Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερό βίντεο!!

Και πανω απο ολα το μηχανακι είναι αθόρυβο!:p

 

Ναι δέν ακούγετε τίποτα!:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.cls.yale.edu/lexis2/PD/content/policeofficer.jpg

 

Είναι μέχρι να σε γραψουνε...

Θα σε χορεύουνε οπως στην φωτογραφία..

Link to comment
Share on other sites

http://www.cls.yale.edu/lexis2/PD/content/policeofficer.jpg

 

Είναι μέχρι να σε γραψουνε...

Θα σε χορεύουνε οπως στην φωτογραφία..

 

:lol::lol::lol::lol: autoi tha xoreuoun eno esi tha klais!!!:cry:

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol: autoi tha xoreuoun eno esi tha klais!!!:cry:

χαχαχαχαχ ακριβως και 8α πεις οτι ειπα και εγω μα κυριε αστυνομικε δεν κανει τοσο θορυβο οσο αλλα μιχανακια ....:lol::lol::lol:

:ban:
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε παιδειά με αυτούς έχω γίνει φιλαράκια! :P

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

:lol:http://www.cls.yale.edu/lexis2/PD/content/policeofficer.jpg autoi tha xoreuoun eno esi tha klais!!!:cry:

 

re paidia ti kolara einai auti apo pisw:D:D:D:D:D:D

to prwto pou parathrhsa:p

 

paides skeftomai ki egw na parw dynamik kaneis pou na to poulaei?

Link to comment
Share on other sites

gt dn 8es na paris olokenurgio=?

 

kainourgio 8a parw apla lew mhpws vrw kamia eukairia:D:lol:

 

Paidia ap'osa exw diavasei apo polla forum einai to kalutero papi se epidwseis sta 125 pisteuw kalutero ki apo to z ...

 

8elw na kanw th douleia mou alla 8elw na to vgazw kai tis voltes tou mexri xalkida as poume...

 

kserw oti edw pou rwtao einai kapws atopo giati eiste oloi katoxoi alla uparxei kapoio allo pou protinete? 8elw na pw einai ontws to kalutero pai etsi?

Link to comment
Share on other sites

kainourgio 8a parw apla lew mhpws vrw kamia eukairia:D:lol:

 

Paidia ap'osa exw diavasei apo polla forum einai to kalutero papi se epidwseis sta 125 pisteuw kalutero ki apo to z ...

 

8elw na kanw th douleia mou alla 8elw na to vgazw kai tis voltes tou mexri xalkida as poume...

 

kserw oti edw pou rwtao einai kapws atopo giati eiste oloi katoxoi alla uparxei kapoio allo pou protinete? 8elw na pw einai ontws to kalutero pai etsi?

 

ama 8es na to exeis manisio me mia eksatmisi mono einai para poli kalo to mixanaki(an kai den 8a to eperna pote gt goustaro yamaha z125)alla exo filous me dynamic kai ksero....

My Yamaha Z[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ama to exeis manisio kai allazeis mono eksatmisi eisai poli blakas.pigeni pio arga ap oti to manisio me tin manisia eksatmisi.ama 8es na allakseis eksatmisis wale kai ena 28ari mikuni etsi nai allios me tpt min balis mono eksatmisi.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν θα κρατηθει μανισιο θα γινουν μετατροπες...Απο μετατροπες ειναι το καλυτερο η το z σηκωνει πιο πολλα;
Link to comment
Share on other sites

nai alla z den mprow na vrw kainourgio einai kai auto provlima.....eseis ti protinete paidia? uaprxei kapoia allh epilogh se papi pou na shkwnei kai kala ftiaksimata? nomizw pws oxi e? den polu8elw metaxeirismeno ektos an eisai se teleia katasta...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς να τα φτιάξεις και το dynamik αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα φτάσει το Ζ. Αν και δεν νομίζω να θες π.χ. να το κάνεις 200cc, απλά θες να πηγαίνει καλύτερα...

Αν βρεις έναν καλό μάστορα που να ξέρει και έχεις τα $$$ μπορείς να το κάνεις πολύ δυνατό! Μια χαρά φτιάχνονται και τα dynamik.

Άποψη μου αν πάρεις καινούργιο μη το πειράξεις καθόλου... Μπορείς να βρεις άνετα ένα μεταχειρσμένο σε πολύ καλή κατάσταση και σε καλή τιμή γιατί χάνουν πολύ γρήγορα την αξία τους. σε σχέση πάντα με τα Ζ.

Link to comment
Share on other sites

metaxirismeno dinamik se kali katastasi twra briskeis aneta.gia z diskoleboune poli ta pragmata gia na breis.alla ama to kanis to dinamik as poume sta 57mm dn pigeni ka8olou asxima..
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς να τα φτιάξεις και το dynamik αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα φτάσει το Ζ. Αν και δεν νομίζω να θες π.χ. να το κάνεις 200cc, απλά θες να πηγαίνει καλύτερα...

Αν βρεις έναν καλό μάστορα που να ξέρει και έχεις τα $$$ μπορείς να το κάνεις πολύ δυνατό! Μια χαρά φτιάχνονται και τα dynamik.

Άποψη μου αν πάρεις καινούργιο μη το πειράξεις καθόλου... Μπορείς να βρεις άνετα ένα μεταχειρσμένο σε πολύ καλή κατάσταση και σε καλή τιμή γιατί χάνουν πολύ γρήγορα την αξία τους. σε σχέση πάντα με τα Ζ.

 

Ποιός το λέει αυτό? Εγώ έγω αντίθετη άποψη...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

μισο βρε παιδια γιατι ειμαι λιγο ασχετος...

