Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον όπως όλοι θα έχετε παρατηρήσει το G4 έχει (έστω και λίγο καθυστερημένα) το δικό του sub-forum όπου στα εκάστοτε θέματα θα γίνονται και οι ανάλογες συζητήσεις. Όπως καταλαβαίνετε υπάρχει επιτακτική ανάγκη να αποσυμφοριστεί το παρόν θέμα για τη διευκόλυνση των συζητήσεων.

 

Υπαρχει καποιος λογος που δεν βλεπω το subforum του lg g4 στο tapatalk?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος λογος που δεν βλεπω το subforum του lg g4 στο tapatalk?

Ούτε εγώ το βλέπω. Ας μας δώσει κάποιος ενα λινκ. Μονο τα τοπικ για την κάμερα και την μπαταρία του g4 Βλέπω. Εκτως κ αν είναι μόνο αυτά

 

 

Επίσης βλέπω σημερα ότι τα μηνύματα μας μεταφέρθηκαν στο επίσημο lg g4 επιτελους :D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνουμε backup με την εφαρμογή της LG σε περίπτωση factory reset μπορούμε να επαναφέρουμε οτι δεδομένα είχαμε πριν, ή το factory reset θα είναι δώρων άδωρων σε αυτή την περίπτωση;
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το βλέπω. Ας μας δώσει κάποιος ενα λινκ. Μονο τα τοπικ για την κάμερα και την μπαταρία του g4 Βλέπω. Εκτως κ αν είναι μόνο αυτά

 

 

Επίσης βλέπω σημερα ότι τα μηνύματα μας μεταφέρθηκαν στο επίσημο lg g4 επιτελους :D

 

Μη γίνεσαι κακός....

Μόνο 310 σελίδες μας πήρε...... :p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το τ9 του (αυτόματη διόρθωση όπως το λεει) δεν είναι τόσο καλό όσο ήταν του g2! Πολλες απλές λέξεις δεν τις αναγνωρίζει. Αλλάζει αυτο ;; υπάρχει τρόπος να κάνω κάποιο update στην ελληνικη γλωσσα του τ9;;

 

 

Κάτι -κάπως είχα κάνει στο g2 και είχα βελτιώσει αυτο το θεμα αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ.

 

Αν πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου σου λέει αν η αυτόματη ρύθμιση θες να είναι ηπια, μέτρια ή υψηλή. Βάλε το υψηλή να δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέος κάτοχος. Το αγόρασα από vodafone. Στην εγκατάσταση μου ζητά αν θέλω να κάνω επαναφορά από ένα αντίγραφο άλλης συσκευής android που έχω. Η συσκευή είναι το Nexus 7. Να τσεκάρω όσες εφαρμογές θέλω και στο κινητό ή να κάνω ρύθμιση ώς νέα συσκευή ( που μάλλον σημαίνει τα περνάω όλα πάλι ένα ενα..)

Το αφήνω να κάνει συγχρονισμούς με email, επαφές κτλ ή προσπαθώ να βάλω πρώτα την mm? H αναβάθμιση γίνεται μόνο με το Lg bridge και όχι οτα?

Ακόμα και αν δεν εχει περαστεί τίποτα , μετά την αναβαθμιση πρέπει να κάνω reset?

 

Πολλές απορίες το ξέρω αλλά είναι το πρώτο μου ανδροιδ κινητό.

 

Εγώ προτείνω αναβάθμιση σε ΜΜ μέσω Bridge και μετά στήσιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου σου λέει αν η αυτόματη ρύθμιση θες να είναι ηπια, μέτρια ή υψηλή. Βάλε το υψηλή να δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ προτείνω αναβάθμιση σε ΜΜ μέσω Bridge και μετά στήσιμο από την αρχή.

Στην υψηλή την έχω και είναι χάλια

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!! Το ματιασα! Κάτι έπαθε και δεν μπαίνει στο αθορυβο!! Μόνο ήχος και δόνηση υπάρχουν από προφίλ. Το αθόρυβο εξαφανίστηκε ξαφνικά . Τώρα το έπαθε δεν ξέρω γιατι!

Του έκανα επανεκκίνηση αλλά τιποτα!

