Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα το lg phone info μου βγαζει :

Provider : VDP

Provider Name : Vodafone

 

Tο serial number ξεκιναει απο 505.

 

Και με ΟΤΑ και με lg bridge κανενα διαθεσιμο update , και εχει πανω την V10-EUR-XX .

 

Που μπορω να διαβασω περι lgup ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το lg phone info μου βγαζει :

Provider : VDP

Provider Name : Vodafone

 

Tο serial number ξεκιναει απο 505.

 

Και με ΟΤΑ και με lg bridge κανενα διαθεσιμο update , και εχει πανω την V10-EUR-XX .

 

Που μπορω να διαβασω περι lgup ?

 

http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα με το g4 , 4% μπαταρια ακομα και 5h 50m SOT. Δεν τα πηγε και ασχημα. Wifi και καμια ωρα 4g
Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα με το g4 , 4% μπαταρια ακομα και 5h 50m SOT. Δεν τα πηγε και ασχημα. Wifi και καμια ωρα 4g

Μην το αφήνεις να φτάνει στο 4% η μπαταρία. Στο 15 με 20 να το φορτίζεις γιατί μπορεί να έχεις προβλημα.

Μια φορά το έκανα αυτό σε παλιότερη συσκευή lg και έκλεισε και δεν άνοιγε μετά με τιποτα. Το έβαζα στην πρίζα και ήταν νεκρο δεν συνερχοταν. Ξεκίνησε να φορτίζει μετά από 9 ώρες στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Μην το αφήνεις να φτάνει στο 4% η μπαταρία. Στο 15 με 20 να το φορτίζεις γιατί μπορεί να έχεις προβλημα.

Μια φορά το έκανα αυτό σε παλιότερη συσκευή lg και έκλεισε και δεν άνοιγε μετά με τιποτα. Το έβαζα στην πρίζα και ήταν νεκρο δεν συνερχοταν. Ξεκίνησε να φορτίζει μετά από 9 ώρες στην πρίζα.

Αυτό που λες δεν είναι κανόνας... Το φορτίζω στο 2% εγώ και 3 μήνες και όλα μια χαρά... Γενικά για μεγαλύτερη διάρκεια θέλει η μπαταρία να "ανοίξει"...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν είναι κανόνας... Το φορτίζω στο 2% εγώ και 3 μήνες και όλα μια χαρά... Γενικά για μεγαλύτερη διάρκεια θέλει η μπαταρία να "ανοίξει"...

Μπορει! Εγώ στο 15-20 το βαζω για φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Μπορει! Εγώ στο 15-20 το βαζω για φόρτιση

Δεν κάνεις άσχημα αλλά δεν κάνεις και κάτι καλύτερο.

Δεν υπάρχει κανόνας...

Link to comment
Share on other sites

Είχα και G2 και Z3c.. καμια σχέση η ποιότητα σήματος της sony, ανώτερη κατα κράτος

 

Είναι αλήθεια ότι κάθε χρήστης κάποιας συσκευής μπορεί να έχει διαφορετική εμπειρία χρήσης, αλλά αφού έχω και τις δυο συσκευές μπροστά μου θα πω αυτό που βλέπω από τις συγκεκριμένες συσκευές και μόνο. Δεν λέω ότι το Sony δεν έχει καθόλου σήμα στην περιοχή μου απλά το g4 είναι κάπως καλύτερο δίπλα δίπλα στην ίδια περιοχή. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν είναι κανόνας... Το φορτίζω στο 2% εγώ και 3 μήνες και όλα μια χαρά... Γενικά για μεγαλύτερη διάρκεια θέλει η μπαταρία να "ανοίξει"...

 

Tι ειναι η μπαταρια μοτερ ειναι για να ανοιξει?

 

Σοβαρά τώρα μονο κακό της κάνεις μακροχρόνια αν την πας στα ακρα της. Ακρα εννοω και πολύ φορτισμένη αλλά και πολύ ξεφόρτιστη.

Δε χρειάζεται στρώσιμο ουτε τίποτα.

