Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ WINDOWS.


georlapo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΧΩ WINDOWS XP PROFESSIONAL.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ(ΟΧΙ ΟΛΑ) ΜΟΥΒΓΑΖΕΙ:ΥΠΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ WINDOWS ΣΕ 16 BIT.C:WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT.TO ΑΡΧΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ MS-DOS ΚΑΙ MICROSOFT WINDOWS.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georlapo (28 Νοέ. 2004 , 19:56)

 

ΕΧΩ WINDOWS XP PROFESSIONAL.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ(ΟΧΙ ΟΛΑ) ΜΟΥΒΓΑΖΕΙ:ΥΠΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ WINDOWS ΣΕ 16 BIT.C:WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT.TO ΑΡΧΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ MS-DOS ΚΑΙ MICROSOFT WINDOWS.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ?

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ φίλε και σήμερα κι ολας πόσταρα εδώ πέρα!!Κανένασ να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή γιατί δεν αναφέρετε τα προγράμματα που εμφάνισαν το πρόβλημα και αυτά που δεν το εμφάνισαν γιατί κάτι βάζει ο νους μου αλλά χωρίς ούτε ένα όνομα απλά θα τρώμε χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος metality (28 Νοέ. 2004 , 22:55)

 

Για αρχή γιατί δεν αναφέρετε τα προγράμματα που εμφάνισαν το πρόβλημα και αυτά που δεν το εμφάνισαν γιατί κάτι βάζει ο νους μου αλλά χωρίς ούτε ένα όνομα απλά θα τρώμε χώρο.

 

 

Windows xp prof έλληνικά ή αγγλίκα έχετε;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΛΥΣΗ.

 

Βάζεις το CD των Windows XP και πατάς:

Έναρξη (start) --> Εκτέλεση (Run )και γράφεις:

 

 

expand X:\i386\autoexec.nt_ c:\windows\system32\autoexec.nt

 

όπου X:\ αντικαθιστάς με το CD ROM drive στο οποίο έβαλες το CD (συνήθως είναι D ή E).

 

Σημ: Απλώς κατά την εγκατάσταση των ΧΡ δεν εγκαταστάθηκε το συγκεκριμένο αρχείο ή κάποια εφαρμογή το αντικατέστησε. Το αρχείο αυτό προσφέρει συμβατότητα με παλιά λογισμικά DOS ή win95 και παλιότερα

_________________

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georlapo (29 Νοέ. 2004 , 13:14)

 

ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΛΥΣΗ.

 

Βάζεις το CD των Windows XP και πατάς:

Έναρξη (start) --> Εκτέλεση (Run )και γράφεις:

 

 

expand X:\i386\autoexec.nt_ c:\windows\system32\autoexec.nt

 

όπου X:\ αντικαθιστάς με το CD ROM drive στο οποίο έβαλες το CD (συνήθως είναι D ή E).

 

Σημ: Απλώς κατά την εγκατάσταση των ΧΡ δεν εγκαταστάθηκε το συγκεκριμένο αρχείο ή κάποια εφαρμογή το αντικατέστησε. Το αρχείο αυτό προσφέρει συμβατότητα με παλιά λογισμικά DOS ή win95 και παλιότερα

_________________

 

Θα μπορέσεις μήπως να μου στείλεις το αρχείο αυτό στο filippos_19@hotmail.com?Το μόνο που θα έχω να κάνω είναι να το περάσω στον φάκελο system32 η' πρεπει να κάνω και τίποτα άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cocu (29 Νοέ. 2004 , 21:14)

 

Θα μπορέσεις μήπως να μου στείλεις το αρχείο αυτό στο filippos_19@hotmail.com?Το μόνο που θα έχω να κάνω είναι να το περάσω στον φάκελο system32 η' πρεπει να κάνω και τίποτα άλλο?

