Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gia to dinamometro leei oti prota prepei na kaneis metrhseis me miso kai 3/4 gazi na to afiseis na kriosei gia 15' kai meta na kaneis thn telikh metrhsh

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια θα ηθελα μια μεγαλη χαρη..Ετοιμαζω το site των φανατικων του Dinamik και θα ηθελα να μου στειλεται αν εχεται την καλοσυνη υλικο για το site.Οτι foto μπορειται να βρειται η εχεται,οτι βιντεο εχετε τραβιξει με το κινητο σας η με βιντεοκαμερα,οτι ηχους υπαρχουν απο τρελες εξατμησεις η τουμπανιασμενα dinamik θελω αν δεν σας κανει κοπο σας παρακαλω πολυ να μου τα στειλεται γαι να μπουν στο site.Επισης βιντεακια απο κοντρες ειναι αναγκεα!.ΑΦΙΕΡΩΣΤΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.THANKS!!!!DINAMIK POWER:mad:Το mail μου ειναι paintgrs@yahoo.com
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος γιατι δεν βρηκα ακρη με τα σωληνακια της υψηλης.αμα παραγγειλω 80cm θα μου ερθει με τα ρακορ επανω στο σωληνακι η θα πρεπει να τα βαλω εγω.πειτε μου κανενα τηλεφωνο να τα παραγγειλω απο αθηνα,θεσσαλονικη γιατι εδω μας σφαζουν κανονικα.α και κατι ακομα τα σωληνακια υψηλης μηπως υπαρχουν σε μπλε χρωμα
http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε στροφόμετρο αναλογικό (με 16000rpm :p), 45ευρα. Μόλις το βαλουμε πανω θα ανεβασω φωτογραφιες. Θα δειτε και το χρωματακι του...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος γιατι δεν βρηκα ακρη με τα σωληνακια της υψηλης.αμα παραγγειλω 80cm θα μου ερθει με τα ρακορ επανω στο σωληνακι η θα πρεπει να τα βαλω εγω.πειτε μου κανενα τηλεφωνο να τα παραγγειλω απο αθηνα,θεσσαλονικη γιατι εδω μας σφαζουν κανονικα.α και κατι ακομα τα σωληνακια υψηλης μηπως υπαρχουν σε μπλε χρωμα

αν ηταν αυγουστος τωρα που διαβαζω το ποστ σου θα ερχομουν απο χιο να στα εβαζα εγω τα σωληνακια.πιστευω οτι αν τα παραγειλεις απο καπου αλλου μπορει με τα μεταφορικα να σου ερθουν οσο σου ζητανε εκει...υπαρχουν αλουμινενια ρακορ σε διαφορα χρωματα διαστασεις και γωνιες αλλα σιγα σιγα χανουν το χρωμα τους.υπαρχουν και σωληνακια χρωματιστα αλλα δεν ξερω που ακριβως θα τα βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας με βοηθησει καποιος γιατι δεν βρηκα ακρη με τα σωληνακια της υψηλης.αμα παραγγειλω 80cm θα μου ερθει με τα ρακορ επανω στο σωληνακι η θα πρεπει να τα βαλω εγω.πειτε μου κανενα τηλεφωνο να τα παραγγειλω απο αθηνα,θεσσαλονικη γιατι εδω μας σφαζουν κανονικα.α και κατι ακομα τα σωληνακια υψηλης μηπως υπαρχουν σε μπλε χρωμα

 

Λοιπον το μαμα Σωληνακι ειναι 78cm μαζι με τα Rakor,αλλα επειδη ειναι λαστιχενιο και δεν ειναι ατσαλενιο και δεν εχουν την ευληγησια των λαστιχενιων θα τα παρεις στους 80 ποντους μαζι με τα Rakor δηλαδη απο την βιδα του Rakor της δαγκανας κατω μεχρι την τρομπα επανω...!!!

 

Τωρα για τον τροπο και το πως τα βαζεις ειναι λιγο δυσκολο για να τα βαλεις εσυ μονος σου γιατι αν δεν το εχεις ξανακανει υπαρχει πιθανοτητα να μπει αερας οταν βαζεις τα καινουργια λαδια...!!!

Εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να τα παρεις το σωληνακι και τα Rakor και να τα πας σε εναν μηχανικο που ξερεις και μπορει να τα περασει,να κανει καλη εξαερωση κτλ κτλ...!!!Αλλα μην αγχωνεσαι με το ποσα εκατοστα ειναι,ξερουν αυτοι...!!!Αν τα βαλεις με το καλο να προσεξεις ιδιαιτερα στο στριψιμο της ροδας,στο τεντωμα των αναρτησεων(σουζα) αν τεντωνεται.Αν τεντωνεται ειναι κοντα και πρεπει να μπεις την διαδικασια να ξανακανεις καινουργια λιγο πιο μακρια να τα επιστρεψεις για να σου δωσουν μεγαλυτερα!!!Εγω απο οτι εχω δει δεν τεντωνεται...!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Guys θελω να ξερω αν ειναι καλη μια επωνημη εξατμιση οπως η motosport αν δεν κανω λαθος, ή μια χειροποιητη και ποια?Θελω να βαλω μια μεσα στην βδομαδα και θα ηθελα να ξερω.Αν εχετε κανενα βιντεακι απο κινητο θα μου το στειλετε?Το mail ειναι.... paintgrs@yahoo.com και paintgrs@in.gr
Link to comment
Share on other sites

paidia ebala 32ari kampirater paei gamiontas alazw kai sasman tora 100ari tha anebasw foto molis to bapsw:shifty:

 

Φίλε πόσες φορές το έχω φωνάξει? Με καρμπιρατέρ λίγο της θυρίδες και μια ΜΚ το μιχανάκι κοντράρει Ζ56mm χωρίς να βάλουμε πιστόνι στο dynamic...Απλά θέλει καρμπιρατέρ το Α και το Ω!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

liapo τωρα εισαι χιο;

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

στο dinamik δοκιμαστε και πιο μεγαλο καρμπυρατερ γυρω στο 35αρι,βγαλτε τους κοφτες απο την εισαγωγη,μια χειροποιητη οχι μαρκας,βαλτε και ενα πολλαπλασιαστη απο NSR250 ρυθμιστε το καρμπ και θα πηγαινει πολυ γ@μ@τ@!

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

fx_ovios αθηνα μενω,χιο λογικα θα παω τον αυγουστο.Ασχετο,πολλαπλασιαστη απο NSR250 εχω στο αστρεα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θελω βίντεο στο manosgeorgakis@yahoo.gr
ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

Paidia xtes etrexa tin 5h mou kontra. O antipalos Ena lifan:lol: (antigrafi Z):shifty: Imoun sxoleio to dialima me tous filou mou stin mixan tin ixa balei mprosta kai marsara ligw etsi gia plaka:happy: opote skaei miti o typos me to lifan kai mou lei ti kaneis ekei me to kamineto:confused: Gelame oloi mazi tou lew ta trexoume ne mou lei (ti koutos) tou lew stixima?? oxi mou lei (exupnos) ok tou lew pou 8es? telos pantwn gia na min sas poly logo o typos egine rezili simera oute pou milise egw pale marsara etsi gia plaka den 8imame posa mixanakia tou erixa pantos 500m trexame to ra otan termatisa sta 100-200 itan:lol: eseis gia peite gia kamia kontra sas:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ότι και να βάλεις θα χρειαστείς καρμπιρατέρ και επειδή είναι σε χαζό σημείο θα σou πάρει λεφτά για να σε κάνει εισαγωγές καινούργιες και δαχτιλίδια..Έτσι και τελειώσεις από εκεί η πιο καλή που ξέρω εγώ

είναι η ΜΚ η χειροποίητη! ayti tin apantisi pira kai egw tora egw exatmisi ebala MK kai den mou alaxan zigler ti na sou pw rota se synergio gia na exeis mia olokliromena apopsi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ότι και να βάλεις θα χρειαστείς καρμπιρατέρ και επειδή είναι σε χαζό σημείο θα σou πάρει λεφτά για να σε κάνει εισαγωγές καινούργιες και δαχτιλίδια..Έτσι και τελειώσεις από εκεί η πιο καλή που ξέρω εγώ

είναι η ΜΚ η χειροποίητη! ayti tin apantisi pira kai egw tora egw exatmisi ebala MK kai den mou alaxan zigler ti na sou pw rota se synergio gia na exeis mia olokliromena apopsi

 

Έτσι ακριβός είναι ότι εξάτμιση και να βάλεις θα χρειαστείς 28αρι καρμπιρατέρ και πάνω αλλίώς με το μαμά ζιγκλερομένω θα πιγαίνεις σαν runner 72ari :lol: Το κόστος για τα περαστικά είναι γύρω στα 30-40ε για τα δακτιλίδια κτλπ...

Λοιπόν παρασκευή στα Carrefour μάλλον θα ξανατρέξω το Dynamic το 56mm απλά αυτήν την φορά θα φοράει την μαμά εξάτμιση και όχι την ΜΚ θα προσπαθήσω να τραβίξω video...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να δίνετε τα mails έτσι φόρα παρτίδα.Υπάρχουν και τα pm's γι' αυτό τον λόγο.

ελα φιλε μπορεις σε παρακαλω να μου πεις πως θα βαλο φωτο:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...