 

Αν έχεις αμφιβολίες για αυτα που λέω ψάξτο λίγο το θέμα με τις li-ion κ θα δεις

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον έχετε ξεχάσει ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε τα περί μπαταρίας για τη συγκεκριμένη συσκευή. Παρακαλώ να επανέλθουμε, εξάλλου νομίζω ότι η συγκεκριμένη συζήτηση εξαντλήθηκε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει έρθει η εξάρα σε ελληνικό cosmote;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα το δερμάτινο κάλυμμα για να το δοκιμάσω έτσι από περιέργεια μια φορά το εξτρα χρυσό καπάκι που είχε μέσα η συσκευασία. Δεν με βόλεψε καθόλου γιατί έχω την αίσθηση ότι μου γλιστράει από το χέρι. Δίνει και την αίσθηση του πλαστικού-ψεύτικου σαν να κρατας Ένα παιχνίδι πλαστικό. Συν ότι το χρυσό χρώμα δεν μου άρεσε ποτέ. Απλά είπα να σας πω την εμπειρία μου με το καπάκι :D

 

Επίσης ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε που μπορώ να βρω (από ελλαδα) γνήσιο δερμάτινο καπάκι μαύρο ή κοκκινο. Εκτως από την procordia που θα τα έχει πανάκριβα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα το δερμάτινο κάλυμμα για να το δοκιμάσω έτσι από περιέργεια μια φορά το εξτρα χρυσό καπάκι που είχε μέσα η συσκευασία. Δεν με βόλεψε καθόλου γιατί έχω την αίσθηση ότι μου γλιστράει από το χέρι. Δίνει και την αίσθηση του πλαστικού-ψεύτικου σαν να κρατας Ένα παιχνίδι πλαστικό. Συν ότι το χρυσό χρώμα δεν μου άρεσε ποτέ. Απλά είπα να σας πω την εμπειρία μου με το καπάκι :D

 

Επίσης ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε που μπορώ να βρω (από ελλαδα) γνήσιο δερμάτινο καπάκι μαύρο ή κοκκινο. Εκτως από την procordia που θα τα έχει πανάκριβα

Σκρουτζαρισες?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σκρουτζαρισες?

Ναι και βρίσκω μόνο cases όχι πίσω καπάκια

 

Αυτό βρήκα μόνο http://www.skroutz.gr/s/7765235/LG-Leather-Back-Cover-Beige-G4.html 42€

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβγαλα το δερμάτινο κάλυμμα για να το δοκιμάσω έτσι από περιέργεια μια φορά το εξτρα χρυσό καπάκι που είχε μέσα η συσκευασία. Δεν με βόλεψε καθόλου γιατί έχω την αίσθηση ότι μου γλιστράει από το χέρι. Δίνει και την αίσθηση του πλαστικού-ψεύτικου σαν να κρατας Ένα παιχνίδι πλαστικό. Συν ότι το χρυσό χρώμα δεν μου άρεσε ποτέ. Απλά είπα να σας πω την εμπειρία μου με το καπάκι :D

 

Επίσης ήθελα να ρωτησω αν ξέρετε που μπορώ να βρω (από ελλαδα) γνήσιο δερμάτινο καπάκι μαύρο ή κοκκινο. Εκτως από την procordia που θα τα έχει πανάκριβα

Καλησπερα lek88 προσωπικα εγω γι αυτο το δερματινο καπακι το παραγγιλα απο την αγγλια το κινητο ξανα για δευτερη φορα επειδη τωρα εχω το ασπρο χρυσο εκδοση αυτη την εκδοση που ειναι για τις γυναικιες και για νεους χρηστες. Πιστευω οτι θα μ αρεσει το δερματινο καπακι επειδη ο λογος που αγορασα αυτο το κινητο ειναι ναι επειδη εχει 5.5 οθονη ναι επειδη παιρνει την νεοτερα εκδοση android και ναι επειδη εχει 4G αλλα το κυριοτερο ειναι το δερματινο:

