Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωχ μας πηρε χαμπαρι παλι καλα που προλαβα να τα πουλησω εξατμιση και πλαστικα....
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τα 50ε...:devil: :w00t:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μας πηρε χαμπαρι παλι καλα που προλαβα να τα πουλησω εξατμιση και πλαστικα....

 

eutyxws na les...:!: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σολους τουσ γρηγορους !!!πολους καινουριους εχουμαι ε?

ρε παιδια ακουται τπτ απτον κυλνδρο οταν το σκαται και μετα αφινεται το γκαζι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σολους τουσ γρηγορους !!!πολους καινουριους εχουμαι ε?

ρε παιδια ακουται τπτ απτον κυλνδρο οταν το σκαται και μετα αφινεται το γκαζι?

 

Οταν το σκαμε???Εννοωντας???Αν εννοεις το να τρεχεις με 130 ας πουμε και μετα να αφησεις αποτομα το γκαζι και να αρχιζει να επιβραδυνει...ναι παντα ακουγεται (αλλα δεν ξερω σε τι βαθμο ακουγεται σε σενα) γτ αρχιζει το μηχανακι να επιβραδυνει και ειναι λογικο...εχεις φτασει σε καποια ορισμενη ταχυτητα(130) και ζητας απο το μηχανακι σου να επιβραδυνει αποτομα...με τοσες στροφες στο κινητηρα κοβεις το γκαζι δηλαδη κοβεις την παροχη δυναμης(γκαζι)...οποτε αναγκαζεις το πιστονι να ανεβοκατεβαινει τρελα(παρα πολυ γρηγορα) ωστε να επιβραδυνει ολοκληρο το μηχανακι!!!

 

Αν εννοεις το να προχωρας με 40 και κλεισεις το γκαζι και αμεσως το ξανανοιξεις ειναι το γνωστο κλωτσημα!!!Και αυτο ειναι λογικο...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

χερετε παιδια με λενε τασο και σασ παρακουλουθω πολυ καιρο ειμαι και γω κατοχοσ ενοσ μοντενασ πολυ τρελαμενοσ θα ανεβασω φοτογραφιεσ να δητε να μου πητε την γνωμη σασ γιατι με ενδιφερη πολυ η γνωμη σασ και ειδικα απο ατομα σαν εσασ εμπειρα πανω στα μοντενασ.
Link to comment
Share on other sites

Antonio21 να σου κανω μια ερωτηση ποσο σου πηγανε τα νικελ γιατι τηελω να κανω και γω και αν μπορεισ να μου πεισ που ειναι η το τηλεφονο για ρωτησω
Link to comment
Share on other sites

epitelous!simera pira kai ego to modenas kai eimai poli euxaristimenos !eimai akoma sto strosimo vevaia alla den perimena na exei toso kalo stisimo ston dromo!epidi kserete kati parapano se sxesi me ta dinamik apoti ego thelo na sas rotiso kati pou me paraksenepse poli!re paides to mixanaki to pira simera kai mou psilostazei ladaki apo kato!esas to ekane tis protes meres?paraksenevomai re gamoto...:( !plz apantiste asap!
[sIGPIC][/sIGPIC]variemai na strono!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

epitelous!simera pira kai ego to modenas kai eimai poli euxaristimenos !eimai akoma sto strosimo vevaia alla den perimena na exei toso kalo stisimo ston dromo!epidi kserete kati parapano se sxesi me ta dinamik apoti ego thelo na sas rotiso kati pou me paraksenepse poli!re paides to mixanaki to pira simera kai mou psilostazei ladaki apo kato!esas to ekane tis protes meres?paraksenevomai re gamoto...:( !plz apantiste asap!

 

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Οοοοοοοοοοοοοοοοχι εμενα προσωπικα δεν μου εκανε τιποτα τετοιο...ουτε τις πρωτες μερες ουτε μεχρι τωρα!!!Παντο γρηγορα στο καταστημα και πες τους αυτο και αυτο...να το δουνε!!!Αυριο κιολας το πρωι...ΑΜΕΣΩΣ!!!

 

ΠΡΟΣΕΧΕ...ΟΧΙ σε δικο σου μηχανικο...στο καταστημα απο το οποιο το πηρες το μηχανακι θα το πας!!!

 

Οχι οτι ειναι τιποτα απλως να τους το πεις να το δουνε μην βγαλει τιποτα πιο μετα!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

epitelous!simera pira kai ego to modenas kai eimai poli euxaristimenos !eimai akoma sto strosimo vevaia alla den perimena na exei toso kalo stisimo ston dromo!epidi kserete kati parapano se sxesi me ta dinamik apoti ego thelo na sas rotiso kati pou me paraksenepse poli!re paides to mixanaki to pira simera kai mou psilostazei ladaki apo kato!esas to ekane tis protes meres?paraksenevomai re gamoto...:( !plz apantiste asap!

