Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε GreddyRx7 απο ποιο μαγαζί πηρες το φύλλο carbon για την reediera??????

Γιατί μαλλον την παρασκευή θα κατέβω να παρω και εγώ για το μηχανακη μου.

I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η αληθεια παντως αυτη ειναι..:rolleyes:

 

Καταρχήν το Dinamik και το Ζ έχουν ακριβώς την ίδια ανάρτηση....Αυτό για τους άσχετους του είδους....Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω εμένα έχει τραβίξει τα απίστευτα και ακόμα είναι σαν καινούργια...Τι να πώ..?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το Dinamik και το Ζ έχουν ακριβώς την ίδια ανάρτηση....Αυτό για τους άσχετους του είδους....Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω εμένα έχει τραβίξει τα απίστευτα και ακόμα είναι σαν καινούργια...Τι να πώ..?

 

K emena mia xara ine,apla etsi exi akoustei.Mono sto dikavalo ka8ete arketa k ap'oti 3ero den mporo na kano kati gi'auto!

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

K emena mia xara ine,apla etsi exi akoustei.Mono sto dikavalo ka8ete arketa k ap'oti 3ero den mporo na kano kati gi'auto!

 

Καλά ρε παιδειά είστε σοβαροί? Μήπως δέν ξέρετε τι έχετε αγοράσει? Διλαδί ρε c Africa Twin νομίζεις αγόρασες? Τι θές να κάνει στο δικάβαλο? Παπί είναι για ένα άτομο και ας έχει σέλα για 2! Μήπως θές να σικόνετε και μόνο του όταν κάθονται 2 άτομα? Μην λέμε χαζά....:mad:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδειά είστε σοβαροί? Μήπως δέν ξέρετε τι έχετε αγοράσει? Διλαδί ρε c Africa Twin νομίζεις αγόρασες? Τι θές να κάνει στο δικάβαλο? Παπί είναι για ένα άτομο και ας έχει σέλα για 2! Μήπως θές να σικόνετε και μόνο του όταν κάθονται 2 άτομα? Μην λέμε χαζά....:mad:

 

Καλα για χαλαρωσε..Αφου λες οτι ειναι για ενα ατομο τοτε παω πασο...:wacko: :mad: Παντως κ στα προηγουμενα παπια που ειχα,τοσο πολυ δεν καθοταν.Λες αυτα να ητανε για 2 ατομα?:lol:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Καλα για χαλαρωσε..Αφου λες οτι ειναι για ενα ατομο τοτε παω πασο...:wacko: :mad: Παντως κ στα προηγουμενα παπια που ειχα,τοσο πολυ δεν καθοταν.Λες αυτα να ητανε για 2 ατομα?:lol:

 

Όχι για 2-3 είναι κάνεις και ταξιδάκι άμα θές...Έλεος...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Όχι για 2-3 είναι κάνεις και ταξιδάκι άμα θές...Έλεος...

 

Λιγο ακομα κ θα το κανω το ταξιδακι.

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ακομα κ θα το κανω το ταξιδακι.

 

Άντε με το καλό! Γέμισε και το πορτ μπαγάζ!:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας greddy πως θα αγορασουμε σωστη αναρτηση για dinimik.. Ειχα βρει μια bull στο μοναστηρακι αεριου καλη φαινοτανε.. Μια λυση ειναι να την βγαλω παω δειχνω την αναρτηση και παιρνω μια αλλη στο ιδιο μεγεθος σωστα.. Κοιτα εγω δεν ξερω απο αναρτησεις τωρα μαθαινω πολλα πραγματα απο το μηχανακι.. Οταν πηγαμε στο μοναστηρακι και βρηκαμε αναρτηση μας ειπανε οτι αυτη ητανε για z και οτι για dinimik δεν υπαρχει ακομα αναρτηση.. Και ετσι δεν την πηραμε.. Εμεις ειμαστε ασχετοι πες αλλα αυτοι που πουλανε τοσα ανταλλακτικα και αξεσουαρ τι ειναι δηλ.. Γιατι δεν μας ειπε οτι παρτε την κανει αφου ειναι ιδια με του z.. ???
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας greddy πως θα αγορασουμε σωστη αναρτηση για dinimik.. Ειχα βρει μια bull στο μοναστηρακι αεριου καλη φαινοτανε.. Μια λυση ειναι να την βγαλω παω δειχνω την αναρτηση και παιρνω μια αλλη στο ιδιο μεγεθος σωστα.. Κοιτα εγω δεν ξερω απο αναρτησεις τωρα μαθαινω πολλα πραγματα απο το μηχανακι.. Οταν πηγαμε στο μοναστηρακι και βρηκαμε αναρτηση μας ειπανε οτι αυτη ητανε για z και οτι για dinimik δεν υπαρχει ακομα αναρτηση.. Και ετσι δεν την πηραμε.. Εμεις ειμαστε ασχετοι πες αλλα αυτοι που πουλανε τοσα ανταλλακτικα και αξεσουαρ τι ειναι δηλ.. Γιατι δεν μας ειπε οτι παρτε την κανει αφου ειναι ιδια με του z.. ???