Τελικα ποιο φτιαχνετε καλυτερα; εγω που δεν ξερω απο μεταχειρα ειναι ενα προβλημα... δεν λεω θελω να το κανω να παει καλυτερα ........αλλα θα ηθελα να το κανω οσο καλυτερα γινετε :D ... γενικα θελω να αρχισω να ασχολουμε και να μαθαινω τα σχετικα....αν μπορειτε πειτε καπως αναλυτικα τι πιστευεται γιατι μεσα στη βδομαδα πρεπει να εχω αποφασισει τι θελω γιατι θα το αγορασω... btw δεν το κοβω για μτχ εχω βρει ακρη να παρω καινουργιο οποιο παπι θελω γι αυτο και θα ηθελα να μου πειτε μιας που εχετε εμπειρια... Για σκουτερ δεν θελω γιατι εχουν απαισιο ηχο και δεν νομιζω μαμα να περναει καποιο το dynamik...

Link to comment
Share on other sites

μισο βρε παιδια γιατι ειμαι λιγο ασχετος...

Τελικα ποιο φτιαχνετε καλυτερα; εγω που δεν ξερω απο μεταχειρα ειναι ενα προβλημα... δεν λεω θελω να το κανω να παει καλυτερα ........αλλα θα ηθελα να το κανω οσο καλυτερα γινετε :D ... γενικα θελω να αρχισω να ασχολουμε και να μαθαινω τα σχετικα....αν μπορειτε πειτε καπως αναλυτικα τι πιστευεται γιατι μεσα στη βδομαδα πρεπει να εχω αποφασισει τι θελω γιατι θα το αγορασω... btw δεν το κοβω για μτχ εχω βρει ακρη να παρω καινουργιο οποιο παπι θελω γι αυτο και θα ηθελα να μου πειτε μιας που εχετε εμπειρια... Για σκουτερ δεν θελω γιατι εχουν απαισιο ηχο και δεν νομιζω μαμα να περναει καποιο το dynamik...

 

Τότε χωρίς δεύτερη σκέψη dynamik!:wacko: Είναι το καλύτερο πάπι αυτή την στιγμή, δες όμως και το NEO crypton x135. Άποψη μου μην το κάνεις τίποτα αν το πάρεις καινούργιο, Θα έχεις αξιοπιστία ένω αν το πειράξεις και ειδικά αν το κάνεις μόνος σου, ένα μήνα θα το έχεις μέσα και μια βδομάδα θα το έχεις έξω.:p:p

Link to comment
Share on other sites

χμμ.. θελω το γκαζι αλλα θελω και τη μιζα θελω και ημιαυτοματο :P

πολλα θελω ε; :D δεν θελω να πολυμπλεξο με συμπλεκτη αλλα και η μιζα ειναι καλυτερα πιστευω... ομως και γκαζι θελω... υπαρχει κατι ακομα και σε σκουτερ; γενικα με αυτα τα χαρακτηριστικα τι ειναι το καλυτερο αυτη τι στιγμη;

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λέτε αν έχεις λεφτά και αν... και αν ...και καλό μάστορα φτιάχνεται κτλ κτλ κτλ...!! Κανένας δεν ξέρει να φτιάχνει μόνος του το μηχανάκι του πλέον ???

Σαν ένα γνωστό μου που του φτιάχνει ο μάστορας το μηχανάκι και λέει: "Του έχω κάνει εγώ ένα φτιάξιμο φίλε δεν με πιάνει κανένας γιατί όλοι άσχετοι είναι δεν ξέρουν να φτιάχνουν μηχανάκια.." (ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ) "

Προσωπική μου γνώμη: Πιστεύω ότι καλύτερα απο τον ευατό σου δεν μπορεί κανένας να σου φτιάξει το μηχανάκι (Αρκεί να ξέρεις βέβαια τι κάνεις..) Γιατί άλλη προσοχή δίνεις εσύ σε κάτι δικό σου και άλλη κάποιος ξένος.

Και ποτέ και κανένας δεν θα εφαρμόσει όλη την γνώση του επάνω στον κινητήρα σου..!!

Link to comment
Share on other sites

Το dynamik σου είναι η εξαίρεση στον κανόνα :p:p:lol::lol::lol:...

 

Φίλε μοτέρ είναι και τα 2 και τα μόνα όρια που έχει το καθένα είναι η τσέπη του καθενός...;)

 

Όλοι λέτε αν έχεις λεφτά και αν... και αν ...και καλό μάστορα φτιάχνεται κτλ κτλ κτλ...!! Κανένας δεν ξέρει να φτιάχνει μόνος του το μηχανάκι του πλέον ???

Σαν ένα γνωστό μου που του φτιάχνει ο μάστορας το μηχανάκι και λέει: "Του έχω κάνει εγώ ένα φτιάξιμο φίλε δεν με πιάνει κανένας γιατί όλοι άσχετοι είναι δεν ξέρουν να φτιάχνουν μηχανάκια.." (ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ) "

Προσωπική μου γνώμη: Πιστεύω ότι καλύτερα απο τον ευατό σου δεν μπορεί κανένας να σου φτιάξει το μηχανάκι (Αρκεί να ξέρεις βέβαια τι κάνεις..) Γιατί άλλη προσοχή δίνεις εσύ σε κάτι δικό σου και άλλη κάποιος ξένος.

Και ποτέ και κανένας δεν θα εφαρμόσει όλη την γνώση του επάνω στον κινητήρα σου..!!

 

 

Λάθος! Υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν αυτό που κάνουν και βάζουν όλοι την τέχνη επάνω στήν δουλειά τους!;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...