Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 2-3μήνες σκέφτομαι να το πάρω και εγώ το εργαλείο.

Πείτε μου όμως πόσα λεφτά το βρίσκω μεταχειρισμένο?

Βρήκα στη χρυστή ευκαιρία με 1000-1200 ευρώ όσα θέλω να δώσω εγώ δηλαδή χρονιάς 06. Δε με ενδιαφέρει να σκίζει σε ταχύτητα αλλά σε ομορφιά. Και έτσι όπως είναι μαμήσιο είναι μια χαρά. Από βενζίνη λέει να δουλεύεις delivery? Ένα παιδί στη γειτονιά μου δουλεύει με dinamik γι αυτό ρωτάω επειδή έχω ακούσει ότι καίει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια! θελω να παρω το modenas dynamic ενα του 2006 μοντελο εβαλα στο ματι.ειναι μαμα δεν ειναι φτιαγμενο.θελω να ξερω ποσο τελικη εχει, τη κινητηρα(διχρονο? τετραχρονο? αεροψυκτο?) ειναι 125cc με 18 αλογα.και κατι τελευταιο σημαντικο: μπορω να πηγαινω με αυτο απο θεσσαλονικη στη βεροια? η θα το χαλασω? αξιζει για αγορα? πειτε μου πριν το αγορασω!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

oxi δεν ειναι το πρωτο μου μηχανακι και ειμαι αναμεσα σε Suzuki FX 125,και το modenas dynamic 125.δεν ξερω κοιταω στα διαφορα forums να βρω ποιο ειναι το καλυτερο παπι και δεν αποφασισα.θελω κατι που να με πηγαινει ανετα και χαλκιδικι απο θεσσαλονικη χωρις να χαλασει η ανεβασει θερμοκρασια.και ισως καμια φορα και Βεροια απο Θεσσαλονικη.τι προτεινετε?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

oxi δεν ειναι το πρωτο μου μηχανακι και ειμαι αναμεσα σε Suzuki FX 125,και το modenas dynamic 125.δεν ξερω κοιταω στα διαφορα forums να βρω ποιο ειναι το καλυτερο παπι και δεν αποφασισα.θελω κατι που να με πηγαινει ανετα και χαλκιδικι απο θεσσαλονικη χωρις να χαλασει η ανεβασει θερμοκρασια.και ισως καμια φορα και Βεροια απο Θεσσαλονικη.τι προτεινετε?

 

Εγώ έχω και τα 2. Και FX και Dinamik. Εγώ πηγαινοερχόμουνα Θεσσαλονίκη-Κατερίνη πολλές φορές την εβδομάδα με το dinamik χωρίς κανένα πρόβλημα. Εκτώς της κατανάλωσης. Το FX είναι πολύ ποιό άνετο, οικονομικό και κατάλληλο για μεγαλούτσικες αποστάσεις. Άμα έχεις σκοπό να πηγαίνεις συνέχεια ταξίδια πάρε το FX. Έαν κινείσαι κυρίως στην πόλη πάρε το dinamik.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και τα 2. Και FX και Dinamik. Εγώ πηγαινοερχόμουνα Θεσσαλονίκη-Κατερίνη πολλές φορές την εβδομάδα με το dinamik χωρίς κανένα πρόβλημα. Εκτώς της κατανάλωσης. Το FX είναι πολύ ποιό άνετο, οικονομικό και κατάλληλο για μεγαλούτσικες αποστάσεις. Άμα έχεις σκοπό να πηγαίνεις συνέχεια ταξίδια πάρε το FX. Έαν κινείσαι κυρίως στην πόλη πάρε το dinamik.

