Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε μια αναβάθμιση 30 mb για usability improvements εγώ δεν είδα καμιά διαφορά. Έχει έρθει σε άλλον?

 

Όχι ακόμα, από που είναι το G4 σου?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

την v10d νομιζω φοραμε ολοι πλεον.. ισως καποια ενημερωση εφαρμογης συστηματος να εκανε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για quick circle θήκη που μπαίνει στη θέση του καμακιού ψάξε την CD-R -100 .. Αυτή υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση .

 

Αλήθεια υπάρχει κανένας που την χρησιμοποιεί ; Απο ποιότητα πως παει ;

Φορτίζει κανένας ασύρματα την συσκευη ? κανένας οικονομικός φορτιστής υπάρχει ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Για quick circle θήκη που μπαίνει στη θέση του καμακιού ψάξε την CD-R -100 .. Αυτή υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση .

 

Αλήθεια υπάρχει κανένας που την χρησιμοποιεί ; Απο ποιότητα πως παει ;

Φορτίζει κανένας ασύρματα την συσκευη ? κανένας οικονομικός φορτιστής υπάρχει ?

Ψάχνω συ Google τη θήκη που λες και δεν βρίσκω κάτι. Εχεισ κάνα λινκ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για quick circle θήκη που μπαίνει στη θέση του καμακιού ψάξε την CD-R -100 .. Αυτή υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση .

 

Αλήθεια υπάρχει κανένας που την χρησιμοποιεί ; Απο ποιότητα πως παει ;

Φορτίζει κανένας ασύρματα την συσκευη ? κανένας οικονομικός φορτιστής υπάρχει ?

 

Όπως εχω ξαναπει η θηκη είναι όλα τα λεφτα από ποιοτητα, εφαρμογή, ομορφια κτλ είναι σαν να εχεις άλλο τηλεφωνο οποτε δεν το βαριεσαι ποτε.....προσωπικα οποιος την εχει δει παθαινει πλακα.....και γενικος ολη η λειτουργια του quick apps φανταστικη...πολύ καλη δουλεια από την Lg........ασηρματη φορτιση δεν εχω δοκιμασει μιας και εχω την dual sim εκδοση που δεν υποστοιριζει ουτε με την θηκη....

(η θηκη που αναφέρομαι είναι αυτή που κουμπονει και αντικαταστεί το πισω καπακι σε χρωμα ασημι)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω ξαναπει η θηκη είναι όλα τα λεφτα από ποιοτητα, εφαρμογή, ομορφια κτλ είναι σαν να εχεις άλλο τηλεφωνο οποτε δεν το βαριεσαι ποτε.....προσωπικα οποιος την εχει δει παθαινει πλακα.....και γενικος ολη η λειτουργια του quick apps φανταστικη...πολύ καλη δουλεια από την Lg........ασηρματη φορτιση δεν εχω δοκιμασει μιας και εχω την dual sim εκδοση που δεν υποστοιριζει ουτε με την θηκη....

(η θηκη που αναφέρομαι είναι αυτή που κουμπονει και αντικαταστεί το πισω καπακι σε χρωμα ασημι)

Αναφέρεσαι στην γνήσια Quick circle της lg;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω ξαναπει η θηκη είναι όλα τα λεφτα από ποιοτητα, εφαρμογή, ομορφια κτλ είναι σαν να εχεις άλλο τηλεφωνο οποτε δεν το βαριεσαι ποτε.....προσωπικα οποιος την εχει δει παθαινει πλακα.....και γενικος ολη η λειτουργια του quick apps φανταστικη...πολύ καλη δουλεια από την Lg........ασηρματη φορτιση δεν εχω δοκιμασει μιας και εχω την dual sim εκδοση που δεν υποστοιριζει ουτε με την θηκη....

(η θηκη που αναφέρομαι είναι αυτή που κουμπονει και αντικαταστεί το πισω καπακι σε χρωμα ασημι)

 

Ειχα στο g2 quick window και πραγματικά εκανα πολλα πράγματα χωρίς να το ανοίξω.. Ποσό μάλλον τωρα.. Το μονο που βλέπω να με χαλάει εινα το πίσω μέρος της.. Έπρεπε να βγάλουν κάτι με δέρμα..

