Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε δηλαδη; την αποσυρανε την εκδοση 6.0 από το g4; ένας Θεός ξέρει

:( Ας ελπιζουμε να μην ειναι ετσι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

:( Ας ελπιζουμε να μην ειναι ετσι.

Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ.... Η ότι την απέσυραν για να δώσουν μια νέα με κάποιες αλλαγές Η διορθώσεις προβλημάτων ! Υποθέσεις κάνω μπορεί να λέω και χαζομαρες. Δεν βρίσκω άλλο λόγο την δίνουν κανονικά και να την σταματανε ξαφνικα. Αν και δεν είχα σκοπό να βάλω την 6.0 λόγω του ότι τώρα πήρα το κινητό και δεν με ενδιαφέρει να το αναβαθμίσω ! Αλλά το συζητάω γιατί μου φαίνεται περίεργο που το λένε τα παιδιά που είχαν σκοπό να την βαλουν.

Link to comment
Share on other sites

μηπως αντιμετωπιζει κανενα προβλημα το προγραμμα;;αλλιως δε γινεται..θα ειχε βγει επισημη ανακοινωση απτην lg..

Την είχα πάρει ΟΤΑ και σήμερα μετά από ένα update... Απλά έφυγε.... Άρα δεν είναι θέμα BRIDGE....

Link to comment
Share on other sites

Την είχα πάρει ΟΤΑ και σήμερα μετά από ένα update... Απλά έφυγε.... Άρα δεν είναι θέμα BRIDGE....

 

ε τοτε τι μπορει να παιζει;;χωρις επισημη ανακοινωση απτην lg;;δε γινεται απλα να την κατεβασαν χωρις ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ.... Η ότι την απέσυραν για να δώσουν μια νέα με κάποιες αλλαγές Η διορθώσεις προβλημάτων ! Υποθέσεις κάνω μπορεί να λέω και χαζομαρες. Δεν βρίσκω άλλο λόγο την δίνουν κανονικά και να την σταματανε ξαφνικα. Αν και δεν είχα σκοπό να βάλω την 6.0 λόγω του ότι τώρα πήρα το κινητό και δεν με ενδιαφέρει να το αναβαθμίσω ! Αλλά το συζητάω γιατί μου φαίνεται περίεργο που το λένε τα παιδιά που είχαν σκοπό να την βαλουν.

Μπορει να την κατεβασαν για να φτιαξουν τυχον bug με την μπαταρια κλπ ο χρονος θα δειξει παιδια υπομονη ολο και καποια ανακοινωση θα βγει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε τι μπορει να παιζει;;χωρις επισημη ανακοινωση απτην lg;;δε γινεται απλα να την κατεβασαν χωρις ενημερωση.

Ή στουκαρε το σύστημα τους από το πολύ download ή όντως την αφαίρεσαν από αστοχια και προβλήματα.... Ίσως βγει ενημέρωση ή απλα ρολαραρει ξανά η 6 κανονικά.... Οψόμεθα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να την κατεβασαν για να φτιαξουν τυχον bug με την μπαταρια κλπ ο χρονος θα δειξει παιδια υπομονη ολο και καποια ανακοινωση θα βγει.

Κάτι τέτοιο φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

LG G4 tipped to receive Marshmallow update February 1st, LG G3 on March 14th/

 

elus customers, Marshmallow is likely coming to several devices in the coming weeks.

 

While it was previously reported that the HTC One M8 and HTC One M9 would see Android 6.0 arrive before the holidays, due to bugs found by HTC, it has been delayed to the third week of January, Telus’s latest OS Update schedule reveals the HTC One M8 and M9 will receive Marshmallow on January 18th.

 

In addition, LG G3 and G4 owners can tentatively mark March 14th and February 1st off on their calendars, respectively, for the dates Android 6.0 will be available.

 

http://cdn.mobilesyrup.com/wp-content/uploads/2016/01/original.jpg

 

Finally, the Nexus 6P seems to be poised to receive its monthly security update on February 1st, and the Alcatel OneTouch Idol 3 a security and audio bug fix update on January 18th.

 

As always, Telus notes that “all dates are approximate and subject to change.”

 

Ευχομαι τα παραπανω να ισχυουν και να ναι καλα νεα.:D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι ακριβώς έχει γίνει?

Τι να σου πω φιλε μου ; Λογικα το κατεβασαν και περνει αναβολη ως τις 1/2/2016

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα αυτά ευσταθούν τότε η LG παίρνει ένα μεγάλο Χ. Δεν είναι σοβαρά πράματα αυτά, δηλαδή όσοι κάναμε την αναβάθμιση τον ήπιαμε και τρώμε τα προβλήματα στην μάπα?

Ότι να 'ναι!

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα αυτά ευσταθούν τότε η LG παίρνει ένα μεγάλο Χ. Δεν είναι σοβαρά πράματα αυτά, δηλαδή όσοι κάναμε την αναβάθμιση τον ήπιαμε και τρώμε τα προβλήματα στην μάπα?

Ότι να 'ναι!