Ούτε στην κουρτίνα δεν έχει το αθόρυβο ούτε στις ρυθμίσεις

 

 

Από δω το άλλαζα. Είχε δονηση, ήχο και αθόρυβο http://s28.postimg.org/c4ishqhot/Quick_Memo_2015_12_30_23_16_12.png

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κακιά !!! Οχι, ίσα ίσα !! :D

 

Ουπσ..... Λάθος μου δεν ήξερα :wacko:

Όσο για τα προφίλ αυτά έχω και εγώ.. Δεν είχα δει τελείως αθόρυβο.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ουπσ..... Λάθος μου δεν ήξερα :wacko:

Όσο για τα προφίλ αυτά έχω και εγώ.. Δεν είχα δει τελείως αθόρυβο.

Δεν πειράζει :D

Μέχρι τώρα είχα και εντελως αθόρυβο εκεί....!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει δόνηση και μετα σιγαση αυτο εννοείς

Δονηση, ήχος ειδοποιήσεων και σιγαση ηταν! Τώρα δεν μου εμφανίζει καθόλου την σιγαση!

Link to comment
Share on other sites

Δονηση, ήχος ειδοποιήσεων και σιγαση ηταν! Τώρα δεν μου εμφανίζει καθόλου την σιγαση!

 

Και εμένα από τότε που το πήρα πάντα "ήχος κλήσης" και "δόνηση" είχε....ποτέ δεν έχω δει "σιγαση"....και μου κάνει εντύπωση γιατί ήταν από τα θέματα που παραπονιοντουσαν πολύ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!! Το ματιασα! Κάτι έπαθε και δεν μπαίνει στο αθορυβο!! Μόνο ήχος και δόνηση υπάρχουν από προφίλ. Το αθόρυβο εξαφανίστηκε ξαφνικά . Τώρα το έπαθε δεν ξέρω γιατι!

Του έκανα επανεκκίνηση αλλά τιποτα!

Ούτε στην κουρτίνα δεν έχει το αθόρυβο ούτε στις ρυθμίσεις

 

 

Από δω το άλλαζα. Είχε δονηση, ήχο και αθόρυβο http://s28.postimg.org/c4ishqhot/Quick_Memo_2015_12_30_23_16_12.png

Δηλαδη αν το πατησεις το δονηση που φαινεται δεν βγαινει σιγαση;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από τότε που το πήρα πάντα "ήχος κλήσης" και "δόνηση" είχε....ποτέ δεν έχω δει "σιγαση"....και μου κάνει εντύπωση γιατί ήταν από τα θέματα που παραπονιοντουσαν πολύ....

Μέχρι πριν λίγες ώρες είχα και σιγαση εκει!!!!!! Αν ήξερα ότι θα χαθεί θα σας κρατουσα ένα στιγμιότυπο να δείτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Δηλαδη αν το πατησεις το δονηση που φαινεται δεν βγαινει σιγαση;

Εκεί που έχω σημειωμενο μου έβγαζε και τα 3 προφιλ! Ηχο , δόνηση και σιγαση! Τώρα δεν βγάζει σιγαση

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έχω σημειωμενο μου έβγαζε και τα 3 προφιλ! Ηχο , δόνηση και σιγαση! Τώρα δεν βγάζει σιγαση

 

Είσαι σίγουρος ότι σου είχε σίγαση; γιατί στο δικό μου έχει μόνο ήχο και δόνηση και νομίζω ότι είναι έτσι από την αρχή που το πήρα.

 

Μήπως έκανες κάποια αναβάθμιση λογισμικού και είναι αλλαγή της LG;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι σου είχε σίγαση; γιατί στο δικό μου έχει μόνο ήχο και δόνηση και νομίζω ότι είναι έτσι από την αρχή που το πήρα.

 

Μήπως έκανες κάποια αναβάθμιση λογισμικού και είναι αλλαγή της LG;

 

 

Σιγουρα εχει σιγαση. Την προσθεσαν στην mm.

ee8102c8a1a767b9915fd3d3e4536944.jpg

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Edited by Barfly
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Πας για service φίλε μου δυστυχώς.το ίδιο είχα πάθει με το g3 και δεν το γλίτωσα...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....