 

Κατά πάσα πιθανότητα έχει παραπάνω λάδι από ότι πρέπει στα κάρτερ και κάνει υπερχίλιση. Εγώ θα σου έλεγα να μην το πάς στην αντιπροσωπεία γιατί δέν ξέρουν που πάνε τα 4... αλλά τέσπα πάντο να το κοιτάξουν.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Antonio21 να σου κανω μια ερωτηση ποσο σου πηγανε τα νικελ γιατι τηελω να κανω και γω και αν μπορεισ να μου πεισ που ειναι η το τηλεφονο για ρωτησω

 

Τα μισα νικελ ειναι απο τον καρυστινο.. Κανει παρα πολυ καλη δουλεια αλλα ειναι ακριβως αρκετα.. Σε προηγουμενες σελιδες ειχα γραψει τιμες...

Link to comment
Share on other sites

το λάδι δέν στάζει απο τα καρτερ..

αλλα από το δοχείο που είναι κάτω από την σέλα...

Εβαλες ΠΟΛΥ λαδι με αποτέλεσμα την υπεχειλιση του, το ίδιο είχε πάθει ένας φίλος με Dynamic και είχε χεστεί πάνω του........

Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστεις ενα mikuni 28 και carbon φυλλα.. Τωρα απο δευτερα παω για θυριδες και συμπιεση.. Και μετα για αλλη reediera... αυτα προς το παρον μην χαλαμε και ολα τα λεφτα ελεος ηδη τα νικελ χρυσαφι βγηκανε!!
Link to comment
Share on other sites

telika einai auto pou leei o greddy!den einai tipota spoudeo!exei perisotero ladi sta katrer apoti prepei kai ftinei ta ladia apo tin iperxilisi!to katalava xtes to vradi pou koitaksa na do apo pou xanei mias kai stin arxi pisteva pos den steganopoioi kala i tapa ladion!:lol: gredy eisai sostos!exo kanei 100 xiliometra mesa se miamisi mera!pos ta pao???
[sIGPIC][/sIGPIC]variemai na strono!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

exo kanei 100 xiliometra mesa se miamisi mera!pos ta pao???

 

Καλα πας...και εγω τοσα κανω καθε μερα αν οχι 100 σιγουρα 80!!!Τρεχαματα...

 

Το καλοκαιρι πιο πολλα...:p

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

telika einai auto pou leei o greddy!den einai tipota spoudeo!exei perisotero ladi sta katrer apoti prepei kai ftinei ta ladia apo tin iperxilisi!to katalava xtes to vradi pou koitaksa na do apo pou xanei mias kai stin arxi pisteva pos den steganopoioi kala i tapa ladion!:lol: gredy eisai sostos!exo kanei 100 xiliometra mesa se miamisi mera!pos ta pao???

 

;) :lol:

 

Μια χαρά τα πάς άνοιγε το λίγο λίγο μην το πάς με 30-50km γιατί θα πέσει σε χειμέρια νάρκη!:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ε Ε έρχετε!:lol: ;)

 

 

http://www.eindiancompanies.com/images/reeds/6petalreed.jpg

 

 

Ά έρχετε και το PWK 38mm.!

 

http://www.keihin-us.com/img/pwk1.gif

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Φίλε GreddyRx7 εγώ την δευτέρα το βάζω μέσα για ένα τρελό φτιάξιμο ο μηχανικός μου τρέχει σε Dragster και είναι πολλή ψαγμένος στα μηχανάκια και μου είπε ότι θα μου κάνει κάτι τρελά πράγματα στα ρεύματα και το μηχανάκι θα φορτώνει πολλή ποιο γρήγορα και η ροπή θα μπαίνει ποιο γρήγορα από τη τώρα και θα μου βάλει και Keihin 36 και την reediera από το RD 350 μέχρι την παρασκευή θα είναι έτοιμο αν πάνε όλα καλά.
I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε GreddyRx7 εγώ την δευτέρα το βάζω μέσα για ένα τρελό φτιάξιμο ο μηχανικός μου τρέχει σε Dragster και είναι πολλή ψαγμένος στα μηχανάκια και μου είπε ότι θα μου κάνει κάτι τρελά πράγματα στα ρεύματα και το μηχανάκι θα φορτώνει πολλή ποιο γρήγορα και η ροπή θα μπαίνει ποιο γρήγορα από τη τώρα και θα μου βάλει και Keihin 36 και την reediera από το RD 350 μέχρι την παρασκευή θα είναι έτοιμο αν πάνε όλα καλά.

 

Καλή επιτυχία φίλε! Και εγώ παρόμοια πράγματα θα κάνω;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει το Dinamik και 8ελει να βαλει στροφομετρο πανω.Και θα ηθελε να σας ρωτησω αμα γινεται να βαλει πανω το κοντερ(η και ολη τη μασκα) απο το yamaha Z ή αμα δεν γινετε αυτο να βαλει στροφομετρο, το οποιο να μπαινει μεσα στη μασκα και οχι σαν προσθετο πανω σε αυτην.

AMD Rulez :alien:

Για σενα μια ζωη Λυκοβρυσαρα μου θα τραγουδω..........Και του χρονου σε πιο μεγαλα σαλονια.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...