Αναμονη μεχρι τις 01/02/2016 και θα δουμε φιλε μου μαλλον θα ερθη επισημα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα αυτά ευσταθούν τότε η LG παίρνει ένα μεγάλο Χ. Δεν είναι σοβαρά πράματα αυτά, δηλαδή όσοι κάναμε την αναβάθμιση τον ήπιαμε και τρώμε τα προβλήματα στην μάπα?

Ότι να 'ναι!

 

Πριν αρχίσουμε να βρίζουμε την LG και... τον γρύλλο της, είναι προτιμότερο να βγει πρώτα κάποιο αξιόπιστο συμπέρασμα. Και στο παρελθόν έχει τύχει να μην είναι διαθέσιμη για κάποιες μέρες μια ενημέρωση, είτε για λόγους διαχείρισης bandwidth, είτε επειδή βγήκε κάποιο fix και έρχεται η επόμενη. Σε τελική ανάλυση εσύ τί πρόβλημα έχεις με την (προαιρετική) αναβάθμιση που έκανες και νιώθεις ριγμένος?

 

edit: Ούτε αυτό το 01/02 πρέπει να αναπαράγεται ως θέσφατο. Αφενός λέει "tentatively", αφετέρου ένας πολύ μεγάλος αριθμός χρηστών έχουν ήδη πάρει την ενημέρωση (είτε με Bridge, είτε OTA).

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχίσουμε να βρίζουμε την LG και... τον γρύλλο της, είναι προτιμότερο να βγει πρώτα κάποιο αξιόπιστο συμπέρασμα. Και στο παρελθόν έχει τύχει να μην είναι διαθέσιμη για κάποιες μέρες μια ενημέρωση, είτε για λόγους διαχείρισης bandwidth, είτε επειδή βγήκε κάποιο fix και έρχεται η επόμενη. Σε τελική ανάλυση εσύ τί πρόβλημα έχεις με την (προαιρετική) αναβάθμιση που έκανες και νιώθεις ριγμένος?

 

edit: Ούτε αυτό το 01/02 πρέπει να αναπαράγεται ως θέσφατο. Αφενός λέει "tentatively", αφετέρου ένας πολύ μεγάλος αριθμός χρηστών έχουν ήδη πάρει την ενημέρωση (είτε με Bridge, είτε OTA).

 

εγω φιλε που ειχα lollipop και εκανα αναβαθμιση σε ΜΜ μεσω LG BRIDGE και απο τοτε ξεκινησε το προβλημα στη συσκευη μου τι θα γινει και τωρα τρεχω στο service εχει 2 βδομαδες τωρα??? καλα λεει ο φιλος πιο πανω οχι μονο μεγαλο τεραστιο Χ απο μενα στην LG...

δηλαδη ποιος ο λογος να τρεχουν να ανεβασουν την ΜΜ αφου δεν ηταν ετοιμη ακομα?? πηρανε κανενα βραβειο που την ανεβασαν πρωτοι??? μαλλον ναι κατι πηραν τοοοοοον :X (οποιος καταλαβε καταλαβε)...

σκεφτομαι παντως σοβαρα σε περιπτωση αλλαγης της συσκευης να αλλαξω εντελως τηλεφωνο αν γινεται (?).... και τελος LG

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε που ειχα lollipop και εκανα αναβαθμιση σε ΜΜ μεσω LG BRIDGE και απο τοτε ξεκινησε το προβλημα στη συσκευη μου τι θα γινει και τωρα τρεχω στο service εχει 2 βδομαδες τωρα??? καλα λεει ο φιλος πιο πανω οχι μονο μεγαλο τεραστιο Χ απο μενα στην LG...

δηλαδη ποιος ο λογος να τρεχουν να ανεβασουν την ΜΜ αφου δεν ηταν ετοιμη ακομα?? πηρανε κανενα βραβειο που την ανεβασαν πρωτοι??? μαλλον ναι κατι πηραν τοοοοοον :X (οποιος καταλαβε καταλαβε)...

σκεφτομαι παντως σοβαρα σε περιπτωση αλλαγης της συσκευης να αλλαξω εντελως τηλεφωνο αν γινεται (?).... και τελος LG

 

Και γιατί δεν περνάς ξανά με LGUP την lollipop;

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε που ειχα lollipop και εκανα αναβαθμιση σε ΜΜ μεσω LG BRIDGE και απο τοτε ξεκινησε το προβλημα στη συσκευη μου τι θα γινει και τωρα τρεχω στο service εχει 2 βδομαδες τωρα??? καλα λεει ο φιλος πιο πανω οχι μονο μεγαλο τεραστιο Χ απο μενα στην LG...

δηλαδη ποιος ο λογος να τρεχουν να ανεβασουν την ΜΜ αφου δεν ηταν ετοιμη ακομα?? πηρανε κανενα βραβειο που την ανεβασαν πρωτοι??? μαλλον ναι κατι πηραν τοοοοοον :X (οποιος καταλαβε καταλαβε)...