 

http://s29.postimg.org/7a49b34zr/12562601_10156413720200162_1120240695_o.jpg

Βρισκεται αγγλια στις 2/2/2016 θα το εχω στα χερια μου. Αλλοι τα εχουν και δεν τα χρεισιμοποιηανε και αλλοι κανουν πολεμο σε εισαγωγικα για να το αποκτησουν αυτο το δερματινο καπακι καφε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα lek88 προσωπικα εγω γι αυτο το δερματινο καπακι το παραγγιλα απο την αγγλια το κινητο ξανα για δευτερη φορα επειδη τωρα εχω το ασπρο χρυσο εκδοση αυτη την εκδοση που ειναι για τις γυναικιες και για νεους χρηστες. Πιστευω οτι θα μ αρεσει το δερματινο καπακι επειδη ο λογος που αγορασα αυτο το κινητο ειναι ναι επειδη εχει 5.5 οθονη ναι επειδη παιρνει την νεοτερα εκδοση android και ναι επειδη εχει 4G αλλα το κυριοτερο ειναι το δερματινο:

 

http://s29.postimg.org/7a49b34zr/12562601_10156413720200162_1120240695_o.jpg

Βρισκεται αγγλια στις 2/2/2016 θα το εχω στα χερια μου. Αλλοι τα εχουν και δεν τα χρεισιμοποιηανε και αλλοι κανουν πολεμο σε εισαγωγικα για να το αποκτησουν αυτο το δερματινο καπακι καφε.

Καλησπερα! Είναι πολύ ωραίο το δερματινο! Θα σ'αρέσει !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενω μεχρι το μεσημερι τα ακουστικα εμπαιναν κανονικα στην συσκευή..τωρα το απογευμα "σκαλωνουν" καπως και δεν κανουν καλη επαφη..ειναι τσεκαρισμενο οτι τα ακουστικα δεν εχουν θεμα..ξερει κανεις τι μπορει να φταει;;

Να ξερω και τι θα πω στα ατομα του σέρβις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Είναι πολύ ωραίο το δερματινο! Θα σ'αρέσει !!!!!!

Πραγματικα lek88 το ειδα στην electroline , public cyprus mall αλλα δεν μπορουσα να το εκταθω επειδη ειχαν αυτη την χαζομαρα πανω τον συναγερμος. Εσενα πως σου φενεται το δερματινο καφε καπακι ; Θελω να πω βρεχεται ευκολα απο υδρασια απο βροχη απο μουσκεσμενο τραπεζακι με νερα , αφηνει σημαδια επισης οι γρασουνιες μενουν ή φευγουν ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και βρίσκω μόνο cases όχι πίσω καπάκια

 

Αυτό βρήκα μόνο http://www.skroutz.gr/s/7765235/LG-Leather-Back-Cover-Beige-G4.html 42€

Ναι, βγάζει και κίτρινο και ροζ. Δεν βγάζει τωρα κοκκινο. Πριν λιγες μέρες που το ειχα κοιτάξει εβγαζε!

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=leather+back+cover+g4

Το κιτρινακι συμπαθητικό ειναι πάντως.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα lek88 το ειδα στην electroline , public cyprus mall αλλα δεν μπορουσα να το εκταθω επειδη ειχαν αυτη την χαζομαρα πανω τον συναγερμος. Εσενα πως σου φενεται το δερματινο καφε καπακι ; Θελω να πω βρεχεται ευκολα απο υδρασια απο βροχη απο μουσκεσμενο τραπεζακι με νερα , αφηνει σημαδια επισης οι γρασουνιες μενουν ή φευγουν ;

 

Δεν το εχω δει από κοντά σε καφέ δέρμα για να σου πω. Αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι ωραίο. Και σαν αίσθηση θα σου αρέσει. Δεν θα σου γλιστράει. Δεν το εχω φέρει σε επαφή με νερό (ποσό μάλλον στην βροχη) για να δω αν βρέχεται! Ούτε καν πάνω σε τραπεζάκι δεν το αφήνω για να μην γρατζουνιστει. Υποθέτω πως αν γρατζουνιστει μένει έτσι μιας και δεν έχει την αυτοϊαση που είχε το gflex. Είμαι πολύ περίεργη γενικά με τα κινητά μου. Το αφήνω μόνο πάνω σε μαλακες επιφάνειες (καναπε ας πουμε) η oταν βγω έξω το εχω στην τσέπη που όσο δεν το χρησιμοποιώ. Δεν το αφήνω πάνω σε σκληρή επιφάνεια όπως τραπεζακι που μπορεί είτε να γρατζουνιστει είτε να χυθει κάτι πάνω του. Είναι πολλοί βέβαια που θα μου πούνε ότι κακώς το προσέχω τόσο κ ας το χαρώ περισσότερο .... Αλλά.....