 

δεν εχω σκοπο να πηγαινω συνεχεια ταξιδια απλα το καλοκαιρι θελω να πηγαινω ανετα καμια χαλκιδικι(πχ καλλιθεα).το dynamic το μοντελο 2006 τι χαρακτηριστικα εχει? ποσες ταχυτητες,αν ειναι αεροψικτο αν ζεσταινετε κ.λ.π? αν παρω μανισιο dynamic θα πρεπει να το κανω μετατροπες για να πηγαινει μεχρι εκει? ο κινιτηρας ειναι διχρονος η τετραχρονος? γιατι ακουγονται πολλα κακα με τα διχρονα

τελος το modenas αν τελικα το παρω ειναι ανεβασμενο σε 60 χιλιοστα.τι σημαινει αυτο?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω σκοπο να πηγαινω συνεχεια ταξιδια απλα το καλοκαιρι θελω να πηγαινω ανετα καμια χαλκιδικι(πχ καλλιθεα).το dynamic το μοντελο 2006 τι χαρακτηριστικα εχει? ποσες ταχυτητες,αν ειναι αεροψικτο αν ζεσταινετε κ.λ.π? αν παρω μανισιο dynamic θα πρεπει να το κανω μετατροπες για να πηγαινει μεχρι εκει? ο κινιτηρας ειναι διχρονος η τετραχρονος? γιατι ακουγονται πολλα κακα με τα διχρονα

τελος το modenas αν τελικα το παρω ειναι ανεβασμενο σε 60 χιλιοστα.τι σημαινει αυτο?

 

Ειναι διχρονος..................Ε αμα το προσεχεις δεν πιστευω να παθει και τιποτα,εγω μεχρι τα 500χλμ το πηγαινα μεχρι 40 και μετα δεν αντεξα αλλο και το πατησα τερμα,εκανα σουζες και τετοια και το ευχαριστηθικα..........

 

Αν ειναι 60mm σημαινει πως ειναι βελτιωμενο,και μαλιστα πολυ.Αν αυτος που σου το πουλαει σου λεει πως ειναι μαμα καλυτερα να βρεις αλλο,γιατι αμα τα 60mm ειναι μαμισιο,φαντασου ο τυπος τι αλλα του εχει κανει και δεν στο λεει..........

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

με ειπε το εχει ανεβασμενο 60 χιλιοστα,και ειχε και εξατμιση χειροποιητη αλλα την κλεψανε...παντος θελω να ξερω αν θα μπορω να το πηγαινω χαλκιδικι το καλοκαιρι χωρις προβληματα...δεν μου ειπε για αλλες αλλαγες και θα το δω την κυριακη απο κοντα.τωρα αυτο το 60 χιλιοστα δεν καταλαβω τι εννοει? κατι με ταχυτητα? υψος?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

με ειπε το εχει ανεβασμενο 60 χιλιοστα,και ειχε και εξατμιση χειροποιητη αλλα την κλεψανε...παντος θελω να ξερω αν θα μπορω να το πηγαινω χαλκιδικι το καλοκαιρι χωρις προβληματα...δεν μου ειπε για αλλες αλλαγες και θα το δω την κυριακη απο κοντα.τωρα αυτο το 60 χιλιοστα δεν καταλαβω τι εννοει? κατι με ταχυτητα? υψος?

 

60mm κυλινδροπιστονο εννοει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διχρονος..................Ε αμα το προσεχεις δεν πιστευω να παθει και τιποτα,εγω μεχρι τα 500χλμ το πηγαινα μεχρι 40 και μετα δεν αντεξα αλλο και το πατησα τερμα,εκανα σουζες και τετοια και το ευχαριστηθικα..........

 

 

... και στα 5 σου τί έκανες? έντο με glx 90?

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

... και στα 5 σου τί έκανες? έντο με glx 90?

 

:rolleyes:

 

 

Πω ρε δεν επρεπε να το γραψω καθολου αυτο,τωρα θα αρχισει ο ενας κι ο αλλος να λεει καλα ποιος εισαι και τετοια.Λοιπον,ας το ξεχασουμε ο.κ?????