 

το κινητο τα 'πεξε... :cry:

καθως διαβαζα κατι στο ιντερνετ σταματησε να ανταποκρινεται... εβγαλα τη μπαταρια μπας και γινει κατι αλλα τιποτα... δεν ανταποκρινεται σε τιποτα εχει τωρα 6 ωρες εντελως νεκρο...:confused: το εβαλα στο φορτιστη μπας και συνελθει αλλα τιποτα... απο το καιρο που περασα τη ΜΜ αρχισε να τρωει αυτα τα κολληματα... και για να φτασω μερικους ειχε γινει αναβαθμιση με clean update, και πριν και μετα hard reset... οταν το πηγα στην ΜΤΝ οπου το πηρα με συμβολαιο μου ειπε ο πωλητης πως μπορει να ειναι απο το update και τρωει τετοιο κολλημα και πως με καποιο αλλο update μαλλον θα στρωσει... και μου προτεινε επειδη ειναι γιορτες τωρα να μην το στειλουμε για service επειδη θα αργησει πολυ θελει 15 μερες... οταν τον ρωτησα με ποια εταιρεια συνεργαζονται για τα service και μου ειπε το ονομα της, εκανα αμεσως πισω επειδη ειχα προηγουμενα μαζι τους οταν τους πηγα το g2 για service ,δες τωρα για ιδιο προβλημα, και μου το βγαλανε rooted χωρις να πειραξω κατι μονο και μονο επειδη το εκανα update απο το προγραμμα της LG σου εγραφε μετα rooted οσοι θυμαστε τι εγινε...

οι αποριες μου εμενα τωρα ειναι οι εξης:

1.ετυχε σε κανενα αλλο ή μονο εγω ειμαι ο κατσικοποδαρος?

2.αφου δε θελω να το παρω στη συγκεκριμενη εταιρεια μπορω να το στειλω καπου αλλου? ή και στην LG απευθειας??

3.για αντικατασταση τι γινεται? ποσο ευκολα στη κανουνε?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει σιγαση. Την προσθεσαν στην mm.

ee8102c8a1a767b9915fd3d3e4536944.jpg

 

Εγώ είμαι ακόμα με την 5.1

 

Ξέρουμε αν έχει βγει η ΜΜ για ελληνικές συσκευές; (GRC)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγες ώρες είχα και σιγαση εκει!!!!!! Αν ήξερα ότι θα χαθεί θα σας κρατουσα ένα στιγμιότυπο να δείτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Εκεί που έχω σημειωμενο μου έβγαζε και τα 3 προφιλ! Ηχο , δόνηση και σιγαση! Τώρα δεν βγάζει σιγαση

Όταν πατάς τα κουμπιά του ήχου πίσω για να χαμηλωσει και είσαι στη δόνηση πάτα πάνω αριστερά στο στρογγυλό εικονίδιο και μπαίνει σίγαση

02f465a03b33e26013767c49111aa294.jpg

0e4b0f50ac3ed43f6441dc09ccb0059d.jpg

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι σου είχε σίγαση; γιατί στο δικό μου έχει μόνο ήχο και δόνηση και νομίζω ότι είναι έτσι από την αρχή που το πήρα.

 

Μήπως έκανες κάποια αναβάθμιση λογισμικού και είναι αλλαγή της LG;

 

Ναι Είμαι σίγουρη 100%!! Όχι δεν έχω κάνει αναβάθμιση !!! Είμαι με 5.1 οπώς το αγορασα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σιγουρα εχει σιγαση. Την προσθεσαν στην mm.

ee8102c8a1a767b9915fd3d3e4536944.jpg

Αυτό ειχα!!!!!! Όχι στην ΜΜ Όμως αλλά στην λολιποπ 5.1!!!! Το είχα σχεδόν όλη μέρα στην σιγαση και ξαφνικά κοιτάω και ήταν στην δόνηση !! Πήγα να το αλλάξω πάλι να το βάλω σιγαση και δεν υπηρχε!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν ξέρω αν κι εμένα χάθηκε στην πορεία αλλά σίγουρα απουσιάζει και από το δικό μου τηλέφωνο η εντελώς αθόρυβη λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...