 

Γιατι μπορει να φορανε την ιδια αναρτηση αλλα μπορει να διαφερει στις διαστασεις...Αλλη αποσταση εχει του Dinamik αλλη μπορει να χει του Ζ...ειναι αναλογα το σεταρισμα αλλα παραμενει KAYABA...!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορει να φορανε την ιδια αναρτηση αλλα μπορει να διαφερει στις διαστασεις...Αλλη αποσταση εχει του Dinamik αλλη μπορει να χει του Ζ...ειναι αναλογα το σεταρισμα αλλα παραμενει KAYABA...!!!

 

Ακριβώς!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεισ ακουτε εναν περιεργο θοριβο (μαλλον απτον κυλινδρο) αφηνοντας το γκαζι οταν φορτωνεται τισ στροφες τερμα κατι σαν σκασιμο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

 

χαιρω πολυ..!! Αυτο το ξερω διαστασεις ξερουμε η να το βγαλω οπως ειναι και να παω να παρω στο ιδιο μεγεθος!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΕΑ :

 

ΚΟΝΤΡΕΣ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (Ζακυνθος)

Σας μιλαω παντα για εργοστασιακο Dinamik απειραχτο...125cc 18hp

 

Dinamik VS Yamaha Z 2t 140cc (wiseco κυλ.πιστονα,εξατμιση χειροποιητη,καρμπιρατερ 26mm): ΝΙΚΗΤΗΣ: Dinamik

ΔΙΑΦΟΡΑ: 2 μηχανακια

 

Dinamik VS Gilera 2t 180cc (malossi κυλ.πιστονα) : ΝΙΚΗΤΗΣ: Dinamik

ΔΙΑΦΟΡΑ: 3 μηχανακια

 

Dinamik VS Gilera 2t 180cc (malossiκυλ.πιστονα,μπιλακια τελικης,ιμαντας malossi,καρμπιρατερ 28mm Del'orto,στροφαλομπιελες malossi,εξατμιση γυριστη malossi) : ΝΙΚΗΤΗΣ:Gilera

ΔΙΑΦΟΡΑ:1 μηχανακι

 

Dinamik VS Gilera 4t 200cc (εξατμιση απο CBR): ΝΙΚΗΤΗΣ: Dinamik

ΔΙΑΦΟΡΑ: 3 μηχανακια

 

 

 

Συντομα και αλλες κοντρες....

 

 

Φιλικα Nmk

an gnisio modenas exase mono ena mixanaki apo runner sxedon olo malossi egw 8a paw na pesw apo gremo

S.S.D.D
Link to comment
Share on other sites

an gnisio modenas exase mono ena mixanaki apo runner sxedon olo malossi egw 8a paw na pesw apo gremo

 

Όχι φίλε ιμιτασιόν ήταν γιαυτό πήγαινε καλύτερα...Καλή πτώση!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

an gnisio modenas exase mono ena mixanaki apo runner sxedon olo malossi egw 8a paw na pesw apo gremo

 

:lol: :lol: :lol:

Aπο που το ξεθαψες αυτο το μηνυμα???Αυτο γραφτηκε οταν πρωτοανοιξε το Thread!!!

 

Γιατι να μην εχασε αν λαβεις υποψην σου οτι μανισια και τα 2 το Gilera παλι περνουσε κατα 55cc το Dinamik!!!Φαντασου +55cc+ολα αυτα τα Malossi επανω!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

exw exw dei kodra modenas mama vs runner olo sxedon malossi kai to modenas efage panw apo 2 kolones

 

Eχεις εχεις δει τετοιο πραγμα?:lol: Κ τι περιμενες?

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

exw exw dei kodra modenas mama vs runner olo sxedon malossi kai to modenas efage panw apo 2 kolones

 

Τι Runner?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

exw exw dei kodra modenas mama vs runner olo sxedon malossi kai to modenas efage panw apo 2 kolones

 

Και 10 να φαει τι μας λες τωρα ρε φιλε malossi ητανε τι περιμενες... Μα συγκρινετε μηχανακι πειραγμενα και μη δεν στεκει αυτο που λετε ημαρτον..

Link to comment
Share on other sites

Και 10 να φαει τι μας λες τωρα ρε φιλε malossi ητανε τι περιμενες... Μα συγκρινετε μηχανακι πειραγμενα και μη δεν στεκει αυτο που λετε ημαρτον..

den stekei auto pou eixe pei o nmk1988 (prin arketo kairo) diavase poio panw na deis

S.S.D.D
Link to comment
Share on other sites

den stekei auto pou eixe pei o nmk1988 (prin arketo kairo) diavase poio panw na deis

 

Και συ μπηκες να υποστηριξεις τι? mallosi rynner μπαλα θα πηγαινει.. Και γω σου λεω οτι περασα ενα r1 του ριξα 3 μηχανακια χαλαρα.. Μονο που αυτος πηγαινε με πρωτη...

Link to comment
Share on other sites

den stekei auto pou eixe pei o nmk1988 (prin arketo kairo) diavase poio panw na deis

 

Λοιπόν άκου να μαθαίνεις...Μανήσια όλα το dinamik ρίχνει σε 180 2T Runner γύρω στα 6 μιχανάκια μιλάμε για 400m κόντρες. Τώρα για να λέει 3 άρα πήγαινε πολύ καλύτερα από μαμά! Πράγμα που γίνετε με ένα κύλινδρο Mallosi.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...