 

:confused:

Δεν έχεις το CD των XP να το περάσεις εσύ ο ίδιος; :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (29 Νοέ. 2004 , 22:28)

 

:confused:

Δεν έχεις το CD των XP να το περάσεις εσύ ο ίδιος; :)

 

Μου τα είχαν περάσει στο μαγαζί από το οποίο πήρα τον υπολογιστή τώρα να μην κάθομαι να τον πηγαίνω γι΄'αυτόν τον λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cocu (30 Νοέ. 2004 , 13:52)

 

Μου τα είχαν περάσει στο μαγαζί από το οποίο πήρα τον υπολογιστή τώρα να μην κάθομαι να τον πηγαίνω γι΄'αυτόν τον λόγο!

 

Κακώς που δεν σου το δώσανε!!!!! :mad: :mad: :mad:

 

Φίλε μου το λειτουργικό σύστημα το ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ!!!!!!

Και μιλάμε τώρα για ποσό των 150-200 Ευρώ!!!!

 

Να πας και να απαιτήσεις να σου δώσουν το γνήσιο Cd που δικαιούσαι αλλιώς άμα σου λένε βλακείες να κάνεις καταγγελία!

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M ( 1 Δεκ. 2004 , 02:38)

 

Φίλε μου το λειτουργικό σύστημα το ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ!!!!!!

Και μιλάμε τώρα για ποσό των 150-200 Ευρώ!!!!

 

 

Δεν είναι απόλυτο ότι το πλήρωσε, αφού πλέων οι εταιρίες πουλάνε Υπολογιστές χωρίς το λειτουργικό σύστημα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Nai alla apo tin stigmh pou tou dwsane PC me logismiko 8a prepei na uparxei kai to CD, opws kai oi Drivers gia ka8e multimudia pou exei panw.... Prepei na to apetisisis oxi na to Zhthshs....Ante giati polla exoune kanei se kati tetoia magazia kai meta psaxnoune gia Driver sto internet h agorastes...

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel ( 1 Δεκ. 2004 , 11:27)

 

Δεν είναι απόλυτο ότι το πλήρωσε, αφού πλέων οι εταιρίες πουλάνε Υπολογιστές χωρίς το λειτουργικό σύστημα.

 

Το ξέρω ότι μπορεί να μη το πλήρωσε αλλά τότε θα έπαιρνε απλά ένα συναρμολογημένο σύστημα και θα ήταν θέμα δικό του τι λειτουργικό να βάλει ;)

 

Εδώ το θέμα είναι ότι του πέρασαν σαν λειτουργικό τα Windows XP (και Pro μάλιστα που κάνουν αρκετά παραπάνω από τα Home) χωρίς να του δώσουν το cd(!!!!!!!!?????). Δηλαδή σαν να με ρωτάνε τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια...

Δηλαδή άμα δεν του παρουσιαζόταν πρόβλημα του φίλου δεν θα το έπαιρνε χαμπάρι... :cry:

 

Κάθε σοβαρή εταιρία δίνει το CD του λειτουργικού συστήματος που έχει αγοραστεί από τον χρήστη και τα CD με τους drivers από τις συσκευές που έχουν προσθέσει(VGA,Sound card κτλ)...

 

Οπότε θα συμφωνήσω με τον φίλο hostoli ότι...

Έκτος και αν αυτά που του περάσαν είναι πειρατικα... :whistle:

 

Να σε ρωτήσω κάτι φίλε cocu... Στον υπολογιστή σου έχει κολλημένο το αυτοκόλλητο με το serial number του λειτουργικού σου συστήματος; :rolleyes: Αν δεν το έχει τότε ξεκίνα και κυνήγα τους...

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georlapo (29 Νοέ. 2004 , 13:14)

 

ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΛΥΣΗ.

 

Βάζεις το CD των Windows XP και πατάς:

Έναρξη (start) --> Εκτέλεση (Run )και γράφεις:

 

 

expand X:\i386\autoexec.nt_ c:\windows\system32\autoexec.nt

 

όπου X:\ αντικαθιστάς με το CD ROM drive στο οποίο έβαλες το CD (συνήθως είναι D ή E).

 

_________________

 

 

 

Με έσωσες φίλε...

Αυτό το μήνυμα (των Windows XP), μου ειχε σπάσει τα νεύρα.

Όλα ξεκινησαν μετα την εγκατάσταση του προγράμματος, AnyDVD...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...