 

Φίλε taz dev

http://www.e-shop.gr/lg-flip-case-quick-circle-cfr-100-for-g4-blue-p-TEL.022920

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Είναι cfr 100 και οχι cdr 100

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου ρε παιδιά κ συς.. Στα δικά σας g4 ποσό χώρο πιάνει το λειτουργικό συστήματος?? Είναι δυνατόν από τα 32gb τα 10gb να είναι λειτουργικό συστήματος???πολύ μεγάλος χώρος.......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου ρε παιδιά κ συς.. Στα δικά σας g4 ποσό χώρο πιάνει το λειτουργικό συστήματος?? Είναι δυνατόν από τα 32gb τα 10gb να είναι λειτουργικό συστήματος???πολύ μεγάλος χώρος.......

 

Πιάνει πολυ το σύστημα ναι.. Και η αλήθεια ειναι πως σε καμία περίπτωση δεν του φαίνεται .. Παει μπάλα το μηχάνημα

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει πολυ το σύστημα ναι.. Και η αλήθεια ειναι πως σε καμία περίπτωση δεν του φαίνεται .. Παει μπάλα το μηχάνημα

 

Καλά όχι μπάλα... Πύραυλος ρουκέτα.. Τι να λέμε!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στην γνήσια Quick circle της lg;

 

Φυσικά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου να σε ρωτησω,

μπορει κανεις να απαντησει σε κληση κ να μιλαει με τη θηκη κλειστη?

το χω απορια!

 

Μα και φυσικα....αυτή είναι η λογική....Όταν δέχεσαι κλήση βγαίνει η φωτο αυτού που σε καλεί Έχει τα πλήκτρα απάντησης- απόρριψης....αν δεν απαντησεις βγάζει το εικονίδιο αναπάντητες την οποία μπορείς να δεις χωρίς να ανοίξεις την θήκη και να πάρεις πίσω τηλέφωνο....και όχι μόνο αυτό έχεις και καμιά 10αρια προγραμματακια

όπως φακο, diler, notification tongle, Εμφάνιση νέων μηνυμάτων, Λίστα κλησεων, πυξίδα, Και διαφορά αλλά ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγεις κάθε τόσο Την θήκη....

 

Πάντως αν δεν κάνω λάθος Ίσως να είμαι ο μόνος στο φόρουμ με την dual sim version.....Δεν ξέρετε τι χάνεται....είναι εξαιρετική.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, οταν φορτιζετε το κινητο σας εχετε παρατηρησει να ανεβαζει θερμοκρασιες; Μου το κανει τις τελευταιες μερες και χωρις να το χρησιμοποιω.. Στη φωτο φαινονται οι θερμοκρασιες και αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι περισσοτερο ζεσταινεται ο επεξεργαστης (ειχε φτασει και 51C) Edited by giannis_lo
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω.

 

εχω παρατηρησει οτι το G3 παρουσιαζε πολλα σπασιματα και ανοιγματα στο πλαστικο αναμεσα απο την οθονη και το πισω καπακι.

Ετσι ειναι και στο G4?

παρουσιαζει φαινομενα πλαστικου με ρωγμες μετα απο χρηση;

Μιλαω ειδικα στις περιοχες που ειναι τα μικροφωνακια κατω και πανω,οι υπερυθρες και το usb.

Τα G3 ηταν γεματα ρωγμες.

Ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα και φυσικα....αυτή είναι η λογική....Όταν δέχεσαι κλήση βγαίνει η φωτο αυτού που σε καλεί Έχει τα πλήκτρα απάντησης- απόρριψης....αν δεν απαντησεις βγάζει το εικονίδιο αναπάντητες την οποία μπορείς να δεις χωρίς να ανοίξεις την θήκη και να πάρεις πίσω τηλέφωνο....και όχι μόνο αυτό έχεις και καμιά 10αρια προγραμματακια

όπως φακο, diler, notification tongle, Εμφάνιση νέων μηνυμάτων, Λίστα κλησεων, πυξίδα, Και διαφορά αλλά ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγεις κάθε τόσο Την θήκη....

Πάντως αν δεν κάνω λάθος Ίσως να είμαι ο μόνος στο φόρουμ με την dual sim version.....Δεν ξέρετε τι χάνεται....είναι εξαιρετική.....

 

Τελεια.σευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω.

 

εχω παρατηρησει οτι το G3 παρουσιαζε πολλα σπασιματα και ανοιγματα στο πλαστικο αναμεσα απο την οθονη και το πισω καπακι.

Ετσι ειναι και στο G4?