Και αμα δεν το πιστευεις εχω και φοτο αμα πας να πεις<ναι,ας το ξεχασουμε γιατι λες ψεματα>

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις.καλυτερα να παρεις fx απ' οτι να παρεις dinamik.πριν παρω το dinamik ειχα το fx και μου το κλεψανε.το μηχανακι αυτο το εχω περιποθ μισο χρονο και το εχω βαρεθει.μονο για γκαζια αξιζει το μηχανακι.αν το θες για τη δουλεια σου καλυτερα παρε fx η το καινουριο crypton 135.
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε δεν επρεπε να το γραψω καθολου αυτο,τωρα θα αρχισει ο ενας κι ο αλλος να λεει καλα ποιος εισαι και τετοια.Λοιπον,ας το ξεχασουμε ο.κ?????

Και αμα δεν το πιστευεις εχω και φοτο αμα πας να πεις<ναι,ας το ξεχασουμε γιατι λες ψεματα>

 

Όλα καλά φιλαράκο... μην εξάπταισαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φιλαράκο... μην εξάπταισαι! :)

 

Ενταξει ρε,απλως μου κανει πλακα που μερικοι <μεγαλοι> το θ εωρουν δυσκολο για ενα πιτσιρικι να κανεις σουζες με μηχανακι...........

{Και για πω την αληθεια με γουρουνα ειναι πολυ ευκολο να κανεις σουζα,ειδικα με την δικια ειναι παιχνιδακι........}Αλλα και εγω δεν πρεπει να το γραφω ετσι,νομιζετε οτι την εχω ψωνισει <λιγο>:O:O:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

egw pantws tha proteina fx!!! einai tetraxrono k einai skyli.. de tha katalavainei tpt sts megales diadromes;) paidia mia erwtisi... t mprosta ftero apo t dynamik poso kanei k pou mporw na vrw??

 

Aν θυμαμαι καλα εγω το ειχα παρει 25 ευρω απο τον Gorgoli!!

Link to comment
Share on other sites

den xerw apo mixanikhs pleyras ti kanei pantws apo xrwma g@m31

 

Re SIS afto einai DT200 WOW NICE ...Hhahahaahah...lol re pedia ..nta3i kalo den leo nta3i oxi kati to trelo ...den einai tpt afto na gini arki na exis liga leftakia stin akri den ekana ta pedia kati to poli simantiko ....

Link to comment
Share on other sites

den xero ti lete gia telikes.. sto modenas..alla to diko mou einai 13000 xiliometra apeiraxto kai mou vgazei 160 sto konter...tosa mou evgaze kai otan eitan 5000 hilometra

 

Ωχχχ μλκί@ έκανες! Τώρα θα σε βγάλουν χαζό, κουτό, ψεύτη δέν ξέρω και εγώ τι άλλο!:rolleyes:

Άμα το προσέχεις θα σε προσέχει και αυτό ΤΕΛΟΣ!;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Μαμά είναι το δικό σου?Μια χαρά δουλειά κάνει.Όλοι αυτήν έχουνε βάλει.Ας απαντήσουνε καλλίτερα να σε πούνε και τα αλλα άτομα που έχουν κιόλας το παπί αυτό.
Link to comment
Share on other sites

hi paidakia,eimai neos edw eimai k gw modenakias k kawasakias mexri kokkalo

8a h8ela na m peite h reed-iera pou evgalan gia ta mwra mas kanei douleia?? na thn parw???thn v-force ennow

 

Oχι να μην την παρεις αν θες να δεις διαφορα βαλε την v-force 3 απο του z 125 ου ειναι πιο μεγαλη και κανει καλυτερη δουλεια.

Το μονο που θα χρειαστεις ειναι να φας λιγο τα καρτερ για να μπει!!

Link to comment
Share on other sites

Μαμά είναι το δικό σου?Μια χαρά δουλειά κάνει.Όλοι αυτήν έχουνε βάλει.Ας απαντήσουνε καλλίτερα να σε πούνε και τα αλλα άτομα που έχουν κιόλας το παπί αυτό.

 

giwrgo mhpws ksereis an yparxei kapoio set kylindropistono klp???h kati allo gt einai mama to diko m..mono karmpyrater foraw del lorto25mm k anoiksa eisagwgh

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να ανεβάσεις χιλιοστά το μηχανάκι?Βάλε ένα πιστονάκι wössner η wisseco και ένα 28ari mikuni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...