σκεφτομαι παντως σοβαρα σε περιπτωση αλλαγης της συσκευης να αλλαξω εντελως τηλεφωνο αν γινεται (?).... και τελος LG

 

Οπότε το αξιόπιστο συμπέρασμα που έβγαλες εσύ είναι ότι η LG βιάστηκε να βγάλει μια προβληματική αναβάθμιση, το οποίο είναι προφανές από το γεγονός ότι εσύ προσωπικά αντιμετωπίζεις πρόβλημα στη δική σου συσκευή.

Ξέρω ότι δεν είναι ευχάριστο να προσπαθείς να λύσεις ασαφή και δυσδιάγνωστα προβλήματα, αλλά είναι προτιμότερο να βγάζουμε λογικά και όχι συναισθηματικά συμπεράσματα.

 

Επειδή κάποιος εδώ μέσα είπε ότι δεν φαίνεται η MM επειδή "ίσως είχε πρόβλημα", το έχουμε δέσει κόμπο και κάνουμε και παραινέσεις για το πότε θα έπρεπε να βγάλει την ενημέρωση... Προσωπικά σου εύχομαι να λύσεις το πρόβλημά σου, και θα χαρώ πολύ να είναι θέμα της αναβάθμισης - αν και βάσει των στοιχείων, αμφιβάλλω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως καποιο λακο εχει η υποθεση και αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Δεν αποκλειεται καθολου να υπαρχουν προβληματα στις πλακετες κ η lg κανει την παπια.Δενει κ το σκηνικο με τον κλειδωμενο bootloader που ξεκλειδωνει μονο στα EU .....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι απλά δεν υπάρχει κανένα θέμα... Είναι πάρα πολλές οι συσκευές που πήραν κανονικά την 6.0 που λειτουργεί πολύ καλά... Στο δικό μου με 20c διακρίνω και σοβαρή βελτίωση της μπαταρίας.... Από το πρωί που το άνοιξα με μέτρια χρήση είναι ακόμα στο 85%...μην δαιμονοποιουμε καταστάσεις... Αχ περιμένουμε λίγο
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως καποιο λακο εχει η υποθεση και αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Δεν αποκλειεται καθολου να υπαρχουν προβληματα στις πλακετες κ η lg κανει την παπια.Δενει κ το σκηνικο με τον κλειδωμενο bootloader που ξεκλειδωνει μονο στα EU .....

 

 

 

Το οτι παίζει να βγει η v20c και γι αυτό κατέβασαν την v20a που σαφώς είχε κάποια προβλήματα γι αυτό και βγήκε νέα αναβάθμιση μέσα σε ένα μήνα το αποκλειουμε; * ( αναβάθμιση συνηθως ισουται διόρθωση προβλημάτων.)

 

Ο boot loader ξεκλειδώνει μόνο στα EU γιατι οι εταιριες κινητής τηλεφωνίας ιδιαίτερα στις ΗΠΑ Δεν θέλουν να ξεκλειδωσει για διάφορους λόγους.

 

V20a τρέχω και δεν έχω το παραμικρό προβλημα, ίσως η διάρκεια της μπαταρίας να χρηζει βελτιωσης.

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

Εχω ενα G4 505 παρτίδα δηλαδη απο τα πρωτα.

Εχω περασει 20a,20b πολωνιας πήγα πισω σε 10d για δοκιμή και ξαναπήγα 20α Hungary που ειναι το κινητο μου.

Σε ολες αυτες τις αλαγες χωρις κανενα factory reset και πραγματικα δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα ουτε ενα μιλαμε .

Κανενα κόλλημα καμια δυσλειτουργία κανενα lag.

Πραγματικα δεν καταλαβαινω πως καποιοι εχουν τοσα προβληματα.

Προφανώς φταινε οι εφαρμογες που εχετε η κάρτες των εταιριών κινητής η κατι αλλο.

Πως γινεται να εχουν καποια προβληματα και αλλα να μην εχουν.?

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

Εχω ενα G4 505 παρτίδα δηλαδη απο τα πρωτα.

Εχω περασει 20a,20b πολωνιας πήγα πισω σε 10d για δοκιμή και ξαναπήγα 20α Hungary που ειναι το κινητο μου.

Σε ολες αυτες τις αλαγες χωρις κανενα factory reset και πραγματικα δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα ουτε ενα μιλαμε .

Κανενα κόλλημα καμια δυσλειτουργία κανενα lag.

Πραγματικα δεν καταλαβαινω πως καποιοι εχουν τοσα προβληματα.

Προφανώς φταινε οι εφαρμογες που εχετε η κάρτες των εταιριών κινητής η κατι αλλο.

Πως γινεται να εχουν καποια προβληματα και αλλα να μην εχουν.?

 

Έτσι ξέρεις τώρα.... Κυρίως γράφουν αυτοί που έχουν τα προβλήματα, όχι αυτοί που δεν έχουν.

 

Το λάθος φυσικά που κάνουν είναι να τα ρίχνουν στην έκδοση.

 

Και εγώ όπως και χιλιάδες άλλοι πήγα από L σε mm χωρίς reset με κανένα πρόβλημα.

 

Η μπαταρία τα ίδια φυσικά από 4:30 μέχρι και 5:30 ώρες sot ανάλογα την χρήση και τις μέρες χωρίς φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...