sdhc uhs-1 U3 32γβ η συγκεκριμενη ειναι δευτερη μιας και η πρωτη που πηρα κρασαρε τις φωτο και μου την εκαναν αντικατασταση φταει η καρτα η ρομ??ΜΜ 6.0 το εχει παθει κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

βγαζω φωτο με επιλογη αποθήκευση στην καρτα και αφου την βγαλω λεει αποτυχια εγγραφης στην καρτα παω εξαγωγη και μετα μονταρισμα και στρωνει αλλα μετα απο ωρες μου το ξανακανει....τι φαση??η καρτα μου καινουρια sdhc uhs-1 U3 32γβ η συγκεκριμενη ειναι δευτερη μιας και η πρωτη που πηρα κρασαρε τις φωτο και μου την εκαναν αντικατασταση φταει η καρτα η ρομ??ΜΜ 6.0 το εχει παθει κανεις?

 

Εμενα πάντως μια κάρτα Adata την έστειλε ταξίδι...μέσα σε μια μερα που την είχα στο κινητό καταστράφηκε, ευτυχώς ειχε εγγύηση εφ όρου ζωής οπότε πηρα μια kingston 64αρα u3 και μέχρι τώρα όλα πάνε καλά.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις έκανα κι εγώ την αναβάθμιση ΟΤΑ σε V20d. Το τηλέφωνο είναι Ελβετίας και προς το παρόν όλα δουλεύουν τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Εμεις που καναμε την αναβαθμιση με το LGUP, θα εχουμε αναβαθμισεις μεσω OTA ή μονο μεσω LGUP θα κανουμε τις μελλοντικες αναβαθμισεις;

 

Θα εχουμε γενικοτερα καποιο αλλο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

μολις ειχα κανει Hard reset και το ειχα στησει αποπ την αρχη το κινητο σε 20b εσκασε η 20d.Αυτονομια το ιδιο τραγικη οπως και πριν.2,5 ωρες οθονη.ευτυχως εχω την δευτερη μπαταρια παντα κοντα,οποτε δεν με νοιαζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ψες τα μεσανυχτα και σημερα θα δοκιμασω με το ετσι θελω ειτε χειροκινητα ειτε με το LG Bridge ειτε με αυτο τον τροπο εδω να περασω την εκδοση 6.0. Αληθεια ομως ρε παιδια δοκιμασε κανεις αυτο τον τροπο στο link ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το flashtool στο G4 πλέον νομίζω.. Τη θέση του έχει πάρει το LGUP. Και φυσικά το γνωρίζουμε. Έτσι μόνο μπορείς να αλλάξεις official rom... Κατεβάζεις το kdz που θες και το φλασαρεις με LGUP πλέον...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα,

 

Απο χθες το κινητο μου κανει bootloop ασταματητα... βλεπω στο ιντερνετ οτι η lg εβγαλε ανακοινωση οτι τα αντικαθιστα . Πηρα τηλεφωνο στην lg και ηταν ενας περιεργος που μου ελεγε οτι δεν ξερει κατι τετοιο και οτι στο ιντερνετ ο καθενας λεει οτι θελει.

Θα ηθελα να ρωτησω: Αγορασα το κινητο πριν 3 μηνες μεσω σκρουτζ απο ενα μαγαζι . Αυτο το μαγαζι θα μπορεσει να το αντικαταστησει? και μαλιστα η εγγυηση ισχυει ?

Σας Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα,

 

Απο χθες το κινητο μου κανει bootloop ασταματητα... βλεπω στο ιντερνετ οτι η lg εβγαλε ανακοινωση οτι τα αντικαθιστα . Πηρα τηλεφωνο στην lg και ηταν ενας περιεργος που μου ελεγε οτι δεν ξερει κατι τετοιο και οτι στο ιντερνετ ο καθενας λεει οτι θελει.

Θα ηθελα να ρωτησω: Αγορασα το κινητο πριν 3 μηνες μεσω σκρουτζ απο ενα μαγαζι . Αυτο το μαγαζι θα μπορεσει να το αντικαταστησει? και μαλιστα η εγγυηση ισχυει ?

Σας Ευχαριστω πολυ

Να παρεις τηλεφωνο στην procordia που ειναι το επίσημο Σερβις να συνεννοηθείς.

Αν δεν εχεις ξεκλειδώσει bootloader φυσικα εχεις εγγύηση απο οπου και να το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το flashtool στο G4 πλέον νομίζω.. Τη θέση του έχει πάρει το LGUP. Και φυσικά το γνωρίζουμε. Έτσι μόνο μπορείς να αλλάξεις official rom... Κατεβάζεις το kdz που θες και το φλασαρεις με LGUP πλέον...

Και μετα:

 

http://s22.postimg.org/64hr9t2dd/image.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Και μετα:

 

http://s22.postimg.org/64hr9t2dd/image.png

Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες.... Refurbish πρέπει να κάνεις

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες.... Refurbish πρέπει να κάνεις

 

Εχω ακολουθησει αυτο τον οδηγο εδω: How to Install Android 6.0 Marshmallow in LG G4 Using LGUP

Καμια αλλαγη παιδια δεν εχω προσεξει στην εκδοση 6.0 δυστοιχως ομως ποιες αλλαγες φερνει ; http://s11.postimg.org/4mi0m1n37/image.jpg

Το μονο που ειδα ειναι οτι εχουν φυγει ειδοποιησεις που ηταν για προτεινομενες μονο αυτο ολα τα αλλα τα ιδια και πως ο google εχει μπει στις ρυθμισεις στις γενικες. Εσεις ειδατε καμια οπτικη αλλαγη ; Μεν νεα θεματα εχει μεν νεα εικονιδια νεες ταπεσαριες μεν τιποτα.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα,

 

Απο χθες το κινητο μου κανει bootloop ασταματητα... βλεπω στο ιντερνετ οτι η lg εβγαλε ανακοινωση οτι τα αντικαθιστα . Πηρα τηλεφωνο στην lg και ηταν ενας περιεργος που μου ελεγε οτι δεν ξερει κατι τετοιο και οτι στο ιντερνετ ο καθενας λεει οτι θελει.