παρουσιαζει φαινομενα πλαστικου με ρωγμες μετα απο χρηση;

Μιλαω ειδικα στις περιοχες που ειναι τα μικροφωνακια κατω και πανω,οι υπερυθρες και το usb.

Τα G3 ηταν γεματα ρωγμες.

Ευχαριστω

Όχι φίλε μου...Δεν έχει τέτοια θέματα το g4

Link to comment
Share on other sites

την v10d νομιζω φοραμε ολοι πλεον.. ισως καποια ενημερωση εφαρμογης συστηματος να εκανε..!!

Είναι διαφορετική η baseband v10d είχα και πριν

Link to comment
Share on other sites

Η LG είναι ανάμεσα στους κατασκευαστές smartphones που ο ισχυρός ανταγωνισμός την έχει φέρει σε δύσκολη θέση όσον αφορά στα κέρδη που έχει στην πατρίδα της, την Κορέα. Σύμφωνα με τα δεδομένα από τον δεύτερο μεγαλύτερο πάροχο της χώρας, η LG αναγκάστηκε να υποτιμήσει τις τιμές των μοντέλων της προκειμένου να πουλήσει, και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχει ελάχιστα κέρδη από κάθε συσκευή.

 

Τα στατιστικά στοιχεία που έδωσε ο πάροχος SK Telecom δείχνουν τον μέσο όρο τιμής των συσκευών ανά κατασκευαστή, οι τιμές αφορούν σε επιδοτούμενες συσκευές στο πιο διαδεδομένο πρόγραμμα συμβολαίου με 51 δολάρια τον μήνα. Βλέπουμε ότι η μέση τιμή των συσκευών της LG είναι μόλις 150 δολάρια, η Samsung είναι στα 354 δολάρια ενώ η Apple ξεφεύγει στα 733 δολάρια.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι πάροχοι μειώνουν τις τιμές σχεδόν σε μη λογικά επίπεδα, για να διασφαλίσουν ότι τουλάχιστον η LG θα ξεπουλήσει το stock της. Αυτό γίνεται με μοντέλα ναυαρχίδες όπως το LG G4, και μεσαίας κατηγορίας κινητά. Κατά συνέπεια, το τμήμα mobile της LG παρουσίασε 99.7% πτώση στα λειτουργικά κέρδη για το δεύτερο τρίμηνο, σε σύγκριση με το ίδιο περσινό διάστημα. Αυτό σημαίνει ότι η LG πουλά τα κινητά της σχεδόν στην εργοστασιακή τους αξία.

 

Η υποτίμηση των τιμών στην Κορέα, γίνεται αισθητή και στην διεθνή αγορά και όπως είναι λογικό, αυτό ανησυχεί την LG, ωστόσο η εταιρεία καταφέρνει τουλάχιστον να πουλά το stock. Όσον αφορά στις αποστολές, τα ποσοστά έπεσαν μόνο 3% σε σύγκριση με πέρσι και βρίσκονται στα 14.1 εκατομμύρια.

 

Εκεί που τα πήγε πολύ καλά η LG είναι οι αποστολές LTE smartphones που έσπασαν το ρεκόρ των 8 εκατομμυρίων και αποτελούν το 57% του συνόλου των πωλήσεων.

 

 

Αναδημοσίευση απο http://techblog.gr/mobile/lg-cuts-prices-of-high-end-smartphones-4521/

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως ηταν το G3 αλλα στο G4 μεταξει οθονης και καπακι υπαρχει γυρο γυρο μονο μεταλο.....αν αυτό εννοεις
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως ηταν το G3 αλλα στο G4 μεταξει οθονης και καπακι υπαρχει γυρο γυρο μονο μεταλο.....αν αυτό εννοεις

 

Φίλε μου δύσκολο αυτό που λες. Πλαστικό είναι που μοιάζει με μέταλλο δεν έχει βγάλει μεταλλική συσκευή η lg ακόμα μάλλον κάποιο λάθος κάνεις.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Εχει δοκιμασει καποιος φορτιστή quick charge στο LG G4? Παντως εγω που το εψαξα λιγο μονο απ εξω μπορεις να βρεις τετοιους φορτιστες. http://www.amazon.com/Anker%C2%AE-Charger-Qualcomm%C2%AE-Charge-Technology/dp/B00Q88Q16K/ref=sr_1_10?s=wireless&ie=UTF8&qid=1429298407&sr=1-10&keywords=adaptive+fast+charger
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...