Το'χω αυτό με τα κινητά μου τι να κάνουμε :D

Εκτως κ αν τους βάλω καποια θήκη... Τότε τα αφήνω οπου νανε μιας και δεν έχω τον φόβο της γρατζουνιας. Όσο όμως το εχω γυμνό το παρακανω λίγο με την προσοχή του.

 

Είναι από τα ακριβά κινητά και δεν θέλω να το βλέπω μέσα στα χτυπήματα και τις γρατζουνιές όπως βλέπω να τα έχουν μερικοί. Ούτε γρατζουνιές ούτε υγρασίες ούτε νερά ούτε τιποτα

Συγνωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είπα να πω τον πόνο μου! Ευχαριστω! Χαχα :D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δει από κοντά σε καφέ δέρμα για να σου πω. Αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι ωραίο. Και σαν αίσθηση θα σου αρέσει. Δεν θα σου γλιστράει. Δεν το εχω φέρει σε επαφή με νερό (ποσό μάλλον στην βροχη) για να δω αν βρέχεται! Ούτε καν πάνω σε τραπεζάκι δεν το αφήνω για να μην γρατζουνιστει. Υποθέτω πως αν γρατζουνιστει μένει έτσι μιας και δεν έχει την αυτοϊαση που είχε το gflex. Είμαι πολύ περίεργη γενικά με τα κινητά μου. Το αφήνω μόνο πάνω σε μαλακες επιφάνειες (καναπε ας πουμε) η oταν βγω έξω το εχω στην τσέπη που όσο δεν το χρησιμοποιώ. Δεν το αφήνω πάνω σε σκληρή επιφάνεια όπως τραπεζακι που μπορεί είτε να γρατζουνιστει είτε να χυθει κάτι πάνω του. Είναι πολλοί βέβαια που θα μου πούνε ότι κακώς το προσέχω τόσο κ ας το χαρώ περισσότερο .... Αλλά.....

Το'χω αυτό με τα κινητά μου τι να κάνουμε :D

Εκτως κ αν τους βάλω καποια θήκη... Τότε τα αφήνω οπου νανε μιας και δεν έχω τον φόβο της γρατζουνιας. Όσο όμως το εχω γυμνό το παρακανω λίγο με την προσοχή του.

 

Είναι από τα ακριβά κινητά και δεν θέλω να το βλέπω μέσα στα χτυπήματα και τις γρατζουνιές όπως βλέπω να τα έχουν μερικοί. Ούτε γρατζουνιές ούτε υγρασίες ούτε νερά ούτε τιποτα

Συγνωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είπα να πω τον πόνο μου! Ευχαριστω! Χαχα :D

 

Εγω εδώ και 6 μηνες με το κοκκινο δερματινο καπακι το αφηνω παντου χωρις να του δινω καμια σημασια και δεν εχει παθει το παραμικρο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έψαχνα για το καφέ κ τελικά κατέληξα σε μαύρο. Το καφέ μου φάνηκε πιο φτηνό. Επίσης θα το προτιμούσα λίγο πιο σκούρο αλλά γούστα είναι αυτά. Το μόνο που με προβληματίζει στο πώς το αφήνω είναι η κάμερα. Δυστυχώς ούτε η quick circle την προστατεύει (το καπάκι έτσι κι αλλιώς αλλάζει).
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδώ και 6 μηνες με το κοκκινο δερματινο καπακι το αφηνω παντου χωρις να του δινω καμια σημασια και δεν εχει παθει το παραμικρο....

Μπορεί... Εγώ δεν του έχω και πολύ εμπιστοσύνη

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου και ενός φίλου και τα δυο Cosmote με 20c παρουσίασαν πρόβλημά με τον dialer.

Πάγωσε ο dialer και έπρεπε να βγει η μπαταρία για να επανέρθει.

Νομίζω το ίδιο έγινε με ένα συμφορουμιτη.

Έγινε hard reset και θα δούμε αν το ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...