Θα ηθελα να ρωτησω: Αγορασα το κινητο πριν 3 μηνες μεσω σκρουτζ απο ενα μαγαζι . Αυτο το μαγαζι θα μπορεσει να το αντικαταστησει? και μαλιστα η εγγυηση ισχυει ?

Σας Ευχαριστω πολυ

 

Πηγαινε το ή στειλτο με κουριερ αν δεν μπορεις στην Procordia και τριψτο τους στη μαπα!!Εχει καψει πλακετα και πας για αλλαγη και μην ακους οτι μ@κακια σου πουν στην αντιπροσωπεια!!:mad:Αρκει να εισαι εντος εγγυησης και να ην εχεις ξεκλειδωσει bootloader γιατι τοτε δεν αναγνωριζουν την ζημια

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πάρε επίσημη lg. ..θα σου στείλουν κουτί παραλαβής μέσω courier,με έξοδα δικά τους. ..στην περιοχή μου έγινε μέσω ΕΛΤΑ με ειδοποίησαν οι ίδιοι και τηλεφωνικώς και με γραπτό μήνυμα. Από εκεί θα σταλεί αντιπροσωπεία και έπειτα σέρβις, όπου αφού δεν έχεις πειράξει bootloader και έχει official rom το κινητό θα περαστεί εγγύηση και δεν θα πληρώσεις τίποτα. Εφόσον βγει ελαττωματική η συσκευή και είναι πάρα εισαγωγής τότε ΜΕ ΤΟ ΕΠΊΣΗΜΟ χαρτί από lg απαιτείς αντίκατάσταση συσκευης από το κατάστημα που το πήρες. ...εμένα είχε DOΑ κανονικά 7 μέρες για το g3 μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε επίσημη lg. .. απαιτείς αντίκατάσταση συσκευης από το κατάστημα που το πήρες. ...εμένα είχε DOΑ κανονικά 7 μέρες για το g3 μου

 

O φιλος πιο πανω εχει ηδη αναφερει οτι ειναι κατοχος της συσκευης 3 μηνες. Δεν μπορει να απαιτησει αντικατασταση συσκευης με νεα.

Απλα να ζητησει αλλαγη πλακετας (που ουτως ή αλλως αυτο θα γινει)

 

Προς αποφυγη παρεξηγησεων το σχολιο μου, μην παει το παιδι και απαιτει αντικατασταση με νεα συσκευη, κατοπιν προτροπης σου. :)

 

Παντως απο οτι βλεπω, δεν υπαρχει ακομη καποιος μπουσουλας σε ποσο χρονικο διαστημα η πλακετα καταστρεφεται στις οποιες κολλησεις. Ισως εχει να κανει με την θερμοκρασια κινητου που αναπτυσεται στον καθενα. Και δεν ξερουμε σε ποιες κολλησεις ακριβως υπαρχει το προβλημα ωστε να καταλαβουμε ποιο τμημα υπερθερμαινεται.

 

Μια απορια για οσους γνωριζουν:

Με την αλλαγη πλακετας, αντικαθισταται και η καμερα, ή αυτη ειναι αλλο τμημα και την ξανα συνδεουν στην νεα πλακετα. ?

Link to comment
Share on other sites

@nemaki,οχι η καμερα δεν αλλαζει με την αλλαγη πλακετας,ειναι ξεχωριστο εξαρτημα,αλλαζει μονο αν παρουσιαζει προβλημα,ξεχωριστα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε στο ιντερνετ παντου υπαρχει η ειδηση οτι η lg τα αντικαθιστα τα lg g4 με αυτο το προβλημα. Πριν 4-5 μερες κυκλοφορησε αυτο.

Για ποιο λογο οι 3 μηνες επηρεαζουν το αν θα μου δωσουν καινουργιο η όχι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο που πιστευετε οτι πρεπει να το στειλω? στην lg service η στην procordia?

Link to comment
Share on other sites

Αν δειτε στο ιντερνετ παντου υπαρχει η ειδηση οτι η lg τα αντικαθιστα τα lg g4 με αυτο το προβλημα. Πριν 4-5 μερες κυκλοφορησε αυτο.

Για ποιο λογο οι 3 μηνες επηρεαζουν το αν θα μου δωσουν καινουργιο η όχι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο που πιστευετε οτι πρεπει να το στειλω? στην lg service η στην procordia?

Για να σου δωσουν καινούργιο πρέπει να ειναι ελληνικό αλλιός στο φτιάχνουν η procordia ειναι το σερβις της lg

Link to comment
Share on other sites

12654575_891793767609047_6943204309095851178_n.jpg?oh=4411199c7fe9e0c0d02d030cc1d5b38f&oe=573630F0

Αυτη ειναι η τελικη εκδοση παιδια ; Καμια διαφορα ειδατε εσεις ; Θα περνω μελλοντικες αναβαθμισεις ή και την 6.0.1 ; Το εκανα με τον οδηγο εδω http://techjeep.com/2015/11/20/how-to-install-android-6-0-marshmallow-in-lg-g4-using-lgup/

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...